Jump to content

Moto Zajednica

Gume za maxiskutere

Recommended Posts

  • Ne silazi, 1832 postova
  • Lokacija: Beograd. Bele Vode
  • Motocikl: ex.Liberty 125 & Scarabeo 400i, Kawa ER-5

Prednja 110/70-16 bila 3.900 a zadnja 150/70-14 5.600 din, postarina gratis. Model Touring Force, prednja indeks P ( tada nije bilo S), zadnja S.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 333 postova
  • Lokacija: Bijeljina
  • Motocikl: MZ 250 TS i ETZ,Kawa kz550,GPX 750,Yamaha 1000 exup.

@Blaza

Unitrade.ba

prednja 65 km ,zadnja 84 km.

Podijeli sa 2 dobije su Eurima cijenu. :)

P.S. A sta je problem sa zebrama ljeti ,po suvom?

Da li mora i tada da se pazi ili samo po kisi ?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 112 postova
  • Lokacija: Podgorica
  • Motocikl: Honda Hornet

po kisi ni jedna ne drzi na bijele linije , bas grdan osjecaj kad klizne

 

sto se tice ovih guma Mitas od vise ljudi sam cuo pohvale i da je dobar odnos ulozeno/dobijeno, jedino sto kako staraju valjda postaju tvrdje i plasticnije 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 1832 postova
  • Lokacija: Beograd. Bele Vode
  • Motocikl: ex.Liberty 125 & Scarabeo 400i, Kawa ER-5

Nemoj nista da brines, nije uopste losa guma. Stavljaju je i na vece, turing motore.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 5 postova
  • Lokacija: Nis
  • Motocikl: Kymco Grand Dink 125

Da li neko ima iskustva sa Bridgestone Hoop B03 

120/70 r14

Prednja guma oju bih stavio na piaggio x8 250ie

nemam iskustva pa me plasi da ne bude tvrda???

U razmatranju su i pireli i dunlop?

Hvala unapred na savetima

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 63 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kymco Xciting 250

@Cvele Nis    Za Bridgestone nemam iskustva nikakva, Dunlop sam imao davno na sportskom motoru, pa ne mogu nista da pricam pametno sto ce ti sada koristiti,,, a poslednji modeli guma koje koristim na skuteru nekoliko godina su samo Pirelli,,,,

 

A izdvojicu najsveziji primer ,,, evo u junu ove god sam stavio novu zadnju model "PIRELLI Diablo Rosso Scooter" (pre toga je bio isti model  Pirelli diablo gume, ova sad je jos poboljsana i dodato je u nazivu ovo Rosso)  i utisci su SLEDECIveoma sam zadovoljan, s tim da u gradu zna "ponekad" da zaplese zadnji kraj :neznam: vrvtn kao i svaka druga guma bilo kog brenda, jer tu se moraju uzeti u obzir zebre, bele linije, bankine, tramvaske sine i takve situacije kojih u BG ima uvek, u normalnoj voznji ce biti SVE OK ako ne ludujes kao ja...  ali ZATO kad se ide na otvoreni put PIRELLI je KEVA :sampion: (isao u CG ove godine Kymcom, kao i po Srbiji se vozikao dosta :moto1:) volim da obaram motor (da kolege, i sa skuterom to radim) i mogu da kazem da pomenuta guma LEPI KAO ZVAKA ,,, ma mililimetar jedan nije proklizala nijednom :jee1: ,,, tako da moj glas ide apsolutno za PIRELLI Diablo Rosso Scooter,,,   inace za ovaj model gume vazi prica da je namenjena za nesto agresivniji stil voznje i nazovi sportsku koliko to uopste moze da na skuteru bude :moto2:, a ja cu samo biti slobodan da potvrdim da to zaista i jeste tako u praksi!!!

 

Nadam se da sam ti pomogao i malo suzio izbor, a ti druze u zavisnosti tvog stila voznje i sta ostali clanovi napisu :Six:... da pametnu odluku doneses :Joska:,, jer guma je "cudo jedno" sto rece Zeljko Samardzic u seriji "Slozna Braca" ... :lol2::jee3:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 303 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Aprilia Srv 850

Slazem se potpuno sa kolegom, ista guma ista relacija lepi na otvorenom samo skuter aprilia srv 850! Vrh guma, pre toga bila je Bridgenstone i klizala se po suvom zaplese a ako je vlazno i malo kao po ledu se klize ni milimetar nesmes nagnuti skuter iako nije bila ni pola istrosena a ni stara, mozda za moj motor neodgovara jer po fabrici ima 260kg plus mojih 100 i kusur ali eto pirelli me drzi:jee1:

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 45 postova
  • Lokacija: Bihac
  • Motocikl: Piaggio Beverly 400ie

Koji set guma mi je bolji Pirelli Angel Scooter ili Dunlop Scootsmart ? Vozim Beverly 400, vozim skoro cijelu godinu (osim po jačoj kiši i snijegu), vozim puno otvorene ceste, a i grada, znaci otprilike 60% otvore 40 % grad. Ili prepuručuje neke druge.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 112 postova
  • Lokacija: Podgorica
  • Motocikl: Honda Hornet

Ja sam vozio scootersmart i nisam uopste bio zadovoljan , kad brze i jace udjem u krivinu stalno sam osjecao kao da zadnji kraj po malo kliza , uvija se ... nova guma , napumpana ok ... a koliko sam vidjeo po foruma nisam jedini da se zali na isto

Ja bih uzeo pireli definitivno , ali da cujemo i ostale kolege skuterase


Sent from my iPhone using Tapatalk

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 45 postova
  • Lokacija: Bihac
  • Motocikl: Piaggio Beverly 400ie
pre 7 minuta, Slavo je napisao:

Ja sam vozio scootersmart i nisam uopste bio zadovoljan , kad brze i jace udjem u krivinu stalno sam osjecao kao da zadnji kraj po malo kliza , uvija se ... nova guma , napumpana ok ... a koliko sam vidjeo po foruma nisam jedini da se zali na isto

Ja bih uzeo pireli definitivno , ali da cujemo i ostale kolege skuterase


Sent from my iPhone using Tapatalk

Hm... i ja sam više za Pirelli, ali mi je drugar uzeo Dunlopice i kaze da je zadovoljan, stavio ih na runnera 200. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 63 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kymco Xciting 250
1 hour ago, cerklaz said:

Koji set guma mi je bolji Pirelli Angel Scooter ili Dunlop Scootsmart ? Vozim Beverly 400, vozim skoro cijelu godinu (osim po jačoj kiši i snijegu), vozim puno otvorene ceste, a i grada, znaci otprilike 60% otvore 40 % grad. Ili prepuručuje neke druge.

 

Samo PIRELLI Bajoooo mooj :lol2::jee1: i to moj savet ti je model PIRELLI DIABLO ROSSO SCOOTER :sampion:... . Imas malo gore moj post sa iskustvom od nekoliko godina korisćenja iste pa procitaj.. i svakako sacekaj koji dan da jos poneki kolega nesto prozbori pa donesi odluku.. :kafa:

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 45 postova
  • Lokacija: Bihac
  • Motocikl: Piaggio Beverly 400ie
Pre 1 sat, vlado_bo je napisao:

 

Samo PIRELLI Bajoooo mooj :lol2::jee1: i to moj savet ti je model PIRELLI DIABLO ROSSO SCOOTER :sampion:... . Imas malo gore moj post sa iskustvom od nekoliko godina korisćenja iste pa procitaj.. i svakako sacekaj koji dan da jos poneki kolega nesto prozbori pa donesi odluku.. :kafa:

Rado bih diablo rosso, ali su mi malo poskupe, trenutno. Slazem se da su diablo rosso najbolje ps. Procitao

sam vas post. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 63 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kymco Xciting 250

Ja kad sam letos kupovao za moj Xciting  ovde u BG... prodavnica MotoLand, sećam se da je cena za 150/70-r14.. bila nesto malo vise od 10.000din (oko 85eur), a isto tako se sećam da ova model Angel nista nije bila jeftinija.. mislim da je bila cena ista.. al sam se odlučio za Diablo rosso jer bolje drzi u krivinama kad se obara motor :lol2:Proveri ti to na jos nekim mestima vezano za cenu?? :kafa:  

 

Evo sad gledam u MotoLandu cena je ista za oba modela.. znači samo je stvar izbora.. :jee1:

Screenshot_20201111_201803_com.android.chrome.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 112 postova
  • Lokacija: Podgorica
  • Motocikl: Honda Hornet

Jedina losa stvar je sto diablo roso se bas brzo trosi . Moja je izdrzala 7000 i nesto km samo default_undecided.gif mada je ak550 poprilicno tezak motor . Al bas zato sto je i meka tako dobro drzi

 

Ps. Kako se vremenom trosi i trosi i kockasti polako zaboravih kako se obara sam na nove gume i koliko je skroz drugacija ciklistika (i ako su stare bile skroz celave a nisu klizale )

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 38 postova
On 10.6.2020. at 14:02, Dzontraa je napisao:

Koji ti je motor? Kubikaza?

Xmax 125cc 2011.Ja sam zadovoljan sa mojom zadnjom  Dunlop ,a prednju sam stavio City Grip 2 i prezadovoljan sam mada sve klizaju na pesackom i beloj lindzi ali sta da se radi.Inace prelazim 10 000 godisnje tako da ih ne stedim,letos sam isao za zenom do Sarajeva tamo vamo skoro 600km i nikakav problem nisam imao sto se tice klizanja,a bio sam kao kamion!Ako je matora guma onda hoce jer je izgupila mekocu.

IMG_20200912_172710.jpg

IMG_20200909_131251.jpg

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja