Jump to content

Moto Zajednica

ENDURO Stara Planina

Recommended Posts

  • Drug član, 1175 postova
  • Lokacija: S. Venac - Beograd
  • Motocikl: Maca

Ispade skroz bezveze nesporazum.

Najbolje da Draza da neki okvirni datum za Rtanj ove/sledece godine, pa se nakon voznje uz logorsku vatricu dogovorite gde je bilo bolje. Prilicno sam siguran da bi ljudi dosli. :moto3:

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4834 postova
  • Lokacija: Kosjeric
  • Motocikl: enduro

Aj kad smo vec krenuli ....

 

Krivo mi je sto je ovako ispalo. Drazo spusti loptu, tek treba da se druzimo, a vec smo se pokacili. Ako ti vise ljudi kaze da je spustis, spusti je i ne trvdoglavi. Previse se dugo znamo preko foruma, da bi se sad ovako ponasali. Ubaci te slike i klipove, jer nije u redu zbog ljudi koji su se sa tobom vozili. Nije ovo samo Desertova voznja, ako si kivan iskljucivo na njega, mene, ili koga vec.

 

Za neupucene jedna bitna stvar.

 

Ako Lija, Ruska, Crven Ban, AcaPn, Doktor, Vanja, Gogo, Kawazoki, Kepo, Kurta, Murta i ostli organizuje voznju sa vodicima, on odgovara za bilo sta da se desi na terenu !!! Zbog te odgovornosti moze i na robiju da ode!!!! Ako ja budem ispastao zbog drugog, ispastace i moja porodica zbog mene,a to nije dobro.

 

Takva voznja se mora prijaviti u MUP, priloziti kompletnu putanju od koje se ne odstupa, obezbediti medecinsko osoblje, obezbediti kompletnih 150 km staze, blokirati sporedne puteve, traziti dozvolu za prolazak kroz privatni posed, kroz nacionalne parkove, pratece vozilo, redare, itd, itd, ....

 

Da, to je moguce, ali ko ce to radi volonterski i koliko ce to da kosta. Za takvu pripremu potrebno je vise meseci rada. Neka se jave organizatori bjb relija, oni to dobro znaju. Secaju se verovatno koliko su se puta preznojili zbog stresa. Na kraju su ljudi i odustali, i potpuno ih razumem.

 

U suprotnom, jedini nacin da se vozimo jeste ako sami sebi organizujemo voznju, sto i nije tako losa stvar. Za ovih par godina, valjda smo naucili da se krecemo u prirodi. Ne zivimo mi u Amazoniji, pa da se izgubis i niko da te ne nadje do kraja zivota.

 

Organizator neka se skoncentrise na kamp, hranu, smestaj, i ostale pratece elemnte. I to je prevelika obaveza!!! 50-100 ljudi tri dana, nije mala stvar. Pogotovo sto u toj organizaciji ucestvuje 2-3 coveka, a ne 20-30.

I opet je domacin odgovoran za bezbednost u kampu!!!! A realno, sto bi neko snosio odgovornost za neciju glupost sto ce da napravi unutar kampa? Al ajde ... racunas da su endurasi pitomi ljudi. :D

 

Od domacina je dovoljno da izbaci neki track log kao smernice. U ostalom sad su gps uredjaji kostaju kao par guma, pa izvolite kupite ga ako hocete da se vozite. Ako budete ocekivali da neko drugi ponese, niko nece poneti i propasce voznja. U Kotlini da Gliga, Koma i jos neko (ne mogu da se setim) ne imadoše gps, propade voznja.

 

Primer za Kotlinu bi trebalo 20 vodica da bi svi bili zadovoljni. Ovaj hoce hard,onaj soft,treci hoce nesto trece jer je tek poceo da vozi ....

Pa kako mislite da to moze da se organizuje? Ako neko ima ideju, recite.

 

Mozda nekada Kotlina preraste u zvanicno organizovanu enduro voznju, sa ulogom od 150-200 eur. gde cete imati ono sto zelite, a organizator skinuti Vasim novcem kompletnu odgovornost sa sebe, i jos mu ostati 1000 - 2000 eur u dzepu.

 

Sto se mene tice, potreban mi je bilo kakav track log, malo piva i hleba, organizovan kamp i dobro drustvo. Ko hoce da se vozi, vozice se.

Ko ocekuje skolu enduro voznje sa vodicem koji ce pride da ga gura, gumu da mu menja, i pokazuje prirodne lepote, mislim da je na pogresnoj je adresi! Sto ne znaci da dosta ovoga moze i dobiti, ali glupo je ocekivati.

  • Podržavam 18

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 210 postova
  • Lokacija: Zajecar
  • Motocikl: Yamaha 500XTZ Tenere (3AJ) - AGAIN :)

S obzirom da sam ja pominjao organizaciju voznji, vodice i slicno, osecam se prozvanim kepinim odgovorom, pa da probam da u ovoj diskusiji (forumi i sluze za to) ponesto sebi razjasnim u vezi ovakvih hepeninga. Ukoliko smatrate da smaram i razvodnjavam temu - recite.

 

-

Ako Lija, Ruska, Crven Ban, AcaPn, Doktor, Vanja, Gogo, Kawazoki, Kepo, Kurta, Murta i ostli organizuje voznju sa vodicima, on odgovara za bilo sta da se desi na terenu !!! Zbog te odgovornosti moze i na robiju da ode!!!! Ako ja budem ispastao zbog drigog, ispastace i moja porodica zbog mene,a to nije dobro.

 

Takva voznja se mora prijaviti u MUP, priloziti kompletnu putanju od koje se ne odstupa, obezbediti medecinsko osoblje, obezbediti kompletnih 150 km staze, blokirati sporedne puteve, traziti dozvolu za prolazak kroz privatni posed, kroz nacionalne parkove, pratece vozilo, redare, itd, itd, ....

 

OK, to je savrseno jasno i nadam se da niko sve ovo nije ni ocekivao. (ja bar nisam)

 

-

Od domacina je dovoljno da izbaci neki track log kao smernice. U ostalom sad su gps uredjaji kostaju kao par guma, pa izvolite kupite ga ako hocete da se vozite. Ako budete ocekivali da neko drugi ponese, niko nece poneti i propasce voznja.

 

Savrseno jasno. S tim da je onda u najavi dogadjaja moralo biti naglaseno da se nose sredstva za orijentaciju. U temi su se pominjale hard i soft grupa, lokalci koji ce ici sa svakom od grupa, kvadovi za slucaj kvarova, sto je sve impliciralo odredjenu organizovanost tih grupa i slicno. Ukoliko nema cvrsce organizacije (iz razloga koje si gore naveo), onda je dovoljno da domacini daju 3-4 trak loga (ili sto vise - to bolje) pa da se grupe prave ad hoc prema trenutnom interesovanju.

 

-

Sto se mene tice, potreban mi je bilo kakav track log, malo piva i hleba, organizovan kamp i dobro drustvo. Ko hoce da se vozi, vozice se.

Ko ocekuje skolu enduro voznje sa vodicem koji ce pride da ga gura, gumu da mu menja, i pokazuje prirodne lepote, mislim da je na pogresnoj je adresi! Sto ne znaci da dosta ovoga moze i dobiti, ali glupo je ocekivati.

 

Slazem se sa prvom recenicom. I pri tom smatram da su samo track log i drustvo neophodni.

Ne znam da li je neko ocekivao skolu enduro voznje (sto ne znaci da ona nekima od nas ne bi koristila), ali ako se u najavi dogadjaja pominju grupe, vodici i slicno, onda to neiskusne navodi na to da ocekuju odredjeni nivo organizovanosti cele price. Ja svakako nisam ocekivao licnog roba ali jesam ocekivao da pomognemo jedni drugima prilikom mehanickih otkaza, guramo motore i slicno. (Uostalom, to i jeste bio slucaj. I takva uzajamna pomoc se podrazumeva (ili ne?))

 

Sve u svemu, opet naglasavam da moje replike nisu nikako pokusaj prepirke (pogotovu sto sam totalni noob u ovoj stvari) nego pokusavam da shvatim prirodu ovakvih dogadjaja da bih za sledeci mogao adekvatno da se pripremim.

Dakle, ako je cela prica da lokalci eventualno pripreme neki smestaj i klopu i daju nekoliko ruta kojima se moze voziti, gde nema neke cvrsce organizacije i na ucesnicima je da se prema svojim afinitetima organizuju u grupe - meni to u potpunosti odgovara. Samo sve to treba jasno istaci da bi neko ko po prvi put (poput mene)u sve to uskace imao jasnu predstavu i valjano se pripremio (sredstva za orijentaciju, analiza terena putem gugla i sl)

I ponovo naglasavam: ne zalim se ni na sta, samo sam one primedbe u prethodnom postu stavio jer sam ocigledno imao pomalo zamagljenu predstavu o prirodi dogadjaja. Sada imam vec jedno iskustvo i jasnije mi je sta dalje, ali bi zbog drugih koji bi se mozda pridruzili a ne poznaju nikog od vas iskusnijih i nikada nisu ucestvovali, bilo vazno vrlo jasno postaviti smernice.

 

Izvinjavam se zbog epske duzine i zbog eventualnog smaranja (znam da ovakva nubovska davljenja uglavnom gnjave iskusne vukove, ali jBG, koga sam smorio ima pivo kad se sledeci put vidimo :lol:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4834 postova
  • Lokacija: Kosjeric
  • Motocikl: enduro

Nisi druze smorio, bar ne mene. Ni slucajno tvoju pricu ne gledam kao prepirku, a pogotovo sto sam te upoznao uzivo i video da si razuman covek.

Sve to sto je pisano u temi od strane organizatora,a kasnije nije sprovedeno je danak neiskustvu, sto im se ne sme zameriti.

Ja vec 5 god. organizujem druzenja, i svake godine su uvodi u temi sve manji i manji. Opekao sam se par puta, srecom niko mi nije to uzeo za zlo, i sada jako vodim racuna sta pisem u najavi.

Mislim da treba da uvedemo neke standarde za ova druzenja, koje treba organizator da ispostuje i tako ce se nesuglasice svesti na minimum.

Pri tom nece biti bezrboj pitanja, zahteva, predloga, vec ces unapred znati sta te tamo ceka.

Kada se uvedu osnovni standardi, onda moze svako da organizuje druzenje. Na taj nacin ponuda ce biti mnogo veca, a ucesnici mnogo bogati za jos jedno novo iskustvo i nove predele.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 210 postova
  • Lokacija: Zajecar
  • Motocikl: Yamaha 500XTZ Tenere (3AJ) - AGAIN :)

Pa da, bilo bi super usaglasiti neki minimum stvari i procedura koje ce biti i jasno istaknute.

S pozicije ovog jednog jedinog ucesca misljenja sam da je glavno napraviti 3-4 track loga razlicitih tezina i karakteristika (mozda uz svaki od njih u par recenica objasniti specificnosti svake od ruta. Mozda dodati i koju fotku pojedninih sektora radi boljeg uvida), detaljno objasniti kako se stize do kampa i naglasiti da su sredstva za orijentaciju neophodna. Hrana, pice, smestaj pod krovom bi mogli biti + ali i nisu neophodni.

Insistiram na vise track logova iz razloga sto ljudi dodju autobusima (AT, S10), motorima(thumperi) i komarcima(cvaje), pa bi super bilo da postoji sto veci izbor. Da ne gnjavim vise ovu temu, ukoliko neko od vas veterana smtara da bi bilo lepo da usaglasimo nekakvav minimum, mozda moze da otovri temu, predlozi te smernice, a mi ostali da kao malo ucestvujemo i vidimo gde smo i sta smo....

Aj'sad dajte te fotke :) Pozz....

 

PS. I da, Lija i ekipa su iz najbolje namere u temi insistirale na tome da buduci ucesnici kazu sta bi zeleli. To je hvale vredno, ali mislim da u jednom trenutku, organizator mora da iznese jasne smernice i da kaze: Ovo ce biti tako i tako, ono tako i tako, kome odgovara - kul, kome ne odgovara - opet kul. Mozda zvuci grubo ali je jasno i nema krivog shvatanja. Svima se nikada ne moze ugoditi. Sto vise se to pokusava, manje ce se u tome uspeti.

Promenio član anbeast

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 53 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Husaberg FE 501

Veliki pozdrav za sve ucesnike i hvala Prof. Fox-u za uspesno organizovanje i ispred svega za toleranciju naspram svih nasih razlicitih ideja i zahteva. To je omogucilo jedan veoma dobar Enduro dogadjaj, u kome nije doslo do nijedne povrede ili nevolje, a sve izazove na koje smo naisli resili smo zajedno i timskim radom kao da se znamo i vozimo godinama. Ko nije bio sa nama a cita forum mogao bi dobiti jednu drugaciju sliku od one koja je stvarna, a to je da su organizatori i ucesnici za 3 dana pokazali visok nivo kako socijalne tako i vozacke kompetencije, uprkos razlicitim stupnjevima znanja i iskustva ucesnika. Meni licno je drago sto sam upoznao dobre ljude i dobre vozace, bez izuzetka, i nadam se da cemo najkasnije na prolece ponovo na istom mestu sa Karaule, da krenemo na voznju, u istom pravcu :)

Hvala Desert Fox-u, Ziki i celom timu iz Pirota za trud koji su ulozili da se ovo ostvari, i nadam se da ce to organizovati i sledece godine. Veliki pozdrav za Miroslava, momke iz Bele Palanke i Drazin tim iz Sokobanje, Kawazokija i DR Acu, TT r ce i KTM ce, zajednicki prolazak kroz onaj kamenjar, prelazak potoka i polusrusenih mostova ostace zauvek zapamcen !

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 377 postova
  • Lokacija: Zemun-Beograd
  • Motocikl: Honda nc750,Xevo 400

Jos da me ne opali po cevanicu kamencuga koja je izletela ispod tocka Kepinog ktm-a dok smo ga guruckali kroz grotlo i da nema te otecene noge vec treci dan bilo bi ekstra :zdravo: ,ali sam izlazak uz Zarkovu Cuku i kao krunisanje svega izlazak na sam kamen gde je oznaka 2168m Nmv(doduse iz treceg puta :moto3: ) bilo kakva nezgoda ide u zaborav i prolazi a ostaju samo lepa secanja i nova poznanstva,dogovori i dalje organizacije za buduce aktivnosti nadam se vise hard nego soft endura. a sledece godine u dve grupe(hard i soft)

POZDRAV SVIM UCESNICIMA OVE LEPE MANIFESTACiJE.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5486 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: XT1200Z Super Tenere

Wanjamoto.....burazeru, neces isto tako zaboraviti vrucu panju i domaci ovciji sir 1zdravo.gif

 

Ovo sam bogami i ja zapamtio... :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 53 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Husaberg FE 501

Wanjamoto.....burazeru, neces isto tako zaboraviti vrucu panju i domaci ovciji sir 1zdravo.gif

 

ultimativni Serbian Energy food, Kawazoki, kud me sad podseti, sutra bih vozio do Toplog Dola da ponovimo taj rucak !

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Kontraš!, 1271 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: KLX 650 sm/enduro

ja dobijam utisak da je ovoliko filozofiranje oko organizacije nus proizvod ovogodisnjeg manjka kilometara van asfalta! Kriza koja se definitivno oseca! Meni je dovoljno bilo kad se banda okupi i sve ostalo je ne vazno, sem ciji je veci - dal od afrikanaca ili od stenerasa :nanana:

 

Mislim da je najvaznije da imas kamp gde ce se svi naci i da tu ima sta da se pojede i popije! A sutra za voznju dal ces da pratis predvidjenu rutu, ili ces ici svojom ili pratiti nekog treceg, skroz je nebitno, vazno je da se vozis sa ekipom koja ti odgovara! No za ovakvu polemiku treba da se otvori posebna tema pa da vidimo ko sta ocekuje i sta bi trebala da bude norma.

 

Elem, vratite se na temu voznje, dajte jos slika i vidoja da nas rastavljene podstaknete da se sto pre sastavimo :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Kurblaj Khan, 3245 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: motor, da

ja dobijam utisak da je ovoliko filozofiranje oko organizacije nus proizvod ovogodisnjeg manjka kilometara van asfalta! Kriza koja se definitivno oseca! Meni je dovoljno bilo kad se banda okupi i sve ostalo je ne vazno, sem ciji je veci - dal od afrikanaca ili od stenerasa :nanana:

 

Mislim da je najvaznije da imas kamp gde ce se svi naci i da tu ima sta da se pojede i popije! A sutra za voznju dal ces da pratis predvidjenu rutu, ili ces ici svojom ili pratiti nekog treceg, skroz je nebitno, vazno je da se vozis sa ekipom koja ti odgovara! No za ovakvu polemiku treba da se otvori posebna tema pa da vidimo ko sta ocekuje i sta bi trebala da bude norma.

 

Elem, vratite se na temu voznje, dajte jos slika i vidoja da nas rastavljene podstaknete da se sto pre sastavimo :takoje:

 

Jos nisi shvatio da mi sa ST imamo najveci ..... ?? Moras da dodjes do mene u SD, imam odlicnu zlatiborsku sljivu i sir, pa da raspravimo to :lol: .

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Kurblaj Khan, 3245 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: motor, da

Ne mogu sa posla da idem na Imageshack..pa cisto da probam jednu fotnu bez resize-a...a ko ne valja (tj. ako je prevelika) postavicu ih popodne od kuce.

 

IMG-20130823-00717.jpg

 

Vidi se pirotska musica na prozoru...popodne fotke :lol:

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Kurblaj Khan, 3245 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: motor, da

golema ti ova slika :lol:

 

 

Golem most...golema slika.... a sladoled ispod mosta :zbunjen:

 

(pitam mestanku :zvizduk: , gde ima sladoled u kuglama da se kupi....kaze ispod mosta, posle shvatih da je deo grada sa jedne strane reke ispod mosta , a ovaj drugi iznad.....a sta mislis gde sam ja trazio poslasticarnicu 1hmm.gif:lol: )

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6281 postova
  • Lokacija: Hameln, Germany
  • Motocikl: Africa Twin CRF1000

Ajd' da se javim i ja...

 

Stigosmo ja i junior kuci juce. Ova voznja nam je trajala od utorka do utorka. Zaista neprocenjivo :)

 

Sto se tice organizacije, ja nemam apsolutno ama bas ni jednu zamerku, posto je senf vec spomenut ;) Salu na stranu, Lija je veoma dobro organizovao sve, od spavanja do hrane. Svaka cast. Kome se nije svidelo, jednostavno sledeci put neka ne dodje (da ne kazem nesto mnogo nepristojnije)... Kod bilo kakvih kritika i komentara, treba imati u vidu i koju cenu smo platili za ovaj provod. Definitivno tu nije bilo nikakve zarade, pre ce biti da je bilo minusa i davanja para iz Lijinog dzepa!

 

Sve u svemu, ODLICAN, 5 !!! Unapred se prijavljujem i za dogodine, nadam se da cu biti u Srbiji u vreme kada se voznja bude organizovala.

 

A evo kako je nama bilo:

post-6496-0-01878400-1377682407_thumb.jpg

post-6496-0-88359000-1377682407_thumb.jpg

post-6496-0-99120600-1377682408_thumb.jpg

post-6496-0-99057500-1377682409_thumb.jpg

post-6496-0-68589100-1377682410_thumb.jpg

post-6496-0-53729500-1377682411_thumb.jpg

post-6496-0-47503800-1377682412_thumb.jpg

post-6496-0-41883800-1377682413_thumb.jpg

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 210 postova
  • Lokacija: Zajecar
  • Motocikl: Yamaha 500XTZ Tenere (3AJ) - AGAIN :)
a sta mislis gde sam ja trazio poslasticarnicu 1hmm.gif:lol: )

 

:lol::lol::lol::lol:

 

 

Ja imam samo nekoliko fotkica i to od petka dok sam se probijao do Dojkinaca buducom hard rutom. Ima i dve od subote, sa soft rute.

post-24399-0-07129400-1377682313_thumb.jpg

post-24399-0-02998000-1377682317_thumb.jpg

post-24399-0-35134400-1377682326_thumb.jpg

post-24399-0-45014800-1377682330_thumb.jpg

post-24399-0-69326800-1377682333_thumb.jpg

post-24399-0-72530100-1377682336_thumb.jpg

post-24399-0-20814600-1377682340_thumb.jpg

post-24399-0-02898300-1377682344_thumb.jpg

post-24399-0-01728200-1377682479_thumb.jpg

post-24399-0-27017000-1377682482_thumb.jpg

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ministar za Enduro, ratluk i ženske motore, 5392 postova
  • Lokacija: Južna Čukarica / Beograd
  • Motocikl: HTZ 750

ja imam jedinu zamerku za ovu vožnju... a to je što nisam prizdravio dovoljno čak ni da se dovučem do dole 1hmm.gif1hmm.gif1hmm.gif

zna Jager da mi je bila velika želja i da se vozim a i da upoznam ekipu sa juga... pošto Jager ne ume da laže ("nisi ništa propustio" i slično) mogu da zamislim kako je bilo, tako da bože zdravlja sledeće godine sam siguran dole na vožnji :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Kurblaj Khan, 3245 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: motor, da

Kao sto je Jager rekao...mi smo malo ranije krenuli ..cisto da uletimo u formu 1lol.gif

 

Pokupise Jageri i Misa Pei mene ispred fabrike u SD-u

 

 

0xgn.jpg

 

 

fhh8.jpg

 

 

Pa Dunavskom magistralom...Gradiste, Golubac, Donji Milanovac...

 

r4fj.jpg

 

 

Klopa u Golupcu

 

gam3.jpg

 

 

bz3j.jpg

 

 

8qsl.jpg

 

 

7hg5.jpg

 

 

2orz.jpg

 

 

Pa okrepljenje u D.Milanovcu

 

vp5s.jpg

 

 

ni0i.jpg

 

 

Pa pravo u Negotin , gde nam je Ribolovac obezbedio smestaj i spremio klopu iznenadjenja

 

Enduraska soba

 

pkz0.jpg

 

 

Dijeta ala Vlajko

 

hql7.jpg

 

 

Centar Negotina i setnja pre pokreta

 

jdro.jpg

 

 

fjox.jpg

 

 

j20b.jpg

 

 

Idemo dalje.....Knjazevac i naravno klopa

 

d4fu.jpg

 

 

Pa na put ka Svrljigu i dalje ka Nisu

 

fros.jpg

 

 

mwq7.jpg

 

 

 

Tamo se pokazuju i manekenske sposobnosti

 

9rhf.jpg

 

 

Tu smo se nasli sa Pitom, kod koga smo bili zbrinuti tu noc u fullu.... hvala care1care.gif

 

Ujutru, kod pomenutog gospodina u pekaru na burek, gde cekamo AcuPN i Wanjamoto da nam se pridruze

 

izoj.jpg

 

 

Od diplomiranja nisam bio blize svom fakultetu

 

7kt2.jpg

 

 

Idemo dalje...Pit nas skrece sa puta i vodi malo ka Suvoj planini i nekim puteljcima sa pogledom na istu

 

33tf.jpg

 

 

 

qm23.jpg

 

 

3fls.jpg

 

 

60v6.jpg

 

 

Josip Broz ...Pei

 

iwqn.jpg

 

 

Sledeca stanica Divljansko jezero i kupanje...a pre toga Bela palanka i sladoled kugla (20 din + boza + limunada+ baklava....++)

 

3rq2.jpg

 

 

zwnh.jpg

 

 

5n2w.jpg

 

 

Dve drugarice u mnogim pohodima...ko kaze da se ne slazu...laze 1lol.gif

 

eryq.jpg

 

 

 

Idemo dalje ka Pirotu.....

 

Pit

 

2s5z.jpg

 

 

Jager (Zoran) i Jager junior (Petar)

 

bv4u.jpg

 

 

Aca PN

 

0rdy.jpg

 

 

Misa Pei

 

txwg.jpg

 

 

Wanjamoto

 

fvxq.jpg

 

 

I sledece fotke su sa voznje, okoline Pirota, Toplog dola i Dojkinaca

 

Tenera ne moze da dise ...voznja ka Babinom zubu

 

0hkb.jpg

 

 

Rikavela...aj nazad

 

zfxy.jpg

 

 

Topli do, u pauzi bez ladnog Zajecarskog, ali stize domaci hleb i sir

 

w9t1.jpg

 

 

9zqx.jpg

 

 

bi8y.jpg

 

 

xgvc.jpg

 

 

s288.jpg

 

 

eusp.jpg

 

 

n2k9.jpg

 

 

qb25.jpg

 

 

Obratite paznju na tablu

 

5ma5.jpg

 

 

Puto od Pirota ka Dojkincima.....toliko kritikovan 1lud.gif

 

r5xg.jpg

 

 

dn13.jpg

 

 

k8me.jpg

 

 

mxp8.jpg

 

 

6lfu.jpg

 

 

 

Mini Mi u Dojkincima 1lol.gif

 

j6rn.jpg

 

 

Potok pored karaule, gde smo spavali......shoro sam na pola sata uz shum vode 1mda.gif

 

yp2n.jpg

 

 

Kupacica Kapetan.....a pre toga je bila pitka voda u potoku 1lol.gif

 

eoy5.jpg

 

 

dezurni poznavaoc prezivljavanja , krompira, luka i kobasica...ili ti Bear Grills u enduro izdanju...Zipa Cope

 

x2xo.jpg

 

 

U povratku svratili u Sesalacku pecinu...u poseti kod Vlajka i pecinskog coveka

 

lmm8.jpg

 

 

us5l.jpg

 

 

Nasli neko jezerce blizu pecine i naravno kupanje AcaPN, Jager Pera i moja malenkost

 

mejf.jpg

 

 

42o6.jpg

 

 

b59r.jpg

 

 

 

 

Hebi ga ovo ispade putopis.... nadam se da nisam smorio...1zdravo.gif

  • Podržavam 16

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja