Jump to content

Moto Zajednica

Honda crf250L i crf300L

Recommended Posts

  • Drug član, 1245 postova
  • Lokacija: Beograd

I meni uopste nije jasno zasto jednostavno ne zamene onda 250 sa 300. Razlika je mizerna. Jedino ako se ispostavi kao tacno da su menjali ram, smanjili tezinu istog. I da su poboljsali suspenziju. Ali videcemo :jee:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 72 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: CRF250L
14 hours ago, DjordjeMijailovic said:

1. mradomir - 6000e

2. Zille-nbg - 6500e

3. Goran1982 - 7000e

4. DjordjeMijailovic - 5900e

5. coolerns - 5500e

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1006 postova
  • Lokacija: Novi Sad-Sabac
  • Motocikl: Suzuki DR-Z400, Yamaha TMax 500, Qingqi qm 200
Honda-CRF300-Rally1.jpg
WWW.ADVENTUREBIKERIDER.COM

Honda has revealed the updated CRF300L and CRF300 Rally for...

Cena za l model se ocekuje 5.000 funti, sto je oko 5.500 eur. Dok dodje, ako dodje, do nas, očekujem i malo vecu cenu 

 

Ce

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 83 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: CRF300L

Oko 5.500 evropskih kod nas cenim, dobio informaciju od dilera da će biti svega 200 evra skuplji od 250ice ali uzimam to sa zrnom soli dok ne izbace cenovnik. Takođe KLX300 neće doći u Evropu... Ne mogu da postignu normu, dizajn im je mator i nisu ništa drastično unapređivali. A taj motorić bi bio sasvim solidna opcija uz CRF300L.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1245 postova
  • Lokacija: Beograd

Pazi, ako bude 200e razlika u ceni, a kazu da su olaksali 300-ku za 4kg, dodali par konja, dodali malo obrtnog, poboljsali suspenziju i povecali klirens, onda se i to veoma isplati. Sad, pitanje je kolike su zapravo realne razlike u klirensu i suspenziji. I naravno, ostaje da vidimo cenu. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1330 postova
  • Lokacija: okolica Osijeka, RH
  • Motocikl: Tuareg 660
Pre 11 sati, Palja je napisao:

Oko 5.500 evropskih kod nas cenim, dobio informaciju od dilera da će biti svega 200 evra skuplji od 250ice ali uzimam to sa zrnom soli dok ne izbace cenovnik. Takođe KLX300 neće doći u Evropu... Ne mogu da postignu normu, dizajn im je mator i nisu ništa drastično unapređivali.

Za mene su te sve prednosti ! :lol:

  • Haha 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 454 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Suzuki V-Strom 650

Bas steta za KLX300, jer stvarno izgleda kao solidna alternativa CRF300L. Ali dobro, treba biti srecan sto barem CRF postoji na nasem trzistu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1330 postova
  • Lokacija: okolica Osijeka, RH
  • Motocikl: Tuareg 660
Pre 2 sati, maxx je napisao:

Bas steta za KLX300, jer stvarno izgleda kao solidna alternativa CRF300L. Ali dobro, treba biti srecan sto barem CRF postoji na nasem trzistu.

Je, ima i KLX 230 na tržištu, puno je bolji nego što na papiru izgleda, EFI i ide bolje od starog

karburatorca KLX 250. :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 269 postova
  • Lokacija: Svedska
  • Motocikl: Silver wing 400, Suzuki AN 650 Executive, Suzuki GSX 1100 R, Suzuki DR 350 SE, Kawasaki KLX 300 R, Yamaha Majesty 250 DX, Yamaha TT-R 250, Puch Korado 50

200 eura je razlika za potpuno isti model samo god noviji, tako da izmedju 250 i 300 mora biti veca razlika. Cijenim sa ce biti 6900 -7300 e ,

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • 8-bit, 1764 postova
  • Lokacija: Beočin
  • Motocikl: KTM690 Freeride 250R

Ko namerava da uzima trebalo bi na vreme da se interesuje. Kada sam kupio prošle godine, bilo je uveženo 6 komada za celu Srbiju. Ja sam ugrabio zadnji :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Enduraš, 6293 postova
  • Lokacija: Paracin
  • Motocikl: CRF300L
Pre 4 sati, mradomir je napisao:

Ko namerava da uzima trebalo bi na vreme da se interesuje. Kada sam kupio prošle godine, bilo je uveženo 6 komada za celu Srbiju. Ja sam ugrabio zadnji :)

Slepci, prodali bi ih sigurno još 3x toliko da su ih imali na stanju.

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • 8-bit, 1764 postova
  • Lokacija: Beočin
  • Motocikl: KTM690 Freeride 250R
pre 21 minuta, aca-pn je napisao:

Slepci, prodali bi ih sigurno još 3x toliko da su ih imali na stanju.

Mislim da nisu ni mogli da nabave više.

Verovatno se u svetu razgrabilo, pa svi čekaju.

Inače je nabavna cena malo preko 3000e, dali mi kopiju uvozne fakture :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 83 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: CRF300L
On 12/4/2020 at 12:09 PM, Zeleni 65 said:

200 eura je razlika za potpuno isti model samo god noviji, tako da izmedju 250 i 300 mora biti veca razlika. Cijenim sa ce biti 6900 -7300 e ,

To suštinski i jeste isti model sa radikalnijim unapređenjima. I kažem provereno znam da cifra ne ide toliko gore... To je i za Reli prejak ceh. Cifra će se vrteti oko tih 5500€.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 269 postova
  • Lokacija: Svedska
  • Motocikl: Silver wing 400, Suzuki AN 650 Executive, Suzuki GSX 1100 R, Suzuki DR 350 SE, Kawasaki KLX 300 R, Yamaha Majesty 250 DX, Yamaha TT-R 250, Puch Korado 50

Ne mislim ga kupovati a volio bih da si u pravu. Pozz

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 26 postova

Najgore motore sto sam vozio su oni "multi purpose". I za sumu i za asfalt  i na kraju ni za jedno ni za drugo. Neudobno za duzi put, los prenos na livadi. Vidim da kolege menjaju prenos da bi motor bio upotrebljiv u blatu ali zato tri dana puta do planine. 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1245 postova
  • Lokacija: Beograd

Pa nista, onda da zakljucamo temu i to je to :jee:

Tacno je to za tri dana do planine, evo bas je @mradomir menjao prenos i kaze da je sada ok na livadi, ali da mu od Beocina do Iriskog venca treba oko 4 i po sata ako uhvati dobar zalet :lol3:

  • Haha 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Enduro, 569 postova
  • Lokacija: Šabac
  • Motocikl: Husaberg TE250 2013

Jbg, svesni smo svi da bi nam trebala bar tri motora u garazi, po jedan za sumu, grad i putovanje. Mozda i cetvrti, neki R za stazu. :)

Ali, realnost je da zivimo gde zivimo, i moramo se zadovoljiti sa jednim motorom koji mora da pokrije sve ono sto nam treba.

 

Ja sam se odlucio za hard enduro, ali ga zato do te sume moram voziti na prikolici, a nemam ni motor za nesto drugo, jbg, sve ima svoju cenu...

Do skora sam imao i tezi dual sport od 600ccm, ali vremena za njega nije bilo, sednem na njega jednom, dvaput godisnje... Zato ga i prodao...

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1245 postova
  • Lokacija: Beograd

Da se vratimo na moped. Poslednjih dana sam odgledao dosta klipova, voznji, prezentacija 300L iz Azije. I ni na jednom ne vidim kablove za abs pored kocionog creva i ne vidim dugme za iskljucivanje abs-a koje bi trebalo da stoji sa desne strane table (bar sam tako nalazio na netu). 

Iskreno se nadam da smanjenje tezine od 4kg nije jednim delom jer su skinuli abs :ups:

 

2021-honda-crf250l-abs-switch-review-specs-changes-dual-sport-motorcycle-bike-crf-250-crf250-.png

 

Narednih 10 dana mi je haos na poslu, ali nadam se da cu krajem sledece nedelje ili one tamo otici do Delte, pa da vidimo sta oni kazu. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 83 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: CRF300L
44 minutes ago, Zille-nbg said:

Da se vratimo na moped. Poslednjih dana sam odgledao dosta klipova, voznji, prezentacija 300L iz Azije. I ni na jednom ne vidim kablove za abs pored kocionog creva i ne vidim dugme za iskljucivanje abs-a koje bi trebalo da stoji sa desne strane table (bar sam tako nalazio na netu). 

Iskreno se nadam da smanjenje tezine od 4kg nije jednim delom jer su skinuli abs :ups:

 

2021-honda-crf250l-abs-switch-review-specs-changes-dual-sport-motorcycle-bike-crf-250-crf250-.png

 

Narednih 10 dana mi je haos na poslu, ali nadam se da cu krajem sledece nedelje ili one tamo otici do Delte, pa da vidimo sta oni kazu. 

ABS je u paketu, samo koliko sam uspeo da iskopam ne može da se isključuje... LED migavce i sijalice koje možeš da vidiš na klipovima kod Tajlanđana neće biti kod nas, tj. ide obična sijalica i malo drugačiji oblik migavca. Pričam za L model.

Delta dobija turu za maj, ja sam svoj primerak kaparisao u Stojanovu i stiže u aprilu. :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja