Jump to content

Moto Zajednica

Savet za gume. Aprilia Pegaso Trail

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 141 postova
  • Lokacija: Baranda
  • Motocikl: Yamaha Tracer 900 GT '20

Posto moj ljubimac na sebi ima svoje fabricke Pirelli gume, koje nisu istrosene ali su vec prilicno stare (2006.) i postale su nekako tvrde, vec duze vreme razmisljam koje gume je najbolje kupiti za bajk. U pitanju je Aprilia Pegaso Trail 2006. godiste.

 

Relativno sam nov u moto-svetu pa mislim da je ipak najbolje pitati iskusne bajkeve ovog foruma za savet, da ne bih napravio neku glupu gresku.

 

Posto nemam ambicija za off-road, dakle samo putovanja i asfalt mislim da bi mi najvise legle gume Continental Conti Trail Attack.

Sta vi mislite o ovim gumama? Ili da li mozda postoji neko bolje resenje za mene? 0stabre.gif1neznam.gif

 

Hvala unapred i pozdrav

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Skuteras, 3629 postova
  • Lokacija: Ivanjica
  • Motocikl: Suzuki Burgman 250

Pirelli Scorpion Trail. Ja sam ih imao na slicnom motoru i bio prezadovoljan na asfaltu. Drzalue su izuzetno lepo cak i po mokrom. Jedino sto na internet prodaja guma imaju jacu cenu od svih. Ne znam da li ima negde jeftinije da se nadje

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 74 postova
  • Lokacija: Muzlja
  • Motocikl: BMW f 650 st

Zdr.ja imam Mishelin Anakee i mogu da ti kazem da je ok.A i pegaso trail sam vozio sa tvojim gumama pa je i to ok.1neznam.gif

Trazi,pa sta trefis povoljnije!Pozdrav1zdravo.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Skuteras, 3629 postova
  • Lokacija: Ivanjica
  • Motocikl: Suzuki Burgman 250

Anakee je odlicna guma, ali ako nece sa asfalta onda bolje da kupi neku trajniju. Anake ce od pravog puta da postane kocka vrlo brzo, a i lize se lepo na asfaltu.

 

Jos jedna mi pala na pamet koju bih mogao da preporucim, Bridgestone Battle Wing 501 - 502. Izuzetno dugotrajna, dobro drzi i na suvom i na mokrom, dobra informacija o stanju puta, dobre i na kocenju. Ta guma ima malo manje zaobljen gazni deo, pa se vrlo lako opegla od ivice do ivice, tako da moze jednako da se potrosi. Maximalni procenat iskoriscenja :D

 

Pricam samo o gumama koje sam vozio. Mozda ima i boljih

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 141 postova
  • Lokacija: Baranda
  • Motocikl: Yamaha Tracer 900 GT '20

Zdr.ja imam Mishelin Anakee i mogu da ti kazem da je ok.A i pegaso trail sam vozio sa tvojim gumama pa je i to ok.1neznam.gif

Trazi,pa sta trefis povoljnije!Pozdrav1zdravo.gif

 

Deluju odlicno ove Miselinke, moram samo jos proveriti cene pa da vidim sta mi se najvise isplati 0takoje.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • bodi biber, 729 postova
  • Lokacija: Pancevo(vazdusna banja)
  • Motocikl: Suzuki gsxr 1000 K9 , Vmax 1200 1996

Zapravo Michelin Anakee 2 traju 30% vise nego recimo Bridgestone Battlewing 501-502.

 

Postoje uporedni testovi u miljama.Primera radi na GS1200 decko je za Battlewing izasao na 6000 milja dok je na anakee izasao na 8000 skoro 9000 milja,pricam o zadnjoj gumi.

Prednja msm da je odnos bio 10 000 vs 14 000 milja u korist Anakee.

 

Bridgestone je meksa guma i vise se trosi.Anekee 2 je trenutno jedna od najizdrzljivijh guma na trzistu u odnosu 80:20 asfalt - offroad.

 

http://www.revzilla.com/product/michelin-anakee-2-adventure-touring-radial-rear-tires

 

http://www.revzilla.com/product/bridgestone-battlewing-502-tire

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 141 postova
  • Lokacija: Baranda
  • Motocikl: Yamaha Tracer 900 GT '20

Zapravo Michelin Anakee 2 traju 30% vise nego recimo Bridgestone Battlewing 501-502.

 

Postoje uporedni testovi u miljama.Primera radi na GS1200 decko je za Battlewing izasao na 6000 milja dok je na anakee izasao na 8000 skoro 9000 milja,pricam o zadnjoj gumi.

Prednja msm da je odnos bio 10 000 vs 14 000 milja u korist Anakee.

 

Bridgestone je meksa guma i vise se trosi.Anekee 2 je trenutno jedna od najizdrzljivijh guma na trzistu u odnosu 80:20 asfalt - offroad.

 

http://www.revzilla....dial-rear-tires

 

http://www.revzilla....lewing-502-tire

 

Pogotovo ce meni cvrsca guma igrati ulogu jer se meksa po asfaltu vise trosi. Trebam samo jos videti cene njih, a mislim da su Anakee i odprilike 50% skuplje nego neke mekse...0stabre.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Skuteras, 3629 postova
  • Lokacija: Ivanjica
  • Motocikl: Suzuki Burgman 250

Ja sam prosle godine zvao za Anakee na nekoliko mesta u Srbiji i nigde ih nije imalo na stanju. Od dva coveka sam tad dobio info da ce sledeci put kada stignu kod nas imati bar jedno 20% vecu cenu iz nekog razloga, sad se ne secam kojeg. Inace cena za par je bila oko 22-23.000din

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 141 postova
  • Lokacija: Baranda
  • Motocikl: Yamaha Tracer 900 GT '20

Ja sam prosle godine zvao za Anakee na nekoliko mesta u Srbiji i nigde ih nije imalo na stanju. Od dva coveka sam tad dobio info da ce sledeci put kada stignu kod nas imati bar jedno 20% vecu cenu iz nekog razloga, sad se ne secam kojeg. Inace cena za par je bila oko 22-23.000din

 

To je onda i ok cena. Za sad sam ih nasao samo u Ryu Motorsu gde bi par kostao oko 28-29 hiljada 0stabre.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja