Jump to content

Moto Zajednica

Gume za maxiskutere

Recommended Posts

  • BJB Maxi scooter club, 1577 postova
  • Lokacija: Backa Palanka SRB / Ludwigsburg DE
  • Motocikl: Honda NC 750x dct
Pre 5 sati, N.F.S. je napisao:

Da podelim sa vama, mozda ce nekome znaciti...

Trazih 120/80-14 gumu za silvera, prednju. Ovo su mi odgovorili, "Baki doo" u pitanju.

baki.jpg

Ilija ,kako je to gotivan lik! Imao sam prilike licno da ga upoznam na seminarima koji jednom godisnje pravi firma Baki doo. :takoje:

 

P.S. Bice guma drugari,brzo ce mart. 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8407 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

Baki (Baki doo) je pre 20 godina (sada mi je 40) od mene polovne gume "na kamion" kupovao, uvozio sam iz CH a on je imao malu radnjicu kraj puta u naselju "Popova Suma". 

Doooosta je napredovao od tada, sa zadovoljstvom trgujem/kupujem kod njega. Kulturni i usluzni.

Bilo je i par puta nesuglasica posto ja volim odmah i sada, a to ne uspeva uvek.

Generalno su super, jos da balanserku za moto tockove u program usluge uvrste i top! :takoje:

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 250 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Benelli TRK502x

Pozdrav,

 

Merkam gume  na IPG sajtu za Beverly, i primetih da je npr. Continental ContiTwist nesto malo skuplji u odnosu na Mitas.

Meni licno ruzna sara na tim Conti gumama, ali zna li ko kakve su u prkasi?

Nekako se zvucnije ime dobije za malo vecu lovu, pa me interesuje savet vas koji ste ih vozili mozda...

 

 

conti-twist.png

Promenio član sasa_f1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 565 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Integra 700

Vozio, meni se svidja sara.

Odlicna guma i jako se dobro obara, s time sto treba biti pazljiviji na temperaturama ispod 10 stepeni dok se ne zagreju. Ovo je barem moje iskustvo…

 

Inace, ova guma je kod nas izasla na los glas jer je jos pre 10-ak godina uvezen neki los kontigent, ceo tovar bio kriv, nisu mogle da se izbalalnsiraju. Otad je pukla bruka pa ih ljudi dan danas izbegavaju.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8941 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

Juče kupio zadnju gumu za Bev500 Cruiser 9.900din. MCG2 sto znaci da set izadje skoro 20Krsd.

Nekad mezimca obuješ za 100-cu evara, danas dodaj 50% :grr:

Inače, opanci stižu za nekih petnaestak dana.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 295 postova
  • Lokacija: Bijeljina
  • Motocikl: Burgman 400, Transalp 600

Nije sve do shippinga. Mannol ulja za BiH poskupila za 50%. Mislio sam i ja da je do shippinga. Pricam sa uvoznikom, kaze da poskupljenje od 50% nema veze sa dostavom nego su poskupile (tako bar proizvodjaci kazu).
Shipping je u Decembru 2020 skocio za 4-5 puta u odnosu na prije (za sadasnje cijene nisam siguran) pa smo ulja, dijelove, gume... placali po dosta manjim cijenama nego danas.
Izvinjavam se na offu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1024 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: Aprilia Atlantic 500 Classic

Meni malopre stigoše toliko željene Pirelli Diablo Rosso. Cena 155€ (18.220,00 din). Slična cena bi mi bila i za Dunlop Scoot Smart u Moto Kros timu ali sam njih već vozio i htedoh da probam Diablo Rosso.

Uzeo sam dimenzije 120/70 -R15 prednju i 150/70 -R14 zadnju. Jedini ih je imao xMoto i zadnju nisu imali u užoj dimenziji pa sam morao da pravim kompromis.

Sada su mi na Apriliji Michelin City Grip u istoj dimenziji napred i nazad imoram da budem pažljiv sa centralnim nogarima (ako je neravno dohvataju oba točka)...060072b56882af92b062817ab5de58af.jpg

Послато са SM-N970F помоћу Тапатока





  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 1661 postova
  • Lokacija: Beograd, Mirijevo
  • Motocikl: Bmw R1200Gs

Najbolje gume po meni za skuter, bar se meni tako pokazalo. Sad čim sunce grane Šumadinac da ih probaš u "Dolini Jorgovana", pa javi utiske

Poslato sa JNY-LX1 pomoću Tapatoka

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 1661 postova
  • Lokacija: Beograd, Mirijevo
  • Motocikl: Bmw R1200Gs

Mogu i ja da se pridružim sa takvom slikom svojevremeno. Što reče čika Dare nervozno su čekale krivine u Karpatima3155aea8ed31d0bd108b414fdf0de630.jpg

Poslato sa JNY-LX1 pomoću Tapatoka

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 272 postova
  • Lokacija: Celje, Slovenija
  • Motocikl: Suzuki Burgman 650, Honda NC 750X
On 4.2.2022. at 21:06, Nole Bg je napisao:

Mogu i ja da se pridružim sa takvom slikom svojevremenoemoji1787.png. Što reče čika Dare nervozno su čekale krivine u Karpatimaemoji39.png3155aea8ed31d0bd108b414fdf0de630.jpg

Poslato sa JNY-LX1 pomoću Tapatoka
 

Po dimenziji bi se reklo da su za hondu SW. Ako si ih vozio na SW- u koliko km mogu da predju i kakav ti je stil vožnje? Jel voziš u dvoje?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 1661 postova
  • Lokacija: Beograd, Mirijevo
  • Motocikl: Bmw R1200Gs

Tako je za Sw-a, druzili smo se 3 god i lepih 40000km. Stil vožnje normalan rekao bih, prelazio za sezonu od 12-15kkm, i za to vreme potrosene 2 zadnje i jedna prednja uglavnom. I uvek vozio sam, nikad u dvoje. Ove gume su mi se najbolje pokazale i kad su nove i kad su potrosene.

Poslato sa JNY-LX1 pomoću Tapatoka

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 272 postova
  • Lokacija: Celje, Slovenija
  • Motocikl: Suzuki Burgman 650, Honda NC 750X
pre 30 minuta, Nole Bg je napisao:

Tako je za Sw-a, druzili smo se 3 god i lepih 40000km. Stil vožnje normalan rekao bih, prelazio za sezonu od 12-15kkm, i za to vreme potrosene 2 zadnje i jedna prednja uglavnom. I uvek vozio sam, nikad u dvoje. Ove gume su mi se najbolje pokazale i kad su nove i kad su potrosene.

Poslato sa JNY-LX1 pomoću Tapatoka
 

Znači 6-7 k zadnja za solo vožnju, deluje malo!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 272 postova
  • Lokacija: Celje, Slovenija
  • Motocikl: Suzuki Burgman 650, Honda NC 750X

Ja se vozim uglavnom u dvoje 200+ kg i stavio bi te gume na bugija 650. Ne bi izdržale ni 5 k.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 1661 postova
  • Lokacija: Beograd, Mirijevo
  • Motocikl: Bmw R1200Gs
Znači 6-7 k zadnja za solo vožnju, deluje malo!
Upravo tako, zadnja je meni na 7-8k bila za zamenu. Ali i ostali su menjali gume na Silveru oko 10k zadnja max. Skuter je tezak pozadi, jede gumu, malo nabrijan prenos, malo zavrni gas po krivinama i eto ti rezultata. Ne mora da znači da bi na burgeru bilo isto nzm. Ali i sa svakom drugom bi bilo isto ili slično na Silveru

Poslato sa JNY-LX1 pomoću Tapatoka

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8941 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD
Pre 6 sati, SaleKg je napisao:

Ja se vozim uglavnom u dvoje 200+ kg i stavio bi te gume na bugija 650. Ne bi izdržale ni 5 k.

Drugar je imao Bugija 650, ganc nov je stigao sa Bridgestone gumama, posle je stavio Michelin Pilot Road pa kad je njih potrosio opet se vratio na Bridgestone.

Sve su mu trajale 15-ak hiljada, 90% solo voznja.

 

Raspored mase se dosta razlikuje kod SW-a i Burgera. Recimo kod SW-a iza hladnjaka ide rezervoar koji ima lepu duzinu pa tek onda agregat dok je kod Burgije iza hladnjaka odma agregat.

Verujem da bi ti Pirelli potrajao 8-10Kkm.

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 423 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Scarabeo 250ie

Juče kupio Michelin CG 2  za Scarabeo u Kompp.d.d.o:

Prednja 110/70-16 dot 0821 - 8,190din, zadnja 140/70-14 dot 0322 - 8,650din. Kažu da su na minimalnim količinama.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 64 postova
  • Motocikl: Honda VFR 1200 DCT Africa 1100 DCT BMW S1000RR M Yamaha Xmax 400 Yamaha Nmax 125

20220223-142211.thumb.jpg.75f6ff412f3bb1bc0652cf7fec3d47aa.jpg20220223-142732.thumb.jpg.ea0f4c0d583ab88ceda35b83d9981ee0.jpg

 

Moji virtuelni drugari, mogu li ove gume da izdrze jos bar 5 soma kilometara na Xmax 400??

Promenio član 6.5 Creedmoor

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi scooter club, 1577 postova
  • Lokacija: Backa Palanka SRB / Ludwigsburg DE
  • Motocikl: Honda NC 750x dct

@6.5 Creedmoor

 

Prednja miselinka ce i duze. Zadnja po sari rekao bi da je pireli,kad je potrosis nadji isto miselin pa upari sa prednjom i bices miran. 

 

Na skuteru je neko pravilo,postrosis 2 zadnje na 1 prednju. (ako si razumeo sta sam mislio...) :takoje:

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 64 postova
  • Motocikl: Honda VFR 1200 DCT Africa 1100 DCT BMW S1000RR M Yamaha Xmax 400 Yamaha Nmax 125
Upravo sada, DaliborBP je napisao:

@6.5 Creedmoor

 

Prednja miselinka ce i duze. Zadnja po sari rekao bi da je pireli,kad je potrosis nadji isto miselin pa upari sa prednjom i bices miran. 

 

Na skuteru je neko pravilo,postrosis 2 zadnje na 1 prednju. (ako si razumeo sta sam mislio...) :takoje:

Hvala na savetu, nemam pojma kako to ide kod skutera. Obe su pireli, samo je prednja angel... Sta vi mislite uopste o rasparivanju guma kod skutera?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja