Jump to content

Moto Zajednica

ENDURO Stara Planina

Recommended Posts

  • Enduraš, 6287 postova
  • Lokacija: Paracin
  • Motocikl: CRF300L

Bez ljutnje, ali za ono kako si se ti provozao ti ne treba nikakav organizator i organizacija. Dosao si, odmah seo na motor, odvozao turu koju si zamislio, dosao sa voznje, seo u auto i odmah se vratio kuci. Sem voznje postoji jos nesto na ovim enduro okupljanjima, a to nesto si ti potpuno propustio.

 

Organizatorima je prvi put, pa treba nesto i da im se oprosti. Doduse da su hteli da pitaju za savet, a pomoc im je ponudjena, neke stvari bi znali unapred - recimo da je rucak nepotreban i da ni na jednoj voznji niko nije stigao na njega, nego se stize direktno na veceru :D

  • Podržavam 11

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4834 postova
  • Lokacija: Kosjeric
  • Motocikl: enduro

Aj dok ne stignu nove slidze i snimci malo da filozofiramo. :D

 

Molio bih sve nezadovoljne, da zavrnu rukave i naprave jednom godisnje enduro okupljanje u njihovom kraju. Tada ce im biti mnogo jasnije, sto nije ovako nego onako.

Ljudi koji su organizovali ovo okupljanje pored snage i volje, ulozili su svoje zivce, obraz, porodici uskratili veliki deo vremena i poklonili ga ljudima koje vecinom ni ne poznaju, dosta puta i iz svog dzepa doturili, mnogo goriva sagoreli, bili pod tenzijom pre skupa i dok su svi opusteno za vikend uzivali oni su mozgali i trcali oko nas da nam udovolje, i kad svi odu jos dva dana raspremali .....

 

Bio sam i gost i organizator, pa znam kako je.

Desert i njegova ekipa nisu nista uradili namerno lose, vec ljudi nemaju iskustva sa ovakvim dogadjajima. To sto je za Drazu hard, za njih je neprohodno, i to je za postovati!

 

Sledece godine Draza ce verovatno da se prijavi kao volonter, i organizuje njegove drugare da vode jednu hard grupu po Staroj. Na taj nacin ce pomoci Desertu da upotpuni dogadjaj, a mi cemo imati usput koga da zajebavamo ako nam trasa ne bude po volji. :D

 

Sledeca opcija je Rumunija. Imas lepo hotel, imas vodice, biras sta ces da jedes, ima i da jebes, ima hard, ima soft, pa izvolite gospodo. Plati pa se klati, i buni se ako ti nije po volji.

  • Podržavam 18

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Kurblaj Khan, 3245 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: motor, da

Slazem se da svako ima svoj usud u voznji...ipak je druzenje sa dragim ljudima , koje vidjam samo na ovakvim okupljanima moj najveci usud...preporucujem za sledeci put 0takoje.gif.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 177 postova
  • Lokacija: Kosjerić
  • Motocikl: Enduro

Ekipa iz Kosjerića uglavnom nema zamerke vredne javnog pominjanja. Primedbama tipa "uz viršle ne ide majonez već senf" ili "zašto ste doneli jogurt kad je Zoki tražio mleko" 1lol.gif možemo samo da obeshrabrimo organizatora pa da sledeće godine nema ništa od druženja.

Što se tiče rute, ja sam vozio onu koja je i planirana i predstavljena ovde, i mogu reći da je bila savršen izbor i za moju afriku i za moje vozačke sposobnosti. Za mene taman, bolje nije moglo.

Zato sve pohvale društvu iz Pirota i samo napred, radujem se sledećem skupu na Staroj Planini.

  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Kurblaj Khan, 3245 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: motor, da

1lol.gif1lol.gif

 

Tacno sam znao da ce da napise neku proporciju u korist asfalta za teskase, standardno.

 

Sto se mene tice voziiiiii brate, siroko ti polje 1zdravo.gif , a sto se druzenja tice "mislim da nismo nista propustili" , stvarno je bilo extra.

Pozdrav svim ucesnicima.

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 654 postova
  • Lokacija: CACAK
  • Motocikl: SUZUKI DR650se `96g

E, samo da dodam ja jos nesto u vezi ovih enduro organizacija.

Nemoj bre da se zajebavate vise i da nas setate za taj ...SENF, ako organizujete druzenje kupite i jebeni SENF.

 

P.S. Kobasice ce mo mi doneti...he ..he

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4834 postova
  • Lokacija: Kosjeric
  • Motocikl: enduro

A Kepo neznam sto si me uzeo na zub jer vidis i sam da sam bio zadovoljan svime a pogotovu sto si me uputio u nezaboravnu avanturu . I neznam stvarno o cemu sad ovde raspravljamo . A uostalom i nemamo mi sta da raspravljamo .

Ako imas neke slike i slicno kaci a sa raspravom kad se vidimo .

 

Drazo nisam te uzeo na zub bezveze. Tvoji predhodni postovi su me naveli na to. Sad da izvlacim neke detalje, stvarno ne mogu.

Ali treba da znas da ti ne mislim nista lose, mislim da sam ti i dao do znanja kad smo se videli, vec samo malo spusti loptu u vezi samog dogadjaja. Previse si kritican na dogadjaj(i kritike su donekle na mestu), ali nema potrebe za tim, pogotovo ovako javno. Na taj nacin obeshrabrujes i nerviras ljude dobre volje.

Ako vec imas neku ideju, sacekaj momenat pa im reci. Ukljuci se u igru i na neki nacin pomogni, podrzi.

I ja se slazem da je lokacija kampa odlicna, ali je pozicija losa. Daleko bolje mesto je na jezeru. Ali to cu se cuti sa Desertom kad sve prodje, pa mu lepo dati predlog i za tu opciju.

Jos jednom, ljudi volontiraju a ne profitiraju da bi nama bilo lepo, i to se mora postovati. Ako im ukazemo postovanje, sutra ce imati volje da nam naprave jos bolje.

Svrha ovih okupljanja je pored ostalog, i popularizacija ovog sporta. Ako ste primetili zadnjih 5 god krug ljudi se siri, i to je jako dobro. Samim tim siri se i prijateljstvo sto je bitna stvar u celoj prici.

Kada smo dolazili na Staru, drugar je zavrsio pored puta, srecom ne povredjen. Istog momenta se cujemo sa Ruskom, on zove Djordjina, i situacija se resava za sat vremena. Motor spakovan i otpremljen za Valjevo. Sta vise reci?

  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4834 postova
  • Lokacija: Kosjeric
  • Motocikl: enduro

Ja neznam druze gde sam bio previse kritican . Lepo sam napisao moje misljenje kao sto i svako treba da napise . Sledece godine se sve to sabere i napravi jos bolji dogadjas . Sledece opet kritike pa onda jos bolji . Pa tako to ide .

A pogledaj jos nekoliko postova i videces da jos nekome nije bilo nesto na mestu . Mozda su to neki klinci ili sta vec pa ne treba da se njihovo uzme za pravo .Ali svako ovde moze da napise sta mu se nije svidjalo. I ja bi to voleo posle neko moje organizacije da mi neko kaze . Naravno ne preko pp nego ovde pa da svi vide i da se svi ukljuce u resavanje problema za sledecu godinu .

 

 

Ni i jednom postu nisam toliko kritikovao da bi se neko naso uvredjen . A ako si procitao gornji moj post lepo sam napisao da hocu da pomognem sledece godine ( naravno ako oni to budu hteli ) .

 

Ne vidim razloga za raspravu .

 

Ovo sto pisem se ne odnosi samo na tebe, ovo je upuceno svima.

I nije rasprava izmedju nas dvojice, ovo je dogovaranje za bolje sutra. Nemam nameru da se kacim sa endurasima, ipak smo mi jedna velika sekta. :D

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Honda pa sve onda.... , 630 postova
  • Lokacija: Pirot
  • Motocikl: Africa Twin rd07, Suzuki dr 650

Evo da se oglasi i moja malenkost. Da Vam kazem iskreno prilicno sam obeshrabren zbog pojedinih komentara... Presao sam vozilom preko 400 km za ova nekoliko dana sto u nabavkama sto u voznji hrane iz restorana na karaulu, jer nije bilo drugog mesta koje bi primilo veci broj ljudi a da ne kosta mnogo... Za svaki obrok po 80 km...Nisam posteno ni spavao da vam kazem iskreno... Potrosio puno para i za gorivo i restoran, kombic se kvario, menjao gume u divljini, prokuvavao mi motor po dva puta u svakom dolasku i odlasku, dolivao vodu u hladnjak,cekao da se ohladi motor pa terao dalje i zurio da serviram sve na vreme i da niko nista ne oseti....... Da molim tamo, da molim ovamo,drz pitaj onog, de moli ovog.... Neka grupa je tamo stigla koja nije sa nama ni rucavala ni spavala ni druzila se ni zajedno vozila a ponasa se tako slobodno da komentarise bilo sta u vezi organizacije. Ta grupa se sa nama pogodila samo po datumu i nista vise i ne znam zasto u opste raspravlja o bilo kakvoj organizaciji.

Umesto da prepustim da neko drugi organizuje sve i da trci da sve bude dobro i da se znoji i misli da li ce se neko povrediti i kako ce ga izvuci iz one planincine, i zvati veliki quad da podje gore za nedaj boze, da ne budu pohapseni na granicnoj liniji, a ja da sednem na motor kao neki, vozim se uzivam i posle sednem na komp i razvezem od kulina bana kako i sta treba.... Ja sam se brinuo i za te sto me sada prozivaju ovde javno jer sam bio odgovoran kao organizator i za njih a tako sam se i osecao iako nisu bili deo organizacije...

Mislim da ko nije organizovao voznju nikada u zivotu jednostavno nema prava i nedopustiovo je da o tome raspravlja.. neka bolje kaze: Evo ja sam te i te godine organizovao voznju i uradio tako i tako sto je bilo ispravno a vi ste pogresili... Ali izgleda da najvise drece oni sto najmanje rade, kao i za sve u zivotu sto biva.....

 

Puno Vas pozdravlja profa 1zdravo.gif

  • Podržavam 16

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 183 postova
  • Lokacija: Ivanjica
  • Motocikl: XRV-750-RD04

Nisam hteo da se ukljucujem jer nisam dosao na Staru, ali sam pomno pratio temu i kao jedan od prethodnih organizatora strpljenje me je izdalo:

 

Drazo, nisam te upoznao a verovatno ce se to desiti. Kroz gotovo sve tvoje postove provejava gordost, Razmisli malo o tome jer kazu da je to najveci smrtni greh, Ne spore ljudi tvoje komentare na organizaciju jer propusta bude u svakoj organizaciji slicnih dogadjaja vec nacin na koji to radis. Iritiras, bre, brate mili.

 

Pozdrrav i od mene pa se nekom prilikom vidimo da popricamo . I naravno necemo vise dolaziti na tvoje organizacije da vam smetamo .

 

I mislim da si u pravu za ovu svoju odluku. Bice to na obostrano zadovoljstvo: tvoje a i bilo kog buduceg organizatora.

 

Pozdrav

 

Bimba

 

 

 

  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Honda pa sve onda.... , 630 postova
  • Lokacija: Pirot
  • Motocikl: Africa Twin rd07, Suzuki dr 650

Ja sam ocekivao da ces reci ovako: profo zameram ti to, to i to.. Ovo nije dobro, ovo je trebalo ovako a ono onako. Smestaj sam pokusavao da obezbedim na zavojskom jezeru ali nije moglo jer su to prostorije ronilackog kluba koji nije mogao da nam ih ustupi... nije bilo drugog resenja osim karaule koja nam je odobrena i koja nije bila skupa sto je takodje veoma vazno. Ti u startu nisi bio zainteresovan ni za smestaj ni za hranu, imao si primedbi da je daleko ali si ti to resio. Dosao si kolima i prikolicom tako da nisi vozio motore po asvaltu i zaista ne znam zbog cega me kritikujes... Ja bih zaista mnogo voleo da organizujes sledece godine kod tebe u tvom kraju i da me pozoves kao sto sam ja pozvao i tebe i da se lepo druzimo kao i sada. Ja cu videti kako se to radi bolje i naucicu nesto od tebe kao starijeg coveka i iskusnijeg vozaca.

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Kurblaj Khan, 3245 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: motor, da

Jel neko ovde trazio .....SENF ??

 

 

A KLAKER...a ZAJECARSKO..... a kugle sladoleda od 10 dindzi u Pirotu..... a dzem sto sam smazao :zvizduk: ..:nanana: ..:lol: :lol:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4834 postova
  • Lokacija: Kosjeric
  • Motocikl: enduro

Aj senf, aj i mleko nekako da oprostimo, al kad nema po kila brasna za Zokijeve palacinke, e to je vec veeeliki propust.

Kako su samo nedostajali ti palacinci .... :ooo:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • - enduro sector -, 2146 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: adventure

Ako organizatori odnoso pokretaci teme zele da procistim temu od "spama" tu sam. 0takoje.gif Pa da se vratimo na fotografije i utiske ..

 

 

Fantasticni predeli za voznju, bio sam tu pre par meseci na 24h Koprena takmicenju i prosao maltene ceo region peske. Vidim da ste dobar deo vozili i bas mi je zao sto nisam bio u mogucnosti da dodjem ove godine.

Nadam se da ce biti mesta za popravni dogodine 0takoje.gif

 

 

 

zfw9.jpg

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 388 postova
  • Lokacija: Banja Luka
  • Motocikl: Yamaha XT 660 R

Za početak jedan veliki pozdrav za organizatore i sve učesnike vožnje ! Od početka pratim ovu temu, a iskreno mi je žao što , zbog porodičnih obaveza , nisam mogao doći.

Iz priloženih fotki i videa vidim da nije nedostajalo dobre vožnje i druženja, a to je i poenta svega ! Naravno da će se uvijek naći i neko ko je nezadovoljan ali to je njegovo legitimno pravo , zar ne ?

Organizatoru čestitke na entuzijazmu i uloženom trudu, sigurno da nije bilo lako iznijeti taj teret, a to zna svako ko se usudio na taj korak. Ako se i potkrala neka "greška" u organizaciji to se ni pod tačkom razno ne smije zamjeriti već naprotiv, treba pomoći u otklanjanju istih. Iskustvo se ne kupuje već stiče i ne sumnjam da će slijedeća vožnja na Staroj planini biti još bolja .

Eto, da ne gnjavim više, nadam se da ćemo se slijedeće godine gledati i u ovim našim krajevima,jer naša ekipa iz Banjaluke slijedeće godine sprema dobru vožnju po planinskim prostranstvima Republike Srpske i Bih, a bićete obaviješteni !

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1221 postova
  • Lokacija: Valjevo
  • Motocikl: BMW sekta

Do poslednjeg trenutka sam zeleo da dodjem dole da se druzim sa Vama. Na zalost nisam uspeo, a vidim da vam je bilo posebno. Bas vam zavidim.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 256 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: Gas Gas Ec 300

Evo ja upalio forum sad, vidim 2 strane nove, reko slike i snimci, kad ono prepirka :stabre:. Ja se ne bunim nista, bitno da sam stigao na destinaciju, upoznao nove, sreo stare endurase, imao lepo da pojedem, da spavam, da se druzim, a 40-50km gore dole nije opasno. Tako da stavljajte te slike i snimke da vidimo kako to izgleda preko kamere i naravno sledece godine opet Profo da napravis, sve je to dobro, ne brini se ti nista :zdravo:.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 210 postova
  • Lokacija: Zajecar
  • Motocikl: Yamaha 500XTZ Tenere (3AJ) - AGAIN :)

Da i ja izjavim nesto za dnevnik...

 

Definitivno, Drazo, nesporazum nastaje zbog nacina na koji izlazes stvari. Pojedine tvoje primedbe zaista u samoj osnovi jesu opravdane, ali TON tvoga obracanja izgleda kao da zelis nekoga da popljujes, a ne da dobronamerno ukazes na greske radi opsteg boljitka. Mozda je to samo do preciznosti u odabiru reci i nemas losu nameru, ali moras obratiti paznju na ton jer je vazno i kako se nesto kaze, a ne samo sta se kaze.

 

Treba definitivno cestitati Liji na organizaciji boravka u kampu i na brizi da endurasi budu napojeni i nahranjeni. Mislim da je tu odradio fantastican posao (ne racunajuci SENF :lol: ). Sto rece Kepo, sve je to volonterski i zaista ne treba biti previse kritican, osim ako cilj nije da se svi sledeci put jos bolje provedemo. Ja nisam koristio usluge koje je Pustinjska lija pruzila ali oci imam i jasni su mi logisticki problemi koje je morao resiti. RESPECT za to.

 

Moje blage zamerke se se odnose na organizaciju voznji i ruta.

 

- Na ovakvom dogadjaju, mislim da se moraju isplanirati hard i soft rute kao i njihove alternative (mislim ono kao plan B u slucaju promene vremenskih prilika i slicno.)

U konkretnom slucaju, hard ruta nije ni bila planirana ali je vozena zahvaljujuci entuzijazmu ucesnika - Smatram da je morala biti planirana od pocetka.

-Soft ruta je bila udaljena od kampa, ali po meni to ne predstavlja veci problem. Problem je mozda sto je trebala striktnija organizacija. Na soft ruti nije bilo ''cistaca'' pa je zabelezeno par ''jurenja'''po planini. Soft ruta bi trebalo da bude planirana sa malo sirim vremenskim okvirom jer sam u razgovoru sa pojedinim ucesnicima zakljucio da bi oni zeleli malo vise vremena za slikanje, uzivanje u prirodi, upoznavanje okoline (sa nekog vrha, recimo).

Od samog pocetka kvadovi su planirani kao ''cistaci'' ali se vremenom ta koncepcija razbila. Voleo bih da cujem misljenje jos nekog sa ove rute jer ja celu pricu zbog loma zadnjeg amortizera i prilicnog zaostajanja nakon toga, mozda drugacije vidim. Osecao sam se veoma neprijatno sto usporavam grupu i sto me moraju stalno cekati, ali zaista nisam mogao nista uciniti po tom pitanju osim da je (grupu), na prvom pogodnom mestu, lisim balasta :)

Ne zelim da se ovo shvati kao napad na nekoga. Lokalni momci su se svojski trudili: ''Zika'' je nekoliko puta sam sedao na neke teze motore da ih pretera do pitomijeg terena, kvad je u drugom delu ture zaista bio iza mene da ne zalutam, iako se verovatno smarao zbog sporosti, ''Caki'' je bio sve vreme sa mnom kada smo omasili put - HVALA VAM na tome. Dakle, trud i zalaganje Pirocanaca nijednom ne dovodim u pitanje. Jedino sam stekao utisak da su neke stvari mogle biti detaljnije planirane i uloge preciznije dodeljene. Mislim da su ''problemi'' lako otklonjivi i da cemo svi sledece godine jos vise uzivati. Ima nas mnogo iz razlicitih krajeva zemlje, razlicitih po karakteru i mnogim drugim stvarima, ali svi delimo ljubav prema off road voznji i trebalo bi da se svi zajedno potrudimo da nam svima bude sto lepse.

Izvinjavam se na epskoj opsirnosti.

  • Podržavam 5

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja