Jump to content

Moto Zajednica

Gume za maxiskutere

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 147 postova
  • Lokacija: Beograd

ajmo da zakljucimo koju gumu najbolje da stavimo na scoot? imam diablo na silveru, moram nove da uzmem, ali koje????

 

Ja ti mogu samo preporuciti michelin ali ne city grip vec power pure saru, mislim da je neko od kolega vec stavio na forumu da je to prva scoot guma sacinjena od dve komponente ALI postoji jedna velika caka :lol:

 

Kao i uvek u Srbiji je tesko i to jako,jako,jako tesko da pronadjes ovu gumu jer svi gruvaju city grip. Ja sam prosle sezone bas slucajno u beogum i nasao prednju a sad opet na netu slucajno i zadnju. Sve servisere koje sam zvao su rekli da guma ne postoji, te nemamo je u tim dimenzijama, te ne uvozimo,...... :staa:

 

Na kraju krajeva, neces pogresiti ako uzmes city grip ali opet kazem iz iskustva power pure, a sto se tice ostalih proizvodjaca nisam imao iskustva, makar sa tim vecim dimenzijama.

 

Evo ti link pa pogledaj sta michelin preporucuje za Italijane kojji voze SW. http://www.michelin.it/moto/pneumatici-scooter#type=type_2

 

Nadam se da sam ti pomogao ako nisam onda sam zakomplikovao :moto3:

 

Pozz :zdravo:

 

Slazem se sa tobom za City Grip. Po meni nista spec. Mislim da cena igra presudnu ulogu kod nas na trzistu. Ove Power P. su odlicne. Jedina mana koju sam ja nasao sto je nema u dimenziji 16.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 1083 postova
  • Lokacija: Beograd - Vinca
  • Motocikl: sprint explorer, Malaguti Madison S250, Suzuki Burgman 400

Kod mene na Madisonu stoje Power Pure i za ovo vreme mogu reci da je guma super, ja sam je nasao u Tyre+, narucio i saceko oko sedam dana kazu da imaju sve dimenzije, samo malo treba da se saceka ako nema na stanju, montirao i nemam apsolutno nikakve zalbe na samu gumu

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 147 postova
  • Lokacija: Beograd

Kod mene na Madisonu stoje Power Pure i za ovo vreme mogu reci da je guma super, ja sam je nasao u Tyre+, narucio i saceko oko sedam dana kazu da imaju sve dimenzije, samo malo treba da se saceka ako nema na stanju, montirao i nemam apsolutno nikakve zalbe na samu gumu

 

Voleo bih da imaju sve dimenzije ali nazalos za 16 nista http://www.michelinmotorcycle.com/index.cfm?event=PowerPureSC

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 1083 postova
  • Lokacija: Beograd - Vinca
  • Motocikl: sprint explorer, Malaguti Madison S250, Suzuki Burgman 400

Obe gume ravno 10.000,00 rsd i jos je bio poklon prva pomoc i naocare one zute za mrak :moto3:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 154 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kymco xciting R300i

Drugari samo da javim, da sam naisao slucajno na radjnu koja ima DUNLOP scoot smart made in FRANCE a ne SLO, ako nekom treba slucajno. :zdravo:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 14 postova
  • Lokacija: Valjevo

Danas sam provozao nove gume ( metzeler feelfree ) i u poredjenju sa starim bridgestone hoop (ako nekome trebaju, sara 4 milimetra, nek' se javne ) su baba roga za asfalt. Napolju je bilo 8 stepeni, isao sam i preko vode pa prako "bele" na pesackom da vidim da li ce da klizaju ali nista. Desavalo mi se, da mi prednji tocak blokira kad mnogo naglo kocim sa starim, sad taj problem sad ne postoji. Bile su malo vise od 10 000 jesenas.

Pozdrav!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 21 postova
  • Lokacija: lajkovac
  • Motocikl: Aprilija atlantic 500

Moram da se oglasim po ovom pitanju vezano za Sava pneumatike...Napominjem ovo je lični utisak.

 

Kada sam kupio mog Atlantica na njemu su bile takoreći nove Sava gume - DiamondS MC 28. Prešao sam sa njima

12500 km, zadnju pošteno olizao...Dakle moj utisak je da sa tim gumama nikako nisam zadovoljan. Malo vlažniji

put - zaboravi normalnu vožnju...Može kao po jajima. Po suvom drže normalno ako nas je dvoje i temperatura

preko 25 stepeni. Grip nikakav...Ovo pišem zato što sam stavio Michelin City Grip pozadi i otprilike vozim

drugi motor. Ova po hladnom i vlažnom drži kao Sava po suvom i toplom. Razlika je ogromna...Čim pre stavljam

i napred istu...

 

Još jednom - lični utisak iz ličnog iskustva. :neznam:

 

P.S. I na GTS-u sam zadnju Maxxis zamenuo Dunlop gumom made in Slovenia (dakle Sava) i takođe nisam bio zadovoljan.

da pitam i ja koju koje su dimenyije fabicke prednje gume za atlantika ?? a zadnju znam.. a sto se tice marke samo miselin dolazi u obzir jer sam vozio dosta sportskih motora i samo miselin valja danlop i ostale ne drze kao on ,,

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 5685 postova
  • Lokacija: Žabalj-NS
  • Motocikl: Aprilia Atlantic 500ie / CF Moto 450 MT-u dolasku

Postoji tema Gume za maxi skutere pa u njoj postavi pitanje o svojoj dilemi. :takoje: Prebaciću tvoj post tamo za sat - dva.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ODUSTO OD DIJETE, 2486 postova
  • Lokacija: ZEMUN
  • Motocikl: GSX650F + NMAX155

Ne znam da li sam ubo pravu temu a ako nisam izvinte me i premestite gde treba. :zvizduk:

 

Molio bih za malu pomoć. Zamenio bih gume na ovom mom skuteru-kinezu, mislim da su dimenzije 120/70-13. Još je pokriven u garaži pa me mrzi da proveravam.

1. Šta mi predlažete za ovo čudo - max brzina mu je 80km/h, vozi se većinom po gradu i po suvom ali bih, nevezano za ovo, uzeo gumu koja dobro drži i na mokrom asfaltu.

2. Gde mogu da namontiram gume kod nekog ko to dobro radi a da je blizu Zemuna. Ako takvih nema predlažite gde da idem. :moto3:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 1509 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: Versys buljavi

Ne znam da li sam nekad rekao, ali razlika u ceni izmedju neke dobre gume i nekih losih je nikakva. Glava vam se kotrlja na njima. Razlika je i u 1 ili2 rezervoara goriva, pa ako je mnogo vi stavljajte savu ili dunlop ili...Mislim da smo se do sad svi slozili sta je najbolje

 

To ti je moj predlog za odgovor pod 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 132 postova
  • Lokacija: Beograd-Dorćol
  • Motocikl: HONDA X-ADV 750

da li Dunlop ili te nove mishelin dvokomponentne???

 

razlika u ceni je 2000din za obe gume tako da i nije strasno

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 132 postova
  • Lokacija: Beograd-Dorćol
  • Motocikl: HONDA X-ADV 750

kazu da se prave kod nas pa kao da nisu MISHELIN kvaliteta ....

 

mislim da cu ih kupiti da probam, zvao sam tyre+ imaju na lagaru ( i samo mene cekaju da ih kupim :hej: )

 

iskreno ruzna im je sara ali neka kvalitet preovlada :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 1083 postova
  • Lokacija: Beograd - Vinca
  • Motocikl: sprint explorer, Malaguti Madison S250, Suzuki Burgman 400

Kod mene je Power Pure i neka je ruzna al je jako dobra

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • МК Братство, 1943 postova
  • Lokacija: НОВИ САД СРБИЈА
  • Motocikl: BMW R 1200 RT

јА СТАВИО НАЗАД ДУНЛОП СКУТСМАРТ А НАПРЕД ДУНЛОП РАН0takoje.gifСКУТ И ЈАКО ЈАКО САМ ЗАДОВОЉАН!!!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 5685 postova
  • Lokacija: Žabalj-NS
  • Motocikl: Aprilia Atlantic 500ie / CF Moto 450 MT-u dolasku

Moli se član Foruma BigRider da ne piše velikim slovima jer to znači vikanje. :P

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Skuteras, 3630 postova
  • Lokacija: Ivanjica
  • Motocikl: Suzuki Burgman 250

kazu da se prave kod nas pa kao da nisu MISHELIN kvaliteta ....

Sve njihove gume za skutere se prave kod nas. To da nisu dobre mora da je rekao neko ko prodaje Pireli.

 

 

Koji li je genijalac radio sajt ovima iz Tyre+ :stabre:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja