Jump to content

Moto Zajednica

Gume za maxiskutere

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 311 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Gilera Nexus 500

Imam ih trenutno na motoru, nisam bas najzadovoljniji sa njima, hoce da prevare u situacijama kada ne ocekujes, imao sam par neprijatnih iznenadjenja(klizanja).

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8859 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

Takodje nisam zadovoljan sa Dunlop gumama, mozda bolje rade posao od MCG po mokrom kolovozu ali sto rece Srdjan...po suvom, znaju da kliznu kad se najmanje nadas. 

Secam se krivine (desne) ko da juce bese, prednji kraj samo pobeze. Ako Satelidza ostane kod mene, sledeci opanci ce sigurno biti Michelin  :aha:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 1509 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: Versys buljavi

I ja se prijavljujem sa istim problemom sa Dunlopom...

Što se mene tiče, sledeća zamena je povratak na Michelin.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 2028 postova
  • Lokacija: Београд
  • Motocikl: Био некад јапанац сада понтадеранац,и поново јапанац

Ја кад сам ово рекао,сви су били у фазону шта ти је  :stabre:

Ево истина излази на дело.

Данлоп сам ставио зато што су га хвалили сви који су возили мало теже скутере,а ја сам прешао са скутера од 150кг на скутер од 240,и наравно послушао савет искуснијих.

Нисам се покајао али ми се проклизавање десило пар пута и то на екстремно високим температурама и на малим брзинама (40-60)

Сад ми следи замена задње и ни сам не знам шта да радим 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi scooter club, 1554 postova
  • Lokacija: Backa Palanka SRB / Ludwigsburg DE
  • Motocikl: Honda NC 750x dct

Djuro na bebi kolicima proklize ti dunlop? 

Moje iskustvo sa dunlopom je ok. Nisam imao nekih proklizavanja i nezgodnih situacija.  :stabre:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 4308 postova
  • Lokacija: Voždovac
  • Motocikl: Honda X-ADV 750

Ja ne znam odakle vama to proklizavanje, vozim Dunlop poslednjih 30ak k km, ni jednom nisam proklizao.

Promenio član AlexaBGD

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • motordzija opste prakse, 700 postova
  • Lokacija: Novi zaSad
  • Motocikl: Tomos, Sprint (Jonway) Explorer 150, Yamaha TDM 850

Danlop pa Danlop... klizi pa ne klizi. Da nije slucajno ovde zabuna oko modela Dunlop gume? Dunlop ScootSmart je silikonska mesavina, noviji model, i trebalo bi da drzi u sirem opsegu spoljnjih uslova, kao sto ovde tvrde neki sto su ih vozili. Ja do sada nisam vozio ScootSmart ali jesam nesto drugo. To je Dunlop 451 proizvedena u Sloveniji. U zalbama na Dunlop gume (bez precizno navedenog modela)  prepoznajem ono sto mi se desavalo. Sa Dunlop 451 stalno sam imao iznenadna proklizavanja, bilo je tu i cupavih situacija srecom bez stete, moralo se bas paziti od pocetka. Po mokrom se mora voziti kao baba sa korpom jaja a po belim linijama pa jos i mokrom, e to je tek bio rodeo. Nece da krene preko belog bez da slajfuje. Nisam imao klizaviju gumu u zivotu od Dunlop 451. Imao sam cast probati dve vrste Kineskih guma na skuteru (Kingston i CST 918). Mislio sam da je to najklizavija plastika (CST 918 je dosta klizava), ali sada pricam kako su u stvari Kinezare dobre (Kingston ispade solidan)! A PrimaDona de Frljauuu... je Dunlop 451 DRAGI GLEDAOCI !!! PrimaGuma di Klizancia! Presao sam sa Dunlop 451 oko 900 km i skinuo jer sam posizio nacisto, ma to kizi i usred leta. Felne na skuteru su mi 16 coli i nasao sam neke gume za drumske motocikle koje dimenziono pasuju pa sada koristim uglavnom njih iako su skuplje. Za sada Michelin City Grip, Metzeler Feelfree Wintec, Dunlop 451, Kingston, CST 918 (skuterske), Metzeler Lasertec, Pirelli Sport Demon, Pirelli MT 75 (ove tri su za drumske motocikle). Prica je sasvim drukcija po mnogo cemu. Dakle, da nije zabuna oko modela?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 28 postova
  • Lokacija: Barajevo
  • Motocikl: Suzuki Burgman 250

pozdrav max skuterasi...da se pozalim na moj problem. na Bugiju 250 an imam zadnju 130/70/13 DEESTONE dot 3910,znaci iz 2010 god je guma,a napred 110/90/13 DUNLOP scoot smart,dot 0612. Bugija sam pazario krajem avgusta,i sa malo voznje jer nemam jos dozvolu nisam primetio problem sa gumama. kasnije pred hladnije vreme sam primetio da me izbacuje,zadnji deo,par puta onako ne ocekivano,ne u brzoj voznji,i nekako sam nahvatao strah... danas opet isto,presao 50-tak km ali kao na iglama,u krivinu ne smem preko 30/h,ako i malo rizlice odma osetim cimanje. dali je to tipican znak da je guma za zamenu definitivno???

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi scooter club, 1554 postova
  • Lokacija: Backa Palanka SRB / Ludwigsburg DE
  • Motocikl: Honda NC 750x dct

Prvi problem je vreme i hladan asfalt. Guma je tvrda na ovim temperaturama,nema dobro prijanjanje i plus ako nije zagrejana eto problema.

 

Moj savet je svakako da zamenis zadnju gumu i uzmes dunlopa i nazad (istu oznaku samo naglasi zadnju) i resices problem delimicno sto se zime tice. Leti je druga prica i nece biti tih problema.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 28 postova
  • Lokacija: Barajevo
  • Motocikl: Suzuki Burgman 250

hoces reci da ne mora da znaci da je guma za zamenu definitivno? i nemam nameru da vozim dok ne otopli,jedino malo cisto da zadovoljim dusu :)...pominjan je lik iz Mladenovca sa povoljnim gumam,dobro bi mi dosao njegov kontakt za svaki slucaj...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • motordzija opste prakse, 700 postova
  • Lokacija: Novi zaSad
  • Motocikl: Tomos, Sprint (Jonway) Explorer 150, Yamaha TDM 850

Guma Deestone je vrlo verovatno mesavina sa plastikom u vecoj meri pa otuda takve osobine. Postoji sada gomila novih naziva guma koje se proizvode u Kini od reciklirane plastike a taj naziv bira kupac punog brodskog kontejnera guma (moze da se zove i CiliVili). Ako mozes dovoljno da pazis, teraj dok se ne potrosi na 1,6 mm profila. Ako neces samo da pazis na klizavu gumu i nista vise pri voznji kao ja, menjaj. Zbog nepodnosljivog klizanja sam vec dve zadnje gume jednostavno skinuo i stavio sledecu, Metzeler Feelfree, Dunlop ScootSmart, Michelin City Grip su druga prica.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 28 postova
  • Lokacija: Barajevo
  • Motocikl: Suzuki Burgman 250

ok,shvatio sam,menjam je definitivno pred sezonu... a pitanje i oko dimenzije guma,dali je dobro uzeti siru,ili voslju gumu,dali je bolje ili gore,ili kako je fabrika propisala? sada mi je zadnja 130/70/13

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi scooter club, 1554 postova
  • Lokacija: Backa Palanka SRB / Ludwigsburg DE
  • Motocikl: Honda NC 750x dct

Fabrika - zakon.

Nikako ne budziti. Motor je testiran na vise dimenzija,sigurno..ovo je bilo najbolje resenje i zato je tako. Drugo,manja guma,brze zagrevanje... odrazice se i na pokazivanje brzine. Stavi fabricku dimenziju i budi miran. ;)

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 297 postova
  • Lokacija: Bačka Palanka
  • Motocikl: Honda SW 400

Polako se pripremam za sezonu i prvo na udaru su mi gume, nisu potrošene jer je skuter prešao malo kilometara ali su otvrdle s godinama, dobre samo za vožnju pravo. Odluka je pala na Dunlop ScootSmart u orginalnoj dimenziji 120/70 12, naručene u paru prednja i zadnja.  Skuter je Piaggio Fly 150cc. Kada dođe vreme za vožnju izneću utiske.

Nekad ne znnam gde da pišem ovde na forumu, da li u "skuterima" ili u "maxi skuterima" nekako sam sa ovim mojim ni tamo ni vamo.

 
 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 13 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha XP500 T-max 2001

Pozdrav svima. 

 

Ja sam prezadovoljan sa Michelin power pure i stvarno nemam niti jedno lose iskustvo sa ovim gumama. Za svaku preporuku. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 297 postova
  • Lokacija: Bačka Palanka
  • Motocikl: Honda SW 400

Čitajući dosta po netu svi jako hvale gume dunlop ScootSmart. Guma je em odlična em ima pristupačnu cenu - ispod 30eur po komadu, tačije 57eur obe skupa sa dostavom. Imaću prilike da se lično uverim u ono što drugi tvrde po raznim fotumima i testovima.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ODUSTO OD DIJETE, 2463 postova
  • Lokacija: ZEMUN
  • Motocikl: GSX650F + NMAX155

I ja isto na skuteru imam Michelin power pure i prezadovoljan gumama. Primetila se jako velika razlika kad sam skinuo kineske gume i stavio prave

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8859 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

Obavezno iznesi utisak o gumama, pošto su mišljenja podeljena, između Michelin i Dunlopa....moj glas ide MCG-u

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 297 postova
  • Lokacija: Bačka Palanka
  • Motocikl: Honda SW 400

Oko kupovine dunlop scootsmart bilo je natezanja sa trgovcima i "stručnjacima" zaposlenim u radjama a i sa samim vlasnicima trgovina oko toga da li su obe gume iste ili postoji prednja guma i zadja guma. Svi redom vas ubeđuju kako je to isto, zači kontaktirao sam skoro sve u Srbiji koje sam našao na netu i svi imaju istu priču. Samo jedna firma mi je ponudila u paketu predju i zadnju koje se prodaju u paru i tu sam i poručio. Doduše još nisam dobio odgovor jer je juče i danas za njih praznik pa ne rade.

Pišem sve ovo radi vas na forumu koji čitate ovo, ne slušajte trgovce i "stručnjake" već se uzdajte a relevantne informacije na netu od proizviđača gumai pogledajte kako stvari stoje kod renomiranih svetski priznatih i cenjeih kuća, pa se po tome vodite pri kupovini.

U prilogu fotografije guma za koje mi svi naši "strućni" trgovci tvrde da se radi o istoj gumi. Prosudite sami.2j644dl.jpg110x0tj.jpg

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja