Jump to content

Moto Zajednica

Gume za maxiskutere

Recommended Posts

  • U prolazu, 63 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kymco Xciting 250
Pozz skuteristi i bajkeristi :lol2:.. vidim da svi hvalite gume Pirelli Diablo rosso scooter .. koje imam i ja na svom Xcitingu 250 (montirane pre mesec i po dana).. ali ja imam poslednjih dana par loših situacija da mi skuter prilikom ne prevelikog obaranja zapleše (tu ne racunam prelazak preko zebre i slicno) u krivinama nakon izlaska ili cak i u samoj krivini, onako po malo zadnji kraj.. ili ti guma prokliza ili sta već :tras2: prešao sa njima oko  1500km, znači nove još uvek .. i opasno se nerviram.. :grr:
 
.. Jer su prethodne sezone na njemu bile  iste valjda gume Pirelli Diablo samo stariji model (samo bez ovoga rosso) iz 2013 tipa.. sa kojima sam prosle godine i kupio skuter i one nisu skoro nikad proklizale a vec istrosene i stare, KO JE TU LUD SAD :lud: vozio ih celu prošlu sezonu.. inače volim malo više sportsku vožnju, tipa da obaram skuter u krivinama.. posto sam ranije vozio motor pa mi ostala navika  :moto1:DA, zamenjen i ležaj u kormanu isto kad je i stavljena guma nova.. inače, i prednja je Pirelli Diablo iz 2016te solidna još uvek valjda.. i mislio sam sad da bi ova nova zadnja Pirelli Diablo rosso trebala da lepi kao žvaka, međutim ne drži dobro i to je počelo sada.. prvih 1000 i kusur km nije se dešavalo.. pitam se zašto mi se to dešava :neznam:.. ima li neko objašnjenje, sličnu situaciju.. neki predlog.. dal ja mozda ne vozim dobro ili sta vec :besan:  ?! Spreman sam i da dam da neko ISKUSAN testira moj skuter ne bi li utvrdili problem dal ja ne znam da vozim ili tripujem ,, ili  jednostavno imam prevelika ocekivanja od samog skutera i gume>>?! Evo slika nove gume, stare i čisto slike motora ako nekoga ljubitelja Kymca zanima kako izgleda masina... :jee3:

IMG_20200409_121050.jpg

IMG_20200606_161546.jpg

IMG_20200606_165619.jpg

IMG_20190827_134726.jpg

IMG_20200317_112028.jpg

IMG_20200318_172345.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 1648 postova
  • Lokacija: Beograd, Mirijevo
  • Motocikl: Bmw R1200Gs

Prosto nemoguce, ta gume ne pusta ni celava, sta je drugo neznam ali do gume nije gotovo pa sam siguran. Moja je na 7000 km sad i 2/3 je potrosena ali ponasa se isto kao kad je bila nova. Prosto nemogu da poverujem

Poslato sa JNY-LX1 pomoću Tapatoka

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 561 postova
  • Lokacija: Bg-Ar
  • Motocikl: Africa Twin CRF1000L, Kymco Xciting 250

@vlado_bo svakoj gumi treba neko vreme da se zagreje, ja se npr ni na skuteru ni na motoru ne opustam prvih pola sata voznje. 

@Nole Bg nije merodavan da daje savete,kolko vozi,njemu bi se i zimske lepile za asfalt.:)

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 63 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kymco Xciting 250
1 hour ago, Nole Bg said:

Prosto nemoguce, ta gume ne pusta ni celava, sta je drugo neznam ali do gume nije gotovo pa sam siguran. Moja je na 7000 km sad i 2/3 je potrosena ali ponasa se isto kao kad je bila nova. Prosto nemogu da poverujem emoji848.png

Poslato sa JNY-LX1 pomoću Tapatoka
 

 

I ja sam u neverici skroz.. počinjem da misli da je do mene nešto :Joska:jer je i meni stara Pirelli Diablo držala fantastično.. Dot je 2019.. ne znam, da nije neki loš primerak me mozda zapao..?! 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 63 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kymco Xciting 250
22 minutes ago, lestra said:

@vlado_bo svakoj gumi treba neko vreme da se zagreje, ja se npr ni na skuteru ni na motoru ne opustam prvih pola sata voznje. 

@Nole Bg nije merodavan da daje savete,kolko vozi,njemu bi se i zimske lepile za asfalt.:)

To jedino ima logike da treba više vremena, pa ne postignem radnu temp..  jer ja vozim većinom po gradu kratke relacije do 15tak km..

 

... plus dodamo rupe, neravnine, zakrpe.. ležeći pol.. jbn zebre i putokazi na asfaltu.. šine tramvajske i pitaj boga šta moze sve da se nađe.. vise nisam pametan zašto prokliza i dal je do gume..?! :neznam:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 1648 postova
  • Lokacija: Beograd, Mirijevo
  • Motocikl: Bmw R1200Gs

Nisi napisao kuda ti se to desavalo. Posto vidim da si iz Bg, ja po gradu nista niti racunam niti ocekujem, jer se tu samo prevozim od tacke a do tacke b. Izadji na Avalski i spusti do Ralje i sve ce ti se kasti sto bi rekli....

Poslato sa JNY-LX1 pomoću Tapatoka

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Skuteras, 3622 postova
  • Lokacija: Ivanjica
  • Motocikl: Suzuki Burgman 250

Ja cu ti dati jedan glup savet, ali mozda bude delotvoran. Proveri ponovo pritisak. Ja sam stavio nove gume i zadnja mi pusta negde oko felne verovatno. Kad je naduvam sve ekstra, cim se malo izduva pocne da zvace tako kako si ti opisao. 

  • Sviđa mi se 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 63 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kymco Xciting 250
2 hours ago, Nole Bg said:

Nisi napisao kuda ti se to desavalo. Posto vidim da si iz Bg, ja po gradu nista niti racunam niti ocekujem, jer se tu samo prevozim od tacke a do tacke b. Izadji na Avalski i spusti do Ralje i sve ce ti se kasti sto bi rekli....

Poslato sa JNY-LX1 pomoću Tapatoka
 

Ja sam ti komšija :) sa Visnjicke Banje.. pa da, u gradu na raznim mestima se desavalo. . tipa na Rospi Ćupriji kad se spuštam iz Banje bas cesto , al tu ima zebra i na nju sklizne (al to ne racunam) inače, nisam išao sa novim gumama nigde gde su takve krivine osim do NS.. al tu nije bilo krivina previse.. definitivno cu morati da probam na Avalski pa da testiram.. 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 63 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kymco Xciting 250
2 hours ago, muljaz said:

Ja cu ti dati jedan glup savet, ali mozda bude delotvoran. Proveri ponovo pritisak. Ja sam stavio nove gume i zadnja mi pusta negde oko felne verovatno. Kad je naduvam sve ekstra, cim se malo izduva pocne da zvace tako kako si ti opisao. 

Proveravao pre 10tak dana.. bio je 2.1.. al provericu opet za svaki slučaj:takoje:  Naravno da nije glup, to je sasvim praktičan savet :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 1648 postova
  • Lokacija: Beograd, Mirijevo
  • Motocikl: Bmw R1200Gs

Po gradu, ne ko tetka nego ko baba, veruj mi najbolje tako.....

Poslato sa JNY-LX1 pomoću Tapatoka

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 63 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kymco Xciting 250

Salim se ljudi.. naravno da u BG treba biti oprezan,, slažem se .. razni čudaci su u saobracaju.. al kad god je neka krivina gde mogu da obaram ja to i činim.. jbg jače od mene :lol2:inače sam oprezan vozač generalno.. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 297 postova
  • Lokacija: Bačka Palanka
  • Motocikl: Honda SW 400

Tako sam i ja imao isti problem. Pljuvao sam po novim Dunlop gumama. Na kraju ispalo da fali ulja u amortizeru prednje leve vile, semering otišao. Sredio problem i izvinuo se zbog pljuvanja po gumama. A bio sam spreman da se kladim da je do guma. 

 

 

 

 

 

 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 63 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kymco Xciting 250

Moraću onda i ja da isproveravam amortizera... inače sam se ranije kleo u Pirelli :takoje:.. a Dunlop su mi bile prvi izbor kada sam vozio sportski motor.. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 45 postova
  • Lokacija: Bihac
  • Motocikl: Piaggio Beverly 400ie

Da li neko ima iskustva sa Pirelli Angel scooter? Iman sad Pireli gume na svom Beverliju 400, ali je vrijeme za zamjenu. Ili neke druge preporucujete. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 45 postova
  • Lokacija: Bihac
  • Motocikl: Piaggio Beverly 400ie
pre 3 minuta, n3b07sh4 je napisao:

Imas opciju search. Mnogi, pa i ja smo komentarisali gume. 

Nista konkretno nisam nasao za Pirelli Angel, ili ne znam naci.. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 333 postova
  • Lokacija: Bijeljina
  • Motocikl: MZ 250 TS i ETZ,Kawa kz550,GPX 750,Yamaha 1000 exup.

Postovanje,imam Krmka People s250 ss. Gume su mu Danlop ali stare par god. Promjenio dam plocice, SBC nove. Koci onako, nema one finoce u kocenju. Moram da stisnem bas da zakoci. Da li neko moze da kaze koliko bi gume City Grip poboljsake kocenje,nove naravno?


Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Aktivirao se na času, 3277 postova
  • Lokacija: Suburbia, blok 45
  • Motocikl: 1 Litar Honde

Ovo što si ti opisao nema veze s gumama. Michelin City Grip sam imao na bar 3 scootera do sada, i što se kočenja tiče nemam primedbi. Imao sam par ozbiljnih situacija i ocena je čista 10-ka. Pričamo isključivo o kočenju. MCG ne trpi oštru vožnju po mišljenju većine, ali kočenje je TOP!!!

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 333 postova
  • Lokacija: Bijeljina
  • Motocikl: MZ 250 TS i ETZ,Kawa kz550,GPX 750,Yamaha 1000 exup.
pre 24 minuta, Dexterr je napisao:

Ovo što si ti opisao nema veze s gumama. Michelin City Grip sam imao na bar 3 scootera do sada, i što se kočenja tiče nemam primedbi. Imao sam par ozbiljnih situacija i ocena je čista 10-ka. Pričamo isključivo o kočenju. MCG ne trpi oštru vožnju po mišljenju većine, ali kočenje je TOP!!!

Zanima me koliko bi % nove gume bolje kocile na suvom?Po kisi ne vozim ? :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 333 postova
  • Lokacija: Bijeljina
  • Motocikl: MZ 250 TS i ETZ,Kawa kz550,GPX 750,Yamaha 1000 exup.
pre 3 minuta, Dexterr je napisao:

Zavisi koliko su ti ove sada loše, a i od stila vožnje malo. Uglavnom bitno bolje

Stil voznje kotrljanje po gradu sa kafe na kafu ,oko 60 km/h, max .Ono nisu lose,ima sare ali su matore .

Moram da vidim koji je model tacno .

 

Kada sam vozio velike motore ,jednom sam promjenio gumu prednju ,polovnu stavio ali je kocio znatno bolje . :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja