Jump to content

Moto Zajednica

Gume za maxiskutere

Recommended Posts

  • You tube / Drandigo .., 619 postova
  • Lokacija: Sokobanja
  • Motocikl: Yamaha Fz6

Zamenio sam i ja gume..

Sreca pa samo dva tocka ima :)

 

Guma glavu cuva, prosle godine sam vozio kineza i ako je motor bio odlican imao je katastrofalne plasticne gume,pa tako u jednoj krivini prokliza zadnja guma i pri 50km fino se prospem po asfaltu, opet sreca pa dobra jakna rukavice i kaciga sacuva ludu glavu, pa da ne ponovim istu gresku odmah zamenim sada gume na vreme..

Za napred sam se odlucio za novu nasu domacu power pure u dimenziji 120/70/13 , a zadnja je polovna maxxis 140/60/13, bas dobra i meka 2014 god 25e..

Utisci, obe su odlicne, drze super i na kisi..

Moje su bile bas lose pa je sada razlika u voznji velika..

Maxxis me odusevila, ipak je polovna i vozena ali bas je meka i odlicno se drzi za put..

 

Sent from my GT-I9192 using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • motordzija opste prakse, 700 postova
  • Lokacija: Novi zaSad
  • Motocikl: Tomos, Sprint (Jonway) Explorer 150, Yamaha TDM 850

Da li ima neko iskustva sa Metzeler Feel Free?

Imam Metzeler Feelfree Wintec M+S i vozim je cele godine. Od svega sto sam do sada ljustio, ova je nekako najuniverzalnija. Ima dosta silikona u smesi, drzi i zimi kada su druge kao drvene. Funkcionise dobro i leti na preko 40 stepeni, mada za te uslove znam i za bolje. Mozda dokupim i jednu Feelfree za topliji deo godine, sad imam felni da se igram...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • motordzija opste prakse, 700 postova
  • Lokacija: Novi zaSad
  • Motocikl: Tomos, Sprint (Jonway) Explorer 150, Yamaha TDM 850

Danas na vestima bilo, da znate. Za tricavih par milijardi PIRELLI JE POSTAO POZNATA KINESKA MARKA GUMA!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 4 postova

Moze neko da mi preporuci putem privatne poruke prodavnicu (Beograd / Novi Sad) za Dunlop gume? Potrebne su mi ScootSmart 12-ice i to u dimenziji:
120/70-12 ScootSmart 58P (front) (630968)
i
130/70-12 ScootSmart 62S (rear) (630970)

Hvala!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi scooter club, 1556 postova
  • Lokacija: Backa Palanka SRB / Ludwigsburg DE
  • Motocikl: Honda NC 750x dct

U 12 coli pravi se ista guma. Na njoj imas oznake front i rear sa strelicama. Znaci smer kad je napred i smer kad je nazad. Mislim da je imam u prodavnici, posalji mi PP sa brojem telefona pa ti javim cenu sutra ujutru.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 297 postova
  • Lokacija: Bačka Palanka
  • Motocikl: Honda SW 400

Pravi se kao predja i kao zadnja. Lauda Šaljem ti na pp gde tačno imaš prednju 120 i zadnju 130. obe Dunlop scootsmart. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 4 postova

U 12 coli pravi se ista guma. Na njoj imas oznake front i rear sa strelicama. Znaci smer kad je napred i smer kad je nazad. Mislim da je imam u prodavnici, posalji mi PP sa brojem telefona pa ti javim cenu sutra ujutru.

Pa ne bas. To mozda vazi za 130/70-12 56P gumu koja je F/R. Ove koje sam naveo po kodovima i indeksima su posebno prednja, posebno zadnja. Uostalom, tako pise i na dunlop zvanicnoj tabeli.

 

Edit: S tim sto je ovo ipak Srbija, pa je uvoznicima isplativije da nabavljaju 130/70-12 u "unisex" varijanti...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 293 postova
  • Lokacija: Gradiška,RS,BiH/Ljubljana,SLO
  • Motocikl: trenutno bez motora

Evo mali update vezano za Continental Conti twist nakon par stotina prevozenih kilometara. Sve pohvale za gumu,prezadovoljan sam

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 251 postova
  • Lokacija: Rakovac
  • Motocikl: zrx1200

Pozdrav svima, od skoro sam postao vlasnik Bev-a 500, interesuje me gde mogu u NS ili okolini da kupim gume, a da mi ljudi odmah i montiraju na licu mesta, naravno i da nisu skuplji od konkurencije po 20-30 eura.

 

nisam više ni načisto šta da stavim (našao sam u markosu dunlop scootsmart, i u moto box-u continental), a motor ima 2 ćelestona, i meni je totalno nefunkcionalan, pa mi je savet poprilično i hitan.

 

 

ako neko predlog šta mi je pametnije da nabacim, bio bih mu zahvalan...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 311 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Gilera Nexus 500

U Novom Sadu u Temernskoj ulici kod nadvoznjaka, pored Pazinija imas vulkanizersku radnju koja uglavnom ima Metzeler feel free gume na stanju, koliko se secam montaza je besplatna. Gume su odlicne, lepo sam se navozao sa njima dok sam vozio Bev 500! Sto se tice cene ne odstupaju mnogo od konkurencije... Cini mi se da se se firma zove Vianor.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 251 postova
  • Lokacija: Rakovac
  • Motocikl: zrx1200

Hvala, znam gde su.

 

Juče sam zvao Pazinija, prebacivali me 5x sa lokala na lokal dok nisam kao dobio lika ovlašćenog za davanje informacija o gumama, prvo me ispitao sve o motoru, godište, model...i na kraju pita koje vam dimenije guma trebaju, ja kažem trebaju mi standardne gume za bev 500, taj model, lik ponavlja morate mi reći tačne dimenzije guma, mi ne znamo koje gume idu na vaš model motocikla hahahaha...tu mi pukne film i spustim mu slušalicu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 251 postova
  • Lokacija: Rakovac
  • Motocikl: zrx1200

U Novom Sadu u Temernskoj ulici kod nadvoznjaka, pored Pazinija imas vulkanizersku radnju koja uglavnom ima Metzeler feel free gume na stanju, koliko se secam montaza je besplatna. Gume su odlicne, lepo sam se navozao sa njima dok sam vozio Bev 500! Sto se tice cene ne odstupaju mnogo od konkurencije... Cini mi se da se se firma zove Vianor.

 

Nemaju ništa na stanju, sad sam proverio  :jok:

 

Lik me zove za 2 minuta, i kaže sutra će gume biti u prodavnici, montaža i balans 2000 (sa skidanjem točkova sa scootera), gume jeftinije oko 15% od prodavnice iz komšiluka  :)

 

Hvala!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi scooter club, 1556 postova
  • Lokacija: Backa Palanka SRB / Ludwigsburg DE
  • Motocikl: Honda NC 750x dct

To ti je ok cena, s obzirom da se zadnji kraj ceo mora raskupusiti. Inace metzeler je full guma, ja sam je isto imao ma bevu, extra se ponasala u voznji.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8862 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

Najmanji problem je zameniti gume, dok je najveci problem sto niko od vulkanizera ne obraca paznju na lezajeve, jos ako se pretera sa p. pistoljem eto sra*a.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 251 postova
  • Lokacija: Rakovac
  • Motocikl: zrx1200

a u pm, sad si me natripovao da sam sve skidam, a znajući kakvih "majstora" ima, sposobniji su da sj*bu nego da poprave bilo šta.

 

Svi znaju da naplate, a niko da snosi odgovornost   >:(

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8862 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

Kod svake zamene guma tj pri skidanju tockova iz nekog razloga, obavezno treba proveriti lezajeve pa po potrebi zameniti (Koyo). Mala cifra koja zna jako puno znaciti, sta znaci novi opanci na polu raspale lezajeve  ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 251 postova
  • Lokacija: Rakovac
  • Motocikl: zrx1200

Kod svake zamene guma tj pri skidanju tockova iz nekog razloga, obavezno treba proveriti lezajeve pa po potrebi zameniti (Koyo). Mala cifra koja zna jako puno znaciti, sta znaci novi opanci na polu raspale lezajeve  ;)

 

da ne znaš možda koje dimenzije ležajeva idu? 

 

za prednji točak se lako menjaju,kao i na svim drugim točkovima, vidim i na zadnjem delu u onoj viljuški se samo izbije pretpostavljam (verovatno ima samo neki seger),  pitanje je kako u zadnjem delu do variomata, nisam nikad skidao, niti imam predstavu kako izgleda deo do pogona.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8862 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

Ne znam napamet koji lezajevi idu, skini pa vidi ili daj br sasije PGS-u I recice ti dimenzije.

Lezajeve u reduktoru nema potrebe da diras, to da ne valja, rondali bi zupcanici samo tako.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 251 postova
  • Lokacija: Rakovac
  • Motocikl: zrx1200

Za sada samo gume promenjene, nabačene dunlop scootsmart, beverly se neizmerno bolje ponaša u krivinama, lako se obara, upravljiv je i totalno opuštenije vozim.

 

Ležajeve ćemo menjati na narednoj zameni guma, ako ne bude potrebe za ranijom intervencijom.

 

Satelis, hvala na sugestijama!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 12 postova
  • Lokacija: PG / MNE

Pozdrav drugari,

 

Vrijeme je da zamjenim gume na Scarabeu 200 GT

Dimenzije su 110/80-16 i 130/80-16

Kako je ovamo tesko naci trazenu dimenziju da li biste mi preporucili da stavim dimenziju 110/70-16 i 130/70-16 koja mi je dostupna, da li bi se promjenilo ponasanje motora u voznji osim sto bi bio tvrdji i lagao na satu?

 

I jos jedna stvar, u opciji su Michelin City Grip i Bridgestone Hoop H02/H03, neka preporuka mozda, obzirom da sam do sad vozio na fabrickom maxxis-u i savi?

 

Pozdrav sa +40 :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 39 postova
  • Lokacija: Kruševac
  • Motocikl: Aprilia Scarabeo 200 GT

Evo, i ja sam se bavio istom problematikom. Dakle, na mom skarabeu gume nisu menjane nikada a star je 12 godina. Stok gume su bile pireli a sada sam stavio novu danlop pozadi (made in slovenia) i to u merama koje su bile na pireliju a napred sam stavio opet pireli ali umesto 110 ova je 120. Inače, guma je skinuta sa aprilije srv 850 a uvezena je iz švice tako da kontan da je dobar kvalitet gume. Prešla oko 8k. U nedelju krećem na put od 2500 km pa ćemo videti kako se ponašaju...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja