Jump to content

Moto Zajednica

Honda crf250L i crf300L

Recommended Posts

  • U prolazu, 83 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: CRF300L
On 12/25/2020 at 8:17 PM, Goran1982 said:

Baš tako i onda se dodje na 600ccm što je mnogo i teško.300ccm za dual sport odlična mera bar mi meni bilo taman.Ajmo još utisaka od vlasnika još slika?Utisaka kako vuče na uzbrdicama ali terenskim a ne tipa bubanj potok nego nagib brdo uspon?

Videh ovo pa sam se setio komentara, 250ica obična i reli na uzbrdici. Istina ne mogu da odredim nagib i verujem da je ovaj sa relijem menjao prenos i čačkao oko motora ali eto, nešto sveže na tu temu.
 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 731 postova
  • Lokacija: Split
  • Motocikl: Honda CRF 250 L

Danas malo u planinu, Honda sve uzvuče a bilo je zhtijevnih situacija, šteta šta neman kameru.
Evo par slika sa pauze za duvan.13d2c0842a8f65078d977a855cb03926.jpga1a86041984ce02423bc9504ab2fc85d.jpg2875260b8389f7a3b0e572b7caf5c4f1.jpg

Poslano sa mog Redmi 6 koristeći Tapatalk

  • Sviđa mi se 5
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 148 postova
  • Lokacija: Beograd-Krusevac
  • Motocikl: CRF300L
Pre 14 sati, aca-pn je napisao:

Vi koji ste kaparisali motore za kraj marta/pocetak aprila imate li nekih informacija ? 

Ja sam danas bio u Stojanovu da kaparisem crf300L za kraj maja, nije moglo pre i to mi je i odgovaralo jer nisam u zemlji do 20.5. u svakom slucaju. Dobio sam i popust jer sam rekao da mi odgovara kraj maja. Dali su mi za 5500.

Rekli su mi da ce isporuka da kasni 10 dana zbog sranja u Sueckom kanalu, ali da druga dostava (sredina maja) valjda stize na vreme.

Promenio član penumbra
  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 292 postova
  • Lokacija: Nis
  • Motocikl: Honda cb750 sevenfifty,beverly250i,honda revere,transalp 600,libery125,etz150,jamaha virago250,hexagon150,honda hornet 600.

Evo jednog lepog oglasa modela 250 crf .Koliko košta crf 300 rely da li neko zna ili je kaparisao i po kojoj ceni?

9de65eec2d7d-1920x1080.jpg
WWW.POLOVNIAUTOMOBILI.COM

Honda CRF 250 RALLY, 2020. godište, Enduro / Cross, vozilo prešlo 330 km, Ub. Cena 5.900 €...

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1410 postova
  • Lokacija: Beograd/Kraljevo
  • Motocikl: Husaberg FE 400, Honda Varadero 1000, Honda CRF300L
15 hours ago, Goran1982 said:

Evo jednog lepog oglasa modela 250 crf .Koliko košta crf 300 rely da li neko zna ili je kaparisao i po kojoj ceni?

9de65eec2d7d-1920x1080.jpg
WWW.POLOVNIAUTOMOBILI.COM

Honda CRF 250 RALLY, 2020. godište, Enduro / Cross, vozilo prešlo 330 km, Ub. Cena 5.900 €...

 

Ovo skuplje nego novo sto je bilo.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 148 postova
  • Lokacija: Beograd-Krusevac
  • Motocikl: CRF300L

Zvao sam danas Stojanov, za prvu turu je prosla homologacija, sutra carina i bice do kraja nedelje. Druga tura, za sada isto kraj maja.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 448 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Suzuki V-Strom 650

Zvao danas Stojanova, kazu i da je sledeca tura koja dolazi isto rasprodata. Ali mogu narudzbine za turu posle te tj. za isporuku u negde julu (znaci realno avgust).

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 247 postova
  • Lokacija: Krcedin-Indjija
  • Motocikl: Suzuki K5 750,Yamaha majesty 150,250,400, xs 400,xintian kinroad 200ccm, suzuki gsx650f,dr 650, honda cbr f2, crf 250, apenac 6

Jel neko preuzeo crf-a, dajte neke slike? 

Na kraju jel poseduje ABS?

Jel ima napred led ili je obično svetlo koje je vrhunski.

Promenio član Boba1990
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1320 postova
  • Lokacija: okolica Osijeka, RH
  • Motocikl: Tuareg 660
On 31.5.2021. at 20:39, Boba1990 je napisao:

Jel neko preuzeo crf-a, dajte neke slike? 

Na kraju jel poseduje ABS?

Jel ima napred led ili je obično svetlo koje je vrhunski.

Evo jedna slika iz komšiluka, novi 300 rally, prijatelj kupio. 

180105964_128296305988873_2715526444137350281_n.jpg

  • Sviđa mi se 5

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Enduraš, 6287 postova
  • Lokacija: Paracin
  • Motocikl: CRF300L

Stigao motor, odmah je proban u radnom okruženju, prvi utisci extra zadovoljan.

 

Menjač perfektan, jako spora prva brzina za tehničke deonice, druga ima prenos kao prva kod drugih motora, a šesta je dugačka za otvoren put. Kvačilo najmekanije koje sam u životu stisnuo. 

 

Ogibljenje sasvim solidno, prednje viljuške sasvim zadovoljavajuće za mene, zadnji amortizer je nešto lošiji, uspeo sam na prvoj vožnji da ga nabijem do kraja. Probacu da nategnem malo oprugu, možda bude ok posle toga. 

Snage za terensku vožnju ima dovoljno, mada nisam iskoristio sav potencijal mašine jer je još u razradi. Potrošnja smešna, prosek teren/otvoren put/ malo grada 3,3 lit/100 km. Drugi motori su mi tu imali potrošnju 5-6 lit. 

Lako se vozi, lagan je i težište mu je nisko. Recimo težina po papiru mu je skoro ista kao kod drz400, a deluje da je lakši nekoliko kg jer je drz-u težište dosta visoko.

 

Ono što mi se na prvu loptu ne svidja je tvrdo sedište kao kamen i položaj kad stojim na motoru, suviše mu je nizak korman i nekako blizu meni, možda samo treba da naviknem, videcu. Ali definitivno narucujem višlji korman ili podizače. Dosta se i greje, čini mi se čim stanem pali ventilator.

 

20210615_140426.thumb.jpg.337b2788438d4d0b266d57c4871397c9.jpg

20210615_140410.thumb.jpg.49e952dc880c5337b04b52276dcd8f4b.jpg

20210615_143504.thumb.jpg.8ad2a37669c52a968f10f93ffca6405f.jpg

 

Promenio član aca-pn
  • Sviđa mi se 12
  • Hvala 1
  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Enduraš, 6287 postova
  • Lokacija: Paracin
  • Motocikl: CRF300L

Jeste, okolina Grze, uglavnom se vozim po tom rejonu, blizu mi je, a tereni raznovrsni za vožnju, od laganih do hard endura.

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 247 postova
  • Lokacija: Krcedin-Indjija
  • Motocikl: Suzuki K5 750,Yamaha majesty 150,250,400, xs 400,xintian kinroad 200ccm, suzuki gsx650f,dr 650, honda cbr f2, crf 250, apenac 6

Sa srecom da se lepo navozas.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • 8-bit, 1759 postova
  • Lokacija: Beočin
  • Motocikl: KTM690 Freeride 250R

@aca-pn čestitam Aco. 

 

Pre 23 sati, aca-pn je napisao:

Ono što mi se na prvu loptu ne svidja je tvrdo sedište kao kamen

Kod mene je sedište dosta mekano, možda su nešto menjali. Za vikend sam odvozao Bosnu i CG, malo dupe bilo ukočeno, ali u odnosu na neke putne motore sedište je ekstra udobno. 

 

Pre 23 sati, aca-pn je napisao:

i položaj kad stojim na motoru, suviše mu je nizak korman i nekako blizu meni, možda samo treba da naviknem, videcu. Ali definitivno narucujem višlji korman ili podizače.

Isto. Ja sam menjao korman i stavio podizače, ali ne može nešto mnogo da se povisi zbog hidraulike i sajli. Sad sam se i navikao na balans, stojim dosta stabilno, ali je trebalo par hiljada km vežbe. 

 

On 15.6.2021. at 18:30, aca-pn je napisao:

Dosta se i greje, čini mi se čim stanem pali ventilator.

Ovo je normalno - siromašna smeša, samo ne brini, nema šanse da se pregreje. 

 

On 15.6.2021. at 18:30, aca-pn je napisao:

Menjač perfektan, jako spora prva brzina za tehničke deonice, druga ima prenos kao prva kod drugih motora

Jel može drugom uzbrdo? Meni je bila velika razlika između prve i druge, odnosno prva jako kratka, a druga predugačka. 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 83 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: CRF300L

Skupilo se i kod mene malo utisaka i materijala, imali smo 130km off-a pa reko da dodam dosadašnja iskustva. Kolega i ja smo išli oko Kučaja, Lazarevog kanjona i ostalih obeležja, u pitanju je jedan od Alpovih trekova. Uspeli smo da nabodemo period kad vojska ima gađanja na Pasuljanskim livadama a početak treka je bio jako blizu smeštaja gde su bila dva mučenika na dežurstvu. Nisu nam dali da prođemo, računam da je moglo to pivom da se reši ali smo maltene samo obrnuli trek i na kraju radnog dana im došli s leđa... :)

Kolega vozi CRF250 Rally, ja sam na 300L. Što se tiče mojih gabarita 190cm i 75-80kg, čisto da uzmete u obzir zbog ličnih utisaka.

Od terena smo imali sve: Krupan kamen ko bebina glava, utabani makadam gde se može oplesti po gasu, zemljane puteve, travuljinu, blato sa dubokim barama i sve između.

Ergonomija: Sedi se lepo, položaj korektan. Odgovara mi pozicija. Položaj kormana je jako loš, imam 'majmunske' ruke ali osećam neku teskobu čak i u sedećem položaju. Tek na nogostopima dolazi do problema, planiram ubrzo da instaliram i rajzere i drugi korman. Lagan motocikl, fino se vozi i bacaka unaokolo - kako na asvaltu tako i van njega.

Kvalitet: Prilično sam iznenađen kvalitetom plastika za motor ove cene. Definitivno nije KTM, ali je solidna. Na dekli i ostalim delovima motora vrlo brzo ostaju tragovi, pogotovo sa MX čizmama. Sajle preko displeja mi za sad nisu previše smetale. Najlošiji element motora su mi definitivno ručke. Vibracije na ovom motoru su daleko manje nego na LC4 640 a opet šake su mi trnule... Lagano rešenje, neke aftermarket ručke i vozi. Sedište korektno, definitivno sam više patio na KTM-ovoj dasci.

Agregat: Što se tiče razvojnog puta Bore šnajdera, sa Stroma 650 na KTM 640 i na kraju na CRF300. Fali li mi snage? Nisam osetio nikakav problem i kapitalan nedostatak snage. Negde od 100km/h i na više, ubrzanje definitivno nije isto kao na pređašnjim mašinama ali opet sam u fazi razrade motora i verujem da će biti za nijansu bolje kad budem mogao da načepim gas. Sada sam se držao do nekih 7K obrtaja. Van toga, sve na offu prelazi jako lepo.


Potrošnja: Imao sam 2.7L na otvorenom u nekom trenu, najviša 3.3L na teškim deonicama. Motor stvarno vrhunski ekonomičan.

Ogibljenje: Daleko bolje od očekivanog! Zadnju gumu nisam dovoljno ispustio silom prilika ali je ceo deo van puta motor podneo vrhunski. Ne osećam neko plivanje kao na dušecima, nisam imao situacije da nabijem oprugu do kraja. Nisam previše težak istina, ali i kolega koji je uzeo isti motor sa 120+ kila ima iste konstatacije. Nije na žalost bio sa nama na ovom điru ali je uspeo da testira motor nekih par stotina km do sad, sa kratkim deonicama off-a. Dakle može da se investira u neki aftermarket nekad u budućnosti ali nije goruća stavka.

Gume: Kao i sam motor i ogibljenje, daju više nego što bi čovek očekivao. Kolega je na reliju sa njima spalio preko 10K kilometeri, po najrazličitijem terenu. Guma je korektna, naravno blato joj je arhineprijatelj i ne prazni krampone lako ali nisam osetio nestabilnost ni na jednoj deonici van asvalta. Takođe na asvaltu sasvim prijatna, nema iznenađenja.

Kvačilo: Lagano, ne zamara ruku, sunđerasto ali opet osećam povratnu informaciju.

Kočnice: Moraju da se testiraju više, imao sam možda jedno naglije kočenje na putu. ABS se gasi na zadnjem točku.





 

20210605_111244.jpg

20210605_111307.jpg

20210605_133516.jpg

20210605_154011.jpg

20210605_154031.jpg

  • Sviđa mi se 6

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Enduraš, 6287 postova
  • Lokacija: Paracin
  • Motocikl: CRF300L

Nikako da mi stigne tablica, pa iskoristio priliku da napravim nosač kofera. Malo nekih zaostalih cevi, nadjoh i parče aluminijuma i na kraju ja zadovoljan kako je ispalo.

 

Sledeća stavka je drugi korman, to resavam ovih dana, a naručio sam I skid plate.

 

20210617_144543.thumb.jpg.4400ef0cfc996bcd3d6626d257007b09.jpg20210617_144534.thumb.jpg.74e145c42e6b4f67f1f8e62604c0aa71.jpg

  • Sviđa mi se 8

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja