Jump to content

Moto Zajednica

Gume za maxiskutere

Recommended Posts

  • Drug član, 1687 postova
  • Lokacija: valjevo
  • Motocikl: mali strom

Ako imate alata i volje bukvalno za 5-10 minuta zamenite gume na skuteru. Jedino sto treba dosta vremena da se skine tocak. Za zadnji se odvrne samo 19 safova i to je to.

 

 

 

 

attachicon.gifIMG_0078.JPGattachicon.gifIMG_0080.JPG

 

Htedoh reci da ne kukate kad vam neko uzme npr. 1000 din da vam zameni gume

 

EDIT: Balansirao sam tocak i sad vidim kad sam probao skuter da mi igra guvernal kad pustim ruke. Bice da nije dobro izbalansirano?

A da probas bez kofera?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 203 postova
  • Lokacija: Valjevo

Montaza guma, balansiranje i zamena ventila 2.400 din ( pri tom sam ja skinuo tockove i vratio ).... Provozao se malo po gradu, potpuno drugi motor, neverovatno koliko je sada upravljiviji i laksi za voznju ( na predhodnim zadnja bila bas skockana ). Jos ce poceti da mi se svidja ovaj skuter  :)  :na_glavi:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Skuteras, 3622 postova
  • Lokacija: Ivanjica
  • Motocikl: Suzuki Burgman 250

A da probas bez kofera?

 

Probao i ne trese kad je bez kofera. Na guvernal su stavljeni siri tegovi kad je namontiran kofer. Sta sad da radim

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 297 postova
  • Lokacija: Bačka Palanka
  • Motocikl: Honda SW 400

Montaza guma, balansiranje i zamena ventila 2.400 din ( pri tom sam ja skinuo tockove i vratio ).... Provozao se malo po gradu, potpuno drugi motor, neverovatno koliko je sada upravljiviji i laksi za voznju ( na predhodnim zadnja bila bas skockana ). Jos ce poceti da mi se svidja ovaj skuter  :)  :na_glavi:

Ne znam da li su ti vaši vulkanizeri sa fakultetom + specijalizacija,  ovi kod mene su "samo" stručno osposobljeni ili tako nekako s obzirom da uslugu montaže sa balansiranjem i zamenom ventila naplaćuju 500din po gumi. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi scooter club, 1556 postova
  • Lokacija: Backa Palanka SRB / Ludwigsburg DE
  • Motocikl: Honda NC 750x dct

Kes ,ne bi se bas slozio sa tobom. Mozda nema fakultet,ali svakako treba veliko predznanje o gumama,kao i masine. 'ruka' ,tj. nastavak za moto program kosta oko 1000e. Tako da, proslo je vreme montiranja sa pajserom. Bolje platiti kvalitetnu uslugu ,nego da ti menja vulkanizer u papucama za pivo. :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 297 postova
  • Lokacija: Bačka Palanka
  • Motocikl: Honda SW 400

Ko je rekao da su meni gume menjane pajserom, nestručno i bez odgovarajuće opreme i alata? Pa šta ako oprema košta tih 1000 eura kako kažeš, nećeš sa njom zameniti dve gume već će da te služi i traje do penzije.  Stvarno misliš da treba da diplomiraš da bi zanenio jednu hebenu gumu haha....Možda i grešim, možda tu ima i više matematike, diplomatskog pristupa i kojekakvih proračuna pre nego se zalepe balans tegići

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi scooter club, 1556 postova
  • Lokacija: Backa Palanka SRB / Ludwigsburg DE
  • Motocikl: Honda NC 750x dct

Ja nisam rekao da su tvoje tako menjane. Kazem samo nije to tek tako. Skidanje guma,samo po sebi je posao. Pogotovo na maxi skuterima,gde na pojedinim modelima moras skidati amortizer,auspuh ,tranverznu i svasta nesto. Vidim da povrsno poznajes ovu bransu,pa ne bi u dalju polemiku.Laku noc

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 297 postova
  • Lokacija: Bačka Palanka
  • Motocikl: Honda SW 400

DaliborBP "....moraš skidati amortizer,auspuh ,tranverznu i svasta nesto...."    Ti stvarno ne čitaš šta je napisano i na koju uslugu se cene odnose. Lepo čovek napisao "...Montaza guma, balansiranje i zamena ventila 2.400 din ( pri tom sam ja skinuo tockove i vratio )"  Dalibore dobro pročitaj ono u zagradi!  

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi scooter club, 1556 postova
  • Lokacija: Backa Palanka SRB / Ludwigsburg DE
  • Motocikl: Honda NC 750x dct

Nisam obratio paznju da je on skinuo. Po meni onda je puno za tu uslugu. Mada opet,zavisi od sredine do sredine. Kao i kafici, negde je kafa 90 din,negde je 150. Tako da,ne vredi polemisati. Kod nas u servisu hotel za gume 4 kom. je 400 din godisnje,a u BG mesecno bar 3x skuplje.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Skuteras, 3622 postova
  • Lokacija: Ivanjica
  • Motocikl: Suzuki Burgman 250

U kemoinpeksu je montaza i balansiranje za 18" auto gume 3700din. Kod mog komsije ovde u Ivanjici 2000. Za one manje tockove 1600. Jedan tubeles ventil kosta 100din. Za montazu moto guma plafon 500din.

 

Stvarno je mnogo para sve preko 1000, ako ne rade skidanje tockova.

 

Nego sta da radim za ovaj problem sto imam :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 203 postova
  • Lokacija: Valjevo

I meni je to bilo mnogo, zato sam i napisao ovde, cisto da cujem koliko to ostali naplacuju. Ovaj nas verovatno koristi sto jedini u gradu  balansira moto gume pa mu se moze...Nema veze, preziveh, sad samo jos da se navozam  :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 222 postova
  • Lokacija: Vrsac
  • Motocikl: ST XTZ 750 Aprilia Atlantic 250 Yamaha TDM 850

Srdacan pozdrav drugari. Da sad ne trazim mnogo u nazad (mada znam da negde ima jer sam citao), interesovalo bih me ko prodaje sveze metzeler

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Tutti Frutti, 668 postova
  • Lokacija: ...
  • Motocikl: Pojela Maca

ajd da se upisem i ja u temu

 

sveze sam pazario jedan kulturan primerak Piaggio X9 500evo,koji je jako lepo odrzavan

e sad,prednja guma je namontirana nova Michelin Power Pure 120-70/14,a zadnja je katastrofalna bas iz razloga sto prethodni vlasnik nije imao  gde da otera da promeni,a nije umeo sam da skine zadnji tocak.

Pre par dana sam na brzinu porucio novu zadnju Michelin City Grip 140-17/14,permutovao sam imena,misleci da je i napred ta ista guma.

 

Narednih dana treba da skidam tocak i montiram gumu,nadam se da se u voznji nece primecivati bitna razlika u prednjoj i zadnjoj gumu? Sta vi mislite?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 380 postova
  • Lokacija: Cacak
  • Motocikl: Vstrom 650

Vozio sam city grip na excitingu 500 i kod mene su se pokazale ocajno, guma je iskljucivo za suvo vreme, po kisi je katastrofa...barem je moj utisak bio takav za nekih 13000 koliko sam je vozio i prodao sam motor sa tim gumama! Na atlanticu imam dunlop scootsmart i mnogo je bolja guma, bolje drzi u krivinama a o vlaznom putu necu ni da pricam...opet kazem ovo je moj utisak ne mora da znaci da je i kod ostalih bilo tako.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 5601 postova
  • Lokacija: Žabalj-NS
  • Motocikl: Aprilia Atlantic 500ie / CF Moto 450 MT-u dolasku

ajd da se upisem i ja u temu

 

sveze sam pazario jedan kulturan primerak Piaggio X9 500evo,koji je jako lepo odrzavan

e sad,prednja guma je namontirana nova Michelin Power Pure 120-70/14,a zadnja je katastrofalna bas iz razloga sto prethodni vlasnik nije imao  gde da otera da promeni,a nije umeo sam da skine zadnji tocak.

Pre par dana sam na brzinu porucio novu zadnju Michelin City Grip 140-17/14,permutovao sam imena,misleci da je i napred ta ista guma.

 

Narednih dana treba da skidam tocak i montiram gumu,nadam se da se u voznji nece primecivati bitna razlika u prednjoj i zadnjoj gumu? Sta vi mislite?

 

Biće to dobro skroz. Nova guma je nova guma  :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 1648 postova
  • Lokacija: Beograd, Mirijevo
  • Motocikl: Bmw R1200Gs

I ja mislim da to nije neki problem malo ima razlike ali nije strasno imao sam priliku da vozim tako i ok. Nebrigaj nevozis Gp. Sa saletom se nebi slozio za miselin na 2 bev 500 sam ih vozio meni su se extra pokazale mokro suvo drzi brate ful. Jedina mana toj gumi po meni je sto je mekana i brzo se trosi ali zato i drzi. Poz

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 62 postova

Ubedljivo najpovoljniji je Rajko iz KG, za moj Burgman obe Dunlop Scootsmart gume su 11800din, skidanje sa motora, zamena i balansiranje je 2000din za obe gume sto je isto vise nego povoljno! Ako nekom treba Rajkov broj neka trazi. ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 4308 postova
  • Lokacija: Voždovac
  • Motocikl: Honda X-ADV 750

I ja mislim da to nije neki problem malo ima razlike ali nije strasno imao sam priliku da vozim tako i ok. Nebrigaj nevozis Gp. Sa saletom se nebi slozio za miselin na 2 bev 500 sam ih vozio meni su se extra pokazale mokro suvo drzi brate ful. Jedina mana toj gumi po meni je sto je mekana i brzo se trosi ali zato i drzi. Poz

Nemamo svi istu veličinu točkova, i meni su sranje Michelin bile na mom AA, klizale su kao lude, dok mi je Dunlop savršen.

A sa druge strane Dunlop uglavnom ne odgovara vlasnicima skutera sa manjim točkovima od mojih..i tako ide začarani krug - tebi paše, meni ne. :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 213 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Malaguti Madison S250

Ja nikako da nadjem DOT na mojim gumama. Mada, do sada sam kupovao samo za kola pa mi i nije bilo važno da li su stare godinu ili dve.

 

p.s. jel ovo to?

 

127f29dc23508edde916097a1140dc88.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja