Jump to content

Moto Zajednica

Gume za maxiskutere

Recommended Posts

  • Ne silazi, 8238 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

Mitas mc38 max scoot, cena za par 120/80/16 i 100/80/16 ovde u Kragujevcu iznosi 10500 dinara... 130/110 je mozda 1000 din skuplje... 3 godine garancije bez obzira na predjenu kilometrazu..

Pristojno izgledaju a drze lepo... Sin zadovoljan kotrljajucim performansama! :)

 

post-4737-0-23805300-1469111008.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 297 postova
  • Lokacija: Bačka Palanka
  • Motocikl: Honda SW 400

Dalibor BP@  "U 12 coli pravi se ista guma. Na njoj imas oznake front i rear sa strelicama. Znaci smer kad je napred i smer kad je nazad. Mislim da je imam u prodavnici, posalji mi PP sa brojem telefona pa ti javim cenu sutra ujutru"

Prišao sam gumama koje su visile ispred tvoje radje u BP, pre možda nekih desetak dana, zači gume su obe Dunlop skoot smart 12 coli i NISU imale istu šaru. Znači ovo  "U 12 coli pravi se ista guma" NIJE tačo.  

Ako ne veruješ meni, izađi ispred svoje radnje i pogledaj, ako u međuvremenu nisu prodane.

Žao mi je što ih nisam fotografisao, ali ako ih ugledam ponovo to ću sigurno uraditi..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8238 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

 

3 godine garancije bez obzira na predjenu kilometrazu..

Sta znaci 3 god garancije na gumu :)

Prijatelj presao rf-om dosta kilometara na istim gumama, meka, drzi dobro a trosi se sporo... Proda on motor, lik zadnju gumu "pojede" po sredini dobrano, tri godine upotrebe i vratise mu novac bez ikakvog cimanja zbog ne ravnomerne istrosenosti... Za nase podneblje skoro pa neverovatno, sa ekserom u sebi gumu da mi proda ocekujem da prodavac izbegava odgovornost... Ovo je na pultu bilo samo "hocete li novu gumu ili novac"...

 

Pozdrav Nenad...

 

Sent from my HUAWEI SCL-L01 using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 529 postova
  • Motocikl: TOMOS

 

 

Ja sam vozio na sw 600 i gume su sam vrh ,tj bar se meni tako pokazale a i ti ces biti sigurno zadovoljan :zdravo:

 

Pitanje.....koliko si presao sa zadnjom Metzeler Feelfree  kilometara pre nego je pocela da se debelo potrosi....SW600 je poznat da zdere zadnju gumu tako da zbog toga pitam...kakva je po mokrom

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi scooter club, 1551 postova
  • Lokacija: Backa Palanka SRB / Ludwigsburg DE
  • Motocikl: Honda NC 750x dct

Kakvo lupetanje?! Fabrika daje garanciju na gumu a ne prodavac za pultom. Tako da,guma se skida,radi se reklamacioni zapisnik ,prilozi se fiskal i garancija,sve se to salje u fabriku na ekpertizu gde dobijas izvestaj. To dosao,birao novac ili gumu... ne znam gde prolazi.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 529 postova
  • Motocikl: TOMOS

Kakvo lupetanje?! Fabrika daje garanciju na gumu a ne prodavac za pultom. Tako da,guma se skida,radi se reklamacioni zapisnik ,prilozi se fiskal i garancija,sve se to salje u fabriku na ekpertizu gde dobijas izvestaj. To dosao,birao novac ili gumu... ne znam gde prolazi.

DalioborBP........pre nego li pocnes pisati teske gluposti .....valjalo bi da prvo pitas sebe  dali uopste znas sta pises....Licno poznajem i coveka koji je kupio gumu i vlasnika radnje BAKI vulkanizer.. ZA KOJEG OPET ZNAM pouzdano da je medju 5 najvecih uvoznika guma za auto moto i kamionsku program....u Srbiji..zatim isto znam da je politika njegove firme .....kupac na prvom mestu i uvek je u pravu...Ne branim niti kupca niti Bakija vulkanizera niti im bijem neki bas....ali bukvalno su na licu mesta ponudili coveku zamenu za novu gumu ili povracaj novca na licu mesta bez papirologije dodatne i maltretiranja  oko slicnog.....E to sto je to kod nas u Srbiji jako teko ostvarljivo a deluje nekom nemoguce to jej druga stvar ...ali to ti ne daje povod da neciji text nazivas....lupetanje

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 529 postova
  • Motocikl: TOMOS

Pitanje.....za one koji su imali ili imaju Metzeler Feelfree koliko se prelazi sa zadnjom gumom  kilometara pre nego je pocela da se debelo potrosi....Honda SW600 je poznata da zdere zadnju gumu tako da zbog toga pitam...kakva je po mokrom... :)

Pitam jer sam kupio sw600  a moram menjati obadve gume prednju i zadnju...Prvenstveno za duze ture i ne velike brzine,,,,, :) pa me interesuje guma koja se sporo na sredini haba ,,a mislim da sam cuo negde da je Metzeler bas takva,,,,,,,,nemam iskustva ni sa jednim proizvodjacem kada je maxi skuter guma u pitanju :moto2:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1687 postova
  • Lokacija: valjevo
  • Motocikl: mali strom

Garancija na gumu ne pokriva potrosenost gume,vec samo deformitete koji se mogu javiti upotrebom iste.Kakav je odnos kupca i prodavca u ovom slucaju je druga prica pa se tako zavrsilo.Ovo pisem samo iz razloga da neko neiskusan ne pomisli da kad kupi novu gumu sedne i napravi xxx kilometrazu i odere gumu za kratko vreme da ce da dobije novu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ODUSTO OD DIJETE, 2463 postova
  • Lokacija: ZEMUN
  • Motocikl: GSX650F + NMAX155

I to deformitete koji su nastali zbog neke greške u proizvodnji gume. Ako nabodeš gumu na neki kamen ili slično pa iskoči balon nema ništa od garancije.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 529 postova
  • Motocikl: TOMOS

prica je bila sledeca kada je kupovao gumu.............

dajte da zapisemo samo kilometrazu sa vaseg motora .kupac pita a zasto.......pa fabrika je izbacila na trziste nove neke modele i zamolila da zeli pracenje tih modela...da ima uvid u trosenje ....kvalitet ....ili sta ti ja znam vec

Promenio član srbenda

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 529 postova
  • Motocikl: TOMOS

Srbendo? Gde se nalazi taj Baki? Treba mi prednja guma pa ako je takav lik bolje kod njega da kupim nego kod nekog drugog... :)

I sta se preporucuje za Burgmana 400?

u Kragujevcu.....mada sam cuo da je otvorio i svoje radnje iu drugim gradovima kucaj u googlu BAKI VULKANIZER ili auto gume baki pa vidi na sajtu njegovom gde sve ima radnje ako ti je neka u blizini .ono. :)

http://www.bakidoo.com/motogume.htm

Promenio član srbenda

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8238 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

Kakvo lupetanje?! Fabrika daje garanciju na gumu a ne prodavac za pultom. Tako da,guma se skida,radi se reklamacioni zapisnik ,prilozi se fiskal i garancija,sve se to salje u fabriku na ekpertizu gde dobijas izvestaj. To dosao,birao novac ili gumu... ne znam gde prolazi.

Zamolio bih Vas kolega da obratite paznju na nacin kojim mi se obracate.

Iskustvu koje sam izneo sam licno prisustvovao, kao sto napisah i sam ostah zatecen lakocom, ocekivao sam neko "vestacenje" u kom ce vlasnik proizvoda koji vraca na reklamaciju biti kriv za stanje.

Kultura je osnov dobre komunikacije, ja kao oformljena licnost "lupetanje" ne shvatam kao uvredu vec kao neslaganje nekog ko ne ume bolje da se izrazi...

 

Pozdrav Nenad.

P.S. Mozda sam sturo opisao situaciju o refundaciji ali poenta je razumljiva, guma se nejednako potrosila po sredini, nije klasicno habanje od duge voznje na pravcu... Kao sto kolega rece da ne dovedem nekog u zabludu o zameni.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svakom po zasluzi, 12217 postova
  • Lokacija: NBGD - KN04ET
  • Motocikl: Honde Transalp, plavi i narandžasti, oba za dečake

Kakvo lupetanje?! Fabrika daje garanciju na gumu a ne prodavac za pultom. Tako da,guma se skida,radi se reklamacioni zapisnik ,prilozi se fiskal i garancija,sve se to salje u fabriku na ekpertizu gde dobijas izvestaj. To dosao,birao novac ili gumu... ne znam gde prolazi.

 

Dalibore, molim te ubuduće da poštuješ kolege i uzdržavaš se od upotrebe ovakvih nepristojnih izraza.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi scooter club, 1551 postova
  • Lokacija: Backa Palanka SRB / Ludwigsburg DE
  • Motocikl: Honda NC 750x dct

Ajde ovako,izvinjavam se kolegama za "lupetanje.." Msm da nije nista toliko uvredljivo,ali jos jednom se izvinjavam. Te price rekla kazala,gluvi telefoni su apsurdne. Baki DOO je firma iz Kragujevca i sigurno top 3(5) u Srbiji sto se tice uvoza. Takodje,oni imaju svoju terensku sluzbu i momke koji ispituju gume (reklamacije,jedan od momaka je Ivica sa kojim saradjujem/o). Tako da,ako se to desilo u Kragujevcu,onda je to pogledao verovatno neko od tih momaka. Za pultom se te stvari ne resavaju ,kod prodavca u malo prodaji jer on nije ovlascen da zameni gumu tek tako bez izvestaja.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi scooter club, 1551 postova
  • Lokacija: Backa Palanka SRB / Ludwigsburg DE
  • Motocikl: Honda NC 750x dct

I da... Baki radi mitas (sava) moto i skuter gume. Dal' namenski porucuje ostalo,to ne znam. Sto se dunlopa tice,DUM Beograd ima lepu ponudu i cene. Metzeler je PantaKG vozio(moze da napise gde je kupovao),kao i ja na beverly. Odlicna je guma,ali msm da se po sredini svaka trosi na daleke pute i natovaren sa dvoje na motoru.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8238 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

Akter zamene je nas clan, poslah mu sms da licno iznese svoje iskustvo...  Necu vise u off ici, razlog da iznosim dezinformacije nemam posto sa doticnom firmom nikakvih kontakata sem kupovine nemam.

 

Pozdrav Nenad.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 561 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Integra 700

Da prekinem diskusiju oko reklamacije. Aj da se vratimo na konkretnu temu.

Ima li neko komparativnih iskustava sa skuter gumama u dimenziji 12?

Moje dosadasnje iskustvo obuhvata ChengShin koje vise ne bih pominjao zbog ociglednih razloga. Pored njih sam vozio Metzeler ME7 Teen, Continental ContiTwist i Michelin CityGrip.

Metzeler su bile prilicno dobre ali su do mene dosle vec donekle potrosene tako da ne mogu da kazem puno na konto trajnosti gume. Sto se voznje tice, bile su sasvim pristojne.

Conti sam kupio nove i vozio ih 4 godine. U skuter dimenzijama ih ne bije bas dobar glas zato sto su kod nas dolazile neke lose serije pa su se ljudi zalili da ne mogu da ih izbalansiraju nikako. Sto se mene tice imao sam srecu da mi je stigao dobar par. Skroz dobra guma. Masina moze poprilicno da se obori i drze sjajno u krivini. Na pravcu pri vecim brzinama nisu bile nesto posebno ali ne znam da li to da pripisem samoj gumi ili dimenzijama skutera na kojima su vozene. Pri temperaturama od oko 10 stepeni su bile zadovoljavajuce ali je moj licni dojam bio da na takvim temperaturama Conti nije svoj na svom. Nisam nikad otklizao ali mi se jednostavno javljao osecaj nesigurnosti. Sto se udobnosti tice, meni su bile dosta tvrde ali se to uklapalo sa skuterom na kojem su vozene pa bih rekao da je ok. Sto se trajnosti tice, posle 4 godine prednja je bila skoro kao nova a zadnja je otisla na 2 trecine.

CityGrip, nahvaljena guma i najcesci izbor skuter populacije. Cini mi se da sa njima ne mogu da obaram masinu u krivini kao sa Conti-em ali su zato mnogo udobnije i mekse od njih. Isto tako i na nizim temperaturama. Tamo gde mi je na 10 stepeni bilo frka sa Conti, sa ovima mi je opusteno. O trajnosti ne mogu da pricam jer ih jos uvek ne vozim toliko dugo.

 

Kakva su vasa iskustva? Ima li ko neku gumu na preporuku? Cujem da su Dunlop ScootSmart dobre ali nisam imao prilike da probam. Za Pirelli Diablo sam cuo da su savrsene ali ne znam nikog licno ko ih je zaista vozio neko vreme.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Skuteras, 3622 postova
  • Lokacija: Ivanjica
  • Motocikl: Suzuki Burgman 250

Ja sam vozio Dunlop RunScoot, Continental Conti Twist, Sava MC28 valjda, Pirelli GTS 24 i Diablo, Michelin Pilot Sport i Citi Grip. Ja dosta vozim po kisi i po hladnom vremenu i za moj pojama najbolja guma mi je City Grip. Sa njom sam vozio i po minusu i po pljuskovima i uvek mi je ulivala neku sigurnost. Najgora od ovih nabrojanih mi je bila RunScoot, ali je i najduze trajala (20.000km). Michelin mi bude oko 10.000km. Ja kad skidam zadnju uvek menjam i prednju bez obzira sto je ima jos 70%

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 529 postova
  • Motocikl: TOMOS

francuz69 ......da se i ja nadovezem na tvoje pitanje 

a da te opet ne ciotiram celog ..... :) ....posto vidim da je samo jedan clan kod nas nosio na skuteru

METZELER  FEEL FREE a one mi se nesto bas svidjaju a opet....

trebaju mi gume  sa tvrdjom smesom na sredini  cujem danas na forumu da je MICHELIN Power Pure SC upravo jedini proizvodjac koji je napravio za skutere dvokomponentnu gumu ...ali nazalost ....samo prednju.....talo sam bar procitao tu informaciju  kod nas...
 

PITANJE ZA SVE....Dali znate dali je i zadnja dvokomponentna ili....dali imate saznanja koji jos modeli drugih proizvodjaca imaju u ponudi dvokomponentne gume....Pitam jer je skuter dosta tezak plus suvozac plus stvari  ai prilicno jak,,,pa ce sredina da rikne cas . :) a onda postaje kockasta i samim time neupotrebljiva....

Dali je neko vozio taj noviji model Michelin Power Pure SC ?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Skuteras, 3622 postova
  • Lokacija: Ivanjica
  • Motocikl: Suzuki Burgman 250

Sve Power Pure koje sam ja do sad video su sigurno dvokomponentne, nebitno da li je prednja ili zadnja. Pise na obodu 2CT. To da je samo prednja je neistina i nelogicno je. Jedino mozda da je neko mislio da se ne radi zadnja u toj zeljenoj dimenziji

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja