Jump to content

Moto Zajednica

4T skuter

Recommended Posts

  • bodi biber, 729 postova
  • Lokacija: Pancevo(vazdusna banja)
  • Motocikl: Suzuki gsxr 1000 K9 , Vmax 1200 1996

Bolje da se uzme dobar 2T skuter potrosnja je oko 3-4l zavisi kako i gde ga vozis i da li je sa 2je.Ide i uzbrdo :D

 

Ja cu uskoro postaviti oglas ovde za svoj skuter Kymco Super 8 2009to godiste 2T,jako malo vozen.Pa ako si zaintersovan mogu ti poslati slike na mail sa karateristikama,u svakom slucaju bolji motor od agility i lepsi bar meni :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 627 postova
  • Lokacija: Beograd Republika Miljakovac
  • Motocikl: Kawasaki ZZR600E

Posle frikana ima da te smori, ako ga ne kituješ pa ni tada neće biti blizu frikanu. da bi bilo iole upotrebljivo osim po ravnom, trebao bi da pored kita poradiš i na bregastoj i karburatoru što na cenu novog dodaje ulaganja a za te pare verovatno ima raznog izbora. Ako baš hoćeš 4T nadji neki polovni, isplati se ulagati u njega za upotrebu gradu sa malom potrošnjom i solidnom snagom

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 269 postova
  • Motocikl: Syma

Posle komunisticke revolucije pametniji, vredniji, bogatiji kinezi su pobegli na ostrvo Tajwan i takve i skutere prave... :) Istina je da se najnize klase, Sym Simply ili Kymco Agility prave u Kini, kao i Piaggio Fly i onaj mali Peugeot ali kontrola kvaliteta je kapitalisticka...

 

Ovaj Kymco 8 - 2T izgleda solidno i dobar je, mada meni preskupo a opet za onog ko ne zeli da ide preko 50 ccm idealno, e sad Black Adder zna vise sigurno, bas me interesuje, da li 4T kitovan na 70 ccm ide kao 2T a trosi manje ? Koliko znam 2T da ide mora da potrosi lepo, meni je Sym Euro Jet trosio 3+ litara plus 100 gr skupog ulja...

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • bodi biber, 729 postova
  • Lokacija: Pancevo(vazdusna banja)
  • Motocikl: Suzuki gsxr 1000 K9 , Vmax 1200 1996

Kymco je Kymco kao marka i radi se na Tajlandu,a Agility je proizvod iz Kymco fabrike,tj vrsta motora kao super 8 2T.

 

4T motor moze da ide dobro kitovan,ali nikad dobro kao 2T kitovan.Razlika u potrosnji je uvek oko 2 litre. Ja msm da kitovan 4T trosi oko 4litre i to dobro kitovan,a dobro kitovan mid race 2T trosi oko 6l.S'tim da 2T midrace ima oko 16ks dok 4T ima oko 10ks ako se ne varam

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 627 postova
  • Lokacija: Beograd Republika Miljakovac
  • Motocikl: Kawasaki ZZR600E

Potrosnja kitovanog 4t ne prelazi 3l i najbolji je odnos ulaganja kit 80cc sa ostalim serijskim delovima uz malo dorade. takav moze lepo da izgura krajnju od 70-75kmh i uz brdo da potegne do 50-55kmh sa vozacem tezine 90-100kg. Da ne spominjemo da ovo osnovno ulaganje u 4T skutere ne prelazi red velicine 100-120e sa sve rukama. 2T varijanta je mnogo jaca, kako po snazi tako i po troskovima (sam auspuh koji je osnova base tuninga nije ispod 60-70e za polovan, min 100e za nov)) a to je tek prvi i osnovni korak, da ne spominjemo kit i ostale pratece delove koji dizu apetite i prave promaju u novcaniku. Po meni, posle gomile tuniranih 2T koji su extra zadovoljstvo, dajem prednost kitovanom 4T samo zbog troskova prerade i exploatacije

 

 

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 269 postova
  • Motocikl: Syma

"Kymco je Kymco kao marka i radi se na Tajlandu,a Agility je proizvod iz Kymco fabrike,tj vrsta motora kao super 8 2T. "

 

Al' se razumes u materiju... :)

 

http://en.wikipedia.org/wiki/Kymco

 

http://en.wikipedia.org/wiki/Taiwan

 

http://en.wikipedia.org/wiki/Thailand

 

Kymco Agility se pravi u Kini... Kao uostalom i iPhone itd itd... Xciting, Downtown i bolji modeli se prave na Taiwan-u...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 143 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda Transalp 600

Vozim 4 t skuter od 50 cc Peugeot tweet 2011 godiste presao 4500km tockovi 16 coli trosi oko 3 litre max , ide oko 70 km kad se lepo zagreje .Cesto letos isao od Borce do Ripnja .Jedino me nervira automatski sauh dok se ne zagreje pa ne moze brze od 55 km .SATELIS zna sve o toj vrsti skutera pa ga pitaj . A agregat je SYM ov sa SYM SYMPHONYA 50 cc 4 t

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja