Jump to content

Moto Zajednica

Gume za maxiskutere

Recommended Posts

  • Ducati Power, 813 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: KTM 1290 Super Adventure S :)

Svrati u Laboratoriju, naš vulkanizer Peđa menja gume na skuterima bez problema i nabavlja nove Mišelinke za tvoje skuterče ;)

 

Kakav sam degenije... tek sam sad shvatio da i vi imate vulkanizera 0plac.gif

Nista sledeci put eto me..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 554 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Honda XL600V Transalp

Kada sam pre 6 meseci uzeo Madisona na njemu je bila prednja guma Sava (fabricka stara nepune dve god).. Pozadi skoro nova Dunlop D207 RunScoot.. Primetio sam da mi volan malo trese kada na oko 60 km/h pustim ruke.. volan pocinje da se trese toliko da ako ga posle dve-tri sekunde opet ne uhvatim padam sigurno.. 0zbunjen.gif Zamenio sam prednju gumu i stavio novu D207 da uparim sa zadnjom.. I mogu vam reci da ono tresenje volana je momentalno nestalo.. 1moto3.gif Sava se deformisala.. Na oko se videla da je kriva.. D207 sam posle toga vozio i po velikoj kisi i meni se bar pokazao extra.. Grip i po mokrom i po suvom extra.. Vec nekoliko hiljada nemam zamerki.. Videcu je kad pregazi jos koju hiljadu..

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 554 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Honda XL600V Transalp

Pa zavisi i od skutera i nacina voznje.. Na vecim i tezim skuterima zadnja guma brze se trosi.. Prednja izdrzi sigurno 10-12k kilometara dok zadnjoj je kraci vek..

 

MAXI pozdrav 1zdravo.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 305 postova
  • Lokacija: Beograd, Grocka
  • Motocikl: Yamaha Xmax 300

Pa zavisi i od skutera i nacina voznje.. Na vecim i tezim skuterima zadnja guma brze se trosi.. Prednja izdrzi sigurno 10-12k kilometara dok zadnjoj je kraci vek..

 

MAXI pozdrav 1zdravo.gif

Ma ja to lagano vozim po gradu samo, i pitam konkretno za Bev-a, da vidim kada treba da menjam gume, presao sam 5000km do sada...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 282 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: Honda PCX 125 2021

 

Moj savet ti je da skidas tu Savu sa motora.. Uzas od gume.. Ja kad sam stavio D207 nisam mogao da verujem da vozim isti motor.. Savu kad sam skinuo prednjeg tocka bila je kriva na oko se videla.. Nisam mogao da verujem..

 

1zdravo.gif

 

Imam pozadi Dunlop Run Scoot jer mi je na prethodnoj Savinoj izaslo 6 balona,a nisam mogao ni jednu drugu da nadjem subotom,dan pred polazak na BJB druzenje u Zabalj osim Dunlopa.

Ako se i na tvom motoru dobro pokazala onda uzimam sigurno pred sezonu,taman i da imam obe gume istog tipa na oba tocka.Pozdrav

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Skuteras, 3622 postova
  • Lokacija: Ivanjica
  • Motocikl: Suzuki Burgman 250

Ne bi trebalo da bude problema sve do 3-4 godine starosti. Ako je u nekoj radnji onda mozes malo da ih ucenjujes pa da ti spuste cenu, ako vec nisu

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 4308 postova
  • Lokacija: Voždovac
  • Motocikl: Honda X-ADV 750

Da se osvrnem ponovo na City Grip, do sada nesto najbolje sto sam imao. Vozim se vec par dana po ovom usranom vremenu, vlazno, voda svuda..ponasa se kao da je sve suvo, ni jednom proklizao nisam, a ja ne vozim bas lagano.

Jedino sto nisu bas za sneg, i to sam probao kad sam se parkirao. 1lol.gif1lol.gif1lol.gif

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 548 postova
  • Lokacija: Paracin
  • Motocikl: gilera runner 50/piaggio x9 500

ja na x9 imam pireli gts, i prednja i zadnja...zadovoljan sam, na suvom odlicno drzi, na mokrom se ne izlicem tako da nisam isprobavao, u normalnoj voznji se lepo ponasa...na runneru imam zadnju conti twist, nije losa, ali pireli je daleko bolji....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 121 postova
  • Lokacija: Pancevo(okolina)
  • Motocikl: u potrazi

Danas trebao da narucim gume za Madison-a da ga malo obradujem,ali reko da prvo procitam sta se ovde hvali,i vidim da bukvalno na svakoj stranici po 2x se pominje CityGrip,ali sam primetio da se doosta vise hvali za voznju po vlaznom kolovozu nego po suvom. Vecinom vozim samo po suvom,mozda nekad po mokrom(kad me uhvati kisa:) )

Dali moze jos neki savet za gumu za Madisona 250ccm,trenutno na njemu Sava fabricka.. Sto se tice cene dao bi do 11000za obe gume(ako je moguce naci nesto ok za tu svotu novca) dimenzije 140/60/14 --120/70/14

 

Pozdrav

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • R A M P A Š, 987 postova
  • Lokacija: Beograd, Borča
  • Motocikl: I opet... Suzuki :)

Ja sam u miraz sa burgmanom dobio nove michelin pilot sport sc ... Nemam reči da ih nahvalim, kad su ovako neutralne po ovom zlom vremenu , leti mogu kako hoću ..... :takoje:

 

Btw piše na njima made in serbia ----- kupujmo domaće , jel ...... :jee:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 282 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: Honda PCX 125 2021

Danas trebao da narucim gume za Madison-a da ga malo obradujem,ali reko da prvo procitam sta se ovde hvali,i vidim da bukvalno na svakoj stranici po 2x se pominje CityGrip,ali sam primetio da se doosta vise hvali za voznju po vlaznom kolovozu nego po suvom. Vecinom vozim samo po suvom,mozda nekad po mokrom(kad me uhvati kisa:) )

Dali moze jos neki savet za gumu za Madisona 250ccm,trenutno na njemu Sava fabricka.. Sto se tice cene dao bi do 11000za obe gume(ako je moguce naci nesto ok za tu svotu novca) dimenzije 140/60/14 --120/70/14

 

Pozdrav

 

Pozdrav,

 

Ja sam na mog Madisona stavio Dunlop Run Scoot umesto fabricke Save pozadi,a pred sezonu cu i napred.Inace ih imam na drugom skuteru i napred i pozadi i ja sam zadovoljan kako drze.Cini mi se mnogo bolje nego Savine gume.

Evo gde sam ih kupio,ali obe ce te izaci oko 12000 i to bez montaze.

 

http://www.autogume....php?m=g&b=&p=17

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 554 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Honda XL600V Transalp

Probaj na ovaj br. 011/304-82-83. Mislim da ces tu dobiti Dunlop po malo povoljnijoj ceni jer su uvoznici. A inace i ja sam na Madisonu iste te dimenzije stavio Run Scoot i neuporedivo je bolji od Save.. Totalno drugi motor..

 

Maxi pozdrav 1zdravo.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Skuteras, 3622 postova
  • Lokacija: Ivanjica
  • Motocikl: Suzuki Burgman 250

Btw piše na njima made in serbia ----- kupujmo domaće , jel ...... :jee:

Sve ili velika vecina skuter guma iz Michelina se prave u njihovoj fabrici u Srbiji tj. Tigru. najgore od svega je sto te gume odu napolje (uglavnom Spanija, Francuska, Engleska...) pa se posle odatle uvoze kod nas :(

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja