Jump to content

Moto Zajednica

Zamena ulja

Recommended Posts

  • U prolazu, 42 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Z750

pri jednoj zameni ulja nakon sto sam sve zamenio i prvi put upalio motor lampica za ulje nije htela da se ugasi. Zaturirao sam motor misleci da je negde ostao vazdusni cep nakon cega se ugasila. Motor je normalno radio posle toga. Jel ovo ispravno ili ne? i sta raditi kad se ovako nesto desi posto motor ne moze da vergla kad je kil switch ugasen

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4345 postova
pri jednoj zameni ulja nakon sto sam sve zamenio i prvi put upalio motor lampica za ulje nije htela da se ugasi. Zaturirao sam motor misleci da je negde ostao vazdusni cep nakon cega se ugasila. Motor je normalno radio posle toga. Jel ovo ispravno ili ne? i sta raditi kad se ovako nesto desi posto motor ne moze da vergla kad je kil switch ugasen
Није исправно да турираш мотор у тој ситуации. Боље да причекаш још који секунд а ако ни тад не угаси ГАСИШ машину. Пробаш опет после секунд два и ако ни тад, тражиш где је проблем. Највеча је грешка што при замени уља остављате да се машина цеди дуже време, при том се исцеди и уљна пумпа па мало касније подиже притисак. Неколико капи старог уља ништа не мењају:)

Sent from my SM-G903F using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 42 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Z750
12 minutes ago, Krokodilo said:

Није исправно да турираш мотор у тој ситуации. Боље да причекаш још који секунд а ако ни тад не угаси ГАСИШ машину. Пробаш опет после секунд два и ако ни тад, тражиш где је проблем. Највеча је грешка што при замени уља остављате да се машина цеди дуже време, при том се исцеди и уљна пумпа па мало касније подиже притисак. Неколико капи старог уља ништа не мењају:)

Sent from my SM-G903F using Tapatalk
 

ulje se cedilo ne preko 20min iz iz ove teme kapiram da se jeste ispraznila uljna pumpa... jesam probao vise puta i nije se ugasila lampica pa sam eto to uradio iz ne znanja... Sta je tvoj savet za takvu situaciju? skidanje kabla sa svecice pa verglanje dok ne povuce? Koliko vidim iz tvojih postova majstor si pa ako si voljan da podelis bilo bi dobro da znam sta raditi takvoj situaciji.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4345 postova

довољно је да угасиш па упалиш опет, верглање у празно без каблова па и свечица практикујем после ремонта машине. Турирање машине није препоручљиво ни одмах после паљења машине која је стајала угашена пар сати, требало би бар минут да "доџе себи" после паљења да одради у месту док местиш кацигу, гасиш цигарету, гледаш добру рибу која управо пролази и сл..........:)

Sent from my SM-G903F using Tapatalk

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4345 postova

обавезно напуни нови филтер уља пре монтаже, сипаш па окречеш га накошен да папир у њему упије па сипаш опет да опет упије и кад више наче шрафиш.

Sent from my SM-G903F using Tapatalk

  • Hvala 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 4301 postova
On 5/15/2019 at 2:16 PM, kol said:

pri jednoj zameni ulja nakon sto sam sve zamenio i prvi put upalio motor lampica za ulje nije htela da se ugasi. Zaturirao sam motor misleci da je negde ostao vazdusni cep nakon cega se ugasila. Motor je normalno radio posle toga. Jel ovo ispravno ili ne? i sta raditi kad se ovako nesto desi posto motor ne moze da vergla kad je kil switch ugasen

Desava se da ostane upaljena nakon pada motora sa copave, u voznji i slicno. Jedan od nacina da se taj cep eliminise i ugasi lampica je da se malo odvrne filter ulja sve dok ne pocne da curi na filter i onda zavrne nazad.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4345 postova

Зато цеџење уља до "прекосутра" није препоручљиво. Испустиш, мало на леву/десну страну што може да исцури и затвараш штопну и сипаш ново. А опиљци у уљу дефинитивно нису добар знак, поготово код Јапанца.

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6469 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački

Ima u mom postu nekoliko strana unazad link ka mojoj temi o zameni ulja u agregatu a koja je nadopunjena ilustracijama koliko starog ulja može da zaostane ako se ne potrudi da se izbaci, na BMW bokseru to može da bude i celih 300ml, nakon akademskih 15 minuta ceđenja vrelog motora. Ko se brine što se upozoravajuća lampica pritiska ulja ne gasi za vreme verglanja ili odmah nakon paljenja, neka zavergalva motor bez da ga upali par puta za redom, to će pogurati ulje u magistralu. Ta lupnjava koja se čuje, su zupčanici uljne pumpe koji rade tih sekundu, ili nekoliko, bez punog opterećenja.

 

Pročitao sam da se spominje nekakav vazdušni čep koji može da se formira. Uljna pumpa ima ozbiljan protok i pritisak, a sama uljna magistrala nije hermetički zatvoren krug. Kad motor padne, ulje se prelije na bok i uljna pumpa nije više uronjena, dolazi do gubitka pritiska i paljenja lampice jer nema protoka. Kad se uspravi, ulje se povrati na svoje mesto brzo i paljenje je skoro isto ko pri zameni.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja