Jump to content

Moto Zajednica

Gume za maxiskutere

Recommended Posts

  • U prolazu, 71 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Beverly 250ie/Kawa er6f
On 7.2.2019. at 17:19, Nole Bg je napisao:

Imao si temu " Gume za maxi skutere", da je prelistas i sve sto te interesuje pronaci ces tu, da se ne ponavlja sve isto.

Послато са HTC One A9s уз помоћ Тапатока
 

 

On 7.2.2019. at 18:12, alexanto je napisao:

Ako bi svi otvarali nove teme kad god treba da menjamo gume, na sta bi ovaj podforum licio? :jok:

 

Spajam ovu temu sa postojecom temom o gumama.

Procitao sam 34 strane i nisam pametan.

Vozim beverly 250ie

Imam 95kg, vozim dosta po gradu i dosta putujem, msg su trenutno na motoru, trebaju mi nove...

Dajte mi ljudi recite ako mozete, akonne da ne mrsimo i zamaramo ljude..

Sta jos ima kod nas na trzistu da je malo jeftinije od msg, a da moze da mi radi posao?

Hvala

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 1648 postova
  • Lokacija: Beograd, Mirijevo
  • Motocikl: Bmw R1200Gs

Mislim da je to za taj motor najbolji izbor, tesko da ces naci nesto bolje a jeftinije od MSG za Beva. Opet ti odlucujes.

Послато са HTC One A9s уз помоћ Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 71 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Beverly 250ie/Kawa er6f
Pre 4 sati, Nole Bg je napisao:

Mislim da je to za taj motor najbolji izbor, tesko da ces naci nesto bolje a jeftinije od MSG za Beva. Opet ti odlucujes.

Послато са HTC One A9s уз помоћ Тапатока
 

Uzimam ovih dana, Mata iz Ml mi daje dve gume sa montazom i balansiranjem za 15,000... To u Begradu nemam nigde...

U Bgu mogu naci gume u Komppu za tipa 13,000, a za montazu i balansirsnje nigde nema ispod 4000

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8859 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

I zamoli Matu da ti proveri lezajeve prednjeg i lezaj zadnjeg tocka (u traverzni) kad ih poskida, po potrebi zameni.

To retko ko radi, pritom skoro uvek da su losi tj za zamenu su (licno se uverio xx puta).

Inace ima za manje u Bg-u (mislim na zamenu).

Promenio član Satelis

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8859 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

Nije dobro, ima za gume od par hiljada dinara, nema za lezaj od par stotina dinara..... dimenzije su manje vise standardne kod vecine dvototckasa.

Lezaj moze "piti vodu" dok se ne skine tocak, problem nastaje kad se vrati isti, nekad momentalno (licno mi se desilo na Saletovom AA) a nekad posle odredjene km....slicno kao sto je bilo na Bracinom Burgeru. Menjao gume kod Mate, ubrzo nakon toga iz nekog razloga su se skidali tockovi gde uocih da ne valja lezaj.....nije posao al dobro, svako bira di ce i sta ce ;)

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 183 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW F650GS Dakar 2005.

Može preporuka gumaza Burgman 400 2000god? Stiže lepo vreme pa će morati da se stave nove.

Послато са Nexus 7 уз помоћ Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8238 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

Ja sam Mitasom prezadovoljan! Napokon (napokon) dobra guma po normalnoj ceni... Licno sam vozio Sport force u dimanziji 120/180 dva seta, Mitas MC38 r16 na skuteru 7000km i set Mitas MC28 na leonardu 250 oko 5/6000km.

Cenom super, performansama takodje! 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hronični Motociklopata, 7031 postova
  • Lokacija: Severna Bačka
  • Motocikl: Banditos 650

Ne znam da li kolega muljaz govori iz licnog iskustva ili po nekim starim secanjima, ali najverovatnije je da nije bas upoznat sa desavanjima u Mitas kompaniji u zadnjih 10ak godina, 

naime, Mitas je postao sasvim ozbiljan igrac na polju guma za skutere i velike motore, 

vec godinama prave odlicne gume u sta sam se i sam uverio kada sam prosle godine uzeo nov set Mitas Sport Force+ , napravio sam nekih 7000km s njima, putovao na more, ganjao na Navak stazi, i tvrdim da su odlicne gume, odlican odnos ulozenog i dobijenog.

 

Takodje je i drugar uzeo Mitas za svoj Beverly 500 i veoma je zadovoljan.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 71 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Beverly 250ie/Kawa er6f
Pre 1 sat, Biker-Boy je napisao:

Ne znam da li kolega muljaz govori iz licnog iskustva ili po nekim starim secanjima, ali najverovatnije je da nije bas upoznat sa desavanjima u Mitas kompaniji u zadnjih 10ak godina, 

naime, Mitas je postao sasvim ozbiljan igrac na polju guma za skutere i velike motore, 

vec godinama prave odlicne gume u sta sam se i sam uverio kada sam prosle godine uzeo nov set Mitas Sport Force+ , napravio sam nekih 7000km s njima, putovao na more, ganjao na Navak stazi, i tvrdim da su odlicne gume, odlican odnos ulozenog i dobijenog.

 

Takodje je i drugar uzeo Mitas za svoj Beverly 500 i veoma je zadovoljan.

 

Pre 3 sati, N.F.S. je napisao:

Ja sam Mitasom prezadovoljan! Napokon (napokon) dobra guma po normalnoj ceni... Licno sam vozio Sport force u dimanziji 120/180 dva seta, Mitas MC38 r16 na skuteru 7000km i set Mitas MC28 na leonardu 250 oko 5/6000km.

Cenom super, performansama takodje! 

 

Bas zbog cene i pitam, jeftinija je dosta od ostalih pa reko da pitam, s'obzirom da prelazim sa Beverlijem 6000,7000km bice mi to lepa usteda.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 71 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Beverly 250ie/Kawa er6f
pre 9 minuta, N.F.S. je napisao:

Touring force imas u dimenziji za Bev-a... Ove MC38 sto ja vozih zadnju imaju do 130 sirine...

IMG_0896.JPG

Gde si uzimao? Meni zadnja 14-70-16 prednja 110-70-16... Naidjoh juce na neki sajt koji ima mitas jeftino nesto, al sad ne mogu naci.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Skuteras, 3622 postova
  • Lokacija: Ivanjica
  • Motocikl: Suzuki Burgman 250
On 3/11/2019 at 11:39 AM, Biker-Boy said:

Ne znam da li kolega muljaz govori iz licnog iskustva ili po nekim starim secanjima, ali najverovatnije je da nije bas upoznat sa desavanjima u Mitas kompaniji u zadnjih 10ak godina, 

naime, Mitas je postao sasvim ozbiljan igrac na polju guma za skutere i velike motore, 

vec godinama prave odlicne gume u sta sam se i sam uverio kada sam prosle godine uzeo nov set Mitas Sport Force+ , napravio sam nekih 7000km s njima, putovao na more, ganjao na Navak stazi, i tvrdim da su odlicne gume, odlican odnos ulozenog i dobijenog.

 

Takodje je i drugar uzeo Mitas za svoj Beverly 500 i veoma je zadovoljan.

Ono sto sam ja imao prilike da probam cini mi se da je u rangu sa Sava gumama, a Sava realno nije u rangu Michelin, Dunlop... Razlika u ceni i nije toliko velika. Neko ko vozi laganije, kad je suvo, toplo, njemu svaka nova guma mora da valja. Meni jednostavno nisu legle

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • You tube / Drandigo .., 619 postova
  • Lokacija: Sokobanja
  • Motocikl: Yamaha Fz6

Ja  sam vozio nove Savine na Madisonu, ok mi bile..

Sada sam uzeo Mitas - Touring force , jos je rano za utiske, za sada deluju ok, videcemo..

Tek 10 km presle :)

 

20190303_112241.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8859 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

Moje neko vidjanje stavri po pitanju guma je sledece:

 

- Od 125ccm do 300ccm (laksi mopedi) ko je umeren na gasu i ne obara motor do krajnjih mogucnosti, moze uzeti bilo koju gumu (sem kineske), svaka ce mu vrsiti posao.

Ko je ostar na gasu, obara do ivica i td..... on bi trebao da razmislja o provereno dobroj gumi jer je jedino ona (guma) presdna u nekim situacijama i tad se ne pita sta kosta, bitna je sigurnost.

 

Od 350ccm do 850ccm (tezi mopedi) isto vazi kao i za lakse mopede s'tim da bi bilo pozeljno uzeti dvokomponentnu (veca tezina = brze habanje pneumatika, posebno zadnja) radi nesto vece dugotrajnosti.

 

Meni nikad nece biti jasno zasto se uvek trazi najnajnajnajjjjjeftinije moguce resenje (?), razumem donekle ko vozi T-Max, Malaguti Spider, Nexus jer oni nose drugaciju dimenziju i za njih set ide opusteno na 200eur dok je za sve ostale tu oko 100eur set.

 

Imam malo drugaciji pogled, guma i kocnica mi glavu cuva. Dzaba mi set 20-30eur jeftiniji ako me izda u krivini..... mislite o tome, nije sve u parama!

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Skuteras, 3622 postova
  • Lokacija: Ivanjica
  • Motocikl: Suzuki Burgman 250

Upravo sam na to mislio kad sam rekao da nije neka razlika u ceni.  2-3 rezervoara goriva, neki gedzet koji vam realno i ne treba, nekoliko piva preko mere...

Ja volim kad imam sigurnu gumu i u voznji mislim o drugim stvarima

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 4308 postova
  • Lokacija: Voždovac
  • Motocikl: Honda X-ADV 750

Baš sto Dare kaže, 2ct za teške mopede.

Imao Pirelli Diablo na SW-u, zadnja je otišla totales na jedva 8k km, evo sad imam Diablo Rosso Scooter, 9k km je sad tačno sa njima, šara na zadnjoj je skroz dobra, nisam merio u mm, ali u odnosu na običnu Diablo koja nije 2ct, vidi se ogromna razlika na vrlo sličnoj kilometraži.

I običan Diablo, i ovaj Rosso drže odlično do ivice skroz.

Vrlo sam zadovoljan. :2kolce:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8859 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

Svi prvo gledaju cenu..... daj da nadjem najnajjeftiniju a da bude najjjbolja da extra drzi i dugo traje, kopanje takve ne postoji al se ipak kopa.

 

Prvo se izvrte sve radnje, kako moto tako i auto..... zatim Mata iz Mladenovca...... pa vidi koliko je dzabalesku preko opanak, kako da ga dobacim (?)..... sad ce sajam motocikla eto popusta nekog.

- Zika ima po extra ceni za komad al je DOT iz 2012 i 14-te, guma dzajba znas kako je dobra, jos ima one recke po njima...

 

- Nasao sam polovnu gumu pa samo da mi pregura 2,3Kkm, kaze nije kriva nema klobuk.....

 

- Super covece, nove gume, bas cu da ih testiram veceras posle posla.

Dolazi sutradan sa slomljenim retrovizorem, rucicom z. kocnice, oguljenim plastikama leve strane - dasa po kisi na slaviji testirao nove gume...... ispruzio se koliko je dugacak.

 

- Opet novi opanci, prva voznja i covek pokupi negde ekser u zadnjoj gumi. Zove pita sta da radi, legla dole skroz ispustila?

 

Nista, tocak dole zarad krpljenja kod vulkanizera ako ces sam da se bakces ili pumpa + set za reparaciju da se sanira steta da bi mogao da se dovuces do majstora ili slep na kraju krajeva, ne smes tako voziti.

Sam ne zna nit ima alata za reparaciju nit bi pa znao da primeni, slep nece da placa jer ce ga "odrati" te je resio da tako vozi do vulkanizera, laganica ce on.

 

Epilog..... novu gumu je skroz isekao sa unutrasnje strane (ne vidi se spolja) mozes da je bacis, guma je spala sa felne u toku voznje pa je ostetio felnu i umalo nije pao jer se z. tocak ukocio nakon spadanja gume/ zaglavljivanja.... zove i pita sta sad da radi?

 

Idi u pi*ku mate*inu, eto to sad da uradis!

 

- Nesto mi tezak na kormanu mucim se kad trebam da skrenem, hocu da padnem kao da me vuce, trosi mi brze zadnju....

Kad ga pitas da li je dobar pritisak u gumama?

Pritisak??? kako da vidim? gde da vidim a koliki treba da bude?

Ccccc sve sami piloti, kaciga na glavu, kljuc u bravu i on polece, kake gume kaki bakraci.

 

- Onaj hoce malo siru zadnju jer mu tako lepse, mocnije izgleda znas masivnije, ozbiljna prica. 

Onaj drugi pak stavio nesto vislju radi udobnosti pa sad kuka kako mu nije to to po krivinama, balonka "uvija" se nekako sva, smor.

Onaj treci nasao zimsku, kramponi ko u traktora te nije mogla prednja stati, kaci blatobran. Ma kaki mile, sad ce brusilica da radi, krstim se i gledam.... uspeo je da upasuje.

Znas matori guma je do 00, malo je bucna vec posle 40km/h na 80 ima vibracija solidno i blatobran sam skratio al je vrh vrh za 2 crvene.

 

I tako, sta sve cuh i videh, ne mogu se svega ni setiti, smesno mozda - zalosno svakako.

Promenio član Satelis
  • Haha 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja