Jump to content

Moto Zajednica

Honda crf250L i crf300L

Recommended Posts

  • 8-bit, 1759 postova
  • Lokacija: Beočin
  • Motocikl: KTM690 Freeride 250R
pre 39 minuta, penumbra je napisao:

Koja je poenta toga? Kao neki pre-filter?

Pa da, fazon za one što voze off. Tanak sloj masti po zidovima i poklopcu airbox-a. Posle samo pokupim prstom i ubrusom i opet namažem. Bude tu svašta.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 174 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Aprilia Atlantic 500ie / Yamaha T-max / Yamaha MT-09 Tracer

Da li si menjao zadnji amortizer ili i dalje na fabričkom voziš?
Vidim da si pisao ranije o Wilbers ND16, da li ima smisla uzeti ovu osnovnu varijantu 540?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Enduraš, 6287 postova
  • Lokacija: Paracin
  • Motocikl: CRF300L

I dalje fabricki. Ta osnovna varijanta wilbersa je i jedina logična, meni je suludo davati 800-1000e za amortizer za motor od 5500. Nije ni ovaj fabrički toliko los meni najviše smeta što ljulja

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 174 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Aprilia Atlantic 500ie / Yamaha T-max / Yamaha MT-09 Tracer

Mislio sam na 640 amortizer, skuplji je samo 100€ od 540 ali ima “reboun dampin” podešavanje.
Slažem se sa tobom, da nema smisla ulagati 800-1000€ ne vešanje na CRF300L, ja sam uzeo CRF na akciji za 5300€ i rešio sam da za ostatak para promenim vešanje i gume. default_0a-smiley.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Enduraš, 6287 postova
  • Lokacija: Paracin
  • Motocikl: CRF300L

Vozi prvo malo motor po raznim terenima, možda ti fabričko ogibljenje bude sasvim ok. Svoje nedostatke pokazuje tek kod agresivne i brze vožnje, ako ne praktikujes takvu vožnju verovatno će ti biti sasvim ok i fabričko.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3942 postova
  • Lokacija: CH-HR-BiH
  • Motocikl: 2002 K1200RS-1989 XTZ 750 Chesterfield- 1989 XTZ 750 FarawayBlue

Ovjes svak treba prilagoditi svojoj težini, svom načinu vožnje i naravno uvjetima vožnje.


a2aa1e636d08b8c656f772768bd40374.png

Ja bih ovdi odabrao jednog, svi su dobri, imate cijene za usporedit.
Postoji još jdan od firme YSS, njega eliminiram zbog cijene i kvalitete, nije vrijedan tih novaca.
Ovi svaki je bolji i kvalitetniji od njega.

Öhlins i Wilbers su više nego duplo skuplji od ovih tu.

Osobno bih uzeo Hyperpro.


Gesendet von iPad mit Tapatalk

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Како искочи тема. Ја овај мотор најозбиљније разматрам за неке викенд турице на 100-150км од мене јер немам ништа у близини, а да је дозвољено. Све мање и мање има места где може да се вози офроуд.

 

Већ неко време гледам све и свашта на јутјубету и жалим што сам продао пре пар година ДР-а.

 

Намерачио сам се на Л, јер не видим оправдану разлику у цени односу на Рели, који је скоро 1500 евра скупљи због резервоара и визира.

 

За 600-700 евра узмем амортизер, нове прогресивне опруге за виљушку, овај мали визир који је 99 евра и да те бог види.

 

Остаје јефтинији од Рели варијанте у тотали, али са добрим огибљењем и једина разлика је мањи резервоар.

 

Овај Португалац ме одушевљава, а тек ендуро вожње тамо, то је рај....  :care:

 

 

  • Sviđa mi se 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 448 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Suzuki V-Strom 650
On 2/11/2022 at 4:53 PM, СајберГастарбајтер said:

једина разлика је мањи резервоар.

A i to se lako sredi, bilo neka kantica bilo dvolitra od kole :)

 

On 2/11/2022 at 4:53 PM, СајберГастарбајтер said:

Намерачио сам се на Л, јер не видим оправдану разлику у цени односу на Рели, који је скоро 1500 евра скупљи због резервоара и визира.

Reli ima smisla ako ces dosta vise voziti po asfaltu pa ti radi komfora treba veca zastita od vetra. A nije da i L to nece fino raditi. A za L je plus jer je bolji na offu ;-) 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Strucnjak, 1613 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Šabac
  • Motocikl: CRF300L
1 hour ago, mradomir said:

Rezervoar nije problem u off-u, ne može vozač toliko da izdrži koliko motor može da pređe u danu.

Meni se desilo 2x na TET (zapadna Srbija) da vozim na isparenjima i molim Boga da stignem do pumpe. Ako bas pratite track nije bas da imate pumpe cesto. Na nekim deonicama je potrosnja bila skoro dupla (jaki nagibi i kamenje) pa nije tesko potrositi rezervoar. Sledeci put nosim bar litar u rezervi za takve ture

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2401 postova
  • Lokacija: NS
  • Motocikl: Versys 650 Kiklop

Jel ima sad već acerbis ili neko veliki rezervoar u ponudi??

 

Istu dilemu imam i ja trenutno. rally ili L...

Nije samo rezervoar, već i far i ta blaga zaštita od vetra. Taj višak plastike je ogroman minus kad kreneš u TET avanture ja cenim - padneš i puca... Ne znam, nije da imam iskustva :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Strucnjak, 1613 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Šabac
  • Motocikl: CRF300L

Ne znam da li neko od nas ima iskustva sa oba modela pa da moze racionalno da uporedi. Sve se svodi na teoretisanje. U praksi, verujem da su te razlike retko kad bitne. Mislim da se bas svodi na to sta planiras da vozis. Ako ces vecinski voziti off, a asfalt samo da dodjes na taj off, onda definitivno L. Ako planiras primarno asfalt, a samo povremeno off onda je rally opcija, ali nije bas toliko superioran kad dodas vizir na L.

 

Nisu te plastike tako krte da lako pucaju. Svakako ima sta da pukne i na L modelu. Ono sto moze biti skupo je far na rally. Ima negde na Slavkovom kanalu prica o tome.

Rezervoar ti zatreba retko, na turama poput TET-a, resis to flasom, kanticom ili boljom organizacijom puta. 

Vizir na tim brzinama koje crf postize nije kritican. Svakako, moze se dodati ako skontas da ti treba. Da ga ja imam mislim da bi bio prilicno unisten do sad trnjem i granjem :) Bio bi vrv od pomoci na nekim brzim deonicama koje traju satima ali ja to jaako retko vozim pa izdrzim za toliko. Planiram da ga probam doduse.

 

Sve u svemu, kupis sta ti deluje na prvu bolje prema sopstvnim planovima. Dodatke resavas kasnije, ali tvrdim da moze da se zivi i bez dodataka. Imam utisak da se u poslednje vreme mnogo razmislja o accessories za motor pre kupovine motora. Voznja je bitna, sve ostalo je opciono :) 

 

 

  • Hvala 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2401 postova
  • Lokacija: NS
  • Motocikl: Versys 650 Kiklop

Apsolutno si sve u pravu. I jedno glavno da dodam - sve se manje vozi sve se više drvi po forumu - tastatura advenčeri... Isto tako i ja, mudrovanja ovo ili ono, a poslednje dve godine nikad manje vozao... Skuter mi je najbolji bio.

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pre 12 sati, maxx je napisao:

A i to se lako sredi, bilo neka kantica bilo dvolitra od kole :)

 

Reli ima smisla ako ces dosta vise voziti po asfaltu pa ti radi komfora treba veca zastita od vetra. A nije da i L to nece fino raditi. A za L je plus jer je bolji na offu ;-) 

За гориво је варијанта, ако будем ишао на неки ТЕТ, овај канистер са Алија

 

 

Мени онај визир није толико због ветра, колико због оне металне плоче позади са рупама за струју и за качење неког носача за телефон, навигацију, јер ми је план да Османд користим за тражење парчића офроуда где смем да возим па ми је лакше да га турим на то, него да стално вадим из џепа и проверам где је следећи улаз где може да се прође. Пошто ионако морам да се спустим 100-150 км јужније да бих могао уопште да возим, јер је око мене скоро свуда забрањено,  када налетим на шумске путеве, где је забрањено за моторе, па морам да обилазим около, наоколо док не нађем неки где сме.

 

 

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Strucnjak, 1613 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Šabac
  • Motocikl: CRF300L
2 hours ago, Andrej_Hotstepper said:

Apsolutno si sve u pravu. I jedno glavno da dodam - sve se manje vozi sve se više drvi po forumu - tastatura advenčeri... Isto tako i ja, mudrovanja ovo ili ono, a poslednje dve godine nikad manje vozao... Skuter mi je najbolji bio.

Pod pritiskom youtube avanturista kroz koje nam se svakakvi gadgeti plasiraju lako stvorimo potrebu da spremimo svoje motore za put oko sveta pre nego sto smo ih i kupili, a na kraju odemo par stotina kilometara od kuce par puta godisnje :) Samo treba prihvatiti da se na prve avanture moze krenuti i bez dodataka, pa onda kroz licno iskustvo treba graditi motor po sopstvenoj potrebi. Nema potrebe za zurbom.

 

Ono sto se slazem sa Sajbergastarbajterom je da neko resenje za pristupacan gps/telefon neophhodno za istrazivanje putica ili pracenje track-a. Ja sam to resio prostim 4$ drzacem za mobilni za bicikl sa aliexpress. Lepo je izlozen vazduhu, te se dobro hladi, sto na vrucem danu kad ekran radi satima mnogo znaci.

  • Sviđa mi se 4
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Enduraš, 6287 postova
  • Lokacija: Paracin
  • Motocikl: CRF300L

Neke stvari su jednostavno neohodne na offroad motoru, prvenstveno skid plate i zastita rucica na kormanu. To je po meni obavezna dodatna oprema na ovom motoru, ostalo po zelji i licnim afinitetima.

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 174 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Aprilia Atlantic 500ie / Yamaha T-max / Yamaha MT-09 Tracer
Pod pritiskom youtube avanturista kroz koje nam se svakakvi gadgeti plasiraju lako stvorimo potrebu da spremimo svoje motore za put oko sveta pre nego sto smo ih i kupili, a na kraju odemo par stotina kilometara od kuce par puta godisnje  Samo treba prihvatiti da se na prve avanture moze krenuti i bez dodataka, pa onda kroz licno iskustvo treba graditi motor po sopstvenoj potrebi. Nema potrebe za zurbom.

Apsolutno tačno. Sam sam to prošao sa dva bivša motora i rekao sam, da više ništa ne kupujem od opreme pre nego što sednem na motor, ali dzaba, jače je od mene.
Evo isto opet radim i sa crf300l. :/
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Strucnjak, 1613 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Šabac
  • Motocikl: CRF300L

Ako neko to voli i zna tacno sta zeli zasto, nema nista lose u tome. Ni sam motor nije obavezan pa ga ipak kupimo :) Samo kazem, kao odgovor na pocetno pitanje od @Andrej_Hotstepper, ne treba se unapred opterecivati dodacima dok sami ne shvatite sta vam treba i kako vam se uklapa sve to u finansije. 

 

Prve godine (zbog interneta) sam mislio da cu morati da dokupim pola motora da bih mogao da ga koristim (amortizeri, auspusi, kitovi, kn filteri...). Sada posle 2 godine, skontao sam da nista od toga mi ne treba. Sve sto je dokupljeno su neke dosta jeftinije sitnice kao sto je nosac gps-a, bisage, prednji lancanik, handguards (grane umeju da mi stisnu kocnicu). Dodacu mozda vizir da bih malo olaksao povezne deonice TET-a jer ce biti dosta asfalta. Mozda i skidplate jer vec ima delova bez farbe na ramu od kamenja. Sve ostale novce bolje potrositi na voznje ako mene pitate :) 

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 6

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 174 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Aprilia Atlantic 500ie / Yamaha T-max / Yamaha MT-09 Tracer

Dajte neki predlog za štitnike ruku sa AliExpress-a.
Da ne budu kao ovi kod ovog portugalca sa snimka. 8f02c096eb34772cce80692c0ff0843e.jpg
da51a0488df041abcb6381b0972bc3fe.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 549 postova
  • Lokacija: Skopje
  • Motocikl: SV650A

Ne znam koliko puta sam pao sa ovim, nikad nista. Nije Ali...

WWW.LOUIS.EU

Buy Hand Protectors Universal at Louis Moto for a great price. Top brands ✓ Great selection ✓ No risk ✓ Free returns ✓

 

Promenio član Petre
  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1420 postova
  • Lokacija: Bliski Istok-Pančevo
  • Motocikl: Honda CRF300L

Evo da se prijavim na ovu temu jer pre neki dan moj stari dobri DR350SE dobio zamenu u vidu CRF300L. Naravno sada se dani i noći provode u potrazi za dodatnom opremom. Trenutno sam poručio Wilbers zadnji amortizer, SW Motech raiser +20mm za volan 28,6 (volan koji još nisam pronašao), pak treger SW Motech i crash bar SW Motech. A realno treba još puno toga pa ću redovno pratiti ovu temu :-) 

  • Sviđa mi se 6

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja