Jump to content

Moto Zajednica

"rostilj" ili prtljaznik za kofer,home made

Recommended Posts

  • bu!, 609 postova
  • Lokacija: Pa
  • Motocikl: Honda Deauville 650

Planiram da leta 2013te godine idem na malo duzi put,a mesta za stvari nikad dovoljno :D pa sam resio da probam malo da majstorisem....

 

Otisao sam do nekog otpada sekundarnih sirovina,kupio rusku armaturu 8mm

img20130111155641resized.jpg

 

 

Zamislio kako bi prtljaznik trebao da izgleda,premerio kofer isekao parcice i iskrivio tu armaturu po merama a zatim skinuo rdju sa cetkom i brusilicom...

img20130111155654resized.jpg

 

Od prilike sam ovakav oblik zamislio...

 

img20130111155813resized.jpg

 

 

Zatim smo se bacili na varenje :D Heftamo spojeve i sipkice sa navojem kako bi prtljaznik prisrafio za kofer

 

img20130111182213resized.jpg

 

 

Proveravamo da li sve pase kako treba i da li se nosaci pogadjaju sa izbusenim rupama na koferu..

 

img20130111194422resized.jpg

 

 

Zapecali smo sve delove i ovako bi trebalo da izgleda...

 

img20130111204531resized.jpg

 

 

 

img20130111204546resized.jpg

 

 

img20130111204610resized.jpg

 

 

img20130111204644resized.jpg

 

 

 

Gledam kofer i jedan deo mi se ne svidja kako je ispao....Ne svidja mi se to sto je mnogo visok ovaj deo koji ide do vozaca i resio sam da ga malo skratim :)

 

 

img20130114172225resized.jpg

 

 

Ovako vec dobija oblik koji mi se svidja...

 

img20130114172133resized.jpg

 

 

img20130114172239resized.jpg

 

 

img20130114172252resized.jpg

 

 

Kada sam bio siguran da je to to..Bacio sam se na farbanje...(Neke kolege su mi preporucivale da plastificiram,ali to ce sacekati malo...) Sad sam ga premazao osnovnom farbom..

 

img20130115204404.jpg

 

 

Kad se osusilo,prefarbao sam i mat crnom farbom...

 

img20130115211603.jpg

 

 

 

 

 

img20130115211706.jpg

 

 

 

I eto ga gotov prtljaznik :) u stvari,trebam jos da stavim neke distancere na mestima gde se prtljaznik kaci na kofer kako bi ublazio vibracije i zastitio od ulaska vode u kofer..

Sad se razmisljam da malo sredim kofer s obzirom da ima neke ogrebotine... :)

  • Podržavam 6

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1532 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: V-STROM

Lepo si ga uradio ali ga okreni drugačije. Taj zakrivljeni deo ide iznad mačijih očiju i brave .Ovako će ti suvozač kačiti ledjima o prtljag!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • bu!, 609 postova
  • Lokacija: Pa
  • Motocikl: Honda Deauville 650

Lepo si ga uradio ali ga okreni drugačije. Taj zakrivljeni deo ide iznad mačijih očiju i brave .Ovako će ti suvozač kačiti ledjima o prtljag!

 

mislim da ipak nece kaciti,ne strci to toliko... tj bar se nadam da nece smetati... ;)

 

img20130115211820.jpg

 

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1210 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: BMW R1100R

Evo da te i ja pohvalim, ali i da ti dam savet za ubuduce. Sipka svetlo vucenog materijala fi 8 tri metra kosta 127 dinara sto je dovoljno da napravis prelep rostilj. Ja sam napravio alatic za savijanje, pa to sve lako i lepo odradim, a zatim ili hromiram za 900din ili plastificiram za 200din.:zdravo:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • bu!, 609 postova
  • Lokacija: Pa
  • Motocikl: Honda Deauville 650

@ Dane Deda,mene je 3,6m te armature izaslo 180 din+farba+podmazivanje grla majstora koji je vario i mene :)

hteo sam da pravim to isto od prohromskih cevcica,8mm ali mi je savijanje bilo problem,nisam imao tu alatku o kojoj pricas tako da mi se cev deformisala na krivinama...a i varenje bi mi bilo problem zbog tanjih zidova...

 

@ Šanke,ma jok,to sam napravio za mene i dosta je...Bitno je da smo videli da mozemo ;)

 

@ NIKI ,videcemo dal ce da klizi,mada,kad se uvezu stvari dobro..nema gde :)

 

inace,hvala na pohvalama...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • :), 5943 postova
  • Lokacija: Nova Pazova!
  • Motocikl: Bicikl

pa,de nadje ovu armaturu za beton,sto nenadje onu ravnu,vucenu...ili kako vec, ajd dizajn i funkcionalnost ok,al ti armatura ruzna :nanana: sve ostalo ok..

p.s. nemoj pretovarati da neprsne kofer :takoje: ko sto je meni prso...ja natovario sator i jos gomilu sitnica i..i jeb..:staa:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • bu!, 609 postova
  • Lokacija: Pa
  • Motocikl: Honda Deauville 650

pa,de nadje ovu armaturu za beton,sto nenadje onu ravnu,vucenu...ili kako vec, ajd dizajn i funkcionalnost ok,al ti armatura ruzna :nanana: sve ostalo ok..

p.s. nemoj pretovarati da neprsne kofer :takoje: ko sto je meni prso...ja natovario sator i jos gomilu sitnica i..i jeb..:staa:

 

:D Tu armaturu sam u tom trenu jedinu nasao ,a to je moralo "bas tad" da se napravi :D

Sto se tice pretovara...Narpsao?Hm...A ja mislio da natovarim sator,vrecu za spavanje i vojnicku torbu (onu valjkastu) sa stvarima :D1neznam.gif Probacu,pa sta bude... :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • :), 5943 postova
  • Lokacija: Nova Pazova!
  • Motocikl: Bicikl

ma nije puklo u mestu vec na putu od valjda vibracija,malo pretovareno,malo rupicasti putevi,malo brzina i...i puklo :lol:

sreca pa sam imao pak tregere :care:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • bu!, 609 postova
  • Lokacija: Pa
  • Motocikl: Honda Deauville 650

Hvala drugari! A inace,najvise sam napravio iz razloga sto sam ranije stvari pakovao na sedistu gde bi trebao da sedi suvozac)(ica) :) i onda nisam mogao da povezem nikog,tako da cu da probam taj problem da resim tim prtljaznikom :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 6 postova
  • Lokacija: Brčko Distrikt, BiH
  • Motocikl: Sprint Hawk 2T

Moj drugar je napravio u koferu roštilj, znači otvorite kofer i izvučete roštilj i roštiljate, ali mora vatra biti na visini ili ce kofer mora skidati :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 293 postova
  • Lokacija: Sombor
  • Motocikl: Triumph sprint 900 Kawasaki Z500, Triton 650 Gilera 500 LTE 1938g.

Ja sam ga pravio od prohromskih cevi,a problem sa savijanjem sam rešio tako što sam na mesto gde dolazi radijus ugurao šipku aluminijuma potrebne dužine koja je sprečila deformisanje prilikom savijanja. Čim stignem postaviću slike alata za savijanje,i gotovog nosača.

 

Mirko

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 736 postova
  • Lokacija: Kisac kod Novog Sada 13 i po km.
  • Motocikl: Yamaha XJ 900 diversion

Evo da te i ja pohvalim, ali i da ti dam savet za ubuduce. Sipka svetlo vucenog materijala fi 8 tri metra kosta 127 dinara sto je dovoljno da napravis prelep rostilj. Ja sam napravio alatic za savijanje, pa to sve lako i lepo odradim, a zatim ili hromiram za 900din ili plastificiram za 200din.:zdravo:

pozdrav deda dane daj sliku ili skicu alata za savijanje bicu ti jako zahvalan janko kisac

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 293 postova
  • Lokacija: Sombor
  • Motocikl: Triumph sprint 900 Kawasaki Z500, Triton 650 Gilera 500 LTE 1938g.

B48DD72E-0927-F248-91D8-6CF81ADAB900_thumb.jpg

 

07CCB6D9-C22D-3044-951E-7F5E6BFC1D6E_thumb.jpg

 

(Powered by frubar.net)

Evo fotki koje sam davno obećao. Alat se sastoji od vinkle 40/40 javine klipnjače i unutrašnjih prstenova kugllagera čije su kuglice prečnika kao šipka,ili cev,koju treba saviti. Pretpostavljam da je opis dovoljan,ali ako nešto nije jasno,slobodno pitajte da dopunim opis.

 

Mirko

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • čeka dobru titulu, 1359 postova
  • Lokacija: Bečmen, Surčin
  • Motocikl: KTM 390 ADV, VERSYS 650, VF 750 SABRE

Bravo majstore!

 

Jednostavno, a radi posao. Plus od materijala za "reciklažu".:takoje:

 

edit: ovo se odnosi na alat za savijanje.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 38 postova
  • Motocikl: Honda Dominator trenutno. Nekada: Triumph Speed Twin 5T-1939,Lambretta 150-1961,BMW R25-1954

Pozdrav svima!

Imam jos jedan predlog za nosac na koferu.Nisam ga ja izradio,moj prijatelj je.

 

Meni je licno i lijepsi,a i mislim da je prakticniji.Od prohroma je,treba vam strugar za ove stubice da napravi navoje u njimai da ih zaobli malo,rupe uradite sami,provuku se sipke,nema varenja,nema rdje.

Sve sto stavite i uvezete na kofer je cijelom svojom sirinom oslonjeno na kofer pa samim tim i pravilnije rasporedjena tezina,manje ga opterecuje.

Na klasicnom nosacu prtljaga ipak se sve oslanja na 4 tacke samo.

Pri tom,meni,a to je stvar ukusa naravno,kada nema prtljaga ovaj mali prohromski izgleda lijepse.

 

 

 

6769.jpg

  • Podržavam 6

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 38 postova
  • Motocikl: Honda Dominator trenutno. Nekada: Triumph Speed Twin 5T-1939,Lambretta 150-1961,BMW R25-1954

Ovih dana cu sredjivati malo kofer pa cu rastaviti i slikati detalje.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja