Jump to content

Moto Zajednica

Podmazivanje sajle kvačila

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 93 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: XV 1100SP Virago

Hvala na savetu,
Malopre sam podmazao sa spricem i iglom a zatim probao i tu tehniku. Sve to ide ali sporo a nemam gde da ga ostavim preko noći da to lagano curi.
Nekako mi ovo deluje kao najjednostavnije resenje

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 549 postova
  • Lokacija: Skopje
  • Motocikl: SV650A

Ja koristim najeftiniji silikon sprej koji mi je pri ruci. Krpom drzis vrh sajle uspricas nekoliko puta, dok se ne pojavi na dnu i to je to. Izvanredan. Dva put godisnje. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Нек иде живот, 858 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Vulkan 800 некада био Keeway Supershadow 250

Мислим да нема лакши и јефтинији рад ;)

 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 215 postova
  • Lokacija: Becej
  • Motocikl: Honda cb 500

Ja koristim wd ili neki odvijač/rustoff ili slično da očistim sve, ostavim da se ocedi pa sutra napravim levak od limenke (piva, soka) i sipam ulja u isti. 2 puta, ako je zaostalo nešto od spreja da izadje. I gotovo. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1425 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Yamaha XT660Z Tenere

Znam da je staro pitanje, ali da odgovorm - nekom možda koristi.
@Mimeola Nisam ni znao da postoji ovaj alat, a baš mi se dopao. S obzirom da je trenutno na aliji cena 3.65 evra - naručio sam jedan:

https://www.aliexpress.com/item/1005003107003887.html?spm=a2g0o.productlist.0.0.289675d0N0g1si&algo_pvid=50e9e402-2d7c-4cfb-90c6-aec4e63a5616&algo_exp_id=50e9e402-2d7c-4cfb-90c6-aec4e63a5616-2&pdp_ext_f={"sku_id"%3A"12000024123152747"}
 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1425 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Yamaha XT660Z Tenere

A da ne otvaram novu temu - imam i pitanje za enduraše: podmazujete li sajlu kvačila (vi koji je imate :) ), ipak su dosta drugačiji uslovi vožnje?


Plašim se da bi benefit podmazivanja bio kratkotrajan, a da bi se onda još više hvatala prašina i prljavština, pa bi čišćenje i podmazivanje moralo često da se radi, što ne bih baš voleo :)

edit: Pošto nema odgovora hajde da pomenem par kolega čije bih mišljenje voleo da čujem, nadam se da ne zamerate: @Alp @icatenej @vava

Promenio član antir3ality

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 530 postova
  • Lokacija: beograd mirijevo
  • Motocikl: 950adv 450exc

Sajle imam samo na gasu. Ponekad samo uprskam wd odozgo pa se samo sliva nadole u buzir, a kad radim vece servise skinem pa lepo ih ocistim i namazem.

 

IMG_20211126_122959.thumb.jpg.53576982432778e61f000c65139cf9a9.jpg

  • Hvala 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Duh Bez Sekire, 1037 postova
  • Lokacija: Beograd - Miljakovac, Ljubovija
  • Motocikl: Yamaha XJ600N, Cagiva Canyon 600, Husqvarna TE 250

Ja redovno podmazujem sajle na ovim motorima na kojima imam sajle. Koristim WD40 ili Mannol M40 i prskam u bužir odozgo dok ne procuri na drugu stranu (sve vreme potežem sajlu gore-dole). To radim barem jednom - dvaput godišnje i velika je razlika između podmazane i nepodmazane sajle...

Promenio član icatenej

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1025 postova
  • Lokacija: Wien
  • Motocikl: CRF 1000 Africa Twin sd06

Evo posto sam pisao da ima u louis-o  glupost( slobodno mogu tako da je nazovem jer ne sluzi nicemu) za podmazivanje sajle hocu da ispravim da ne baca neko pare jer ne radi posao. Tecnost iz spreja svuda ide samo tamo ne ide gde treba. Ja sam resio tako sto sam stavio termicku izolaciju za kablove i malo ugrejao da se stegne preko metalnog dela buzira, unutra naprskao sprej i uvlacio i izvlacio sajlu. To sam radio dok nije cista tecnost izasla. Video sam da kolege prave papirni levak ali je bar meni ovako lakse.

20211219_130027.jpg

20211219_125958.jpg

20211219_130049.jpg

20211219_130019.jpg

20211219_130441.jpg

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Teoreticar ..., 12089 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: BMW R1200GS Adv

Sajla koja je dosla dotle da treba da se podmazuje, zrela je za zamenu. Ne treba gubiti vreme, da ne otkaze na najnezgodnijem mestu.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1025 postova
  • Lokacija: Wien
  • Motocikl: CRF 1000 Africa Twin sd06

 Normalno da je negde i pre zapinjala ili stvarala osecaj teze poluge bila bi zrela za zamenu. U mom slucaju ovo je samo zimsko igranje. Izaslo je malo crnila sto je i normalno ali je sama sajla ok koliko moze da se vidi kod rucke ili poluge kvacila gde najcesce i propada

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Vazlan(Zlatko), 369 postova
  • Lokacija: Sombor
  • Motocikl: Aprilia SR50R,Honda Africa twin 1000L

Ne bih se složio sa kolegom oko "gluposti" iz Louisa,samo je u pitanju pravilnopostaviti na bužir sajle.Postoji neko minimalno curenje pored same sajle ali zanemarivo.Mislim da to podmazivanje i nije toliko važno koliko izbacivanje prljavštine koju napolje pogura ubrizgana tečnost,silikonsko ulje ili bilo šta dugo.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1025 postova
  • Lokacija: Wien
  • Motocikl: CRF 1000 Africa Twin sd06

@vazlan pomerao sam stavljao u raznim pozicijama ali nije htelo da radi to za sta je i namenjeno,najvise je izbacivalo tecnost na gornjem delu kod sajle i manje na spoju gumice sa strane. Ali nacin na koj sam uradio pomogao. Mozda je falican alat nemam pojma ali kao sto rekoh nije pomogao.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja