Jump to content

Moto Zajednica

MAXI pohod na Alpe

Recommended Posts

  • BJB Maxi Scooter Club, 1083 postova
  • Lokacija: Beograd - Vinca
  • Motocikl: sprint explorer, Malaguti Madison S250, Suzuki Burgman 400

Ja cu vala da krenem da skupljam neophodna sredstva, pa se isto tako neizmerno nadam da cu biti prisutan sa bratijom na ovom putovanju, ali vek ima '' ALI '' ako mi dozvoli posao '' racunajte na nas '' :moto3:

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 5601 postova
  • Lokacija: Žabalj-NS
  • Motocikl: Aprilia Atlantic 500ie / CF Moto 450 MT-u dolasku

Oko putne brzine...

Ako krene vise nas mrsavijih sa 250icama kojima je 100km/h puna kapa sa sve vama debelim petstotkama, da li ce se formirati dve grupe recimo oni koji bi davali po gasu il bi svi djuture u koloni po 100 na sat?

A ideja je bruka dobra...!!!

 

Prvenstveno ćemo da se trudimo da idemo kao grupa a to znači oko 100-110 kmh. Ako neko ima potrebu da se izjurca, slobodno neka "nagari" napred i sačeka nas gde mu je zgodno, nije nikakav problem. Bolje tako nego da se vijamo a najsporiji ostaju pozadi pa treba da se mislimo da li su u kvaru ili šta već...

 

 

Fina ideja Sale 1moto3.gif

 

Mozda vam se pridruzim..lepa ce to biti voznjica :)

 

Sale, sve se ide autoputem jel? Kontam 100km/h maksimalna?

 

Ideja vodilja je da se ide i vraća auto-putem zbog uštede vremena. Otvoren sam i za druge predloge. Mislim da je za grupu od 6 do 10 maxija (kamo sreće da bude više) 100 do 110 optimalna brzina. Kome je to sporo objasnio sam šta mu je činiti.

 

 

Znam da znate, al moram da kazem.

NEMOJTE nikako kretati na put sa bajatim pogonskim kajsevima i gumama marke "izdrzace"

Ovako lepu avanturu ne bi smela da pokvari tako jedna glupost.

 

Evo citata jednog posta iz pripreme za Rumuniju lane, ista pravila važe i za ovo putovanje:

 

"Što se tiče alata, formiraćemo dogovor šta svako mora da ima a šta moramo imati kao grupa: što više sitnica - bolja celina. Motori sa odrađenim servisima OBAVEZNO i dobrim gumama i kočnicama. To je element kućnog vaspitanja. Ako ideš sam - idi kako hoćeš ali ako ideš u grupi, nije u redu da drugi ispaštaju zbog tvog nemara. Imaćemo do polaska i kontakte usputnih servisa za ne daj Bože a vrlo verovatno i back-up varijantu u vidu kombija ako nekom zatreba. O tome više kasnije."

 

 

Vi kao da niste i Srbije. Nekako ste uredjeni. Moj respekt prema maximalnima, u svakom pogledu.

 

Nije teško biti fin prijatelju moj. Ti to najbolje znaš. :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 1509 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: Versys buljavi

Vreme je da počnemo i stranjske jezike a bliske nama da obnavljamo... :jee:

 

 

a imaju i oni Frajle ...

 

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 5601 postova
  • Lokacija: Žabalj-NS
  • Motocikl: Aprilia Atlantic 500ie / CF Moto 450 MT-u dolasku

Put do ZG je delom dosadan a delom morbidan i mozda prihvatite predlog da do CRO idete kroz Bosnu (S.Mitrovica-Bjeljina-Banja Luka), gorivo jeftinije i nema putarina a brzine su vam iste. Pozz

 

Auto put je tuga kad se ide sam ali sa grupom i stajankama na svaki sat - atmosfera je bitno drugačija. Mislim da bi vožnjom preko koridora gubili mnogo vremena. Išao sam tuda par puta solo i tada je problem sa gustinom saobraćaja a kamoli kao grupa u kojoj će verovatno biti i 250-ica pa još sa suvozačom... Bojim se da bi u smeštaj stigli kasno uveče i to vidno izmrcvareni.

 

Nisam najbolje razumeo predlog vožnje do Banja Luke pa bih molio da ga pojasniš tj gde posle nje jer kao što rekoh raspoložen sam za sve predloge. :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 554 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Honda XL600V Transalp

Rumuniju sam propustio jer sam bio budaletina najveca. Ovo ne propustam sigurno makar gde budem radio morao da dam otkaz.. A posto sam u fazi prodaje motora iz nekih opravdanih razloga ici cu makar kolima uz vas..

 

:zdravo:

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Very Funny Rider, 1123 postova
  • Lokacija: NBG
  • Motocikl: ホンダ Tamić Varadero XL Litra '07

Rumuniju sam propustio jer sam bio budaletina najveca. Ovo ne propustam sigurno makar gde budem radio morao da dam otkaz.. A posto sam u fazi prodaje motora iz nekih opravdanih razloga ici cu makar kolima uz vas..

 

:zdravo:

 

 

 

Ides ti sa Transalpom :)1moto3.gif kao i ja...

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 554 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Honda XL600V Transalp

Rumuniju sam propustio jer sam bio budaletina najveca. Ovo ne propustam sigurno makar gde budem radio morao da dam otkaz.. A posto sam u fazi prodaje motora iz nekih opravdanih razloga ici cu makar kolima uz vas..

 

:zdravo:

 

Ides ti sa Transalpom :)1moto3.gif kao i ja...

:takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 985 postova
  • Lokacija: Düsseldorf / Germany
  • Motocikl: R 1250 GS Adventure

@ alexanto

 

Jel imas isplanirane rute za 5 dana ?

 

Bas bi me interesovala ruta koju planiras kroz Sloveniju, Italiju i Austriju, koja je interesantna a uzima samo 1 dan po drzavi.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 5601 postova
  • Lokacija: Žabalj-NS
  • Motocikl: Aprilia Atlantic 500ie / CF Moto 450 MT-u dolasku

Milan beše, ako se ne varam?

 

Mislim da sam dosta precizno napisao u prvoj temi da je plan da se dnevno odvoza po 250 km i eventualno nešto preko toga. Iz tog razloga se smeštamo blizu tromeđe a destinacije koje ćemo obići moraju se uklopiti u tu kilometražu. Ako u Italiji odlučimo da nema ništa u tom opsegu - niko nas ne tuče po ušima da idemo :neznam: Ostaće više za deželu. U austriji ima šta da se vidi u tom opsegu.

 

Nigde nisam napisao da pravimo obilazak cele države ili top destinacija. Čisto ono što nam se uklopi u naše planove. Pratio sam tvoja putovanja sa velikom pažnjom i uživanjem. Znam da si obišao mnoga lepa mesta na koja ja i ekipa sa kojom se vozim verovatno nikad nećemo proći. Mada nismo ni mi bez kilometara pod dupetom a na dva točka, šta god da obiđemo u tim skromnim dnevnim rutama, nama će biti odlično a pogotovo što će sve biti začinjeno odličnim druženjem i sa mnogo smeha i pozitivne energije. :zdravo:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 199 postova
  • Lokacija: Prijedor RS
  • Motocikl: Yamaha Majesty YP 400

Put do ZG je delom dosadan a delom morbidan i mozda prihvatite predlog da do CRO idete kroz Bosnu (S.Mitrovica-Bjeljina-Banja Luka), gorivo jeftinije i nema putarina a brzine su vam iste. Pozz

 

Auto put je tuga kad se ide sam ali sa grupom i stajankama na svaki sat - atmosfera je bitno drugačija. Mislim da bi vožnjom preko koridora gubili mnogo vremena. Išao sam tuda par puta solo i tada je problem sa gustinom saobraćaja a kamoli kao grupa u kojoj će verovatno biti i 250-ica pa još sa suvozačom... Bojim se da bi u smeštaj stigli kasno uveče i to vidno izmrcvareni.

 

Nisam najbolje razumeo predlog vožnje do Banja Luke pa bih molio da ga pojasniš tj gde posle nje jer kao što rekoh raspoložen sam za sve predloge. :takoje:

 

 

Poslije Banja Luke mozete odmah na Gradisku pa na auto put za Zagreb ili Banja Luka – Prijedor- Kozarska Dubica- Jasenovac( prolazi se pored spomenika), pa na auto put za Zagreb.

 

Pozdrav :zdravo:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 985 postova
  • Lokacija: Düsseldorf / Germany
  • Motocikl: R 1250 GS Adventure

@ alexanto

 

Ideja je fantasticna i podrzavam vase planove u potpunosti.

 

Molim te, nemoj da shvatis moje pitanje kao neku kritiku u organizaciji.

 

Posto veoma dobro znam koliko je tesko napraviti dobru turu sa trajanjem od 5 dana, a od toga uzima relacija Beograd - Ljubljana - Beograd 2 cela dana, veoma je bitno gde planiras bazu za preostala 3 dana.

 

Greota bi bila da se pucaju toliki kilometri po totalnoj ravnici do Alpskog regiona i onda da se vozite po nekim dolinama.

 

Ako planirate kratko da skoknete do Italije, tu je skoro sve neinteresantno do Cortine d Amprezzo. Sve sto je zapadno od Cortine je fantasticno.

 

Ako planirate prenociste na tromedji Slovenije, Italije i Austrije, mnogo vam je bolje da koncentrisete putovanja na severni deo kroz Austriju. Tu su vam tereni dosta lepsi, a i cena goriva u Austriji ( Super 95 = 1,36 € ) je dosta pristupacnija nego u Italiji oko (1,70 €)

 

Mozete cak i u Austriji da nadjete povoljan privatni smestaj na ovoj platformi: http://www.atraveo.de/k%C3%A4rnten

7 dana za 10 osoba ima cak za ispod 400,00 €, sto bi vas kostalo oko 6,50 € po osobi i danu :takoje:, pa bolje produzite malo putovanje i pravite krace dnevne ture, kad je smestaj vec tako povoljan.

 

A sto se tice atraktivnosti, u vecnom secanju ce vam ostati sledeci prevoji, ako ih ubacite u kombinaciju :

 

Grossglockner, Gerloss-Pass, Zillertaler Höhenstrasse, Nockalmpass.

 

Za ova 4 prevoja ima vinjeta koja se zove " Großglockner Tour4 Ticket Motorrad " i kosta 30,00 €, sto je mnogo povoljnije nego da se placa pojedinacno, a jos nudi i besplatan ulaz na mnoge izlozbe i muzeje, koji se nalaze na toj deonici.

 

Ako treba pomoc, javljaj ! :zdravo:

  • Podržavam 10

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Very Funny Rider, 1123 postova
  • Lokacija: NBG
  • Motocikl: ホンダ Tamić Varadero XL Litra '07

Ja bih voleo kad bi ekipa videla ovo...Passo Dello Stelvio...Alexanto zna o cemu pricam 1moto3.gif

 

55515023.jpg

 

 

Inace to je celih 356 km od grada Villach koji je Alexanto naveo u prvom postu. 1zdravo.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 5601 postova
  • Lokacija: Žabalj-NS
  • Motocikl: Aprilia Atlantic 500ie / CF Moto 450 MT-u dolasku

@ Milane: (ne napisa jel' te dobro krstim :) )

 

Naopakao, svaka sugestija je poželjna. :takoje: Tema je i otvorena sada da se sve kombinacije dobro protresu a na kraju ekipa koja se definitivno izjasni da ide, sedne i dogovori se gde se noći, konkretno šta se obilazi i kojim redom. Tvoj predlog za iznajmljivanje kuće je vrlo zanimljiv s tim što nema šanse da se ovo putovanje produži i ovako će biti muka odvojiti 5 dana, prosto znam ljude sa kojima se vozim i družim... To nas ne sprečava da neku kuću u tom cenovnom rangu iznajmimo na 7 dana a noćimo 4. Opet smo na visini od 11-tak eura noć. ;)

 

Dakle, slobodno predlaži, sa što više predloga izvesnija su bolja rešenja i kvalitetnije putovanje. :zdravo:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 5601 postova
  • Lokacija: Žabalj-NS
  • Motocikl: Aprilia Atlantic 500ie / CF Moto 450 MT-u dolasku

@ Marre:

 

I ja bih voleo naravno ali nažalost Stelvio je nedostupan za ovo putovanje. Moraće da ostane za neki drugi put. :'(

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ponosni BJB Redar, 1214 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: R1100GS

Pre 7 dana sam se vratio sa skijanja na SudTirol, a put kolima do tamo sam isplanirao preko Cortine. S tim u vezi moram da napomenem da ce vam Cortina iz SLO biti daleko mozde ne toliko zbog kilometraze koliko zbog puta. Ne racunajuci saobracaj, od gorice do tamo vam kroz italiju treba barem 2.5-3 sata, preko Vilacha je mozda krace ali sporije a za ostale puteve ne znam ali nisu sigurno brži.

Kolega je napisao opciju iz B. Luke i po meni taj put je zanimljiviji nego autoput pa cak i sa zadrzavanje jednu noc (imamo puno kolega iz tog kraja siguran sam da mogu da nadju povoljan smestaj) a ranim polaskom iz BL dobija se mogucnost dolaska u smestaj u toku dana i obilazak blize lokacije (Bled ili nesto sl.). U svakom slucaju, ima dosta vremena verujem da ce se javiti i iskusniji sa svojim predlozima.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 632 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: vozicu SW-T 600 abs

Ja bih voleo kad bi ekipa videla ovo...Passo Dello Stelvio...Alexanto zna o cemu pricam 1moto3.gif

 

55515023.jpg

 

 

Inace to je celih 356 km od grada Villach koji je Alexanto naveo u prvom postu. 1zdravo.gif

"ALEKSANTO zna o cemu pricam", ma da mi ostali nismo izasli iz bloka i nemamo internet cc cccc sedi 1 MARE >:(

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 632 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: vozicu SW-T 600 abs

Ko je bre taj Alexanto... :zbunjen: :zbunjen: :zbunjen:

 

Alexanto ovo Alexanto ono, a taj Alexanto je izgleda neki veliki optimista...oće dupe da mu vidi put, pa sad kao skuplja tu neke ljude da potroše svojih teško zaradjenih 500 evrića.

Osećam da je taj vaš Alexanto neki frik koji samo kucka po tastaturi, i smišlja kako da nam ubaci crva u glavu... :zvizduk: :zvizduk:

 

Ako Djuksija pusti žena eto i mene :lol: :lol:

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • veloce come un proiettile , 728 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Vespa Primavera 50

Ako je ovo stiglo do alpa iz 5O-tih godina,mogao bi mozda i ja. :hej:

Vise mi se svidja ruta van autoputeva,zanimljivije je.Dosadan je higway...

Ne znam sada da li cu ici,za sada samo velika zelja....

Posao,zena,more.....jos cu da razmislim ali lepo zvuci skroz :Mina:

Dok sam vozao 'velke motore,nigde nije htela da putuje na motoru.Kad joj budem pomenuo da bi isao,sta mislite,koji je odgovor???

post-7666-0-80978900-1358426324_thumb.jpeg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja