Jump to content

Moto Zajednica

Honda crf250L i crf300L

Recommended Posts

  • Zainteresovan, 557 postova
  • Lokacija: Skopje
  • Motocikl: SV650A

Samo ulje druze, kolicina ulja u fultru nije velika. Da, razumeo sam na sta mislis, na straf koji sluzi za ispustanje ulja. Ne treba ti to, otstrafis i zastrafis. Ne diraj nista na srafu. Stari "washer" ke te sluziti dok imas motor. :)   

  • Hvala 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 454 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Suzuki V-Strom 650

Trebao si im odmah reklamirati tamo. Bukvalno ne preuzeti motocikl dok ne stave korektno ulje i urade posao kako treba. Takodje proveri da nisu "slucajno" sipali previse ulja tj. da je ulje iznad maksimuma.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 148 postova
  • Lokacija: Beograd-Krusevac
  • Motocikl: CRF300L
pre 4 minuta, maxx je napisao:

Trebao si im odmah reklamirati tamo. Bukvalno ne preuzeti motocikl dok ne stave korektno ulje i urade posao kako treba. Takodje proveri da nisu "slucajno" sipali previse ulja tj. da je ulje iznad maksimuma.

jesu, preko je ali ne previse.

Da odem da kupim neko od ona dva ulja sto sam nasao ili da idem do nekog servisa bas po hondino ulje?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 454 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Suzuki V-Strom 650

Ako kupis ulje propisane gradacije i specifikacije (10W-30 jaso-ma ili jaso-ma2), trebalo bi da bude ok. Proizvodjac je manje bitan :-)

Taj agregat iz crf-a honda ugradjuje sirom sveta u svakojake modele i siguran sam da ne koriste bas svi hondino ulje :-D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1532 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: V-STROM

Zameni i filter ako ti nije trošak, bićeš mirniji u glavi na putovanju.

Podlošku ne moraš.

 

Spremne za isporuku, lepo ih videti ovako na gomili...

20210904-125659.jpg

 

 

 

  • Sviđa mi se 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 83 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: CRF300L
2 hours ago, maxx said:

Ako kupis ulje propisane gradacije i specifikacije (10W-30 jaso-ma ili jaso-ma2), trebalo bi da bude ok. Proizvodjac je manje bitan :-)

Taj agregat iz crf-a honda ugradjuje sirom sveta u svakojake modele i siguran sam da ne koriste bas svi hondino ulje :-D

Bogme ortak i ja smo snimili da su nas 'častili' sa uljem u Delti. Nasuše nam više obojici...

  • Zbunjen 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 148 postova
  • Lokacija: Beograd-Krusevac
  • Motocikl: CRF300L
pre 22 minuta, Milanezi je napisao:

Zameni i filter ako ti nije trošak, bićeš mirniji u glavi na putovanju.

Podlošku ne moraš.

Narucio iz motobikeshopa hf103 i ipone katana 10w30. Stize u cetvrtak pa taman da sredim pred put sve. Malo mi je diglo pritisak sve ovo.

Pitanje, da li ovo drugo ulje mogu da odnesem kod nekog automehanicara na reciklazu da ne bacam bas u kantu?

Inace, uradio sam sediste sa memorijskom penom u Zrenjaninu u LLC, sada mogu da sedim na motoru duze od 45 minuta.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 454 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Suzuki V-Strom 650
1 hour ago, Palja said:

Bogme ortak i ja smo snimili da su nas 'častili' sa uljem u Delti. Nasuše nam više obojici...

Znaci, to je normalno kod hondinih ovlascenih servisa :-) 

Bas kad odem na prvi servis cu obratiti paznju prilikom preuzimanja.

 

@penumbra

Koliko se to llc sediste razlikuje od standardnog, po tvrdoci? Da nemas mozda neku sliku?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 148 postova
  • Lokacija: Beograd-Krusevac
  • Motocikl: CRF300L

@maxx
LLC sediste = https://lowlandcustom.com/moto-seats kod Pavla to je ova tema na forumu

U principu, pravio mi je lik po meri tj kako ja sedim na motoru. Malo je podigao sediste, stavio sloj drugog sundjera i jos sloj memorijske pene i malo stanjio originalni sundjer. Sediste mi se bas svidja i sire je u delu ispod kajisa (gde sedim zapravo) dok prednji deo koji ide do rezervoara i izmedju nogu nije mnogo siri i noge su mi i dalje u prirodnom polozaju, tj ne siri mi sediste noge. Meni na dodir deluje mekse ali ne propadnes kroz sediste, takodje mislim da je najveci plus za udobnost zapravo to sto je malko sire. Mislim ja nisam krupan i gradjen sam kao metla (185cm, 69kg) pa nije trebalo dosta da se modifikuje sediste vec samo malo da se prosiri i omeksa memorijskom penom. Pricali smo i o opciji sa gelom ali nema smisla jer za gel mora da se isece sundjer i da se ugura gel, a ovo sediste jednostavno nije dovoljno sirkou za tu pricu. Evo par slika ovde https://imgur.com/a/KqXM0LI  malo smo se igrali i sa dizajnom. U principu, preporuka za coveka. Uradio je za tipa 2-3h
 

Promenio član penumbra
razjasnjenje

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Enduraš, 6294 postova
  • Lokacija: Paracin
  • Motocikl: CRF300L

Mozda ti i nisu sipali previse ulja, ako se dobro secam, proveri u manualu za svaki slucaj, ulje se proverava tako sto se upali motor da odradi par minuta i onda se saceka par minuta, nivo treba da je izmedju max i min. Ako proveravas ulje da motor nije radio, pokazivace malo vise nego sto treba.

Inace ja na tvom mestu ne bi menjao nov hondin filter za hiflo, samo bi promenio ulje. Za podlosku se ne brini, moze ista da se koristi godinama.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 733 postova
  • Lokacija: Split
  • Motocikl: Honda CRF 250 L
Pre 16 sati, penumbra je napisao:

Nije MB, JASO-MA je ulje, to pise u korisnickom uputstvu (knjizici koju sam dobio uz motor). Pise da ide ulje jaso T 903: MA, 10w30, api-sg ili bolje (strana 66 ovde https://cdn.powersports.honda.com/documentum/MWOM/ml.remawmom.2021_crf300l_owner_s_manual__2_.pdf )

Kapiram da im ne mogu nista zato sto na fiskalnom racunu zapravo pise "ulje motorno 10w30 ma moto 1L".

Ja sam presao recimo 150km od te zamene ulja, mislis da je okej samo da promenim ulje?
Podloska - mislio sam na onu maticu koja ide izmedju srafa i bloka.

Podlošku koristim istu od kad je kupljen motor(sad je 28000 km),filter HI FLO, ulje Silkolene 10-40, ne 10-30 to je za sjever, Motorex san prova ali je ono rjeđe i bude tvrđi mjenjač-

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 454 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Suzuki V-Strom 650

@penumbra

Hvala za opsiran odgovor :-) Zasada mi je sediste na listi potencijalnih radova jer mi fabricko jos uvek nije neudobno. Osim kajsa preko. On ce da leti samo tako :-D 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Strucnjak, 1615 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Šabac
  • Motocikl: CRF300L

Pala prva ozbiljnija voznjica nakon godinu i po dana posedovanja ovog motorica (250). Zapoceo sam srpski deo TET-a. Za sad mi deluje kao da je ruta krojena za bas ovakve motore. Meni kao pocetniku u off voznji je bila bas po meri da nesto naucim a i da upoznam sam motoric malo bolje. Preporuka za sve CRF vlasnike da se uputite na istu avanturu.

 

Evo jednog snimka od pre par dana. Kvalitet je malo los, voznja nije bas neka, ali mozda nekom koristi:

 

  • Sviđa mi se 12

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 454 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Suzuki V-Strom 650

Odradjen prvi servis kod dilera u ns, 9030 din. Standardno ulje, podloska i filter ulja. Pri preuzimanju sam proverio da li su sipali korektno ulje (jesu) i da li su prepunili (nisu).

Inace cekao sam 5 dana na servis posto su imali nestasicu filtera za ulje. Valjda ih je iznenadilo koliko je crf-ova kupljeno :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 454 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Suzuki V-Strom 650

Odradjen prvi servis kod dilera u ns, 9030 din. Standardno ulje, podloska i filter ulja. Pri preuzimanju sam proverio da li su sipali korektno ulje (jesu) i da li su prepunili (nisu).

Inace cekao sam 5 dana na servis posto su imali nestasicu filtera za ulje. Valjda ih je iznenadilo koliko je crf-ova kupljeno :)

 

0-02-05-1be750a102745b718ba20aa93b905809aeb0cc7b82fd2848c92aa3d2377eec21_1c6da68749d4fb.thumb.jpg.e89dc0adb8fc13e8310cfe33d5af5215.jpg

  

On 9/10/2021 at 1:20 PM, DjordjeMijailovic said:

Preporuka za sve CRF vlasnike da se uputite na istu avanturu.

Ajde kad si navalio, moze :D 

Promenio član maxx

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 247 postova
  • Lokacija: Krcedin-Indjija
  • Motocikl: Suzuki K5 750,Yamaha majesty 150,250,400, xs 400,xintian kinroad 200ccm, suzuki gsx650f,dr 650, honda cbr f2, crf 250, apenac 6

Podmazivanje lanca je popravilo njihov celokupan utisak.:)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 454 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Suzuki V-Strom 650

Kada sam otisao da pokupim motor, misli su isle u ovom redosledu:

- Nesto cudno izgleda, sta su u radili ovi u servisu

- Motor je jos uvek crven, tank je crn, lanac beo ....

- Cek cek kakav je to lanac, koje marke? DID je zlatan, ne beo

- Da li su to menjali lanac? Nisu

- Ne vidim nigde u blizini kantu jupola inace bih rekao da su ga prekrecili

- Ok, ipak je samo podmazan

- Mislim da vise ikada necu morati da ga podmazujem :lol3:

 

 

 

Promenio član maxx
  • Haha 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 454 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Suzuki V-Strom 650

Jutros sam ranije ustao i resio da se okusam malo u off road voznji tj. da probam kako izgleda deo TET-a. Odluka je pala na deo od Perleza prema Zrenjaninu. Mala ruta, ali za pocetnika u off road voznji kontam dosta za pocetak. Sve je islo super (asfaltom) do Titela. Tamo radovi na mostu te je isti zatvoren ceo dan (do 20h). Shvatio sam to kao znak da ipak danas ne treba da vozim off, te se vratio (asfaltom) u Novi Sad :)

 

U pozadini se moze videti policijski automobil koji blokira prilaz mostu.

 

0-02-0a-6a7f76a136db8cfa66d4952a5ba07445797f8ee98d3f0ef937d29e500f47a645_1c6da683c247bb.thumb.jpg.027645966bc531b6d5e7c1dcc25e9edf.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • 8-bit, 1766 postova
  • Lokacija: Beočin
  • Motocikl: KTM690 Freeride 250R

Mogao si od Titela nasipom do NS-a.

Taman lepo za probu. 

 

Nago jel može neko sa 300-tkom da pogleda u drugoj na 5000 rpm koliko brzo ide. 250-ka je 37 km/h.

Baš da uporedimo šta su uradili sa menjačem. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 148 postova
  • Lokacija: Beograd-Krusevac
  • Motocikl: CRF300L
Mogao si od Titela nasipom do NS-a.
Taman lepo za probu. 
 
Nago jel može neko sa 300-tkom da pogleda u drugoj na 5000 rpm koliko brzo ide. 250-ka je 37 km/h.
Baš da uporedimo šta su uradili sa menjačem. 
Meni je 34-35

Sent from my MI 9 SE using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • 8-bit, 1766 postova
  • Lokacija: Beočin
  • Motocikl: KTM690 Freeride 250R
Pre sat vremena, penumbra je napisao:

Meni je 34-35

Hvala, znači promena je nekih 5%.

Ja sam na lančanicima promenio nekih 15%, zadnji sa 42 na 48.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja