Jump to content

Moto Zajednica

Zamena ulja

Recommended Posts

  • Drug član, 4345 postova
Da, Mototaktol iz Modriče je odlično ulje i nije skupo.
Ja sam iz Banjaluke tako da mi je dostupno, ali ne znam ima li ga u Srbiji.
Ako zadovoljava API standard za vaš motor i ako je dostupno, onda vam ga i ja preporučujem.
Ja sipam Modrička ulja u sve, od kosilice pa nadalje.
 
MOTOTAKTOL_RACING_4T_SAE_15W-50.png
Modricina gama proizvoda je strasna, udjite na oficijalni sajt BOLI GLAVA

Sent from my SM-G903F using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4345 postova
Piljevina u agregat? Pa ko to radi, koji je to um!
Snalaźili se ljudi, nije bilo delova , precizne masine samo u "drzavnim rukama" a privatno drebonge, freze i oztalo naucna fantastika.

Sent from my SM-G903F using Tapatalk

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4345 postova
Snalaźili se ljudi, nije bilo delova , precizne masine samo u "drzavnim rukama" a privatno drebonge, freze i oztalo naucna fantastika.

Sent from my SM-G903F using Tapatalk

I Valvoline je odlican, nama u Makedoniji je do skoro bio dostupan po ekstra cenama na benziskim pumpama Makpetrola i zbog cene "nije bio original", sada Makpetrol radi Repsol pa je on postao "falsifikat" jer se prodaje za upola cene nego sto je bio u ducanima. Ma Balkan Balkan kako bese ona pesma.

Sent from my SM-G903F using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6469 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački
Pre 10 sati, Krokodilo je napisao:
Pre 11 sati, đunta je napisao:
Pa nije se čulo ni na dve Peglice koje sam imao u svom životu, a Aran brodski motor se čuje kod je prolupao a traje neograničeno inače.

Hteo sam da kazem da standardni motorcikl u normalnom rezimu upotrebe ne trosi ulje ako je koncipiran da to ne radi. Ali mnogi od nas gube kriterium sta je normalna upotreba a sta ne, promena izduvnog sistema, sportskog filtra za vazduh, dizne, remap i slicno je vec napustanje standardnog. Jurnjava po 300km/ h po autoputu, startovanje, ulicne trke, drzenje na punih obrtaja do isklucenja od cega mi se najvise gadi i slicno je totalno nestandardna upotreba motorcikla. Hondu CBR1000RR koju ja odrzavam trosi i do 800grama ulja na jednu trku ali u njoj nista nije standardno i to je normalna stvar u njenom slucaju. Inace mi smo slepo crevo sveta osobito Balkan tako da mnoge stvari nisu original, pa i neka motorna ulja. Retko ko obraca paznju na datuma proizvodnje koji je utisnut na dnu kantice, obliku ambalaze koja se menja skoro svake godine i mnogo toga. Nisam genije i ne pravim se to ali bogami iskustva imam mnogo.

Ima opšta tema o uljima i uslovno izdvojena za BMW bokser agregate al ne može nikad bez ofa. Naravno da je tako, naprosto tako tehnika funkcioniše, jednako ko i falšeraj za sve a ne samo za ulja na ovim prostorima.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6469 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački
pre 7 minuta, ivica744 je napisao:

Kao i grafitno ulje,sve lepo radi do zamene istog a onda jedno 200-300 km i otvaraj motor:na_glavi:

Nije tako baš, LM pravi odlična ulja obagaćena molibdenom, u žargonu grafitom, imaju i u vidu aditiva koji je prevashodno projketovan za ubacivanje u mineralna ulja i to u strogo definisanoj i količini i postupku, problem nastaje od dupliranja količine po sistemu, od viška ne boli glava, a upravo boli, zalepe karike i mora da se razvaljuje. Doduše, ima raznoraznih sumnjivih pijačnih šarenih konzervica "magičnog" dejstva za jednokratno i kratkotrajno produženje veka izdahnulog agregata. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4345 postova
Ма јок бре,наспеш ''универзални модификатор'' и смеш да тераш и без уља,јеси гледао рекламу тамо негде 94-е,95-е?
I MOTOR UP, DURALUBE takodje.

Sent from my SM-G903F using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8862 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD
Pre 22 sati, Krokodilo je napisao:

Kod nas u Makedoniji dostupni sa samo aditivi od Bardahla, ulje jos nisu poceli uvoziti, inace pazite ulja za motorcikle se jos bore za interval promene od oko 10000-12000 kilometara a kod automobila prelazi i raspon od 40000 a kod kamiona i 100000 kilometara. Zato 20€ za litra "motocucle oli" je vise od previse. Meni je omiljen TEXACO MOTEX 4TX 10-40, u gorepomenutom CBRu sipali smo ove sezone PAKELO koje iako kazu podmazuje Ferarijeve masine mene ne odusevljava uopste. Inace ne znam kako kod vas kotira Modrica, MOTOTAKTOL 4T 15-50 je odlicno ulje i prihvatljive je cene. Probajte i necete pogresiti.

Na mom motoru, servisni interval fabrika je propisala da se radi na 12K, sintetika 10W30 3.4L....nemam srca ni duse da tad radim, skratio sam ga na 6-8K.

U razgovoru sa Hondinim majstorom (Nace) pitao sam ga kako mu se cini ulje na oko, boja, miris, pod prstima sto bi rekli, ipak je dosta velik s. interval od zamene do zamene......dobi odgovor da je dobro, nije jos uvek razbijeno.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 704 postova
  • Lokacija: Crna Gora
  • Motocikl: BMW R1200GS LC ADV
Na mom motoru, servisni interval fabrika je prepisala da se radi na 12K....nemam srca ni duse da tad radim, skratio sam ga na 6-8K.
U razgovoru sa Hondinim majstorom (Nace) pitao sam ga kako mu se cini ulje na oko, boja, miris, pod prstima sto bi rekli, ipak je dosta velik s. interval od zamene do zamene......dobi odgovor da je dobro, nije jos uvek razbijeno.
Ako si radio u Srb-sipali su ti Bardahl?

Sent from my SM-N950F using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8862 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

@nik_sa015

Radio sam u SRB ali kod kuce, sipao sam Eneos City Max 10W30 pa presao na Max Perfomance 10W40.

Pitah ga koje ulje sipaju, mislivsi na proizvodjaca posto Honda nema svoje ulje, dobih odgovor da je Castrol-ovo....ako laze on mene, lazem i ja vas.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4345 postova
Na mom motoru, servisni interval fabrika je prepisala da se radi na 12K....nemam srca ni duse da tad radim, skratio sam ga na 6-8K.
U razgovoru sa Hondinim majstorom (Nace) pitao sam ga kako mu se cini ulje na oko, boja, miris, pod prstima sto bi rekli, ipak je dosta velik s. interval od zamene do zamene......dobi odgovor da je dobro, nije jos uvek razbijeno.
Japanci su dobri, ali Italjani, KTMci to rese mnogo brze. Ja na vazdusnjaku menjanm na 2500 a na vodeno hladzenom ne vise od 5000km. Kod Ķitajskih skutera gde nema filtra osim onog sita dole nista vise od 1500km ALI, odavno ne patim od "kvaliteta". Ne mnogo skupo ali cesce. Kod suvih lamela kod BMWca, nekih Ducatija i M.Guzzija gde su motor i menjac odvojeni moze da se ulije vrhunsko automobilsko ulje koje je po specigikacii daleko ispred motornog gde kos sa lamelama potopljen u ulju ogranicava spektar aditiva koji smeju da se koriste.

Sent from my SM-G903F using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 704 postova
  • Lokacija: Crna Gora
  • Motocikl: BMW R1200GS LC ADV
[mention=9591]nik_sa015[/mention]
Radio sam u SRB ali kod kuce, sipao sam Eneos.
Pitah ga koje ulje sipaju, mislivsi na proizvodjaca posto Honda nema svoje ulje, dobih odgovor da je Castrol-ovo....ako laze on mene, lazem i ja vas.
Sipali su Bardahl, kao što je sipala i Honda u Italiji. A prestali su sipati jer su prestali i da plaćaju uvozniku. Dokle će biti Castrol videcemo.

Sent from my SM-N950F using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4345 postova
[mention=9591]nik_sa015[/mention]
Radio sam u SRB ali kod kuce, sipao sam Eneos.
Pitah ga koje ulje sipaju, mislivsi na proizvodjaca posto Honda nema svoje ulje, dobih odgovor da je Castrol-ovo....ako laze on mene, lazem i ja vas.
Ovo sipaju u ovlastenom servisu Honde kod nas.6ce4ccbf280dfc89284746ec82982c0b.jpg

Sent from my SM-G903F using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8862 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

Moguce, sve je moguce da sipaju Bardahl, ma da mogu sipati sta im volja. I onako nisam radio servise kod njih, motor je stigao sredinom Jula 2016-te, predjoh do sad 22.5K uz jedno odlazenje do njih da mi odrade dijagnostiku, mozda neki softver racunara ako ima da se ubaci i to je to.

Inace cena servisa u Delti,  zamena mot. ulja, f. ulja, f. DCT-a, podloska i rad = 130eur...... neka fala (da ne pricam kad dodje vreme za zamenu plocica, f. vazduha + mali servis) :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2783 postova

po nekim pravilima proizvodjača svako ulje koje zadovoljava njihove standarde može u garantnom roku da se sipa u agregat bez gubitka garacije.To važi samo za proizvodjače koji imaju svoje standarde.Koliko znam niko od motoraša ih nema.POSTOJI JEDNA BITNA CAKA. Što se tiče kola postoji za recimo mercedes tzv BEVO lista.Oni tu stavljaju ulja koja su ispunila njihove standarde ALI SU IH ONI ODOBRILI a ne tehnološki gledano. Znači ako ispunjavaju može da piše na kantici ali nemora u BEVU jer nisu ni tražili ili ga nisu dobili.

Fam fenix kruševac ima 2 svoja ulja 5-30 i 5-40 na mercedesovoj Bevo listi.Ona se obnavlja na 2 godine i mnogo se plaća.To omogućuje da recimo mercedeov ovlašteni serviser ako mu se dopada cena iz bilo koje zemlje na svetu uzme to FAM-ovo ulje i sipa i mirna Bačka

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4345 postova
po nekim pravilima proizvodjača svako ulje koje zadovoljava njihove standarde može u garantnom roku da se sipa u agregat bez gubitka garacije.To važi samo za proizvodjače koji imaju svoje standarde.Koliko znam niko od motoraša ih nema.POSTOJI JEDNA BITNA CAKA. Što se tiče kola postoji za recimo mercedes tzv BEVO lista.Oni tu stavljaju ulja koja su ispunila njihove standarde ALI SU IH ONI ODOBRILI a ne tehnološki gledano. Znači ako ispunjavaju može da piše na kantici ali nemora u BEVU jer nisu ni tražili ili ga nisu dobili.
Fam fenix kruševac ima 2 svoja ulja 5-30 i 5-40 na mercedesovoj Bevo listi.Ona se obnavlja na 2 godine i mnogo se plaća.To omogućuje da recimo mercedeov ovlašteni serviser ako mu se dopada cena iz bilo koje zemlje na svetu uzme to FAM-ovo ulje i sipa i mirna Bačka
I kako cenite FAMova ulja, znam da je svojevremeno FAMovo 2T bilo katastrofa ne znam sada dokle su stigli vidim moderna ambalaza, bombasta etiketa???

Sent from my SM-G903F using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4345 postova
Сад можда али пре четрдесетак година није баш био неки избор,углавном се мешало моторно уље са хипоидним или се у моторно уље додавала ситна пиљевина...или то или да отвараш картер и правиш спец.''лежајеве'' за радилицу,обично од сирове коже:jee:...
 
Nisu pravljeni lezajevi od koze vec ispod standardnih lezajeva ubacivane su precizno skrojene lentice od koze da bi popunili "specijalu", mukotrpna stvar mnoge probe do konacnog rezultata.

Sent from my SM-G903F using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja