Jump to content

Moto Zajednica

Honda Mbx 125f

Recommended Posts

  • U prolazu, 18 postova
  • Lokacija: Pozega Srbija
  • Motocikl: Cagiva Canyon 500

pozz.Kupio sam hondu mbx 125f ,probao sam ga ide super,posto nisam ranije imao iskustva sa ovim tipom motora interesuje me malo vise o njemu.Kakav je ovaj motor uopst msm na kvalitet,koliko prelaze,najcesci kvarovi itd...Sve sto znate o ovom motoru napisite,motor je 1984god.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 106 postova
  • Lokacija: Jagodina

Relativno redak motor kod nas nema ih puno, mislim da nije los izbor ja sam ga nekad davno imao i nisam imao nekih vecih kvarova udoban lagan i zgodan za voznju. Vodi racuna samo na ulje za mesavinu sipaj kvalitetno i pazi da ubek imas dovoljno, ako te jos nesto zanima slobodno pitaj 1zdravo.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 833 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: Trenutno bez :/

kakav je motor i koliko prelazi si trebao da se informises PRE kupovine motora... sad ti je ostalo da poslusas kolegu koji ti je dao savet za ulje i da ti nama izneses utiske o motoru :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 18 postova
  • Lokacija: Pozega Srbija
  • Motocikl: Cagiva Canyon 500

Pa meni se dopao ovaj motor na prvi pogled inace pali radi probao sam da ga vozim veoma je snazan,startan i brz motor i interesujem me to zato sto je stvarno redak gde bi mogao da nadjem neki deo kada bi mi crkao?A za ulje koje bi bilo najbolje da sipam u njega to jest u 2t masinu? :)Ko zna bilo sta o hondi mbx 125f msm neka iskustva neka pise.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6300 postova
  • Lokacija: Vrmdža, Sokobanja
  • Motocikl: konzerviran

Procunjajte malo po netu.....ja cu vam napisati sta znam.

Ovaj je model Honde bio prakticno preteca izuzetno poznatoj NSR.

Postojala je citava ergela ovih motorica, koji su na nasim prostorima bili jako slabo zastupljeni, jer je kako to mnogi vec mozda i znaju Tomos bio zasticen od strane drzave i konkurencija je bila jaaaako retka.

No, da ne ulazimo u te price vratimo se ovim motoricima.

Sve je pocelo sa modelima MB i MT. Bilo ih je od 50, 80 i 125 ccm. Ti prvi su bili vazduhom hladjeni...MB ulicni, MT kao fora Cross. Deluje da je Tomos pravio svoje motocikle gledajuci bas u ove motorice koji su im jako slicni...narocito BT i ATX

Pricamo o 80im godinama proslog veka.

U to doba su poceli da se pojavljuju i prvi "motorici" sa agregatima koji su hladjeni vodom, pa je to onda i Honda ucinila sa ovim modelom. Dizajn je malo promenje. Trebalo je smestiti sada i hladnjak...dobila je i mali oklop i u ime joj je dodato X. Velicina motora je ostala ista...i dalje 50, 80 i 125.

MBX ulicni, MTX sumski.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 18 postova
  • Lokacija: Pozega Srbija
  • Motocikl: Cagiva Canyon 500

Brate nema slika u kompu ali mozes da vidis na netu taj motor honda mbx 125f.Pa da bas lici na BT skoro da su isti samo sto je ogromna razlika u snazi i kvalitetu motora.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 5 postova
  • Lokacija: trstenik
  • Motocikl: klr650 tengai,xl600lm

imao sam mbx,sta reci,honda je honda,dobra masina,ista kao na mtx.:zdravo:meni je pumpica za ulje bila riknula,ubacivala dosta ulja,pa sam je izbacio i sam pravio mesavinu

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 18 postova
  • Lokacija: Pozega Srbija
  • Motocikl: Cagiva Canyon 500

A druze kad rikne pumpa mozeli sta da mi steti motoru?Meni samo malo posle duze voznje zamasti oko pumpe kao da negde malo prolazi ulja.Kakav je mbx po tebi koliko je tvoj bio presao i koje si sve imao kvarove,stetili joj sta malo veca turaza i brzina msm preko 100km/h?? :zdravo:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 5 postova
  • Lokacija: trstenik
  • Motocikl: klr650 tengai,xl600lm

naravno da steti kad malo ulja ubaca to dosta cesto zna da zezne klip cilindar i radilicu,kad ubaca vise masti svecicu lose ide,dimi itd,to sto malo masti oko pumpe nije ti problem ako ne curi,a za turazu pravilo koliko ga cuvas prevelike turaze toliko traje,vozi normalno i nebrini,moj je imao oko 50000 i tad sam ga udomio,inace iz ch uvezen

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2319 postova
  • Motocikl: Motora bez

Koje su mu dimenzije,ne mogu naci podatak nigde :stabre: .Potrosnja goriva,mogu li se naci delovi za njega posto je bio kratko u proizvodnji...

Kakav je za zujanje po gradu,generalno ima li nekih izrazitih mana sto se tice mehanike i tako to...Hvala

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2319 postova
  • Motocikl: Motora bez

Ma meni se svidja totalno taj motor onako je retro a i cena pristupacna.Samo mi po slikama deluje nekako omalen a visok sam 187 ne znam dal bi izgledao smesno na njemu i dal bi mi bilo neudobno

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 106 postova
  • Lokacija: Jagodina

Pa sad dimenzije neznam ni ja davno sam ga imao iskren da budem, ali posto vidim da tek imas nameru da kupis ovaj motor najbolje bi bilo da sednes i probas i sam zakljucis dali ti odgovara ili ne. Sto se potrosnje tice meni je trosio od 4.5 do 5 litra i to je uglavnom vozen van grada tako da nije bas mnogo ekonomican. Mane neke posebne nema jedino to sto ih nema puno pa ces i rezervne delove teze naci za njega mada se nekvari ipak je to Honda. :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 125 postova
  • Lokacija: Beograd, Vladičin Han
  • Motocikl: sv650s

Imao sam ja do skoro Hondu mt50 nesto kao kros varijanta, '85 god iso je super punih 5 godina koliko je bio kod mene, ni da stucne :D 
Nadam se da ce i sa ovom tvojom masinom biti isto :jee: 
Poz 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2319 postova
  • Motocikl: Motora bez

Mislim da mu odgovaraju delovi od MTX...Ma nemam pojma,idem sad u subotu da vidim motorce,a nikad nisam seo na motor sa brzinama.Realno ne znam ni da vozim a ocu motor:).Bice tamo aj me provozaj da vidim kako ide hahhaha kao mentol al jbg,kako drugacije :jee:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja