Jump to content

Moto Zajednica

Gume za maxiskutere

Recommended Posts

  • Drug član, 1554 postova
  • Lokacija: BGD
  • Motocikl: ljuta Aprilia Sportcity 200

Došlo vreme da opet menjam gume pa čitam vaše utiske. A usput,koga zanima, evo kako izgleda moja zadnja Michelin Power Pure posle 22 000 km. Centralne šare jedva da postoje. Na donjoj slici označeno strelicom je mesto gde se, pretpostavljam, spajaju dve komponente.

 

gallery_501_1006_52185.jpg

 

:zdravo:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 745 postova
  • Lokacija: Lazarevac

Ima li neka drugačija oznaka za gumu 3.50-10?Šta znači 3.50?Jel to širina gazeće površine izražena u inčima....u cm to je negde oko 9cm...može li da taj pneumatik menja 100-80-10 npr.?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 1551 postova
  • Lokacija: kragujevac
  • Motocikl: Burgman 400 2007

ja sam sa metzelerom presao 15tak hiljada i promenio sam ih jer je izasao bubac a ne sto se potrosila,tako da je moja preporuka metz.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • drkadzija, 1216 postova
  • Lokacija: novi sad
  • Motocikl: njemac tisuca za na koleno

Društvo, imam novu nikada montiranu 130/70-13 Pireli GTS 24 dot je 2014 (mislim , ako nekom treba povoljno bih je dao za recimo 35e samo da mi napusti garažu jer drugar za kog sam je doneo iz Nemačke je odustao kada je guma već donešena.... Ako nekom treba može me kontaktirati na PP ili na 069/650-060

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 334 postova
  • Lokacija: PK
  • Motocikl: TDM 900

ja sam sa metzelerom presao 15tak hiljada i promenio sam ih jer je izasao bubac a ne sto se potrosila,tako da je moja preporuka metz.

 

Hvala na preroruci,imacu ih u vidu1zdravo.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 733 postova
  • Lokacija: Split
  • Motocikl: Honda CRF 250 L
ja sam sa metzelerom presao 15tak hiljada i promenio sam ih jer je izasao bubac a ne sto se potrosila,tako da je moja preporuka metz.

Neka uzme Wintec.

 

Sent from my PAP3540DUO using Tapatalk 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 20 postova
  • Lokacija: Nis
  • Motocikl: Yamaha Majesty

drugari, imam yamahy majesty iz 2008, presla 14000 na njoj jos fabricke gume, nisu tvrde ali su po malo ispucale od stajanja.Motor sam kupio pre 10ak dana i vozio malo dok je bilo suncano vreme, znaci gume nisu tvrde, mekane su i to po hladnom asfaltu i imaju dobru saru,ali su iz 2008.godine, fabricke.Dajte savet, da vozim jos ovu sezonu, da menjam, koje gume preporucujete, dimenzije su 120/80 R14 i 150/70 R13.Hvala puno

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 5670 postova
  • Lokacija: Žabalj-NS
  • Motocikl: Aprilia Atlantic 500ie / CF Moto 450 MT-u dolasku

Ako su mekane i šara dobra - teraj. Sa druge strane ako se odlučiš da menjaš Dunlop Scootsmart je najbolji odnos cena - kvalitet   :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 733 postova
  • Lokacija: Split
  • Motocikl: Honda CRF 250 L

 

 

ja sam sa metzelerom presao 15tak hiljada i promenio sam ih jer je izasao bubac a ne sto se potrosila,tako da je moja preporuka metz.
Neka uzme Wintec. Sent from my PAP3540DUO using Tapatalk 2
. Sent from my PAP3540DUO using Tapatalk 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8914 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

drugari, imam yamahy majesty iz 2008, presla 14000 na njoj jos fabricke gume, nisu tvrde ali su po malo ispucale od stajanja.Motor sam kupio pre 10ak dana i vozio malo dok je bilo suncano vreme, znaci gume nisu tvrde, mekane su i to po hladnom asfaltu i imaju dobru saru,ali su iz 2008.godine, fabricke.Dajte savet, da vozim jos ovu sezonu, da menjam, koje gume preporucujete, dimenzije su 120/80 R14 i 150/70 R13.Hvala puno

 

7 godina stara guma, ne znam koje je marke ali za toliko godina tesko da ce biti mekana. Moja prednja guma ( MCGrip ) stara je 5 godina, razlika u tvrdoci il mekoci ( kako god ) je drasticna u poredjenju s'novom ( pa cak i sa jednom god. starom ).

 

Ono sto ti glavu cuva je dobra guma, dobre kocnice i oprema, tu ne treba stedeti..... pa se ti sad kolega sracunaj dal ti je "pametno" vozati sa tim gumama.

 

pozzzz i svako dobro

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 20 postova
  • Lokacija: Nis
  • Motocikl: Yamaha Majesty

IRC pise na njima, koliko sam video, fabricke koje idu na majesty 400.Koje gume preporucujete,koje su se pokazale kao najbolje?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 190 postova
  • Lokacija: Toronto, Ontario, Canada
  • Motocikl: 2002 Suzuki GSF1200S Bandit, 2005 Yamaha Majesty 400

Evo ideje od koje se mnogi jeze i ne pada im napamet ni da probaju, a svi koji su probali su prezadovoljni i ne vracaju se na staro. Ne zagovaram ni jedno ni drugo posto je moja gu**ca samo na mom motoru, ali prenosim informacije i iskustvo iz prve ruke. Molim da se uzdrzite negativnih komentara akademske prirode. Sve sam ih vec cuo i sa svima se slazem u teoriji, ali o praksi mogu da diskutujem samo sa onima koji su provozali koju hiljadu kilometara sa automobilskom gumom.

 

100_3597.JPG

 

 

 

Moji razlozi za koriscenje automobilske gume na zadnjem tocku motorcikla su sledeci:

 

- Automobilske gume traju mnogo duze. Cak i zimske koje su od osetno mekseg materijala i brze se trose prelaze bar tri puta vise nego MC gume. Ovo posebno dolazi do izrazaja na teskim motorciklima kao sto su vecina kruzera i Honda Goldwing (na ovom poslednjem i najkvalitetnija MC guma traje vrlo kratko, a hoce i da katastrofalno otkazu).

 

- Automobilske gume su mnogo jeftinije. Guma na slici gore je tri puta jeftinija od sasvim prosecne skuter gume.

 

Dakle, po najkonzervativnijoj proceni za iste pare se dobija bar pet puta veca kilometraza, ne racunajuci ustedu na vremenu i ceni montaze. To je samo po sebi bilo dovoljan razlog da probam automobilsku gumu - u najgorem slucaju sam izgubio $50.

 

A kako to u praksi radi?

 

- Ponasanje na pravcu je besprekorno. Motor je za nijansu udobniji i stabilniji, a na losoj i grbavoj podlozi se ponasa osetno bolje (lakse upija udarce i manje skakuce).

 

- U krivini je stabilan kao na sinama. Na autoputu kojim cesto prolazim ima jedna nakrivo izvedena krivina na kojoj retko ko sme da vozi preko 100km/h. Majesty sa MC gumom je ulazio u vrlo neprijatne oscilacije oko 110. Sa automobilskom gumom isti motor istu krivinu prolazi sa 120 bez ikakvog uvijanja ili "plivanja". Taj efekat  je potvrdjen i na ostrijim i brzim krivinama.

 

- Kocenje po prirodi stvari mora da bude bolje zbog vece kontaktne povrsine, mada ja nisam primetio bitnu razliku jer Majesty i inace koci k'o zver.

 

- Ponasanje na mokrom je takodje bolje zbog vece kontaktne povrsine. Aquaplaning se ne oseca zbog relativno uske gume i dobre sare koja odvodi vodu.

 

- Kad smo kod kontaktne povrsine, ona nije manja nego sa MC gumom ni pod kojim uglom u odnosu na asfalt.

 

Ima li mana?

 

- Samo jedna. Pri sporom obaranju se oseca prelaz ("ivica") odmah posle vertikale. Nista dramaticno i osetno samo pri sporom obaranju. Brzo sam se navikao da malo ostrije obaram u prvih deset stepeni naginjanja. Kad se jednom predje preko te "ivice" ponasanje u krivini je u najmanju ruku isto tako stabilno kao i na MC gumi.

 

Na sta obratiti paznju:

 

- Pritisak. Automobilska guma se najbolje ponasa kad je pod osetno nizim pritiskom nego sto je preporucen za MC gumu. U mom slucaju je to oko 29psi, dok je MC guma na 36psi.

 

- Izbor gume. Dimenzije su ogranicavajuci faktor i izbor guma te velicine je relativno mali. Idealna bi bila zimska guma renomiranog proizvodjaca sa simetricnom sarom, sto oblijom ivicom i dosta "mesa" na strani. Ovaj moj Indonezanski Achilles se pokazao vrlo dobro u prvih 7.000Km. Gde sam je i kako vozio, MC guma bi do sad bila za bacanje.

 

- Montaza. Automobilske gume imaju drugaciji profil kontakta za felnom i nije ih uvek lako montirati. Ja sam dobro ocistio i ispolirao unutrasnje ivice felne i nisam imao nikakvih problema. Ipak, ljudi pominju i pritiske preko 100psi koji su potrebni da guma legne na felnu pri montazi.

 

Sta je nebitno:

 

Nosivost se obicno ne pojavljuje kao razlog, osim kada je u pitanju Honda Goldwing.

Stabilnost na pravcu je jedva osetno bolja, tako da ni to nije medju primarnim razlozima.

 

Kao sto rekoh, jedan od hiljadu koji su probali automobilsku gumu se vratio na MC gume. Svi ostali su prezadovoljni i ne pada im na pamet da ponovo stave MC gumu. Praksa instalacije automobilske gume na zadnji tocak se ovde zove "darksiding". Na "tamnu stranu" najvise prelaze vlasnici Goldwinga, kruzera i skutera, ali ima i drugih tipova motorcikala koji uspesno voze na auto gumama. Oni skloniji eksperimentisanju stavljaju na prednji tocak zadnje MC gume - automobilsku gumu jos niko nije stavio napred :). Dodatnih informacija ima gomila:

 

http://darkside.nwff.info/

 

http://mcdarksiders.forumotion.com/

 

 

 

Ovde je dobar primer sta o ovome misle oni koji nisu i nece da probaju i kako im odgovaraju oni koji su probali (procitajte komentare, ima i nekoliko mojih):

 

http://www.ridermaga...otorcycles.htm/

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8914 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

@crash88

 

Da si bar malo prelistao ovu temu, par stranica unazad,  shvatio bi da su Dunlop Scootsmart hvaljene gume. Takodje mozes probati i Vladcan-ov recept sa automobilskom gumom, imas mogucnosti pa biraj...... sto bi rekli "radi kako ti savest nalaze"

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 4323 postova
  • Lokacija: Voždovac
  • Motocikl: Honda X-ADV 750

Imao Michelin City Grip godinama na skuterima, kleo se u nju kao u nešto najbolje što postoji, ali, onda sam probao Dunlop ScootSmart i shvatio da ima mnogo bolje gume od Michelina CG.

Moje skromno zapažanje posle 90 000 pređenih km na skuterima od prvog do trenutnog.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 32 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: Suzuki Burgman 400 , Kawasaki ZR 7s , Aprilia Caponord ETV 1000

Pre 4 dana montirao Dunlop ScootSmart na Burgman400 i samo reci hvale , vrhunska guma , preporuka svima

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 9 postova
  • Lokacija: Beograd - centar
  • Motocikl: Piaggio MP3 LT 400

Ja imam City Grip na MP3 i nemam nikakvih zamerki, sve je 1/1. Znaci napred dve, pozadi jednu :)

Pre toga sam imao montirane neke Pirelli, prednje su se za 8 000 km prilicno ukockastile, a zadnja se prilicno potrosila. Videcemo koliko ce Michelin da traje...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 190 postova
  • Lokacija: Toronto, Ontario, Canada
  • Motocikl: 2002 Suzuki GSF1200S Bandit, 2005 Yamaha Majesty 400

Negde sam cuo da male tockove (12" i manje) nema potrebe balansirati, kakva su vasa iskustva?

 

Dobro pitanje. Bez obzira na odgovor, treba napraviti razliku izmedju balansiranja prednjeg i zadnjeg tocka:

 

- Prednji tocak je po pravilu laksi, bolje ogibljen i debalans se direkrno oseca pri voznji i upravljanju. Ja uvek balansiram prednji tocak na svim motorciklima.

 

- Zadnji tocak je tezi i povezan je sa dosta drugih delova koje nije moguce balansirati (lanac, lancanik, glavcina tocka). Osim toga, na tipicnom skuteru zadnji tocak je samo mali deo mase koja nije nicim ogibljena ("unsprung weight") a sastoji se od kompletnog motora sa primarnim i sekundarnim menjacem. Imajuci sve to u vidu, balansiranje zadnjeg tocka na skuteru skoro da uopste nema smisla. I na skuteru i na standardnom motorciklu balansiram samo jednom felnu bez gume i posle toga menjam gume bez balansiranja.

 

Velicina tocka mozda ima uticaja (manji tocak se brze obrce pri istoj brzini, sto moze ali ne mora da ponisti efekat manje inercije), ali ja tom parametru ne bih pridavao presudni znacaj pri odluci da li balansirati ili ne. Imajuci u vidu minimalnu dodatnu cenu i utroseno vreme za balansiranje kombinacije tocak-guma pri montazi nove gume postavlja se pitanje zasto to uopste izbegavati?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja