Jump to content

Moto Zajednica

Gume za maxiskutere

Recommended Posts

  • Skuteras, 3622 postova
  • Lokacija: Ivanjica
  • Motocikl: Suzuki Burgman 250

Stavio na Burgmana obe gume Power Pure. Pre neki dan tek registrovao motor i naravno odmah da se zalije. Kisom, kako bi drugacije. Dva dana vozio po mokrom i nekoliko dana po suvom. Malo je reci da sam, ovako na prvu loptu, odusevljen drzanjem guma. Ivanjicka opstina vazi za ekstremno klizavu, ali sa ovim gumama nema problema. Videcemo dalje dok se jos malo razgaze

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 13 postova
  • Lokacija: Bijelo Polje
  • Motocikl: Suzuki DRZ-E 400

Zdravo, hteo sam da pitam ako ko zna koliko široku gumu mogu staviti na felnu od 1.6 zoll-a (Suzuki DRZ400E).

 

Hvala unaprijed :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 19 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Piaggio Carnaby 200
On 7/5/2017 at 0:22 AM, DeepDrunk said:

Hvala,da, isto je kao na Beverliju,blizanci,isti agregat,skoro sve je isto osim kad ti nesto zafali pa se ispostavi da bas i nije isto (disk kocnice)..

Michelin City Grip je sigurno uzi izbor,zavisno od dostupnosti i cene nego me ove Savine zanimaju.Razlika u ceni je 2500-3500 po gumi.

Koliko sam video po forumima Savine se ukrte posle par hiljada KM a sa druge strane prodavac ih je nahvalio a ja jos uvek verujem ljudima pa i prodavcima ;) pa reko da proverim ako ih neko vozi od vas ovde.

Ја сам их монтирао на Карнабија, мада није неки репер, монтирао сам их пре два месеца, рецимо. Никаквих проблема до сад, ни на киши, мада сам опрезан јер сам већ падао због клизања.

Шара коју сам ја узео је МЦ-38.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 724 postova
  • Lokacija: Srem
  • Motocikl: Bandit 650 K7
Zdravo, hteo sam da pitam ako ko zna koliko široku gumu mogu staviti na felnu od 1.6 zoll-a (Suzuki DRZ400E).
 
Hvala unaprijed

90/90 21

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 825 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: NEMAM

Kupujem gumu za skuter. Dimenzija je 150/70/14.
Nasao sam povoljno gumu 140/70/14 pa me zanima smem li nju staviti?

Послато са GT-I9301I уз помоћ Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Skuteras, 3622 postova
  • Lokacija: Ivanjica
  • Motocikl: Suzuki Burgman 250

U nedelju sam imao neku voznju preko Zlatibora i imao sam jedno 100km dobre kise. Sto se mene tice Power Pure polozile ispit. Terao sam prilicno brzo i bas sam zadovoljan, posebno na kocenju.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8859 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

Jesi li imao Dunlopke na istom motoru pod istim uslovima, ako jesi, kako se ponasa sa njima?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Skuteras, 3622 postova
  • Lokacija: Ivanjica
  • Motocikl: Suzuki Burgman 250

Imam neku averziju prema Dunlopu jos od one verzije run scoot 207. Nikako nisam bio zadovoljan to gumom i od tad i ne razmisljam o dunlopu. Stavio sam Dunlop na X10 i u odnosu na Savu koja je bila prethodno oseca se poboljsanje u svim segmentima voznje, ali ne nesto drasticno. Mada, treba uzeti u obzir da su oba seta nova, a skoro svaka guma dok je nova valja :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 269 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Strom 1000

Poz drustvo imam jedno pitanje.Treba da uzmem gume i kod nas nisam uspeo da nadjem mladje od 2016 i 15.U pitanju su Michelin Power Pure a nebih bas gumu staru dve god.E sad u Hrvtskoj sam nasao sa dot 2017 po ceni od 73e obe.Sad pitanje da ja to montiram odma tamo ili da ih montiram kod nas pitam cisto zbog carine nisam imao do sad iskustva sa carinom.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Skuteras, 3622 postova
  • Lokacija: Ivanjica
  • Motocikl: Suzuki Burgman 250

To sto je 2016. nije nikakav problem, cak ni 2015. Ja sam skoro za burgmana uzeo gume 2016. takve su bile trenutno u ponudi, nemam nikakve zamerke. Imam neki popust pa su me kostale kao te u HR, inace su oko 10000 obe
Sto se tice carine mislim da za robu do 100evra vrednosti nema nikakvog cimanja. Ako ides motorom tamo onda zameni tamo da se ne maltretiras oko transporta. Osim ako ti stare nisu za bacanje

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 165 postova
  • Lokacija: Nis
  • Motocikl: Honda CN250 Helix, Kawasaki Versys 650

Zasto bi skidao disk, disk je sam po sebi balansiran i centriran tako da ne remeti nista a cak i da nije tako bolje je da bude na felni da bi se prilikom balansiranja uzeo i on u obzir i tako dobio balansiran tocak. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8859 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

Nista se ne skida kad se balansira tocak, pozeljno je (citaj obavezno) skinuti semeringe radi provere lezajeva u prednjem tocku kao i u zadnjem jer to kod skutera retko ko gleda tj proverava.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 222 postova
  • Lokacija: Vrsac
  • Motocikl: ST XTZ 750 Aprilia Atlantic 250 Yamaha TDM 850
On 4/22/2017 at 12:25, ws_woolf je napisao:

Pozdrav drugari,ako nekome treba poklonio bih metzeler 110/90/13. Nije nova ali ako nekome treba da premosti sezonu. U sustinu guma drzi dobro. Ja sam je menjao sto sam i nazad stavio dunlop pa ajde reko i prednju.post-37115-14928566922906.jpgpost-37115-14928567021464.jpgpost-37115-14928567072928.jpgpost-37115-149285671261.jpgpost-37115-14928567212453.jpg

 

Послато са IRON Pro уз помоћ Тапатока

Poklanjam i dalje! guma je slikana prljava ali stvarno nije losa...Promenih je samo sto sam i zadnju menjao.Ako nekom treba za svoga ljubimca ...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 1648 postova
  • Lokacija: Beograd, Mirijevo
  • Motocikl: Bmw R1200Gs

Maxi ekipo poz. Ovih dana ce Silver ici kod Darka na servis ( naravno kod njega uvek p.s) izmedju ostalog sledi i zamena zadnje gume. Ovih dana sam u potrazi za njom pa da obavestim o tome. Posto je prednja dosta dobra Mishelin power pure, odlucio sam da i zadnju stavim iskljucivo istu. Za Bg i okolinu najpovoljnija ponuda za Mishelin je u Batajnici firma comp.doo, oni su ujedno i zastupnici za Mishelin. Kod njih je ta guma 150-70-13, 8100 din i mogucnost slanja brzom postom. Kod Mate u Mladenovcu koji je vazio za najpovoljnijeg sam dobio cenu 8500 din. Tako da, ko je ljubitelj Mishelina najbolje i najpovoljnije je u Batajnici. Eto toliko, mozda nekome pomognu ove informacije.

Послато са HTC Desire 630 dual sim уз помоћ Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 747 postova
  • Lokacija: Ugljevik; RS; BiH
  • Motocikl: MZ TS250/1, Honda CBF 1000

Neću da komentarišem cijene u Komp.co ali nekada ti ''nezvanični'' distributeri postignu bolje cijene od regularnih/zvaničnih predstavnika.

Ovo pišem iz ličnog iskustva. Radio sam prodaju Castrol ulja u BiH kroz, tada, zvaničnu mrežu. Uvijek nas je ''tukao'' sa cijenom tip koji je  uvozio ulja sa jednog većeg  tržišta i od tog distributera dobijao bolje cijene nego što smo ih mi mogli dobiti od Castrola. Kako mu je to uspijevalo ne znam ali je bilo tako.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 213 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Malaguti Madison S250

Čitam ovo o gumama meka, tvrda, dvokomponentna i slično pa me interesuje ima li neka za skuter koja lepi za asfalt pa nek se troši koliko se troši. U fazonu ko za trke. Odvozaš sezonu i kupiš druge.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 297 postova
  • Lokacija: Sopot
  • Motocikl: Honda SW 600

Ja sam pred kraj godine kupio u  Bellamoto sve tri gume nove Michelin Citi Grip 140/70-14 je 7500 a 120/70-12 je 5500 sve zamenjene i spremne za sezonu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja