Jump to content

Moto Zajednica

ENDURO Stara Planina

Recommended Posts

  • Honda pa sve onda.... , 630 postova
  • Lokacija: Pirot
  • Motocikl: Africa Twin rd07, Suzuki dr 650

Pa jednom smo zaleteli i presli granicu kad smo bili na planinu Ruj, mada nema zive duse.... Al nas bilo strah posteno....Vozimo,vozimo i pred sobom kamen NRB... :stabre:

Jedno 5km smo zasli kod komsija mada nas nisu primetili.....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • oddball, 1134 postova
  • Lokacija: Alba Greca
  • Motocikl: tri šrafa u nozi

LOL, mogli ste i do Zlatnih Pjasci da stignete niko pojma ne bi imao da ste presli granicu :)

 

Po slikama prilicno lepo deluje sve to, kapiram da bi i voznjica bila gotivna. Mom KLEpetalu treba zameniti gume posto je safa full slick pa ako se to desi do tada (realno - moralo bi) eto i mene sa vama.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Honda pa sve onda.... , 630 postova
  • Lokacija: Pirot
  • Motocikl: Africa Twin rd07, Suzuki dr 650

Moj predlog rute izgleda ovako. Dolazak u Pirot u petak vece. Cepamo do Dojkinaca i u karauli se smestate, vecerate i spavate. Ujutru rano dorucak pa se ide za uzbrdo pa desno do Koprena a potom uz samu granicu do Krvavih bara i dalje do Midzora. od Midzora preko skijaskih staza se spustamo u Topli Do i tamo spavamo ako uspemo da obezbedimo i tu Karaulu.Subota vece spavanjac a i Nedelju ujutro moze Kepina ruta.... Staze su teske, Kepo vam nije to rekao. Ljudi tu ima 200 km voznje....

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Advanced DJ Member, 4305 postova
  • Lokacija: Dunav na vidiku..
  • Motocikl: Šarulja queen RD04

Jedino bi dodao da od Krvavih bara do Arbinja nemoze da se prodje nikako motorom jer je tokom velike poplave pre nekoliko godina sruseno vise mostova i sada na spustu sa krvavih bara prema dojkinackoj reci ima i ogromnih stena velicine automobila po celom putu pa tuda jedino da na ledjima nosis prevozno sredstvo :zvizduk: . Ja sam prolazio pesaka od Dojinaca do Krvavih bara pre godinu dana u novembru i koliko znam stanje nije promenjeno. To je tricavih 14km. Arbinje je jedan od najlepsih predela ovog dela Srbije i zahvaljujuci neprohodnosti za velike kamione i drvosece jos uvek izgleda netaknuto. Preporucujem da se taj deo , kao i vodopad Tupavica poseti recimo posle rucka jer je jako blizu od karaule gde ce biti smestaj.

 

Ovo zvuči kao odlična hard enduro staza.. verujem da će biti zainteresovanih za ovo nemoguće..

čekaj samo da Koma i ostali vide ovo..:D

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 290 postova
  • Lokacija: Konjarnik-Bgd
  • Motocikl: dr 650 se - T7

idealna akcija je produzeni vikend od cetvrtka do ponedeljka.

Realno, u cetvrtak i nedelju vece je najbolja zabava u ovakvim do jaja zajebanim predelima!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Advanced DJ Member, 4305 postova
  • Lokacija: Dunav na vidiku..
  • Motocikl: Šarulja queen RD04

Da, čim je nešto tako daleko.. ne isplati se oma nazad :jee:

 

Znači Zippacope krećemo u sredu..ako dođe Jager..sigurno :moto3:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 77 postova
  • Lokacija: Pirot
  • Motocikl: XTZ 750 Super Tenere

Jedino bi dodao da od Krvavih bara do Arbinja nemoze da se prodje nikako motorom jer je tokom velike poplave pre nekoliko godina sruseno vise mostova i sada na spustu sa krvavih bara prema dojkinackoj reci ima i ogromnih stena velicine automobila po celom putu pa tuda jedino da na ledjima nosis prevozno sredstvo :zvizduk: . Ja sam prolazio pesaka od Dojinaca do Krvavih bara pre godinu dana u novembru i koliko znam stanje nije promenjeno. To je tricavih 14km. Arbinje je jedan od najlepsih predela ovog dela Srbije i zahvaljujuci neprohodnosti za velike kamione i drvosece jos uvek izgleda netaknuto. Preporucujem da se taj deo , kao i vodopad Tupavica poseti recimo posle rucka jer je jako blizu od karaule gde ce biti smestaj.

 

Ovo zvuči kao odlična hard enduro staza.. verujem da će biti zainteresovanih za ovo nemoguće..

čekaj samo da Koma i ostali vide ovo..:D

 

Dodacu slike samo da ih pronadjem po racunaru. Ustvari i neznam na kom su al bice uskoro.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • oddball, 1134 postova
  • Lokacija: Alba Greca
  • Motocikl: tri šrafa u nozi

@ ROMMEL aka DESERT FOX 0namigivanje.gif:

kratko i jasno - vrlo zainteresovan. moj predlog za datum je avgust kada je vecina gradjana ove nesrecne drzave na godisnjem odmoru + je najtopliji period sto na planini mnogo znaci. sto se tice smestaja meni nije tolika frka, pozajmicu vrecu za spavanje. kako je reseno pitnje goriva?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4834 postova
  • Lokacija: Kosjeric
  • Motocikl: enduro

Moj predlog rute izgleda ovako. Dolazak u Pirot u petak vece. Cepamo do Dojkinaca i u karauli se smestate, vecerate i spavate. Ujutru rano dorucak pa se ide za uzbrdo pa desno do Koprena a potom uz samu granicu do Krvavih bara i dalje do Midzora. od Midzora preko skijaskih staza se spustamo u Topli Do i tamo spavamo ako uspemo da obezbedimo i tu Karaulu.Subota vece spavanjac a i Nedelju ujutro moze Kepina ruta.... Staze su teske, Kepo vam nije to rekao. Ljudi tu ima 200 km voznje....

 

Mislim da prvo treba "ti" da prodjes deonicu Kopren - Midzor, pa onda da se planira ta ruta. Ne znam do koje je mere sigurna ta deonica za voznju.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 77 postova
  • Lokacija: Pirot
  • Motocikl: XTZ 750 Super Tenere

@ ROMMEL aka DESERT FOX 0namigivanje.gif:

kratko i jasno - vrlo zainteresovan. moj predlog za datum je avgust kada je vecina gradjana ove nesrecne drzave na godisnjem odmoru + je najtopliji period sto na planini mnogo znaci. sto se tice smestaja meni nije tolika frka, pozajmicu vrecu za spavanje. kako je reseno pitnje goriva?

Najblize gorivo je u Pirotu. Mislim da nebi bilo lose da se nabave, tj ponesu neke zalihe. A do Dojkinaca je 45 km.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Honda pa sve onda.... , 630 postova
  • Lokacija: Pirot
  • Motocikl: Africa Twin rd07, Suzuki dr 650

Moj predlog rute izgleda ovako. Dolazak u Pirot u petak vece. Cepamo do Dojkinaca i u karauli se smestate, vecerate i spavate. Ujutru rano dorucak pa se ide za uzbrdo pa desno do Koprena a potom uz samu granicu do Krvavih bara i dalje do Midzora. od Midzora preko skijaskih staza se spustamo u Topli Do i tamo spavamo ako uspemo da obezbedimo i tu Karaulu.Subota vece spavanjac a i Nedelju ujutro moze Kepina ruta.... Staze su teske, Kepo vam nije to rekao. Ljudi tu ima 200 km voznje....

 

Mislim da prvo treba "ti" da prodjes deonicu Kopren - Midzor, pa onda da se planira ta ruta. Ne znam do koje je mere sigurna ta deonica za voznju.

 

Tako smo i planirali. Idemo dzipom i nosimo testeru za svaki slucaj. To smo tako i planirali. To smo se vec dogovorili ovde jos odmah.Samo malo da otopli da ne ostavimo kosti gore na planini....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4834 postova
  • Lokacija: Kosjeric
  • Motocikl: enduro

Taj put se slabo koristi, i lako moze da se desi da je neprohodan.

Velike su strmine na dosta mesta i nema sanse da se silazi sa puta, i jos ako imamo prepreku moze da pravi problem.

 

stara.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1292 postova
  • Lokacija: Lazarevo
  • Motocikl: Suzuki V-Strom 650 XT, Transalp 600 pd10

Samo da se zapljunem... 1moto3.gif Mislim da bi posle polovine Jula bilo dobro da se krene u pohod, zbog snega, kojeg ima i do Avgusta na Staroj Planini, mada meni bi bilo svejedno, ja sam čak planirao u Junu da odvozam dobar deo Istočne Srbije, sa sve kampovanjem...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1420 postova
  • Lokacija: Bliski Istok-Pančevo
  • Motocikl: Honda CRF300L

Bilo mi jako lepo prosle godine na Staroj Planini, nadam se da cu i ove uspeti da idem.

Darko alijas Desert Fox je super domacin i siguran sam da ce dobro organizovati tu voznju.

Moj predlog za termin je kraj juna kada je dan najduzi, naravno ako vremenske prilike dozvole.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 112 postova
  • Lokacija: Cacak
  • Motocikl: Ni u najavi

E da ja mogu ici spokojno jer je kolega Acimo rekao da ce me cuvati od medjeda0takoje.gif

 

Od medjeda ću te branim :takoje:

 

A to što voziš pogrešno sokoćalo... :nanana:

 

A lepo zamolih bez prozivanja na racun moje kozice.0plac.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1531 postova
  • Lokacija: Beograd-Čačak
  • Motocikl: XRV 750, TZR 125

Sad tedoh da kažem, niš ne diraj dok ne dođemo međed sa novo sekirče i ja da to osmotrimo.

 

Šomi, moram po službenoj dužnosti :ups:

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1520 postova
  • Motocikl: KTM 990 Adventure, KTM Lc4 Adventure-R 640

Moj predlog rute izgleda ovako. Dolazak u Pirot u petak vece. Cepamo do Dojkinaca i u karauli se smestate, vecerate i spavate. Ujutru rano dorucak pa se ide za uzbrdo pa desno do Koprena a potom uz samu granicu do Krvavih bara i dalje do Midzora. od Midzora preko skijaskih staza se spustamo u Topli Do i tamo spavamo ako uspemo da obezbedimo i tu Karaulu.Subota vece spavanjac a i Nedelju ujutro moze Kepina ruta.... Staze su teske, Kepo vam nije to rekao. Ljudi tu ima 200 km voznje....

 

Da li to znači da se petak na subotu spava u karauli kod Dojkinaca, a subota na nedelju karaula kod sela Topli Do? Ako je tako, biće nezgodno voziti u subotu ceo dan sa prtljagom. Ili nisam dobro razumeo.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Honda pa sve onda.... , 630 postova
  • Lokacija: Pirot
  • Motocikl: Africa Twin rd07, Suzuki dr 650

Karaulu u Toplom Dolu drzi policija tako da moramo prvo da vidimo da li hoce da nam daju. Ova u Dojkincima je nasa i tu nema problema. Ovih dana cemo da pregovaramo za ovu drugu pa na osnovu toga da smislimo rutu. Eto to je to. Zato smo krenuli i ovako rano da pripremamo, da bi sve bilo kako treba....Imamo i opciju da kamionom oteramo prtljag od Dojkinaca do Toplog Dola gde cemo organizovati i veceru...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • oddball, 1134 postova
  • Lokacija: Alba Greca
  • Motocikl: tri šrafa u nozi

Ma kakav kamion, kaci sve na motore. Mozda je bolje da se oranizuje neka malo laksa ruta kuda se moze proci lakse sa full load-om, a opet lepo da se navoza.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Enduraš, 6287 postova
  • Lokacija: Paracin
  • Motocikl: CRF300L

Jesi li ti bio na nekoj enduro voznji, jesi li pokusao da vozis offroad motorom koji je krcat stvarima i znas li razliku u voznji takvog motora i motora bez stvari ? NIkad ni jednu jedinu enduro voznju nismo vozili sa stvarima, to je krajnje neprakticno.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 795 postova
  • Lokacija: Beograd

Momci, samo da pozdravim ideju i dodam par svojih komentara.

Taj deo Srbije je po meni najlepsi, malo je udaljeno od Beograda i centralne Srbije, u stvari nije daleko nego su losi putevi pa je kolima to stvarno muka otici(malo je to sada bolje zbog skijalista)... Bio sam vise puta i leti i zimi, ne znam kada je lepse. Ceo potez uz granicu je prelep, prelep je deo i od Vranja preko Besne kobile do Bosilegrada pa uz granicu nazad. Sta god da organizujete u vasem kraju ne moze da bude lose.

Ono na sta treba da obratite paznju je da do vas ima poprilicno kilometara i to ljude kosta. Vecina mora autoputem do Nisa i nazad a to je bolesno dosadno, ili da idu okolo ali onda da se putuje ceo dan. Ovo pricam iz razloga da je opcija vikenda jako kratka. Mi smo bili jedne godine na dva dana. Prvi je bio Beograd-Kopaonik-Nis (off road od Kraljeva do Kopaonika) i drugi Nis-Bosilegrad-Vranje-Bg (vecio deo opet makadam) i iskreno RASPALI SMO SE! Po meni treba da bude okupljanje cetvrtak vece, voznja petak i subota, povratak nedelja.

Vremenski period zavisi koliko ce da bude jaka zima ali za tako lepe predele i tu daljinu najlepse je kada je bas toplo i suvo, da se ljudi ne muce. Blato ce svako da nadje ispred kuce a kada vec ides dole trebas i da uzivas u svemu, da se kupas u jezerima, pijes vodu iz potoka i vozis lagano po prirodi kada svi umiru u gradovima od vrucine. Mislim da je jun najraniji, mozda maj ako bas bude topla zima. Ne znam da li fiksirati bas termin, mislim da je ta voznja nezaobilazna i treba da zauzme mesto kao jedna bitna i vodeca u nekom mesecu zbog finansija.

Tezina staza treba da bude prilagodjana velikim motorima. Svima je jasno da ako padne kisa tu voznje nema, kad krene blatiste uzbrdo ljudi samo mogu da olupaju motore i proklinju dan kada su dosli. Ko hoce laksim motorom moze da gasira koliko mu je volja.

Obratite paznju na razdaljinu i benzin jer dole nema bas puno pumpi, to bolje znate od mene.

Najbolje je imati GPS rute, skoro svako ima neki GPS i ne trebaju vam vodici, svako ima nekog sa kim hoce da se vozi i mogu ko ljudi lagano da idu svojim tempom. Kada je organizovana grupa a recimo bude prasina uvek neko najebe ko je pozadi, ko je slabiji vozac itd. Kada imas GPS rutu ides sa ortakom svojim tempom, slikas, razgledas, uzivas na svoj nacin i ne vozis u prasini.

Spavanje u planini u satoru uvek moze da bude iznenadjenje, u zavisnosti koliko kvalitetnu opremu imas. Na Staroj smo jedne godine vozili po suncu, nailazio je oblak, mi krenuli kuci i usli u taj oblak gde se nije videlo prst pred nosom, Patak jedva pretekao padajuci niz stene (gledano od planinskog doma ka Midzoru pa levo u ambis).

Hranu svako da ponese za sebe i kupi u nekoj prodavnici, na vma da bude neka organizacija da se pivo dovuce kako znate i umete, sve ostalo cemo lako. Ne gubite vreme na to. Ako je blizu neko naseljeno mesto onda rostilj i to opet na vama da bude resetka i cumur a ostali nek skoce i kupe sta god hoce pa nek rade uz vatru. To je pravi enduro. AKo ima neka kafana onda svi tamo, dole je barem jeftino.

Eto toliko od mene, ako se setim jos neceg javljam. Poz i srecno

  • Podržavam 8

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja