Jump to content

Moto Zajednica

Gume za maxiskutere

Recommended Posts

  • Ne silazi, 8914 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

Nek samo isprati situaciju kako napisah ^ i znace se sta je defektno.

Najvise tipujem da je nova guma u problemu jer da je felna kriva svakako bi ljuljao.

 

Do sada imao sam dva slucaja da je nova guma defektna.

Jedan slucaj je bio sa Dunlop gumom na Xciting500, zadnja je imala grbu tacno po sredini. Cim se predje preko 100km/h poskakuje dupe.

Drugi slucaj je bio sa Pireli gumom na SW, opet zadnja, kriva je bila.

 

Najgore sta sam video do sad je jedan Scarabeo 200, toliko su bile krive felne da ga ne mozes voziti preko 90km/h. Ono u zivotu nisam video kako se otima.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 448 postova
  • Lokacija: Vozac je jednom nogom u grobu, a drugom u zatvoru. Cist motor je produkt bolesnog mozga ;)
  • Motocikl: x9 500

Ima li neko iskustva sa ovakvim tipom gume/a?

WWW.AUTOGUME.RS

Zimske gume Anlas SC-500 Wintergrip 2, 150/70-14 TL 66S M+S karakteristika, Index opterećenja guma: 66, Indeks brzine: S: max 180 km/h.

 

Namerno rekoh sa ovakvim tipom - dakle, ne obavezno bas ovom; koja mi deluje bolno skupo - nego sa tom 'zimskom' varijantom.

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 774 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda X-ADV

Da iznesem malo utiske sa GY CityGrip2 - nisam merodavan za prednji točak, jer imam 2, ali mogu da pričam o proklizavanju zadnjeg dela po mokrom, obzirom da koristim motor svaki dan i dalje. Za sada sam stvarno zadovoljan, osim preko horizontalne signalizacije i preko Trga republike po kockama kad je mokro, nisam imao neprijatnih situacija, tj. proklizavanja. Slaviju odvezem veliki deo sa cca 50kmh poprilično nagnut, nisam imao bežanje dupeta. Rekao bih da mi čak uliva preveliko samopouzdanje...

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi scooter club, 1575 postova
  • Lokacija: Backa Palanka SRB / Ludwigsburg DE
  • Motocikl: Honda NC 750x dct
Pre 3 sati, darec032 je napisao:

Koje gume mi preporučujete za piaggio x9 250? 

Ako si umeren i odmeren vozac ,nisi sklon obaranju i zelis novu gumu po pristupacnoj ceni,mitas ce zadovoljiti potrebe.

 

Ako zelis,nesto kvalitetnije... Dunlop/Miselin/Conti

 

Ako zelis ,kvalitet i volis da potegnes,obaras ...Pireli/Metzeler

 

Izbegavaj belu liniju i zebru ma koju god izabrao. :takoje:

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 329 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: MV Agusta Brutale 800 & gsxr 1000
Pre 11 sati, darec032 je napisao:

Koje gume mi preporučujete za piaggio x9 250? 

Miselin, imali su u Kompp-u pristojne cene.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 32 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: QJ SRT550X, Suzuki Burgman 125, Tomos A3 '82

Odnedavno ponosni vlasnik Michelin Pure Power zadnje gume za Majesty-ja i mogu reci da sam prezadovoljan. Cak i po ovako hladnom vremenu, sasvim lepo prainja na hladan asfalt, bez proklizavanja.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 448 postova
  • Lokacija: Vozac je jednom nogom u grobu, a drugom u zatvoru. Cist motor je produkt bolesnog mozga ;)
  • Motocikl: x9 500

Cisto za zapisnik, do sada sam sa zadnjom (i prednjom) presao 22000km.

Prednja je pristojna, ali zadnja je vec ozbiljno poravnata i na srednjih 10cm totalno slik :jee:

 

Nesto sam planirao da mi gume traju 30k, ali videcu. Mojim stilom voznje, po asfaltu ce izdrzati ladno, ali hteo bih i off malo..ima taj momak u Surcinu, nije zvucao skupo za onu zimsku.

 

Nego, ne znam kako drugi rade. Da li obavezno menjaju i lezaj u traverzni posle 20ak hiljada ili ne.. I na koliko km menjaju lezajeve na prednjem tocku..

Prednja tri su mi presla 25-26 hiljada, onaj u traverzni 22.

:stabre:

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 1873 postova
  • Lokacija: Beograd. Bele Vode
  • Motocikl: ex.Liberty 125 & Scarabeo 400i, Kawa ER-5

Zbog sebe je mislim bolje zameniti, preventiva...možda i može ležaj da izdrži još 20.000 km, ali što bi rizikovao ? Ipak njega podmazuje voda, kiša itd. Nije u nekom kućištu punom ulja. Sigurnije je promeniti (moje mišljenje).

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2438 postova
  • Lokacija: NS
  • Motocikl: Versys 650 Kiklop

Taj Piaggio fazon sa tri ležaja u prednjem je meni fenomenalan, verujem da taj može da izgura 100.000km.

Sećam se da je @abarth_maniac menjao na jednom Beverly te ležajeve na nekoj ludnica kilometraži... Nek kaže on koliko je taj Bev250 prešao ;) ispašće da ja lažem.

Promenio član Andrej_Hotstepper

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 4323 postova
  • Lokacija: Voždovac
  • Motocikl: Honda X-ADV 750

Nije baš za preporuku terati maksimalno, šta ako se raspadne u vožnji.. jel vredno toga testirati koliko najviše može da tera? 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 448 postova
  • Lokacija: Vozac je jednom nogom u grobu, a drugom u zatvoru. Cist motor je produkt bolesnog mozga ;)
  • Motocikl: x9 500

Vec sam pisao da cvikam od nekog preteranog obaranja, a ovo sto umem mi vrsi posao.

E, znao sam da vozim kao baba (devojcica), ali sad imam i dokaz.

Juce bio mali minus (-3 do - 5), a ultra suvo. I primetih da ga obaram vrlo slicno kao i u julu.

I to sa ovom mojom celavom zadnjom gumom.

 

A iz ciste lenjosti nisam nikad otisao na neki poligon onako u opremi, pa da krenem da ga obaram za sve pare..

znam da ima i ekipa koje se okupljaju za kurs voznje.. nego eto.. sve danas cu, sutra cu..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1023 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: Aprilia Atlantic 500 Classic

Zdravo društvo.

Dajte preporuku za prodavca guma za maxi skuter.

Kupiću ono što nađem dostupno na našem tržištu a izbor je sledeći (ovim redosledom):
1. Pirelli Diablo Rosso,
2. Dunlop Scoot Smart
3. Мitas Touring Force

Prednja će biti u standardu (120/70 R15) a zadnja će biti malo veća od standarda za AA500 (150/70 R14) jer su na njemu ojačani amortizeri, od Burgmana 650.

Ja nađoh neki sajt koji ih navodno ima na stanju (slike dole), ali mogu da proverim tek od ponedeljka.32cde4ef17a647019a39e97c565fb410.jpg2912d73df03781a35008adb7d354b761.jpg

Послато са M2007J3SG помоћу Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi scooter club, 1575 postova
  • Lokacija: Backa Palanka SRB / Ludwigsburg DE
  • Motocikl: Honda NC 750x dct
pre 55 minuta, Bokes je napisao:

Zdravo društvo.

Dajte preporuku za prodavca guma za maxi skuter.

Kupiću ono što nađem dostupno na našem tržištu a izbor je sledeći (ovim redosledom):
1. Pirelli Diablo Rosso,
2. Dunlop Scoot Smart
3. Мitas Touring Force

Prednja će biti u standardu (120/70 R15) a zadnja će biti malo veća od standarda za AA500 (150/70 R14) jer su na njemu ojačani amortizeri, od Burgmana 650.

Ja nađoh neki sajt koji ih navodno ima na stanju (slike dole), ali mogu da proverim tek od ponedeljka.32cde4ef17a647019a39e97c565fb410.jpg2912d73df03781a35008adb7d354b761.jpg

Послато са M2007J3SG помоћу Тапатока
 

Dunlop Dum Beograd.

Conti i mitas Baki doo KG

Pireli je najbolji,ne znam ko ga radi u Srbiji. 

 

Jesi dobro izracunao za tu promenu dimenzije. Obimno je mnogo veca guma ( vislja)... Dal ces imati prostora u blatobranu ,kako ce 'stajati' skuter gledano vizuelno sa strane.... 

@alexanto sta ti ono imas pozadi? Msm da si ti menjao dimenziju. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1023 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: Aprilia Atlantic 500 Classic

Dimenzijom staje.
Alexanto je sa fabričkim amortizerima pozadi na ovoj dimenziji napravio još jedan otvor na prostoru za prtljag, tokom neke ture, čini mi se Transalpina da je bila u pitanju (ako se dobro sećam).
Burgmanovi amorti su jači, nadam se da do toga neće doći. Ali eto možda i da ostali "atlantiđani" kažu svoje mišljenje ili još bolje iskustvo.

Послато са M2007J3SG помоћу Тапатока



Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 5670 postova
  • Lokacija: Žabalj-NS
  • Motocikl: Aprilia Atlantic 500ie / CF Moto 450 MT-u dolasku

Alpi su bili. Probaj ali mislim da 'mortizeri moraju ici na tvrdje podesavanje da se "pojede" plastiku od spremista ispod sic-a. Racunaj da su ti 'mortizeri kraci od fabrickih pa mozda i to tvrdje podesavanje ne pomogne...

Ja trenutno rabim 140/70-14 sa tim Burger/Silver 'mortizerima i super mi je.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1023 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: Aprilia Atlantic 500 Classic

Hvala na predlogu Blažo, nije pominjana ovde pa nemam nikakvo mišljenje. Ali bih mogao da probam, pa da prenesem iskustva.

Međutim vidim da je stanje šareno, što se tiče dostupnosti dimenzija. A ne bih da šaram sa modelima ni sa proizvođačima.
Zvaću ih danas da vidim šta kažu.

Послато са M2007J3SG помоћу Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 1873 postova
  • Lokacija: Beograd. Bele Vode
  • Motocikl: ex.Liberty 125 & Scarabeo 400i, Kawa ER-5

I mene je iznenadila cena. Ista guma na drugom sajtu (autogume rs) je dosta skuplja. Ja gledam za mene, pa mi ostalo memorisano. Prednje su nam različite.

Promenio član Blaza

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1023 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: Aprilia Atlantic 500 Classic

Jel ovo sa autogume.rs?

Tamo sam ih i ja video i to je jedino mesto gde mogu da ih uparim, za sada (da obe budu Diablo Rosso ili obe Angel Scooter).

Inače, proverih jutros, sada mi je pozadi 150/70, amorti su na najtvrdje i centralne nogare mi ne podižu zadnji točak sa asfalta. To mi se ne dopada tako da ću ipak uzeti 140/60 ili 140/70 za pozadi.

Čekam da mi MotoCross Tim u ponedeljak javi šta imaju, pa ako ne nadjem kod njih idemo dalje.

Послато са M2007J3SG помоћу Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja