Jump to content

Moto Zajednica

Gume za maxiskutere

Recommended Posts

  • BJB Maxi Scooter Club, 2029 postova
  • Lokacija: Београд
  • Motocikl: Био некад јапанац сада понтадеранац,и поново јапанац

Силвер буквално једе задњу гуму

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1689 postova
  • Lokacija: Ljubljana
  • Motocikl: BMW R1200C , BMW R1200GS, Yamaha TDM900,Kove 500X, KYMCO S200 People, Suzuki Burgman 650 executive, Tomos Automatic

 

On 12.3.2019. at 14:57, muljaz je napisao:
On 11.3.2019. at 11:39, Biker-Boy je napisao:

Ne znam da li kolega muljaz govori iz licnog iskustva ili po nekim starim secanjima, ali najverovatnije je da nije bas upoznat sa desavanjima u Mitas kompaniji u zadnjih 10ak godina, 

naime, Mitas je postao sasvim ozbiljan igrac na polju guma za skutere i velike motore, 

vec godinama prave odlicne gume u sta sam se i sam uverio kada sam prosle godine uzeo nov set Mitas Sport Force+ , napravio sam nekih 7000km s njima, putovao na more, ganjao na Navak stazi, i tvrdim da su odlicne gume, odlican odnos ulozenog i dobijenog.

 

Takodje je i drugar uzeo Mitas za svoj Beverly 500 i veoma je zadovoljan.

Ono sto sam ja imao prilike da probam cini mi se da je u rangu sa Sava gumama, a Sava realno nije u rangu Michelin, Dunlop... Razlika u ceni i nije toliko velika. Neko ko vozi laganije, kad je suvo, toplo, njemu svaka nova guma mora da valja. Meni jednostavno nisu legle

Baš me čudi da su Mitas u rangu Savinih guma pošto se rade u tvornici Sava Kranj u Sloveniji....:)

Inače u pravu si, savine gume nisu u rangu Michelina,Dunlopa kada je u pitanju skuter guma, več je mnogo iznad njih....ako ne veruješ, pitaj nekog koji se profesionalno bavi trkama na skuterima koje gume koristi.Ja sam bio izuzetno iznenađen kada sam saznao da samo Sava i ništa drugo....

Inače i na Hondi i na skuteru "trošim" Mitas i prezadovoljan sam.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 183 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW F650GS Dakar 2005.
 
Baš me čudi da su Mitas u rangu Savinih guma pošto se rade u tvornici Sava Kranj u Sloveniji....
Inače u pravu si, savine gume nisu u rangu Michelina,Dunlopa kada je u pitanju skuter guma, več je mnogo iznad njih....ako ne veruješ, pitaj nekog koji se profesionalno bavi trkama na skuterima koje gume koristi.Ja sam bio izuzetno iznenađen kada sam saznao da samo Sava i ništa drugo....
Inače i na Hondi i na skuteru "trošim" Mitas i prezadovoljan sam.

Trke na skuterima i to profesionalno, prvi put čujem...


Sent from my iPhone using Tapatalk
  • Tužan 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6715 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: TDM 900
2 hours ago, dusantomic said:


Trke na skuterima i to profesionalno, prvi put čujem...


Sent from my iPhone using Tapatalk

Kako ne, klasa 50cc, čak imaju i klasu sa TMAX 500.

 

TROFEI.MALOSSI.COM

The finale of Trofei Malossi's 30th season at Vallelunga (RM) results in a spectacular show with over 100 riders from all over the world

 

Bar ja znam za Malossi kup, verovatno ima još organizacija.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 90 postova
  • Lokacija: Beograd,Zvezdara
  • Motocikl: vespa px200,,vstrom 650 xt

Stigla zadnja nova guma 150/70/r16 preko rs,autoguma, dosta retka dimenzija,tako da je Nexus dobio novu dimenziju  

1.JPG

2.JPG

3.JPG

4.JPG

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 90 postova
  • Lokacija: Beograd,Zvezdara
  • Motocikl: vespa px200,,vstrom 650 xt

Hvala druze.Pirelli Sport Demon 150/70/16 nasao sam samo ovu ponudu. 14.000,00 rsd na kucnu adresu dot 2019 god.Opet posle 10-ak dana voznje utisci odlicni mozda je malo tvrdja od Mischelina ali lepo se ponasa na kisi.Da li Dunlop ima u ovoj velicini,ja nisam nasao?Pozdrav

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 546 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: Beverly 300 i.e. Suzuki GSX650F/GSXR600

Treba da menjam gume na Tmax 2017, i listajuci temu i net, izbor se praktično svodi na Dunlop sportmax roadmax III i Pirelli Diablo Rosso.

Gledajuci cene Pirelli set je oko 200e, a Dunlop oko 300e.

Da li je opravdano skuplji Dunlop tj. da li nudi bolji kvalitet i trajanje?

Ili biste preporučili neku treću opciju?

Skuter koristim svakodnevno za grad uz dinamičnu vožnju.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • MSC Member (Maxi Scooter Club), 939 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki J300 ABS

Bane i ja smo "manje zahtevni" vozači :). Kod mene je Mitas pozadi a napred i dalje Pirelli Diablo Rosso. Ima u njoj već 16K a izdržaće bar do 20.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 132 postova
  • Lokacija: Beograd-Dorćol
  • Motocikl: HONDA X-ADV 750

Ja sam na t max-u vozio

mishelin pilot road 4 

Odlicna guma tako da sa njom nema greske sigurno samo ako mozes da je kupis ovde kod nas.... 

 

Sada sam kupio Pirelli rosso 3... par dana ih vozim i prezadovoljan sam za sada

 

Inace i miselin i pireli nisam kupovao kod nas, tako da ne znam kakva je ponuda u dimenziji za tmax 

Pozdrav

 

 

 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1013 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: Aprilia Atlantic 500 Classic

Poz društvo.

 

Čitajući ovu temu, kupim u aprilu nove Dunlop Scooter Smart za Hondu Foresight 250 ccm (točkovi 12-ice).

 

Prvi put vozim skuter, tj.točak tih dimenzija, pa sam u početku bio zadovoljan. Medjutim, pre mesečak dana me ufati kiša pri povratku sa vožnje, tako da sam nekih 15-ak minuta vozio po kiši i ponašanje guma me vrlo neprijatno iznenadilo.

 

Naime, guma se pokazala vrlo osetljivom po mokrom kolovozu. Prvo sam to pripisao onoj situaciji kad prva kišica padne na topao i prašnjav asfalt pa dobijete vrlo neprijatnu podlogu, kao led, pa sam spustio tempo.

Medjutim, kada sam ušao u grad, gde je kiša već poprilično dugo padala, krenula je žurka i ples po kolotrazima, toliiko neprijatno bočno klizanje gume da sam morao da spustimo na 20 do 30 km/h.

Ista situacija je bila i u krivinama, po ulici. Promena traka i dodavanje gasa da obidjem vozilo na putu - pravi izazov.

 

Nisam bio u prilici da opet izadjem po nekoj kiši, samo neku drugu relaciju, pa da vidim da li će iskustva biti ista. Ako neko ima slično ili totalno suprotno iskustvo voleo bih da čujem kako bih odlučio dal da menjam gume sledeće sezone ili da jašem ove i dalje.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 297 postova
  • Lokacija: Bačka Palanka
  • Motocikl: Honda SW 400

Ja isto vozim na tim gumama skuter 150ccm. Na suvom sve ok, lepo drže, ali po kiši nisam zadovoljan. E sad to kažem ja koji nemam veliko iskustvo, mozda i ne može bolje, ali ću ipak sledeće kupiti Miselinke.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 4308 postova
  • Lokacija: Voždovac
  • Motocikl: Honda X-ADV 750

Mišelinke još gore drže, ako možete probajte Pirelli. Ja sam oduševljen i na suvom i na mokrom sa skuterom od 600cc i zadnjom gumom 13icom. Međutim sad ne mogu nigde da nađem Pirelli da neko ima na stanju pa sam naručio Mitas da probam.

Pirelli je najskuplji, ali da vredi - vredi.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 183 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW F650GS Dakar 2005.

Ja sa stavio nove Michelin Power Pure na Burgman 400, iz komppa, em su klizale po mokrom em počela prednja da trese posle stotinak km.
Na vespi stavih city grip isto nove, isto se ponašaju.
U suštini nisu baš sjajne za kišu (pogotovo za mokru gazelu).

Za Majesty kada budem uzimao ako uspem da nađem Metzeler će da dobije.


Sent from my iPhone using Tapatalk

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 1648 postova
  • Lokacija: Beograd, Mirijevo
  • Motocikl: Bmw R1200Gs

Jel zna neko gde bi mogao u Bg, osim kompp-a, da odem da uzmem gume ali da je placanje moguce izvrsiti cekovima gradjana. Gume koje me interesuju su mishelin power pure ili pireli diablo rosso. Hvala

Послато са HTC One A9s помоћу Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 303 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Aprilia Srv 850
pre 2 minuta, Nole Bg je napisao:

Jel zna neko gde bi mogao u Bg, osim kompp-a, da odem da uzmem gume ali da je placanje moguce izvrsiti cekovima gradjana. Gume koje me interesuju su mishelin power pure ili pireli diablo rosso. Hvala

Послато са HTC One A9s помоћу Тапатока
 

Samo za brata Noleta:takoje: Pireli u Vianoru!

Screenshot_20200405-181323_Chrome.jpg

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 1648 postova
  • Lokacija: Beograd, Mirijevo
  • Motocikl: Bmw R1200Gs

Hvala Dragance, ako bude moglo na cekove imas pivo od mene cim se vidimo, a i ako ne bude opet imas pivo

Послато са HTC One A9s помоћу Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 1648 postova
  • Lokacija: Beograd, Mirijevo
  • Motocikl: Bmw R1200Gs

Da podelim iskustvo, bacio se u potragu hitno, jer na ovim moze mozda jos samo malo grad ali ozbiljnija voznja nikako. I ako ja zaboravim kako izgleda i vozim je normalno, ni jedan problem nisam imao hvala bogu, ni klizanje ni nista ali kad je vidim jeza me neka uhvati i ako je presla oko 8 k. Mozda nekom moze i vise, ja je ne stedim pa nek predje koliko prwdje. Elem kompp Batajnica, uvoznici zaMishelin, nemaju power pure na kojoj sam ja insistirao i pitanje je hoce li je vise i uvoziti. Odlicna putna guma za skuter i cena joj je korektna. Forsiraju mi city grip 2 , to je neki novi i kunu se u njega, kaze samo je šara slicna i nista drugo, kazu da je vrh guma. S obzirom da sam imao lose iskustvo sa starim city gripom nisam smeo da experimentisem. Stari city grip sam vozio dugo na Bevu i po gradu je skroz ok, medjutim na vecim brzinama mi pocinje da bruji i ima neke cudne vibracije kao da mi je lezaj u tocku otisao. Elem pozovem Moto lend, i nadjem kod njih Pireli diblo rosso u paru, jedna od ove dve varijante koje sam trazio i nisam se dvoumio, sutra idem po njih i moze čekovima da se plati. Takodjesu je dosta kolege vozile na Silveru i proverena je tako da pored Mishelina bila za mene odlicna opcija. Imao sam ponudu od Bakija Kragujevac, Mitas turing forse u mojoj dimenziji oko 10000 din u paru, mnogo povoljnije ali nisam sme da experimentisem jer na gumi necu da stedim. Guma i kocnica glavu cuva, sve ostalo je ok.

Послато са HTC One A9s помоћу Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja