Jump to content

Moto Zajednica

Gume za maxiskutere

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 400 postova
  • Lokacija: Ptuj - Slovenija
  • Motocikl: Moto Guzzi Norge 1200 GT 8V, V 65 Florida, Malaguti Madison 3 250 ie Carbon Black Edition

Ako si iole pregledao ovu temu videćeš da se dve gume izdvajaju: Michelin City Grip i Dunlop Scoot Smart. Najbolji odnos uloženo - dobijeno. :takoje:

 

Jučer kod vulkanizera stavio novu (pozadi) 140/60 r 14" 64 S na mog Malagutija. A napred - 120/70 R 14" je bila več nova - kod preuzimanja 7 marta. Danas sam pravio probnu vožnju nekih 25-30 km po lokalu i zadovoljan sam ponašanjem pneumatika. Ali interesantno, kad sam posle vožnje, dok sam ga parkirao u garažu, pogledao gde je guma napravljena nisam verovao svojim očima. Piše - Evo ko pogodi ? - Made in ........:D.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 400 postova
  • Lokacija: Ptuj - Slovenija
  • Motocikl: Moto Guzzi Norge 1200 GT 8V, V 65 Florida, Malaguti Madison 3 250 ie Carbon Black Edition

...Serbia... ;)

 

:takoje:

 

Nisam znao da ima Michelin proizvodnju u Srbiji. Od kad ?

Zato i jeste Michelin (City Grip) dosta jeftin za skutere u deželi. Mene je 140/60 r 14" 64 S izašla tačno 52 € , a 64 P košta još manje - 49 € sve sa PDV i slanjem. L I N K

 

Koliko ta guma košta kod vas?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8925 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

Kako gde, od 35e pa navise, inace kod mene je jos uvek MCG prva ugradnja ili ti nesto preko 31K predjenu sa prednjom gumom, zadnju sam zamenio pre 10K.

 

Vecina hvali Dunlop scoot smart, neki potvrdjuju da je bolja od MCG u smislu kako se dobro ponasa na putu, bolje drzi.....ali meni za sada ne deluje tako.

Kada pritisnem prstom jednu pa drugu, mekanija je MCG... e sad, ko ce ga znati sta je tu stavrno bolje 1neznam.gif ali cinjenica je da su oba proizvodjaca jako kvalitetna i pouzdana 0takoje.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 400 postova
  • Lokacija: Ptuj - Slovenija
  • Motocikl: Moto Guzzi Norge 1200 GT 8V, V 65 Florida, Malaguti Madison 3 250 ie Carbon Black Edition

Pa kod mene je tvornički MCG, menjan sad kod 29,9 K, Isto je najverovatnije prva ugradnja po DOT-u 4208, znači kraj 2008-me a skuter je 2009. Vjerujem da u Italiji - ako su več menjali gume ali nisu - ne bi stavljali stare po DOT-u, jer je i sam skuter u dosta dobrom tehničkom i vizuelnom stanju. A danas sam menjao i prednje - još originalne - kočione pločice. Imale su možda 0,5 mm.

Neznam kod nas mnogo hvale Savine MC28. Kupio je dobar prijatelj novog X10 500 i na njemu tvorničko stavljene Sava. Do sad je prešao 5 K i stvarno je zadovoljan. Pitanje, kako bi se kod ovog "Shatla" ponašale MCG, ili Dunlop, Metzeler?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Skuteras, 3630 postova
  • Lokacija: Ivanjica
  • Motocikl: Suzuki Burgman 250

Michelin ima jedno 10 godina kako u Tigru radi gume. Ceo njihov skuter program se samo tu proizvodi. Bar za evropsko trziste. Inace ove godine planiraju da povecaju proizvodnju i to ce biti najveca fabrika guma u Evropi ili jedna od...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1818 postova
  • Lokacija: Beograd

Da, od pre par godina postali su 100% vlasnik Tigar guma, pošto naši nisu mogli da prate ulaganje Mišelina.

 

Od tad su i malo sjebali kvalitet WinterA(1) gume i prave budžet klasu Mišelina(Mišelin-premium,BfGoodrich-industry standard, Tigar- budžet, Debica- da se kotrlja)

 

Prave i novu fabriku za preko 10miliona auto guma godišnje(najveća na Balkanu,ne u Evropi)

 

Tigar što pravi druge proizvode od gume, nema veze sa gumama za vozila,to su sad skroz odvojene firme

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 65 postova
  • Lokacija: Bačka Topola
  • Motocikl: HD

Neki dan mi stigle michelinke iz nemacke DOT 0114 i 4713 :), a nisam pogledao odakle su. Nego pre montiranja ono : Made in Srbija. Svasta ovde ih nema a napolju najnovije.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 2035 postova
  • Lokacija: Београд
  • Motocikl: Био некад јапанац сада понтадеранац,и поново јапанац

Такав је договор све гуме за скутере које се произведу у Србији.Морају да се извезу па опет да их ми увеземо.

Феноменално зар не 0ljut2.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 20 postova

kupio michelin city grip 12" za yamahu majesty 250. Dunlop su mi dotrajale pa moralo da se menja . znaci kada sam ih stavio prosto ne mogu da verujem koliko se volan nekako sam "lomi" u stranu i skretanje je toliko lakse da je to prosto neverovatno . sve pohvale za ovu gumu, nemam neko veliko iskustvo , ali sam cisto hteo da podelim moje iskutvo. cena je bila 5250din za prednju i zadnju po komadu . ( 110/90 - 12 130/70- 12)

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 20 postova

guma shop u nisu . hteo sam dunlop scoot , ali je bio rasprodat dok sam dosao do njih, pa sam iz tog razloga uzeo ove koje su bile na stanju , jedna od njih je bila poslednja . Tako da nisam cekao . jedino sto nisam ocekivao je 500din po gumi balansiranje i plus 250din po gumi postavljanje + 150din po ventilu . tako da me je to plus izaslo preko cene guma . cisto kao info da dodam da zna neko ako planira a nikada nije imao iskustva sa cenama. ( kao sto nisam znao ja :) )

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 33 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Pantheon 150

Hvala na odgovoru, ja sam u toj dimenziji jedino uspeo da nadjem metzeler feelfree, a nisam raspolozen da eksperimentisem, jer sam city grip vec koristio na starom skuteri i pokazale su se odlicno.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Rider on the storm, 1272 postova
  • Lokacija: Dojčland
  • Motocikl: Pesadinac

Jel neko probao Dunlop ScootSmart Dunlop nude mi za 10800 za set i 2400 za ugradnju sa balansiranjem po tocku to mi nesto mnogo.. gde ima jeftinija ugradnja?

 

Ja sam naručio 13" ScootSmart za oko 9000din plus montaža koja je valjda oko 250din po točku,ako sam dobro razumeo..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 2035 postova
  • Lokacija: Београд
  • Motocikl: Био некад јапанац сада понтадеранац,и поново јапанац

Jel neko probao Dunlop ScootSmart Dunlop nude mi za 10800 za set i 2400 za ugradnju sa balansiranjem po tocku to mi nesto mnogo.. gde ima jeftinija ugradnja?

Зависи где живиш,тј одакле си.1neznam.gif

Реци па ћемо ти помоћи

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 22 postova
  • Motocikl: Burgman 400 k8

 

Зависи где живиш,тј одакле си.1neznam.gif

Реци па ћемо ти помоћи

 

Iz Beograda, znam da je na skuteru drndanje skinuti sve pa posle vracati ali opet 5800d mi deluje malko vise.. osim ako su takve cene sta znam..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 5686 postova
  • Lokacija: Žabalj-NS
  • Motocikl: Aprilia Atlantic 500ie / CF Moto 450 MT-u dolasku

O iskustvima sa Dunlop ScootSmart gumama imaš dosta postova u ovoj temi. Pročitaj par strana unazad. 5800 din je previše za montažu guma. Na kraju krajeva skini točkove sam, odnesi da ti zamenu gume i vrati ih. Naplatiće ti samo balansiranje a mnogi i njega daju u ceni guma... Ostane ti dva rezervoara goriva za :moto3:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 2035 postova
  • Lokacija: Београд
  • Motocikl: Био некад јапанац сада понтадеранац,и поново јапанац

Eво једне теме па мало пречешљај па сам одлучи да ти не намећемо мишљење

Вулканизери Београд

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 22 postova
  • Motocikl: Burgman 400 k8

My bad nisam video da se prica bas o ovim Dunlop gumama mislio sam da su samo one druge...

Druga greska nije 5800 nego 4800(2400x2).. i sad ako je skidanje sa felne i balansiranje bar 1k po tocku onda za 2-3 hiljade ustede ja treba da skidam,nosim pa vracam i montiram... hm kad ovako gledam i nije skupo :) hvala na odgovorima videcu sta mi je ciniti.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • МК Братство, 1943 postova
  • Lokacija: НОВИ САД СРБИЈА
  • Motocikl: BMW R 1200 RT

Не би требало а те изађе преко 1000 динара по точку а у ту цену треба да уђе и скидање,стављање.точка,гуме и балансирање!!! Све остало је шишање оваца!!!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 5 postova

Da li mozete da mi kazete gde mogu da pronadjem michelin city grip gumu 140/70/16,posto sam prednju nasao preko drugara a sad mi treba zadnja da kompletiram,a cuo sam da ih bas slabo ima jer sve ide za izvoz.Ne znam da li sam se obratio na pravo mesto ako sam pogresio nek se post prebaci u odgovarajuci odeljak.unapred hvala,pozz :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 4331 postova
  • Lokacija: Voždovac
  • Motocikl: Honda X-ADV 750

Biker House, Tošin Bunar.

Broj telefona: 063 8258241

Mile se zove čovek, ja samo kod njega kupujem gume.

Uvek su sveže.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja