Jump to content

Moto Zajednica

Motociklizam i umetnost održavanja zena

Recommended Posts

  • Zainteresovan, 823 postova
  • Lokacija: Sofija, Bulgaria
  • Motocikl: BMW R 1250 GSA, Honda ADV 350

Počinje da pada veče a mi krećemo sa Plitvica. Sunce se već sakrilo iza brda dok prolazimo kroz Slunj. Ovaj gradić mi sada izgleda dosta simpatično. Kad se samo setim da sam januara 1983-će u okolnim brdima proveo petnaest najkošmarnijih dana služenja vojnog roka... Osim što sam bio gladan i promrzao, tada sam prvi i jedini put u životu istovremeno hodao i spavao... Trideset godina kasnije sve je različito, i ja i Slunj. Potapšem svoj motor po rezervoaru i dam gas.

 

Posle Slunja skrećemo desno u pravcu Velike Kladuše. Put je uzan, krivudav i prolazi kroz sela za čija imena nikada nisam čuo. Nema nikakvog saobraćaja. Kod Velike Kladuše presečemo kolonu koja je čekala na graničnom prelazu za ulazak u Bosnu i produžavamo putem koji vodi uz samu granicu. Ovuda nikada nismo prolazili, ne poznajemo kraj i računamo samo na moj gps.

 

Mi vozimo a patrola hrvatske granične policije nas samo proprati začuđenim pogledom. Da prolazak motora nije toliko česta pojava u ovom kraju vidimo i po tome što ljudi izlaze iz dvorišta da nas pozdrave. Nekako imamo utisak da ni automobili ne prolaze mnogo češće - kilometrima ne srećemo ni jedna kola. Vozimo po polumraku kad u jednom trenutku... prestaje asfalt. Gledamo put i ne možemo da odgonetnemo: da li ovde nikada nije bilo asfalta ili je asfalt samleven gusenicama nekih velikih prevoznih sredstava koja osim prevoza rade i druge stvari? Šta god da je, uticaj na vožnju je veoma neprijatan - točkovi nam se neprekidno klizaju levo desno. Sitno kamenje na tvrdoj podlozi nije ni malo prijatna kombinacija kada su motori ovako natovareni i kad po tamnom ne vidiš rupe na putu. Zaustavljamo se i prebacujemo vešanje na soft off-road. Situacija se popravlja – već možemo da jurimo i više od 30 na sat.

 

Još jedna patrola granične policije. To je znak da se udaljavamo od pogranične zone i da ulazimo dublje na teritoriju Hrvatske. Vratio se i asfalt.

 

Znak pokazuje da ulazimo u Topusko. „Neša, meni gps pokazuje da idemo pravo...“ „Ma jok, vozi za mnom desno.“ Posle pet minuta ulazimo u selo koje se zove Hrvatsko selo. Tada i ja shvatim da nešto nije u redu - Garmin nas usmerava u poprečne neasfaltirane uličice, malte ne u dvorišta. Vraćamo se u Topusko. Zaustavljamo motore i Dušan pita jednog meštana kako da stignemo do Siska. „Vozite pravo pa desno“, čujem preko interfona koji je svo vreme uključen.

 

Pravimo malu puš pauzu.

474kd.jpg

  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 823 postova
  • Lokacija: Sofija, Bulgaria
  • Motocikl: BMW R 1250 GSA, Honda ADV 350

Iz nekog neobjašnjivog razloga opet ja vodim. „Neša, čovek nije rekao da skrenemo tu desno nego par kilometara dalje.“ Ja mu samouvereno odgovaram: „Meni Garmin pokazuje da skrenemo ovde.“

475hc.jpg

Sve u svemu, vođeni mojim gps-om, ubrzo ponovo izlazimo na makadam.

 

„Neša kako je kod tebe sa benzinom. Meni pokazuje da sam na rezervi.“ Uhhh..., poslednji put smo sipali gorivo jutros u Piranu. Ne sećamo se kada smo poslednji put videli benzinsku pumpu a u ovo doba dana (noći) pitanje je da li neka lokalna pumpa uopšte radi.

 

OK, nije prijatno. Nalazimo se negde na području koje je relativno skoro bilo ratno poprište, ne znamo gde treba da idemo, potpuni je mrak a ostalo nam je još par litara benzina. Sa tim saznanjem, produžavamo makadamom još nekoliko kilometara. Dok se krećemo dižemo neverovatnu količinu prašine. Nos i usta nam se pune sitnim peskom a cela oprema je potpuno bela. Ja i dalje vodim a Dušan mi neprekidno ponavlja da treba da se vratimo. Na njegovo insistiranje, rekalkulišem rutu i gps nas povede u levo, zemljanim putem koji je sa obe strane nadkriven šibljem. Dva kanalića od točkova podskazuju da tu ponekad prođe neko vozilo, verovatno traktor. Samo da nam sada ne nestane benzina...

 

U tom trenutku mi kroz glavu proleti misao: „Koji sam ja kreten...“

 

Zaustavim se i počnem da čačkam po Garminu. Zaista sam kreten - dok sam tražio rutu, ostavio sam uključenu opciju za off-road i makadam. Gps nas vodi ka Sisku najkraćim putem, bez obzira da li je to puteljak između dve njive ili auto-put. Verovatno je ovo danju zabavno ali noću nije ni malo. Verujte mi na reč.

 

„Izvini Dušane, ti vodiš.“

 

Krećemo nazad ka Topuskom. U tom trenutku nismo znali da se nalazimo samo na kilometar od glavnog puta prema Glini za kojim tragamo. Posle korekcije u opcijama, moj Garmin pokazuje istu rutu koju i Dušanov Navigator IV a što je najvažnije, pravac se poklapa i sa savetom meštanina. Definitivno, nije gps glup nego onaj ko ne zna da ga koristi (ja).

 

Posle dvadesetak kilometara, izlazimo na širok asfaltiran put. Lampice za benzin već duže vremena nervozno blinkaju kad se pred nama pojavljuje velika osvetljena Luk Oil pumpa. Kao da smo ugledali hram Maja... Civilizacija!!!!!!!! U rezervoar je stalo 30 litara benzina a u prešnjavo grlo dva Red Bull-a. Za malo...

 

Već smo mnogo bolje raspoloženi. Na celom ovom našem putovanju po Provansi, Alpima, gradovima Italije... mnogo smo se razmazili. Posle ovog lutanja u krug, bogatom spisku emocija koje smo doživeli, možemo da dodamo još jednu – panika.

 

Pravimo malu pauzu i ubrzo krećemo dalje. Do auto-puta ima samo šezdeset kilometara. Njih smo, zbog radova na putu, vozili više od sat vremena. Prolazimo kroz Petrinju i Sisak a na auto-put izlazimo kod Popovače. Imamo osećaj kao da smo već stigli kući. Šta smo sve danas preživeli, gde smo sve prošli... Deset je uveče a mi smo samo... čekaj da upišem u gps... a mi smo samo... ups... 352 kilometra od Pančeva. Red Bull i vozi.

476w.jpg

Četiri punkta za putarinu, dve granične provere, dve pauze za kafu, jedno točenje benzina i već oko 2 stižemo kući. (Neću navesti prosečnu brzinu vožnje, nije pedagoški)

 

Pre nego što sam legao, poslednjim atomima snage skidam track log sa neopravedno okrivljenog Garmina - moram da vidim koliko smo danas prošli.

 

Spiralovidna trasa današnjeg puta pokazuje 800 kilometara. Nije loše.

  • Podržavam 5

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 823 postova
  • Lokacija: Sofija, Bulgaria
  • Motocikl: BMW R 1250 GSA, Honda ADV 350

7. oktobar

 

17-to, poslednje jutro ovog uzbudljivog putovanja. Preostaje nam samo da prevezemo razdaljinu do Skoplja i do Sofije. Toliko smo toga preživeli prethodnih dana da je trenutno adrenalin za vožnju ispod kritične granice. Sa druge strane, želja da se što pre stigne kod svojih najmilijih daje neophodni energetski udar.

477t.jpg

Penjemo se na naše mašine i do Niša se ne zaustavljamo. Na benzinskoj pumpi organizujemo malu foto sesiju da bismo, kako tragicija nalaže, napravili zajedničku oproštajnu fotografiju.

sesija.jpg

“Srećan put kolega. Bilo mi je čast da vozimo zajedno.”

 

Poslednjih 160 kilometara do Sofije i Skoplja se ne računaju u ovu turu. Naspram svih kilometara koje smo prošli za prethodnih 17 dana, ovo mu dođe kao počasni krug.

 

Nekoliko dana kasnije, Dušan je napravio još jedan, treći zajednički poster. Draga uspomena sa ovog još dražeg putovanja.

 

posternf.jpg

 

Ukratko, to je bilo to.

 

The End.

  • Sviđa mi se 4
  • Podržavam 22

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 371 postova
  • Lokacija: Ravni Banat

Putopis je za svako poštovanje. Ono što mene oduševljava je vaša kretivnost i sloboda koju ispoljavate na putovanjima. Dajete odličan primer svima nama i ti i Mikula i Marokanac i svi ostali kako treba graditi sebe i širiti svoje vidike. Hvala i da da Bog zdravlja i malo parica ja znam šta ću i kako ću.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 247 postova
  • Lokacija: У души - Дорћол! (Београд)
  • Motocikl: Fosti F51 (Peda X-road 2)

Nekako.... teško je naći prave reči da se izrazi zadovoljstvo zbog ovako dobrog opisa prelepe ture ali i nezadovoljstvo što se završilo! Ja bi' još!:neznam:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Пријатељ, 365 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: XT 1200 super tenere

Čoveče, koliku ti radost života nosiš. Zaista uživah za ovo vreme čitajući. Stvarno ti svaka čast za sve ovo što podeli sa nama.Od Boga ti zdravlja.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • nocni cuvar, 2581 postova
  • Lokacija: White City / White Water
  • Motocikl: Yamaha nouvo elegance

Svaka cast, uzivao sam citajuci. Jedina mana sto posle tvojih i Marokancevih putopisa ogladnim kao vuk gledajuci pune tanjire fenomenalne hrane :takoje:

 

Odoh da naseckam malo prsute i sira :aha:

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1073 postova
  • Lokacija: Beograd.........Srbija.......
  • Motocikl: BMW R1200GS Adventure 2014 - Touratech oprema full + F650GS Dakar

:takoje: :takoje: :takoje:

Prijatelju .......................BRAVO!

Da ne ponavljam..........izuzetno mi se svideo tvoj putopis, ja koji dosta dobro poznajem Francusku (i Provansu), dao si mi domaci da malo prosetam i ovim tvojim stazama.....

 

Sto se tice Svajcaraca............nisi pogresio - losi ljudi......100% (nazalost),

 

Sto se tice BMW servisa u CH - rekli su vam da su im termini puni sledecih dve nedelje ?? To nije normalno, BMW bajker na putu ima pravo prvenstva u svim servisima i uzima se u rad ODMAH jer je na putu, posebno kada vozi ADVENTURE (ovo nije moje misljenje, ovo je zvanican stav BMW i to je i moje iskustvo iz Francuske, Andore, Turske, Hrvatske).

 

Cestitam Tanji na talentu, pa ona je rodjena "igracica", moze i po stolovima.......Bravo!!!

 

Potpuno te razumem za ledja, meni pre cetiri dana isto........steglo i primio sam danas treci koktel inekcija i bice bolje.......ali moracu malo da vezbam, dace mi neke vezbe, kazu Krstenica trazi vezbe........pa ako je tako.........onda OK.

 

Ono na "Auto Grill" restoranima na Italijanskim autoputevima je super - parking za motocikle i jos plus i kamere............ali, moje iskustvo iz Italije - nikad, nikad, nikad ne ostavljaj motocikl van vidnog polja. I ja sam morao da pojurim jednog "majmuna" sa kapuljacom ..........znaci motor ako ne moze u restoran, MORA ispred restorana da ga vidis.

Suvise nam je to svima drag prijatelj, da bi ga izgubili.........zar ne?

 

Veliki pozdrav dragi kolega, videcu...........iskreno na prolece da prosetam do Sofije, da popijemo kaficu i da se najzad i upoznamo. Moj mobilni u Srbiji je 063/282-162, tako da mozes da mi posaljes SMS sa tvojim mejlom i tako cu imati i broj i mejl pa cu se javiti. Narucio sam novi motor K1600GTL i stize krajem marta.........vidimo se.......

 

Pozdrav supruzi i tebi......

 

Marokanac :zdravo: :zdravo: :zdravo:

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 249 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Kymco Agility City 125,Agility City 200,SuZuki Boulevard M90, Honda NC 700 s

Prosto predivno ! Svaka cast na pisaniju i slikama i,i...ma sve :care:

 

Daj jos,daj jos,daj jos... :lol2:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja