Jump to content

Moto Zajednica

Kawasaki zr 7s da li kupiti?

Recommended Posts

  • Zainteresovan, 640 postova
  • Lokacija: Valjevo
  • Motocikl: etz 150 ,Yamaha xs 250

Zamolio bih kolege koji su imali nekakvog iskustva sa ovim motorom da napisu svoje utiske.Jedan moj prijatelj je ozbilnjo zainteresovan da ga kupi pa me zamolio da se malo raspitam.Znaci interesuje ga prvenstveno ima li taj model kakvih skrivenih mana,kakvo je stanje sa delovima ,da li sse ugradjuje taj agregat u jos koji modeli,na sta obratiti paznju prilikom kupovine ,da ne nabrajam razumete me sta je poenta.Ja nisam mogao da mu puno pomognem sem da mu kazem da mi je na oko lep a da cu se raspitati na pavom mestu tj. ovede na forumu.Da kazem da je relativno hitno jer je motor u oglasu pa ako je sve ok otisli bi sto pre po njega.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 640 postova
  • Lokacija: Valjevo
  • Motocikl: etz 150 ,Yamaha xs 250

Video sam to ali sem jednog kolege koji vozi ovaj motor 2 godine svi ostali su po par meseci u druzbi sa ovim modelom.Znacilo bi kaad bi se sada neko javio posle 2-3 godine voznje da kaze svoja iskustva.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 36 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Moto guzzi V 35; Kawasaki zr 7; Yamaha FZS 1000 fazer; Kawasaki versys 1000

Evo da pokusam da pomognem. Vlasnik sam tog modela od 2008. godine. Do sada nisam imao nikakvih problema. Osim redovnih servisa (zamena ulja, filtera, jednom na pocetku disk plocica i evo sada po drugi put svecica, guma) nikakvih drugih ulaganja nisam imao. Agregat je stara proverena skola i citao sam po forumima neunistiv ako se vodi racuna o redovnim servisima. Ipak je malo slab za svojih 738 cm jer daje svega 76 ks, ali je obrtni moment dostupan od samog starta tako da u petoj vuce i od 50 km/h. Motor iako izgleda malen tezi preko 230 kg sa punim rezervoarom tako da mora mnogo da se vodi racuna kada se izgurava iz garaze sa parkinga i sl. Voznju na tocak zaboravi jer niti ima snagu niti je namenjen za to. Mozda neko iskusniji moze da ga podigne ali to je mucenje i nije zdravo za motor. Odlicno drzi putnu brzinu tako da se moze s njim i na malo dalji put. Ja sa suprugom 150, 160km/h natovaren bez problema. Za malo vise vozace nije neka zastita od vetra. Ja sam 190 tako da sam motor i vizir malo prilagodio sebi. Potrosnja oko 6 l. Ja sam napred stavio lancanik za jedan zub vise i smanjio potrosnju na 5,5 l. Po meni motor je dobar za one koji ne zele da luduju i koji hoce jeftin i pouzdan motor. Mladjima moze brzo da dosadi, jer se posle par hiljada kilometara ako su pocetnici brzo naviknu, steknu rutinu i onda bi oni od semafora do semafora malo zesce a ovaj motor i nije bas za to. Nije on spor moze do 210 koliko sam ja moj vozio, ali nije konstruisan za izivljavanje. Sto se ponasanja na putu tice to je neka sredina. To znaci da mozes sa dobrim gumama da zalegnes, ali ne kao sa nekim r-om. Sta dalje da ti kazem. Ja sam se par puta resavao da menjam zbog snage, ali mi je uvek razum preovladao jer je jeftin za odrzavanje, rega nije skupa i sl. Eto toliko, nadam se da cu mojim komentarom pomoci tebi i drugima koji budu citali. Poz.

 

Zaboravih da kazem moj na satu ima 32000 km, fabricke lancanike i lanac koji mogu jos dugo, diskove solidne (treba voditi racuna pri izboru plocica, pre mene izgleda nisu). Delo va ima i mogu se naci, mada ja nisam imao potrebe za tim (da ne cuje djavo). Ako kupujes ovaj model gledaj sve kao i za druge motore, a nekih skrivenih mana nema jedino da ga je vlasnik unistio pa onda nesto karabudzio. Agregat je isti kao i kod zefira 750. Poz.

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 640 postova
  • Lokacija: Valjevo
  • Motocikl: etz 150 ,Yamaha xs 250

Puno hvala kolega,ovako nesto je i trebalo.Kao sto sam naveo motor nije za mene vec za prijatelja kome odrzavam motor pa me zamolio da se raspitam.Njemu ce biti odlican jer coveku treba motor da uziva na njemu i da putuje(pravi bajker) a ne za trku od semafora do semafora i tockarenje ispred kafica.A koliko sam uspeo da saznam ovaj model odlicno zadovoljava te botrebe.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja