Jump to content

Moto Zajednica

Gume za maxiskutere

Recommended Posts

  • BJB Maxi scooter club, 1552 postova
  • Lokacija: Backa Palanka SRB / Ludwigsburg DE
  • Motocikl: Honda NC 750x dct
Pre 3 sati, NebojsaG je napisao:

Čitam ovo o gumama meka, tvrda, dvokomponentna i slično pa me interesuje ima li neka za skuter koja lepi za asfalt pa nek se troši koliko se troši. U fazonu ko za trke. Odvozaš sezonu i kupiš druge.

Prvo vozimo maksi skuter , samim tim i voznju prilagoditi toj vrsti motora. Drugo, nijedna ne moze da te lepi na beloj liniji, zebri, kisi, makadamu, kamencicima... Konkretno , na svojih 7 maksija vozio sam i dunlopa, miselina , pirelija i metzelera, najvise sam bio zadovoljan ovom poslednjom, a na svaki skuter stavljam dunlopa. Korektan odnos cene i kvaliteta i veoma, veoma dobra guma. 

 

Do 15 000 km, trebalo bi svaka da izdrzi, prosek 3 sezone normalne voznje. Otprilike 2 zadnje i jedna prednja na 25 -30 000 km. 

 

 

 

 

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 213 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Malaguti Madison S250

Trenutno vozim dunlop scootsmart. Dobre gume. Nisu me ni jednom izneverile, mada po kiši i nisam nešto puno vozio, sem kad me uhvati dok se vracam sa posla a i to ne bude više od desetak km mokrog puta. Nemam ja problem sa belim linijama, kišom i kamenčićima, nego kapiram, sto je mekša guma valjda bolje hvata u krivinama po suvom i gripom brže izvlači na ravno. Ove su tek jednu sezonu stare ali sledeće, poslušaću Dareta i pazarim Mišelinke. Čisto da probam. Ove moje ću rado da poklonim nekome jer ne verujem da cu preći više od 5000 sa njima.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 4308 postova
  • Lokacija: Voždovac
  • Motocikl: Honda X-ADV 750

Evo ja sam na AA500 imao Mišelinke par sezona, više puta sam imao neprijatne situacije sa njima, u Sloveniji (njihovi putevi zna se šta su) sam sa suvozačicom gadno kliznuo u krivini na savršenom asfaltu, o mokrom da ne govorim, završio sam u suprotnoj traci u krivini pri 30-40 na sat, a ne vozim baš od juče što bi se reklo. Dva peha na istom putovanju.

Od tada vozim isključivo ScootSmart, Mišelin nikada više na točkovima 14” i 15”, ali nikada.

Ne mislim da Dare greši, ali mislim da itekako ima veze sa veličinom točka ponašanje gume. 

Dobro razmisli o tome, pošto ne znam koliko coli imaju tvoji točkovi.

Vozim Dunlop oko 50.000km već, Mišelin sam 20/30.000. Znači ne govorim napamet ništa, moj Mišelin je bio City Grip, Power Pure ne znam kakav je.

Ali CG više nikad, iako ima baš lepu šaru.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8859 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

Nece ista guma raditi na razlicitim motorima, razlicitih kubikaza, razlicitih dimenzijama.....svaka nosi svoje iskustvo u ponasanju mokro-suvo-toplo-ladno a mi smo tu da prenesemo na papir sto bi rekli.

Te sa tako meni desilo da sa MCG nikad kliznu nisam za 30K predjena (2 seta) pa kad sam presao na Dunlopa eto beganja u krivini na 30+ stepeni......nema pravila :neznam:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 561 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Integra 700

Ja sam imao ContiTwist. Od cetvrte sezone i 60% sare su pocele da gube grip, ne strasno ali evidentno.

Inace, ContiTwist je odlicna guma ali je kod nas na losem glasu. Distributer iz NS je pre par godina uvezao veci kontigent sa felerom pa mnogi ljudi nisu mogli da izbalansiraju gumu kako treba jer je bio problem sa obrucima unutar gume.

Predpostavljam da se dosad taj los lager ocistio... 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Skuteras, 3622 postova
  • Lokacija: Ivanjica
  • Motocikl: Suzuki Burgman 250

Gde osim u kompp-u ima da se kupi michelin? Trebaju mi dve power pure 120/70-12. Oni dobili pre neki dan samo city grip

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2223 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NC700D Integra

Osim u kompu, teško i retko. Michelin nema zvaničnog distributera za moto gume kod nas.

Šta nema sada za sajam, neće biti ni posle, jedino ako neko prima pojedinačne nabavke.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 1648 postova
  • Lokacija: Beograd, Mirijevo
  • Motocikl: Bmw R1200Gs

Ja uzeo Mishelinku kod Mate u Mladenovcu.

Послато са HTC Desire 630 dual sim уз помоћ Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Skuteras, 3622 postova
  • Lokacija: Ivanjica
  • Motocikl: Suzuki Burgman 250

120/70-12
Tog Matu sa sam 2-3 puta zvao ranijih godina i uvek bilo da proverim i zovem te i evo jos cekam da me zove :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 1648 postova
  • Lokacija: Beograd, Mirijevo
  • Motocikl: Bmw R1200Gs

Pre mesec dana uzeo za silvera power pure 150-70-13. 8500 i ugradnja gratis. Mata bio korektan skroz

Послато са HTC Desire 630 dual sim уз помоћ Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8859 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

To oko povrata PDV-a je malo zeznuta stvar, osetio ja iz prve ruke pre neku nedelju.

Elem, ako se misli uzeti povrat (ne plati carina) moze se ocekivati sledece.....

 

Na BiH granici se prijavljuje roba, roba ima svoju fakturu i ona ne sme iznositi vise od 300KM (150EUR) jer u tom slucaju carinik mora javiti na SRB strani, radi carinjenja robe.

Na SRB strani moze se preneti do 100EUR pa eto prve zavrzlame jer je manje nego na BiH granici.

Ako se uzime set guma koji ne prelazi 100EUR, moze jedna faktura na jedno lice i tu nema nikakvih problema.

Ako se uzme set (kao sto je moj slucaj) od 250EUR, tu treba uraditi fakturu za svaku gumu posebno i da obe budu na razlicita lica.

 

Rok za povrat PDV-a je 3 meseca od momenta kupovine tako da se ima vremena.

Kad se vracate, gledajte da to bude prelaz na P. Most jer su normalniji nego ovi kod Kuzmina.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 85 postova
  • Lokacija: Jagodina
  • Motocikl: BMW k1200 lt,Yamaha gts 1000

Drugari jel vozio neko na Mitas gumama I iskustva ?Zvao sam neku radnju kod mene u Jagodini imaju njih I povoljne su.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi scooter club, 1552 postova
  • Lokacija: Backa Palanka SRB / Ludwigsburg DE
  • Motocikl: Honda NC 750x dct

Imam ih u prodaji,nemam povratne informacije. Stavi dunlopa i ne razmisljaj.. Ipak je to honda. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 1648 postova
  • Lokacija: Beograd, Mirijevo
  • Motocikl: Bmw R1200Gs

Uf Dado cuo sam da Dunlop i Silver nikako nije dobra kombinacije, neznam zasto ali sam cuo. Mozda Alexa bolje zna. Koliko znam najvise se voze na silveru mishelin ja sam je stavio i zadovoljan sam, Alexa stavio pireli diablo zadovoljan i metzeler i bidzston standardno.

Послато са HTC Desire 630 dual sim уз помоћ Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8859 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

Aha ma nemoj, sad ima veze kubikaza, dimenzija ovo ono..... a ovamo si se kleo u Dunlop gumu :zvizduk:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 4308 postova
  • Lokacija: Voždovac
  • Motocikl: Honda X-ADV 750

Mnogo si vickast :P

Diablo se mnogo klizao na Bevu, ne moraš biti ekspert da iskusiš to. :grr:

Promenio član AlexaBGD

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 2024 postova
  • Lokacija: Београд
  • Motocikl: Био некад јапанац сада понтадеранац,и поново јапанац

Само да не знаш да возиш :P

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja