Jump to content

Moto Zajednica

Gume za maxiskutere

Recommended Posts

  • Zainteresovan, 529 postova
  • Motocikl: TOMOS

Ja sam vozio power pure na burgmanu 400,to je 13-ica prave i prednju i zadnju,posle nekih 7000 km izgledale su kao da nisu ni vozene

e to me interesuje,,,,,MOLIM te kazi mi samo kako si bio zadovoljan po mokrome jesu li klizale  ....jer imao sam losa iskustva na motorima sa nekim gumama d kisu nisu smele da vide a kamo da se vozi po njima....doduse retka iskustva hvala Bogu :)

Promenio član srbenda

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 529 postova
  • Motocikl: TOMOS

Sve Power Pure koje sam ja do sad video su sigurno dvokomponentne, nebitno da li je prednja ili zadnja. Pise na obodu 2CT. To da je samo prednja je neistina i nelogicno je. Jedino mozda da je neko mislio da se ne radi zadnja u toj zeljenoj dimenziji

da .....zato sam se i ogradio odmah u pocetku .....kada sam rekao da sam procitao negde kod nas na forumu da je neko napisao i dao tu informaciju da je samo prednja dvokomp. zadnja nije,,,,sto opet po meni ...bilo bi nelogicno al ajjj :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1695 postova
  • Lokacija: valjevo
  • Motocikl: mali strom

Iskreno po kisi sam vozio samo par puta i to 50-60,a ta brzina i nije bas neki parametar ali je bolje ne na pireliju koji je bio ranije

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 563 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Integra 700

Zlazem se za CityGrip da su na nizim temp i mokrom asfaltu bolje od ostalih. Kazem, ne isticu se nesto posebno po suvom i vrelom asfaltu ako pricamo o obaranju u krivinu ali ako se sve uzme u obzir, najsvestranija guma. Ima neko iskustva sa Pirelli Diablo za scooter? Najbolje bi bilo ako je neko vozio CityGrip i Diablo pa da napise par komparativnih redova.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 5684 postova
  • Lokacija: Žabalj-NS
  • Motocikl: Aprilia Atlantic 500ie / CF Moto 450 MT-u dolasku

Moje iskustvo opet sasvim suprotno: MSG vs Dunlop Scoot Smart 0:10 ! Mož' biti da je do konstrukcije motora. Iskustva sa City Grip-om su ok kad je vreme ok ali kako zahladni i pogotovo po mokrom - nula od gume i to teška, dupla nula - k'o otvor na klozetskim vratima OO. Dunlop se mnoooogo bolje ponaša po hladnijem i pogotovo mokrom kolovozu - neuporedivo. Iskustvo pišem na osnovu 30 K pređenih na City Grip-u pa zatim 40 K na Dunlopu  :neznam:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1695 postova
  • Lokacija: valjevo
  • Motocikl: mali strom

Necu ni da hvalim ni da kudim ali drugar vozi MSG na silver wingu i po kisi i po suvom bez problema,kao sto rece @alexanto mozda je i do konstrukcije motora.Ovo sa konstrukcijom motora nemojte uzimati tako olako,ima sigurno velike veze,znam zbog zadnjeg kofera.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8923 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

Definitivno ima veze sa konstrukcijom, tezinom motora, 400/500/600 cc imaju preko 200kg dok manje kubikaze oko 170kg + ako se uzme u obzir dimenzija gume 14 napred - pozadi 13 coli.

 

Moje iskustvo je nesto preko 30K na MCG gumi, prezadovoljan sam bio kako radi posao bilo da je potrosena ili ne i slazem se sa Saletom da nije bas dobra po kisi.

Zatim sam presao na Dunlop SS i sve je bilo lepo dok mi nije kliznuo prednji kraj na uobicajnom rutom za AR (prosao xxx puta, napamet znam svaku krivinu) pritom temp. je bila +30C. Pomislio sam da je slucajno ali desilo mi se jos par puta da klizne bez pravila i tu se uvuce neki strah tj nisam vise bio opusten i ni blizu nije bilo obaranja kao ranije.....tako da u mom slucaju MCG guma se bolje pokazala.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 751 postova
  • Lokacija: Ugljevik; RS; BiH
  • Motocikl: MZ TS250/1, Honda CBF 1000

I Satelis i Alexanto imaju respektabilno iskustvo u vožnji i zavidnu kilometražu i mislim da to ne treba dovoditi u pitanje.

Činjenica da imaju oprečna mišljenja o dvije gume koje su vozili mi govori da treba čuti komentare ali da na kraju čovjek sam mora donijeti odluku o izboru i steći sopstveno iskustvo.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 4331 postova
  • Lokacija: Voždovac
  • Motocikl: Honda X-ADV 750

Vozio MCG 30k km otprilike, izdala me je više puta vrlo gadno, što na mokrom što na suvom.

Čitao sam mnogo pozitivnih iskustava o Dunlop SS-u, i odlučio da probam.

Ta odluka se sprovodi evo već 40k km, pred sezonu moram po novu zadnju ići... :)

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1695 postova
  • Lokacija: valjevo
  • Motocikl: mali strom

Ne bih da off-ujem,ali i Aleksa i Alexanto voze AA,i bolji im je dunlop,dok se Satelisu bolje pokazao MSG,ipak konstrukcija motora igra svoju ulogu

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 733 postova
  • Lokacija: Split
  • Motocikl: Honda CRF 250 L

Najbitnija je kvaliteta asfalta, za "stakleni" gradski asfalt najbolja je Metzeler Wintec i ne troši se ništa brže nego neke ljetne gume.

 

using tapatapa

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8923 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

Nije samo konstrukcija motora, ima tu i vitke gradje.....za njih dvoje teskasa i treba tvrdja guma, ona mekana se sva jadna uvija, kako da drzi  :P

 

Sala na stranu, nisam jedini koji je imao lose iskustvo sa Dunlop opancima, cinimi se da su @braca i @Djuksi takodje kukali da zna da klizne dok se na AA savrseno pokazala sto i sam mogu potvrditi.

 

Stavio sam par dana pred Alpe glanc nove MCG, u povratku nas je tukla kisa samo tako, na jednom kruznom toku umalo nisam pao.

Napred je bio alexanto, iza Alex, iza Alexe sam vozio ja....gadjam isti trag (vidi se od kise) kuda su prosli (nosalantno) pa ni sam ne znam kako sam ostao u sedlu, ode prednji pa vratio prednji pa ode zadnji kraj....izbaca me samo tako, sreca dobro se zavrsilo.

Oni sa Dunlopkama prosli bez ikakvog problema ja sa MCG umalo se ne polomi na mokrom, dok na suvom obrnut redosled u mom slucaju.

 

Ima jos jedan slucaj koji nije vezan za skutere, u pitanju je moj i Kuzmin NC tj gume na njima. Moje su Bridgestone dok njegov nosi Dunlop, oboje smo presli nesto preko 8K, minimalna razlika ali zato njegove gume su dosta potrosenije naspram mojih, pritom u par navrata na zajednickim voznjama osetio je kako mu je kliznuo motor, dok sam ja prolazio najnormalnije.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 165 postova
  • Lokacija: Nis
  • Motocikl: Honda CN250 Helix, Kawasaki Versys 650

mislim da tu bitnu ulogu igra dimenzija gume. ista gume moze se razlicito pokazati u razlicitim dimenzijama. znam da uvek kad gledam zimske gume za kola krstim se kolko razlike ima, u jednoj dimenziji bude prva ili druga guma na testu a u drugoj dimenziji bude deseta. 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 4331 postova
  • Lokacija: Voždovac
  • Motocikl: Honda X-ADV 750

Darence ta akcija je možda bila na Tatrama, na Alpima sam i ja imao MCG, i tamo mi je baš pošteno klizao i na suvom, o mokrom da ne pričam.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi scooter club, 1575 postova
  • Lokacija: Backa Palanka SRB / Ludwigsburg DE
  • Motocikl: Honda NC 750x dct

Ajde i ja koju... Vozio MCG na atlanticu 500 ovu sezonu i nisam bio zadovoljan. Sto se tice dunlopa,na vise skutera ih posedovao i odusevljen bio. Voznja iz Negrisori sela preko Divcibara po kisi na x9 250,drzala je za sve pare. Sto se tice metzelera,vozio na bevu500..Takodje mnogo dobra guma.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 529 postova
  • Motocikl: TOMOS

Posto sam dosao u situaciju da sada dok je surova zima a i inace to zimi praktikujem sredim za prolece moj trenutni motor SW600 iscitavam tu jako bitnu tematiku vezanu za gume i na nasem ali drugim forumuma...

Itacno je da od motora do motora u toj vecoj kubikazi a mislim od 400 do 650 ima podeljenih milsljenja oko istih guma.

naprime AA500 I sw600 se na istim gumama razlicito voze ...medjutim....i dos sttila voznje je.....zahtevniji vozaci koji vole da krivinare  bas kukaju na Michelin im se pokazao samo prvo vreme dobro ali kako vreme odmice sve gore ii gore,,,sto je i logicno .

Guma se tokom vremena i nemora potrositi znacajno ali se okamnei od temperature i samim time postaje klizava i pored potrebne debljine sare i bez naznake deformiteta.

E sada.......tu dolazim do mog licnog problema u odabiru gume za ovu sezonu....netreba mi guma za ostru voznju ali mi treba za postojanost na gazecem srednjem sloju...a taj kompromis jos nije napravljen ....da drzi lepo po mokrom u umerenoj brzinio a da se zadnja ne trosi preterano....

Citanjem raznih iskustava hvale prilicno za tu neku turisticku voznju METZELER feelfree ......bez oznake wintec....

Napominjem da nisam kompetentan kada su skuteri i gume  u pitanju....jer sam samo par u zivotu jako kratko probao ....ali zato na motorima imam prilicno iskustava sa gumama .....sto pozitivnih a sto negativnih :) ....tako da znam sta nova guma moze ruzno prirediti kada se opusteno vozis, a ocekujes od nje da bude u visini zadatka kao i predhodni set ...ali drugog proizvodjaca :moto2:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 309 postova
  • Lokacija: Beograd, Grocka
  • Motocikl: Yamaha Xmax 300

Diskusija kao da sam je ja narucio :)

Za sada sam blizi da kupim MCG, ja vozim penzionerski :)

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ODUSTO OD DIJETE, 2485 postova
  • Lokacija: ZEMUN
  • Motocikl: GSX650F + NMAX155

muljaz

 

Ja sam Power Pure stavio na moj skuter i zadovoljan sam. Doduše stavio sam obe zadnje jer prednje nije bilo nigde a ja zapeo baš za tu gumu. Doduše moj skuter je kinez od 125cc pa me baš zanima kako će se pokazati na Burgmanu ako je kupiš

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • motordzija opste prakse, 700 postova
  • Lokacija: Novi zaSad
  • Motocikl: Tomos, Sprint (Jonway) Explorer 150, Yamaha TDM 850

Pitanje.....za one koji su imali ili imaju Metzeler Feelfree koliko se prelazi sa zadnjom gumom  kilometara pre nego je pocela da se debelo potrosi....Honda SW600 je poznata da zdere zadnju gumu tako da zbog toga pitam...kakva je po mokrom... :)

Pitam jer sam kupio sw600  a moram menjati obadve gume prednju i zadnju...Prvenstveno za duze ture i ne velike brzine,,,,, :) pa me interesuje guma koja se sporo na sredini haba ,,a mislim da sam cuo negde da je Metzeler bas takva,,,,,,,,nemam iskustva ni sa jednim proizvodjacem kada je maxi skuter guma u pitanju :moto2:

Ja sam sa MMetzeler Feelfree Wintek za sada presao oko 9000 km i nije znacajnije potrosena. Pocinje da se vidi gazni sloj tek tanji od bokova. Radi od -5 do +43 po asfaltu, zemljanim stazama, travi i blatu, nije ni u cemu najbolja ali univerzalniju gumu nisam imao. Ima vislji bok od drugih iste dimenzije i siru gaznu povrsinu. Skuter je suv tezak 120 kg, na njemu je uvek neki tovar bar 10 kg-150 kg i moja malenkost 83 kg (u zadnje vreme). Nezahvalno je predvidjati kako ce funkcionisati na 100 kg opterecenijem SW... Kamilko funkcionise.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja