Jump to content

Moto Zajednica

Ulje i filter za KLE500

Recommended Posts

  • U prolazu, 88 postova
  • Lokacija: budva - beograd
  • Motocikl: Kawasaki KLE 2006.

Drugari, posavetujte!

Doslo vreme da zamenim ulje i filter. U njemu je od proslog vlasnika Motul 10W-40, polusintetika. Ima ga za 1000din u MASS-u, pakovanje od litre. Posto ga 80% vozim leti, uz crnogorsko primorje(visoke temperature), razmisljam se mozda za 10W-50? Imao sam letos dosta bucan udar pri saltanju, mada koliko vidim po forumima, to je karakteristika KLEa, al ja pomislih da ga mozda mogu malo utisati sa promenom viskoziteta ulja, ili mozda i proizvodjaca. Citam kolega sa Hondom hvali tihost rada njegovog motora sa Bahrein uljem(ako sam dobro naslov zapamtio?).

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 586 postova
  • Lokacija: Bgd
  • Motocikl: ADV T☆34

Prvo proveri u MASS-u da li uopste vise imaju ulje, pretpostavljam da trazis MOTUL, posto se ovih dana slabo javljaju na telefon, verovatno iz svima poznatih razloga...

A ovo drugo ulje, verovatno si mislio na BARDAHL, ima ga svugde...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • bu!, 609 postova
  • Lokacija: Pa
  • Motocikl: Honda Deauville 650

Ja sam sipao ELF i za sad mi se svidja to sto se menjac ne cuje da cuka niti se oseti tesko saltanje... A i 4 litre su me izasle oko 1800 dinara...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1531 postova
  • Lokacija: Beograd-Čačak
  • Motocikl: XRV 750, TZR 125

Ja sam sipao ELF i za sad mi se svidja to sto se menjac ne cuje da cuka niti se oseti tesko saltanje... A i 4 litre su me izasle oko 1800 dinara...

Povedi računa sa tim uljem. Ok je do nekih 3000km. kasnije postaje poprilično retko i crno.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Advanced Member, 1766 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: KLE 500/Aprilia Tuareg 660

Jos jedan zadovoljan korisnik ELF-a. 430din litra polusintetike 10w-40. Sa prethodnim uljem (Bardahl polusintetika) sam redovno imao problem sa prvim ubacivanjem u brzinu nakon paljenja motora, cim temperatura padne na 10-ak stepeni. Morao sam pre paljenja motora prvo da ga poguram ubacenog u brzinu a sa stisnutim kvacilom, u protivnom se obavezno gasio pri ubacivanju u brzinu. Sa ELF-om je taj problem potpuno eliminisan.

 

Osim toga i ekstremno velike razlike u ceni druge razlike u upotrebi nisam primetio. Za gradaciju ne znam sta bih ti rekao. Sa 10-40 nisam imao nikakvih problema ni na 35 stepeni kada se po vise sati dnevno vozilo u prvoj i drugoj brzini.

 

http://www.profaco.rs/proizvodi/motocikli/moto-4hp-eco-10w40.html

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • bu!, 609 postova
  • Lokacija: Pa
  • Motocikl: Honda Deauville 650

Ja sam sipao ELF i za sad mi se svidja to sto se menjac ne cuje da cuka niti se oseti tesko saltanje... A i 4 litre su me izasle oko 1800 dinara...

Povedi računa sa tim uljem. Ok je do nekih 3000km. kasnije postaje poprilično retko i crno.

 

Za sadasnjih 100km koje sam presao ,svidja mi se,a videcu posle nekog veceg broja km kako ce se ponasati....Pre ovog ulja sam sipao Ipone koje mi se nije svidelo zato sto sam imao osecaj da se masina i menjac vise cuju....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • bodi biber, 729 postova
  • Lokacija: Pancevo(vazdusna banja)
  • Motocikl: Suzuki gsxr 1000 K9 , Vmax 1200 1996

Kod mene je Motul 5100 10 / 50 kad upalim motor sacekam 2 min da se ugreje,a vozio sam na 5 stepeni,malo trzne ali se ne ugasi.Samo treba sacekati,tako da cu ja ostati na 5100.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 88 postova
  • Lokacija: budva - beograd
  • Motocikl: Kawasaki KLE 2006.

Prvo proveri u MASS-u da li uopste vise imaju ulje, pretpostavljam da trazis MOTUL, posto se ovih dana slabo javljaju na telefon, verovatno iz svima poznatih razloga...

A ovo drugo ulje, verovatno si mislio na BARDAHL, ima ga svugde...

 

Javio mi se danas i imaju Motul po toj ceni...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 106 postova
  • Lokacija: Jagodina

Ja sam ranije koristio IPON a u zadnje vreme sipam ELF 10w - 40 i nikakvih problema nisam imao dosta jeftinije ulje menjam ga cesce i to je to, filter ti je HF 303.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 88 postova
  • Lokacija: budva - beograd
  • Motocikl: Kawasaki KLE 2006.

Ja sam ranije koristio IPON a u zadnje vreme sipam ELF 10w - 40 i nikakvih problema nisam imao dosta jeftinije ulje menjam ga cesce i to je to, filter ti je HF 303.

 

Hvala imenjace 1zdravo.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 88 postova
  • Lokacija: budva - beograd
  • Motocikl: Kawasaki KLE 2006.

Ja sam ranije koristio IPON a u zadnje vreme sipam ELF 10w - 40 i nikakvih problema nisam imao dosta jeftinije ulje menjam ga cesce i to je to, filter ti je HF 303.

 

http://www.knfilters.com/oil_filter/kawasaki_kle500.aspx

Ovde nadjoh da je KN 303 ?

Izgleda da je vazan broj(303) , a da su slova inicijali proizvodjaca. Verovatno su brojevi vezani za fi i navoj?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 106 postova
  • Lokacija: Jagodina

Ja sam ranije koristio IPON a u zadnje vreme sipam ELF 10w - 40 i nikakvih problema nisam imao dosta jeftinije ulje menjam ga cesce i to je to, filter ti je HF 303.

 

http://www.knfilters...aki_kle500.aspx

Ovde nadjoh da je KN 303 ?

Izgleda da je vazan broj(303) , a da su slova inicijali proizvodjaca. Verovatno su brojevi vezani za fi i navoj?

 

Tako je druze HF je proizvodjac filtera pogledaj ovde

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja