Jump to content

Moto Zajednica

Honda Mbx 125f

Recommended Posts

  • Drug član, 2319 postova
  • Motocikl: Motora bez

navozao sam se danas imacu upalu misica :tras2:

jos sam uspeo da zabodem sebi kurblu pod koleno.Ljudi cim uspem da krenem ima da se vozim bice to za koji dan :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 249 postova
  • Lokacija: krusevac
  • Motocikl: gsx-r 750 к1

Супер машина, на њој сам се научио да возим јаче моторе од апн 4. Поуздан мотор као и свака хонда.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2319 postova
  • Motocikl: Motora bez

Ma prelep je,ja sam ga kupio srcem a ne razumom.Imam sad zato malo problema al resio sam da sve uredim i popravim koliko mi finansije dozvole,gledam sad na njega kao na hobi.Doduse stara je to vec masina dodje mi nekad da je zapalim al onda sednem cepim 2-3 piva i opet se volimo.

 

Delove naci katastrofa,pa ako neko zna nesto sto ja ne znam tj gde ima delova molim za kontakt

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6319 postova
  • Lokacija: Vrmdža, Sokobanja
  • Motocikl: konzerviran

Ako si zaista voljan da je zadrzis uradi je kako valja...ili je poljubi pa ostavi.

Nije to Enterprajz pa da nemoz' se resi. Davati neke predloge za resenje tipa ovo je, ono je, totalno je suludo. Po tvom pisanju izgleda da joj treba svega i svacega, zato...masina dole, komplet rasturacija i da vidis na cemu si. To je lek, veruj mi, jedini. Sve ostalo je...dozvolicu sebi da tako kazem...sviranje kurcu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2319 postova
  • Motocikl: Motora bez

Pa komplet restauracija nece da ide,za to mi treba par hiljada eura,al da moze da se odradi da bude u nekom zadovoljavajucem stanju moze bez problema.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2319 postova
  • Motocikl: Motora bez

ajoj.Automatsko citanje :) Rasturacija,to vec moze.Ma ja znam sve da rasturim al treba mi neko da to posle sklopi.Kad nesto nece ja zapnem jace,tako da dobar sam u rasturaciji jedino

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hronični Motociklopata, 7070 postova
  • Lokacija: Severna Bačka
  • Motocikl: Banditos 650

Batali, skupi jos par stotina eura i uzmi noviji NSR 125, ili nekog italijana, aprilia RS 125, Cagiva Mito 125, onaj MBX je mator, redak, nema delova, a i ovi noviji su mnogo lepsi i glomazniji 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2319 postova
  • Motocikl: Motora bez

Kako ja odradih full generalnu ako nema delova?A da je matoro jeste,i tesko da ima u dobrom stanju ovde kod nas.Sve je to izakano.Daj link od oglasa ako imas,ja sam sa svojim mbx-om prosao dosta toga.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 67 postova
  • Lokacija: Sombor
  • Motocikl: Yamaha YBR 125 '16

Ne znam za Srbiju sto se tice delova, ali ima nesto u Madjarskoj. Uglavnom za mtx, ali ima i univerzalnih delova.

Kako vidim englezi su dobro snabdeveni, ne znam da li imas poverenje u nase granicnoporeskepostanske institucije, ali tamo mozes naruciti.

Proverio sam, moze isporuka za Srbiju. Ja kao narucio nesto, pa za proizvod od 8 eur, placas 5 eur za isporuku, a za proizvode za ukupno 50 eur, placas isporuku 8 eur. E sad porez, carina kako ide, i da li ide, to ne znam. Verovatno ima tu neko ko je narucio robu iz inostranstva, pa moze da ti kaze.

Ili narucis robu u Budimpesti ako nemaju na stanje, pa odes po robu. Tu ti mogu pomoci nesto da se raspitam.

 

Ovde su englezi:

http://www.wemoto.com/bikes/honda/mbx_125_fe/84-86/

 

Ili kontaktiraj ovog clana foruma. On se bavi takvim stvarima, i mozes naci tamo i njegov websajt. Mozda roba ce izaci koji evro skuplje, ali ti je mnogo jednostavnije.

http://forum.bjbikers.com/index.php?/user/15869-ebay/

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 3 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Puch Pony Express :)

Hvala puno svima!

Naveli ste me da razmišljam.

 

Bio sam sa drugom da gledam motor.

Stvar je ovakva. Motor je 1998,.godište, prilično solidno izgleda i prilično očuvan. Kilometraža oko 22000, Od ulaganja inicijalno nema ništa. Pali, pravi mešavinu, ide, menja brzine... Šta će da pokaže za jedno još 1000 km, to niko ne zna. Ali godište mu nije loše, pa možda ispadne i ok.

Drug sa kojim sam bio, reče da nikada ne bi kupio taj motor. Ne sviđa mu se ni zvuk, ni filing, niti bilo šta... Drugi drug mi reče da je to previsoka cena.

Sad gledam kako se sezona završava, stvarno se otvaraju neke nove mogućnosti.

 

@Biker Boy: Malo mi se navedeni modeli ne sviđaju zbog ovog preterivanja sa plastikom. Cene su više i ne za nešto novije komade. Oniži sam pa mi veličina MBX odgovara. I malo mi ima taj vintage look 8) Ali opet, u pravu si, verovatno ću da batalim, osim ako dobijem neku ultra dobru ponudu sa cenom koju ne mogu da odbijem.

 

@Ice: Poslah ti pp. Inače, koliko te ogvirno izašlo sređivanje tvog MBX-a?

 

@T-Biker: Hvala, na informacijama.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2319 postova
  • Motocikl: Motora bez

Nema sanse 98, to je prestalo da se proizvodi 10 godina pre tog datuma.

Drugo,nesto nisam siguran da je ikad pravljen u toj boji.

Ne treba ti ta muka u zivotu☺

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hronični Motociklopata, 7070 postova
  • Lokacija: Severna Bačka
  • Motocikl: Banditos 650

I ja mislim da nije 1998, pre ce biti 1988 ili verovatno jos stariji, jer krajem osamdesetih Honda je vec zamenila njih sa novom gamom sportaka od 125ccm sa nazivom NS 125F , NS125R, i NSR 125...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 3 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Puch Pony Express :)

Da, u pravu ste.

Kaže i Wikipedia:
Because of important law and insurance changes the sales in these types of light motorcycles decreased enormously. As a result, production in Spain and Belgium came to a standstill in 1992. MBX production lasted another year and stopped in 1993. Only in Scandinavia a limited production for the local market lasted until 1997. After that Honda's M productions came to an end.

 

Boja nije originalna svakako.

 

 

Ništa idemo dalje.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 3 postova
  • Lokacija: Nis
  • Motocikl: Honda MBX 125f
On 9/23/2016 at 10:27 PM, sirac-šunka said:

Hvala puno svima!

Naveli ste me da razmišljam.

 

Bio sam sa drugom da gledam motor.

Stvar je ovakva. Motor je 1998,.godište, prilično solidno izgleda i prilično očuvan. Kilometraža oko 22000, Od ulaganja inicijalno nema ništa. Pali, pravi mešavinu, ide, menja brzine... Šta će da pokaže za jedno još 1000 km, to niko ne zna. Ali godište mu nije loše, pa možda ispadne i ok.

Drug sa kojim sam bio, reče da nikada ne bi kupio taj motor. Ne sviđa mu se ni zvuk, ni filing, niti bilo šta... Drugi drug mi reče da je to previsoka cena.

Sad gledam kako se sezona završava, stvarno se otvaraju neke nove mogućnosti.

 

@Biker Boy: Malo mi se navedeni modeli ne sviđaju zbog ovog preterivanja sa plastikom. Cene su više i ne za nešto novije komade. Oniži sam pa mi veličina MBX odgovara. I malo mi ima taj vintage look 8) Ali opet, u pravu si, verovatno ću da batalim, osim ako dobijem neku ultra dobru ponudu sa cenom koju ne mogu da odbijem.

 

@Ice: Poslah ti pp. Inače, koliko te ogvirno izašlo sređivanje tvog MBX-a?

 

@T-Biker: Hvala, na informacijama.

Pozz, ja sam vlasnik ove honde sto si ti gledao, vec par meseci.

Motor je solidan, zapravo, neocekivano dobar. Zena koja ga je prodavala(preko svog prijatelja u durlanu, iza slatke kuce) je katastrofa, tu si zaobiso jednu veliku dramu i nerviranje, njen brat koj je motor vozio (koj duguje neke pare toj zeni il nesto pa ga dao njoj da proda... spanska serija) je bio bas los vlasnik.

Ja sam ga kupio za 400 eura, sto je po mom misljenju odlicna cena.

Tehnikalije: Dosta brz za kubikazu, ja sam dostigo izmedju 130 i 140, u petoj, redline za kratko vreme na ne dugackom putu(rekord za mbxf je u engleskoj postavljen na 156.6kmh, ovaj na zalost to ne moze, ili ja ne umem). Ubrzanje odlicno, ponasanje... neverovatno. Motor slusa sve sto mu se kaze, nema krivine gde se osecas nesigurno.

Lepotica za pocetnike!

Motor je radio 2 meseca, vrlo intenzivne svakodnevne voznje, mogu da kazem izivljavanja (off road, top speed runs, teret od 200kg(imam debelog ortaka...)) i onda doziveo katastrofalan kvar. Pokidale se karike, usle u kompresioni prostor, unistile povrsinu klipa, lezaj na radilici(sto spaja klipnjacu i radilicu) je bio u dosta losem stanju, takodje u samoj radilici su se nalazili metalni opiljci od prethodnog servisiranja, isti kvar. Filter za vazduh je bio carapa navucena na konzervu.

No, sve to nije tako strasno, obzirom da postoje velike honda mbx fan grupe i sajtovi posveceni konkretno njoj, ja sam uspeo da nadjem apsolutno sve delove za agregat, originale fabricke i to za ispod 150 eura, gume original fabricke za 40 eura, rucice, retrovizore sve detalje za jos 100tinak ukupno. Mene ce sredjivanje kostati 300+ eura, odradicu sve uz pomoc prijatelja bez servisera(imam nekog iskustva kao) , ali necu da zalim jer je motor odlican za moje potrebe.

Mala trivia, mbx125 je 22 konja, dok je mbx125f 27 konja. Postoje restricted i unrestricted verzija, razlika u redline-u i tjunovanju.

Motor nije 98smo godiste ali je registrovan tako zbog greske nekog sluzbenika verovatno, ali jeste kasna verzija pred kraj proizvodnje.

Enivej, pozdrav svima i vozimo se nekada nadam se :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 3 postova
  • Lokacija: Nis
  • Motocikl: Honda MBX 125f
11 hours ago, Dzejev sin said:

Ajde ako mozes pusti mi neki link gde kupujes to za mbx,treba i meni par stvarcica.I nije mi jasno,kako original fabricke gume?Koliko su stare onda?

https://www.cmsnl.com/

Nema sta nema, nisu bas original fabricke nego te iste gume koje su se ugradjivale, verovatno nisu 30 godina stare, samo isti modeli :)

Takodje, po bg-u ima likova koji prodaju delove za MTX, koj deli dosta stvari sa MBX, mozes i tim putem ici.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 3 postova
  • Lokacija: Nis
  • Motocikl: Honda MBX 125f
On 9/13/2017 at 5:53 PM, Dzejev sin said:

Brate jesam ja corav ili ovde nema nista za MBX 125 F.Samo izbacuje za 50 i 80 cc?

Mehanicke stvari gledaj za MTX, a estetske za mbx80!

Imas i ovaj sajt, al manje stvari ima https://www.motorcycleproducts.co.uk/honda-mbx125-1984-86-parts-c-2064_2677_15861.html

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja