Jump to content

Moto Zajednica

Honda crf250L i crf300L

Recommended Posts

  • Enduraš, 6293 postova
  • Lokacija: Paracin
  • Motocikl: CRF300L

Ima indikator brzine, ali sem što lepo izgleda meni nema neku praktičnu funkciju, bolje da su umesto njega stavili merač temperature rashladne tečnosti, bio bi mnogo korisniji.

Hladnjak je sa desne, a plastična posuda za antifriz sa leve. To pravi problem leti jer je i hladnjak i auspuh sa desne strane, pa zna da greje desnu nogu poprilično, dosta se ljudi žali na to.

 

Do sad sam prešao blizu 3000km ( nisam bio tu celo leto) i mogu da kažem da sada motor dosta bolje ide nego kad je bio nov, doduše stavio sam i drugi top pa verovatno i to ima uticaja.

Promenio član aca-pn

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 148 postova
  • Lokacija: Beograd-Krusevac
  • Motocikl: CRF300L
pre 9 minuta, aca-pn je napisao:

To pravi problem leti jer je i hladnjak i auspuh sa desne strane, pa zna da greje desnu nogu poprilično, dosta se ljudi žali na to.

Da, da. Posebno po gradu i po terenu, tj kada se ide polako, zna da bude bas neprijatno.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • 8-bit, 1766 postova
  • Lokacija: Beočin
  • Motocikl: KTM690 Freeride 250R
Pre 6 sati, aca-pn je napisao:

mogu da kažem da sada motor dosta bolje ide nego kad je bio nov, doduše stavio sam i drugi top pa verovatno i to ima uticaja.

Ovo sam i ja primetio na 250-ci, samo sa fabričkim topom.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 148 postova
  • Lokacija: Beograd-Krusevac
  • Motocikl: CRF300L

Uradio servis na 5350km danas u Delti, 10154 din za ulje, filter i dihtung..... Mislim u Stojanovu mi je bilo skoro pa 10

Makar su mi ovaj put sipali ispravno ulje. Lik koji je serviser je skroz okej, popricao sam malo sa covekom kad sam isao po ostatak ulja (sipali su mi tacno 1.5l, nisu me castili :P ) dok ove iz prodaje malo boli patka za bilo sta.

U medjuvremenu, narucio sam filtere za vazduh sa bikerzbits, na male pakete nije toliko suluda dostava, dva filtera za ulje, dva za vazduh i dostava, ispod 50e. Svakako je jeftinije nego u delti, tamo su mi trazili su mi 50e za filter za vazduh.

Promenio član penumbra
  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 174 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Aprilia Atlantic 500ie / Yamaha T-max / Yamaha MT-09 Tracer

Pozdrav svima.
Kaparisali smo danas drugar i ja CRF300L.
Koliko sam razumeo ima viber grupa, jel’ može neko da nas doda?

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • 8-bit, 1766 postova
  • Lokacija: Beočin
  • Motocikl: KTM690 Freeride 250R
Pre 4 sati, penumbra je napisao:

Uradio servis na 5350km danas u Delti, 10154 din za ulje, filter i dihtung..... Mislim u Stojanovu mi je bilo skoro pa 10

Što si u Delti radio na 5000 kad je sledeći "zvanični" servis na 12000?

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 148 postova
  • Lokacija: Beograd-Krusevac
  • Motocikl: CRF300L
On 27.11.2021. at 19:48, mradomir je napisao:

Što si u Delti radio na 5000 kad je sledeći "zvanični" servis na 12000?

¯\_(ツ)_/¯

u principu imam neke vibracije na 5000 obrtaja ali samo u 4-toj brzini. Znam da su se ljudi zalili da je kao do nekih lanaca ili sta god, ali ovo se ne cuje kada je motor hladan i cuje se/oseca samo u 4-toj i preko pa sam hteo da idem da mi neko prekontrolise/pogleda, jer ono, prvi motor, ne znam sta radim u principu ali volim da cackam pa da ne napravim glupost. Svakako sam hteo da uradim servis pred zimu. Uradio sam ono minimalno sto moze (ulje i filter), filter za vazduh mi stize za koji dan pa cu to sam da zamenim.

I dalje nisam odlucio sta cu sa gumama, tj da li uzimam mitas e07 ili anakee wild, hteo bih da promenim i svetlo (da stavim led sijalicu) i da montiram neke maglenke jer ne vidim nista nocu bez dugih svetala. Da li neko ima neku preporuku vezano za ove stvari?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • 8-bit, 1766 postova
  • Lokacija: Beočin
  • Motocikl: KTM690 Freeride 250R
pre 21 minuta, penumbra je napisao:

hteo bih da promenim i svetlo (da stavim led sijalicu) i da montiram neke maglenke jer ne vidim nista nocu bez dugih svetala. Da li neko ima neku preporuku vezano za ove stvari?

Čudno, meni svetli ko na autu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 148 postova
  • Lokacija: Beograd-Krusevac
  • Motocikl: CRF300L
Pre 4 sati, mradomir je napisao:

Čudno, meni svetli ko na autu.

uzasno je blizu kratko svetlo. Video sam u service manual-u za crf250l da moze da se steluje pozicija snopa, ali nisam video gde moze na 300l. Ni sa dugim svetlima mi nije idealno, ali dosta bolje.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 148 postova
  • Lokacija: Beograd-Krusevac
  • Motocikl: CRF300L

Treba mi savet za zimsko skladistenje. Necu biti u Srbiji do tipa marta pa gledam sta da uradim sa motorom. Imam centralni stender za kros motore i ceradu.

Posto sam skoro radio servis, mislio sam da operem lepo motor, promenim filter za vazduh (stigli filteri sa bikerzbits-a, malo se cekalo na carini kod nas, ali mi nisu naplatili), napunim rezervoar do cepa (da li mi treba stabilizator goriva?), ocistim i nauljim lanac, podignem motor na stender i zapusim auspuh da ne ulaze misevi :D

U principu, garaza se ne greje, ali je u sklopu zgrade i ono, nije minus. Zanima me da li da prepumpam gume (to sam negde video da je kao okej ideja), da li je okej da motor SKROZ odvojim od poda (to mi je izvodljivo sa ovim stenderom) i sta da radim sa akumulatorom (da unesem u stan, da samo otkacim negativni terminal ili nesto trece?). Takodje, postoji opcija da ostavim drugu kljuc pa da moze da upali motor i provoza po kraju kada je lepo vreme malo po kraju.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1410 postova
  • Lokacija: Beograd/Kraljevo
  • Motocikl: Husaberg FE 400, Honda Varadero 1000, Honda CRF300L

Akumulator prikljuci na pametni punjac ako ga imas, ako nemas bolje da stoji u toplom, ali svakako ne bi bilo lose da se periodicno napuni. Ne bi bilo lose da se jednom u nedelju dve (ili mesec dana) upali motor i da radi bar 10ak min. Gorivo od stajanja moze da "ishlapi" pa da motor teze upali, ali tu nista osim sipanja svezeg goriva ne mozes da uradis. Sve ostalo kako ti je volja nit ces nesto da mu pomogne nit odmogne.

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Enduraš, 6293 postova
  • Lokacija: Paracin
  • Motocikl: CRF300L

Kupi pametni punjač ako ga nemaš i priključi akumulator. Ako je nezgodno u garaži, možeš da ga skineš i u stanu priključiš. 

Ja sam svaka tri-cetri meseca u inostranstvu, tri ovde, jedino šta radim sa motorom je da ga dignem na štender za kros motore i priključim pametni punjač i tako radim godinama i nikad nikakav problem. Niti mu sipam te stabilizatore niti neke posebne tretmane, jedino ga operem i podmazem lanac. Ja sam lično protivnik paljenja motora tek da bi radio malo, nikakve koristi od toga nema, samo šteta.

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 148 postova
  • Lokacija: Beograd-Krusevac
  • Motocikl: CRF300L

Odlicno, onda cu samo to i uraditi. Hvala puno!

Da li se isplati kupovati CTEK za oko 10-12K ili je oxford oximiser 900 sasvim okej investicija za 5k? U luisu su CTEK dosta jeftiniji, ali jbg, kasno sam se setio.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1244 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Suzuki Strom 650A, Yamaha XJ600S

imaš ctek 0.8 na KP, iz radnje, sa garancijom, baš namenjen za male akumulatore (do ~10ah).
Uz njega se dobiju i 2 ona oka (kako se već to zove) našrafi se na akumulator i kad oćeš da ga puniš samo klik..

WWW.CTEK.COM

56-833

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Enduraš, 6293 postova
  • Lokacija: Paracin
  • Motocikl: CRF300L
Pre 13 sati, penumbra je napisao:

Odlicno, onda cu samo to i uraditi. Hvala puno!

Da li se isplati kupovati CTEK za oko 10-12K ili je oxford oximiser 900 sasvim okej investicija za 5k? U luisu su CTEK dosta jeftiniji, ali jbg, kasno sam se setio.

Ja sam imao punjač iz lidla i nisam bio zadovoljan jer ne nastavlja punjenje ako nestane struje, pa kad dodje ponovo. Onda kupio c-tek od 5A da bi mogao da punim i Aku na autu i odličan je. Ima priključak koji se zakači na akumulator i ostaje na motoru tako da ne moraju da se skidaju plastike, samo se udzeka punjač, jeste da nije jeftin ali je odličan i dokazano kvalitetan. Ne BiH baš smeo da ostavljam neke neproverene kineske punjace bez nadzora nekoliko meseci, u c-tek imam puno poverenje.

 

20211218_081150.thumb.jpg.4295f3fccd19e3a248a98f01d2b62c64.jpg20211218_081213.thumb.jpg.16b6698c61505b00eda9e4ec552d3b86.jpg

Promenio član aca-pn
  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 148 postova
  • Lokacija: Beograd-Krusevac
  • Motocikl: CRF300L

Castio se za rodjendan CTEK MXS 5.0, posluzice i za punta. Nadao sam se da cu moci da ozivim baterije od nekog UPS-a, ali su bas propale tako da nista od toga.

Takodje, promenio sam filter za vazduh posle ~5.5K km od toga mozda 800km offroad izgleda ovako.

IMG-20211221-WA0020.jpeg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • 8-bit, 1766 postova
  • Lokacija: Beočin
  • Motocikl: KTM690 Freeride 250R
Pre 6 sati, penumbra je napisao:

Takodje, promenio sam filter za vazduh posle ~5.5K km od toga mozda 800km offroad izgleda ovako.

Mislim da moj nije bio tako prljav. Menjao sam ga na otprilike istoj kilometraži i dosta više off-a. Od početka mažem iznutra airbox sa litijumskom masti, pa očistim svake dve, tri vožnje.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 148 postova
  • Lokacija: Beograd-Krusevac
  • Motocikl: CRF300L
Mislim da moj nije bio tako prljav. Menjao sam ga na otprilike istoj kilometraži i dosta više off-a. Od početka mažem iznutra airbox sa litijumskom masti, pa očistim svake dve, tri vožnje.
Koja je poenta toga? Kao neki pre-filter?

Sent from my MI 9 SE using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja