Jump to content

Moto Zajednica

Gume za maxiskutere

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 213 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Malaguti Madison S250

Gume sam kupio u decembru 2016. Oterao skuter kod majstora i rekao trebaju mi nove gume. On poručio, montirao i tek sad vidim da je dot 2116. Ovu temu sam pročitao od pocetka do kraja i to me i zainteresovalo da vidim sta sam platio. To su mi prve gume posle dugo vremena, nemam neko iskustvo pa da mogu da ih poredim i to je to. Uglavnom, nadjoh DOT

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Tutti Frutti, 668 postova
  • Lokacija: ...
  • Motocikl: Pojela Maca

Evo me

Danas za 20 min skinuo zadnji tocak,odneo do vulkanizera da namontira gumu i balansira 10min trajalo i kostalo 300din,i 20 min montaza nazad, i jos 10 minuta proba posle zavrsenog posla.

Tako da sve ukupno je trajalo sat vremena i kostalo 300 dindzi. Potrebna je volja,sat vremena i malo alata.

Pozdrav

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Tutti Frutti, 668 postova
  • Lokacija: ...
  • Motocikl: Pojela Maca

Pa eto

Najgore od svega je kada dodju "ljudi" iz Beograda u neko manje mesto kao sto je moje npr. i krenu sa kuknjavom kako je sve skupo a u Beogradu je dosta jeftinije. Nebitno da li je u pitanju hrana,pice,usluge ili nesto cetvrto.... Ne generalizujem ovo iz Beograda,zato sam i stavio pod navodnike ljude...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Tutti Frutti, 668 postova
  • Lokacija: ...
  • Motocikl: Pojela Maca

Ajd da odem malo u off
Ja radim sa vocem i povrcem i kad svrate i krenu da kukaju kako su cene visoke,kako pobogu mi smo poljoprivreni kraj a sve tako skupo???
Ja onda pokusam da objasnim,da iako smo poljoprivredni kraj,ja prodajem jagodu u februaru iz Grcke i ona kosta isto koliko i u Beogradu(mozda i malo jeftinije) jer je niko neproizvodi u februaru.
I onda opet pa jeste al kod vas na selu treba da bude jeftinije nego u Beogradu.... i nema kraja i objasnjenja....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 222 postova
  • Lokacija: Vrsac
  • Motocikl: ST XTZ 750 Aprilia Atlantic 250 Yamaha TDM 850

Danas prekrsen zavet i mesto metzelera montiran dunlop.Prvi utisci su dosta dobri:)post-37115-14919950149684.jpg

 

Послато са IRON Pro уз помоћ Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Јахач змајева, 1537 postova

Ja sam se prosto zaljubio u Metz... 

Zašto? Jer na gumi iz 2012 (DOT 0212) godine mogu da vozim do ivice i da ne osjetim nikakvu nesigurnost!


YDXJ0086.jpgfree screen capture software


Inače sada već ne izgleda ni ovako kao na ovoj fotki... sada je oguljena DO KRAJA. Sledeće srijede/četvrtka zamjena...
 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 222 postova
  • Lokacija: Vrsac
  • Motocikl: ST XTZ 750 Aprilia Atlantic 250 Yamaha TDM 850

Pozdrav drugari,ako nekome treba poklonio bih metzeler 110/90/13. Nije nova ali ako nekome treba da premosti sezonu. U sustinu guma drzi dobro. Ja sam je menjao sto sam i nazad stavio dunlop pa ajde reko i prednju.post-37115-14928566922906.jpgpost-37115-14928567021464.jpgpost-37115-14928567072928.jpgpost-37115-149285671261.jpgpost-37115-14928567212453.jpg

 

Послато са IRON Pro уз помоћ Тапатока

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Јахач змајева, 1537 postova

Stigao Sv. Nikola...

 

20170424_103649.jpg
 
20170424_103709.jpg
 
20170424_103742.jpg
 
20170424_103804.jpg




Vidjećemo kako gutač zadnje gume među skuterima jede ovu novu... 
Ako se bude trošila brzo, sledeća ide neka koja je dvo-komponentna... :) 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Јахач змајева, 1537 postova

Koliko ja znam Metzeler je osnovan u Njemačkoj da bi ga nekada u modernom dobu, mislim u 80-im godinama, kupio Pirelli i preselio u Italiju...

 

Više ne bih znao. A da je kineska guma nikada do sada od tebe nisam čuo...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Јахач змајева, 1537 postova

Onda je Michelin srpski, ili Swarowski recimo ako ćemo tako, proizvode se u Srbiji...  :lol: 

Na mojoj piše Made in Brazil, upravo sam zato i stavio sliku...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 88 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Atlantic 250 ali će porasti jednom
On 4/12/2017 at 1:04 PM, ws_woolf said:

Danas prekrsen zavet i mesto metzelera montiran dunlop.Prvi utisci su dosta dobri:)

 

Послато са IRON Pro уз помоћ Тапатока

 

O hebote, šta sve treba raskupusati na Atlanticu da se zameni zadnja guma

 

Nije ni čudo što sam u NS-u našao jedan jedini vulkanizerski servis koji skida točkove sa skutera

Svi obično traže da im doneseš da izbalansiraju

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 28 postova
  • Lokacija: Barajevo
  • Motocikl: Suzuki Burgman 250

Ljudi,vozim Burgmana 250,nemam nekog iskustva pa pitam... jel moguce da je guma losa pa kad naidjem na rizlu ili kamencice na putu u krivini da me izbacuje... nemam sigurnost,ne mogu da se opustim i vozim normalno,hitno mi treba pomoc...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8859 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD
Pre 15 sati, Vatropirac je napisao:

Ljudi,vozim Burgmana 250,nemam nekog iskustva pa pitam... jel moguce da je guma losa pa kad naidjem na rizlu ili kamencice na putu u krivini da me izbacuje... nemam sigurnost,ne mogu da se opustim i vozim normalno,hitno mi treba pomoc...

Ne postoji guma koja nece proklizati u tim uslovima.

  • Podržavam 5

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 197 postova
  • Lokacija: BG
  • Motocikl: MaxSym 400i

Ima li neko svezija iskustva sa Savinim gumama ?Konkretno mi trebaju 110/70-16 i 140/70-16

Prodavac ih hvali kako su jeftinije od Miselina i duze traju.Meni deluju  slicno Pireluju koji vozim godinama,znaci malo tvrdje ali lepo drze.

Po kisi vozim jako pazljivo ali zimi vozim sve do 10 C,nekad i po hladnijem ako nema snega, dok po suvom umem i volim da zalegnem u krivine sto mi je Pireli lepo odradjivao.Uzeo bih opet iste Pireli medjutim nasao sam zadnju ali nema prednje (ili obrnuto).

Sad je dilema,uzeti Savine i ustedeti par crvenih  ili ne rizikovati i pazariti nesto provereno kao Miselin.Pireli,Metzeler....

 

btw procitao sam od pocetka sve postove,imam formirano neko misljenje ali trazim sto novije informacije

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Skuteras, 3622 postova
  • Lokacija: Ivanjica
  • Motocikl: Suzuki Burgman 250

Kako mislis zimi, 10 stepeni? Ovde kod mene 10 stepeni jedino nema u mesecima koji nemaju R :D

Ako si procitao starije postove onda je to to. Nema tu nekih promena jer nije bilo novih modela guma. To sto treba tebi su dimenzije kao na Bevu i koliko sam ja ustanovio kod njih se Michelin City Grip pokazao kao pravi pogodak. Ja sam licno vozio 3 Beva sa tom gumom i nisam nasao zamerku.
Ja sam sebi uzeo pre neki dan Power Pure, ali jos nisam vozio motor nikako pa ne mogu da iznesem iskustva, ali javicu se posle 2-3000km

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 197 postova
  • Lokacija: BG
  • Motocikl: MaxSym 400i

Hvala,da, isto je kao na Beverliju,blizanci,isti agregat,skoro sve je isto osim kad ti nesto zafali pa se ispostavi da bas i nije isto (disk kocnice)..

Michelin City Grip je sigurno uzi izbor,zavisno od dostupnosti i cene nego me ove Savine zanimaju.Razlika u ceni je 2500-3500 po gumi.

Koliko sam video po forumima Savine se ukrte posle par hiljada KM a sa druge strane prodavac ih je nahvalio a ja jos uvek verujem ljudima pa i prodavcima ;) pa reko da proverim ako ih neko vozi od vas ovde.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja