Jump to content

Moto Zajednica

Kawasaki zxr 400rr naked

Recommended Posts

  • Drug član, 2422 postova
  • Lokacija: Shabac
  • Motocikl: KTM EXC300- KTM EXC250

pa zar imas zelju posle ovih slika da gledas ovo uzivo? Zxr400 je u tim godinama bio vrlo lep motor ali ovaj gospodin sta je napravio od njega je uzasno. Ovo se isplati samo ako imas negde povoljno da uzmes sve oklope ,sediste i konstrukciju repa ali verujem da ces to tesko naci jer je retka serija kod nas. A u ne mogu da prestanem da se smejem kad vidim ove gume na retrovizorima i ovaj neverovatni rep.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2422 postova
  • Lokacija: Shabac
  • Motocikl: KTM EXC300- KTM EXC250

verovatno mu je neko rekao da taj motor treba da ima slicna creva na rezervoaru ali posto on nema originalnu masku pa nema gde da zabode creva on ih natakao na retrovizore da se ne baci kad je vec nasao

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1318 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: Uljara 1127cm i tetejac 600cm

Ja sam skoro video negde ovog zxr u oglasu i pise da je prolupao agregat,mrzi me sad da trazim gde....verovatno je ovaj oglas dokje koliko toliko radio.....

 

I jos nesto nemojte misliti da za 500-600 evra ima da se uzme motor sa 4 klipa da je ispravan,tj da nije prolupao...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Team Green, 272 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Kawasaki KDX250R MX/SM

:lol::care:

pa sta jos hocete, covek generalisao sredio masinu, i jos spustio cenu za 100eur :jee:

nesto mi tu sumnjivo :stabre::lud::staa:

Obrnuto, pogledaj datume oglasa... Covek sjebao masinu i povecao cenu za 100eur :zvizduk:

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1318 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: Uljara 1127cm i tetejac 600cm

ja bi radije vozio GPZ 600R ili GPX 750R u original stanju nego ovu skarabudzotinu :staa2:

 

A je bi pre opet vozio frz 1000 ili gsxr 1100 samo na golom ramu,ma ne mora da ima ni rezervoar moze iz flase,nego motor sa 4 klipa od 400 kubika...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hronični Motociklopata, 7062 postova
  • Lokacija: Severna Bačka
  • Motocikl: Banditos 650

ja bi radije vozio GPZ 600R ili GPX 750R u original stanju nego ovu skarabudzotinu :staa2:

 

A je bi pre opet vozio frz 1000 ili gsxr 1100 samo na golom ramu,ma ne mora da ima ni rezervoar moze iz flase,nego motor sa 4 klipa od 400 kubika...

aha... znaci prvo ti ne valjaju dvocilindrasi, a sad i cetvorocilindrasi , pa tebi covek nemoze da ugodi bre :lol:

Kontam da to prija tvom egou, ali jbg ne patimo svi da imamo motore od 1000ccm i 126ks... :nanana::zdravo:

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ENDURO, 1344 postova
  • Lokacija: Vrčin
  • Motocikl: Honda XR600R

Bar da taj motor od 1000ccm liči na nešto... U rangu je sa ovim "ZXR-om", Mohikanac i sam kaže da mu je ovaj motor lepši od pojedinih fabričkih motora :lol:

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1318 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: Uljara 1127cm i tetejac 600cm

Bar da taj motor od 1000ccm liči na nešto... U rangu je sa ovim "ZXR-om", Mohikanac i sam kaže da mu je ovaj motor lepši od pojedinih fabričkih motora :lol:

 

Aj napisi ponovo al da ima smisla....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1318 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: Uljara 1127cm i tetejac 600cm

ja bi radije vozio GPZ 600R ili GPX 750R u original stanju nego ovu skarabudzotinu :staa2:

 

A je bi pre opet vozio frz 1000 ili gsxr 1100 samo na golom ramu,ma ne mora da ima ni rezervoar moze iz flase,nego motor sa 4 klipa od 400 kubika...

aha... znaci prvo ti ne valjaju dvocilindrasi, a sad i cetvorocilindrasi , pa tebi covek nemoze da ugodi bre :lol:

Kontam da to prija tvom egou, ali jbg ne patimo svi da imamo motore od 1000ccm i 126ks... :nanana::zdravo:

 

Da,mrzim dvocilindrase i v agregate.....da,imam i vfr kojeg sam uzeo samozato sto je bio bukvalno dzabe,i da je najobicnije drndalo koje ima iako ima 100 konja na vecim obrtajima ide kao ku.....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ENDURO, 1344 postova
  • Lokacija: Vrčin
  • Motocikl: Honda XR600R

Bar da taj motor od 1000ccm liči na nešto... U rangu je sa ovim "ZXR-om", Mohikanac i sam kaže da mu je ovaj motor lepši od pojedinih fabričkih motora :lol:

 

Aj napisi ponovo al da ima smisla....

 

Pa hajde... Voziš vrndelju od 1000 kuba koja izgleda kao R koji se zabio u drvo i tom prilikom izgubio 3/4 plastika i savio rep... Mada mislim da je reč "kao" suvišna u ovom slučaju.

 

A drugi deo posta se odnosi na to da nisi merodavan jer ti je lepše ovo RUGLO OD MOTORA od Kawasakija GPX.

 

A pod tri, nije bitno koliko kubika ili koliko cilindara ima motor, dokle god se vozi. A ti sa tim tvojim kantama nisi ni izašao iz sela tako da verovatno ne shvataš o čemu ti pričam.

  • Podržavam 7

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1318 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: Uljara 1127cm i tetejac 600cm

U pravu si potpuno...od juce vozis motore i vec sve znas......evo ja recimo nikad ne bi vozio xt kao tvoj...

 

I jos nesto kad smo kod voznje,koliko si kilometara preso i sa javom i sa xtom,smem da se kladim ni jednu zamenu ulja tj. 5000km...

 

I jos nesto zasto motor mora da ima oklope,jer postoji neka druga vrsta motora osim oklopnjaka,ja nesto ne videh horneta u ful oklopima valjda ga zato zovu naked ili postoje i neki koji se zovu streetfighter motori,pa stunt motori i svi oni nemaju oklope...

 

Meni na motoru plastike bukvalno ne znace nista,vec kako motor ide,kako lezi,kozi,kako se cuje....vise volim da vidim lep ram nego tonu plastike ili agregat,recimo gsxr 1100 uljare....nista lepse...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1318 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: Uljara 1127cm i tetejac 600cm

Svuda su svetu su prerade motora cenjene samo kod nas slabo,evo da cu iz jedne druge teme.....

 

........I ja sam pre dve godine moju jamahu ovako isto radio,a mozda jos pedantnije,rastavljanje do srafa,poliranje rama,farbanje felni,poliranje diskova,srafova,grana,bruniranje gvozdenih srafova i opruga....pravljenje delova oklopa i farbanje....posao da ti oci ispadnu...ljudi uglavnom mrze prerade jer se na brzinu i nestrucno uradi,a ne znaju da ima dobro i kvalitetno uradjenih motora...

 

Evo recimo ti si sve delove kvalitetno ofarbao,a neko bi sprejom to isprskao i skoro isto bi izgledalo dok ne pocne da se guli ili na njega kapne benzin....ja radim jednog vfr-a koji je seo ofarban sprejom,muke zive sam imao dok sam ga ofarbao kako treba...........

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja