Jump to content

Moto Zajednica

Da li vredi

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 455 postova
  • Lokacija: okolina zrenjanina
  • Motocikl: mz ts250/1 i qm250 cb450N pc14

Postovane kolege posto se na mom qm-u lancanik nalazi pred penzijom pomislio sam da ga zamenim sa vecim i time povecam malo snagu ( da li se sa vecim brojem zuba dobija snaga - ne znam ) .Ja mislim da umesto ovog stavim zadnji lancanik sa dva zuba vise. Da li bi se sa tom zamenom doslo do izrazaja u voznji, mislim da li bi se ti dobijeni konji osetili u toku voznje?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • čeka dobru titulu, 1358 postova
  • Lokacija: Bečmen, Surčin
  • Motocikl: KTM 390 ADV, VERSYS 650, VF 750 SABRE

Nikakvo "dobijanje konja" kako kažeš se ne dobija promenom lančanika, menjaš samo prenosni odnos. Zamena za lančanik (zadnji) sa većim brojem zuba znači malo manju brzinu ali povećanje snage u smislu potezanja na uzbrdicama ili pod opterećenjem koje bi lakše podnosio.

 

Koja je prava (optimalna) razmera (može se dobiti i promenom prednjeg), teško je reći tačno.:neznam:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 455 postova
  • Lokacija: okolina zrenjanina
  • Motocikl: mz ts250/1 i qm250 cb450N pc14

Pa dobro nisam se mozda dobro izrazio u vezi sa tim konjima a ti konji su ipak neka snaga na motoru.A i sami ste rekli da ce dobiti snagu za lakse poneti teret ( mozda i neki mnogo tezi ) i laski prelazak nekih uzbrdica, znaci ipak bi sa tom promenom prenosa dobio " neku snagu" . Hvala!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 101 postova
  • Lokacija: valjevo
  • Motocikl: Honda transalp

Mi smo to uradili ali suprotno na kavasakiju EL250

I dobili na krajnjoj brzini 20 ...30 ..km više ali se motor na autoputu pregrjavao

pa smo vratili na fabrički .To što ti radiš neće škoditi sigurno samo koliko dobije š

na snazi toliko gubiš u krajnjoj brzini ..Pozz

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 530 postova
  • Lokacija: Zrenjanin - Pertovgrad - Veliki Bečkerek - Nova Barselona
  • Motocikl: Honda CRF 1100 Africa Twin adventure sport

Ajde ovako:

 

Snaga motora KW (KS) je konstantna i ne može se povećati nikako osim friziranjem motora. Može samo da se smanjuje zbog starenja agregata...

 

To što se dobija ili gubi promenom prenosnog odnosa je OBRTNI MOMENT!!!

 

Motor (agregat) ima konstantan i obrtni moment isto kao i snagu. Mislim na izlazni obrtni moment iz radilice motora. Taj obrtni moment se kasnije menja u menjaču i drugačiji je za svaku brzinu, ali snaga ostaje ista. Što će reći da ti promenom broja zuba na lančanicima menjaš samo obrtni moment na zadnjem točku.

 

Pretpostavljam da ti je sve ovo već bilo jasno samo si se pogrešno izražavao. Bilo bi dobor da se izražavamo pravilno kako ne bi zbunjivali one koji nemeju veliko tehničko znanje. 1zdravo.gif

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1424 postova
  • Lokacija: KLADOVO, KLADOVO, KLADOVO
  • Motocikl: Mali Plavi Zeka S '06., VFR 800 V-Tec '02., TL 1000s '97., FJR 1300 '02., Gillera Runner FXR '02., Peugeot Vivacity. Suzuki AY 50 Katana - za sada... I SVI LEPI!!!

Evo ja! :staa2:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 219 postova
  • Lokacija: Sremska Mitrovica
  • Motocikl: Yamaha FJ1100, Kawasaki GTR1000, Honda VF500F(II), Honda VF500F, NSU Pretis 175, Suzuki DR750S Big, Honda XL600LM

Pregrevao se zato sto je kawasaki.

Ako promenis, ne moras izgubiti brzinu, pusti ove kvazi majtore koji sve znaju iz rekla -kazala a nisu pipnuli kljuc

Sve to zavisi od performansi samog agregata, u principu velika je sansa da kod malih motra dobijes istu brzinu a i povecas ubrzanje (mali motori <250)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 483 postova
  • Lokacija: Smed. palanka
  • Motocikl: HONDA CB 750 boul d"or, free-style

U pravu su momci, dobija se bolja startnost i prihvatanje, ali se smanjuje krajnja brzina. Vise ces dobiti stavljanjem manjeg prednjeg lancanika makar za 1 zub, nego zadnji veci za 2. Ako on sada ima npr 40 zuba sa 42 ne dobijas ni 5%. Jednostavno postavi proporciju i izracunaj. Pozz

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 455 postova
  • Lokacija: okolina zrenjanina
  • Motocikl: mz ts250/1 i qm250 cb450N pc14

Sve ja vas razumem :stabre: ali.Ali ja sam samo hteo da mu smanjim brzinu, da kazem srpski, da ga usporim i da mu olaksam u svom njegovom radu ( u mestu, na leru pa i u voznji ).Znaci hteo sam da mu smanjim krajnju za nekih 10-tak km/h a da mu pritom i obrtaje spustim, znaci da mu olaksam.Dobro nisam se u pocetku bas dobro izrazio ali oprostite nisam strucan u ovome.Da sam strucan i da znam sta i kako ne bih vas ni pitao, zar ne.?.E sad je pitanje samo dali se sa tom zamenom lancanika dobija sve ovo u kompletu ( sa ta dva zuba vise )??Ili jednostavno: NE DIRAJ nista i vozi tako kako jeste ?!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 219 postova
  • Lokacija: Sremska Mitrovica
  • Motocikl: Yamaha FJ1100, Kawasaki GTR1000, Honda VF500F(II), Honda VF500F, NSU Pretis 175, Suzuki DR750S Big, Honda XL600LM

Hm.... da mu smanjis brzinu i obrtaje. A znam :D pa nemoj da mu dajes gas do kraja :takoje:

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • čeka dobru titulu, 1358 postova
  • Lokacija: Bečmen, Surčin
  • Motocikl: KTM 390 ADV, VERSYS 650, VF 750 SABRE

Ne znam po koliko zuba imaju tvoji originalni lančanici, ali da ti dam neki primer na proizvoljnom broju:

 

p 17 - z 44 odnos 1 : 2,59

p 17 - z 46 odnos 1 : 2,71 što daje povećanje "snage" od ravno 5% ali i smanjenje brzine pri istom broju obrtaja na 95% (npr: sa fabričkim prenosom si na recimo 7000o/min razvijao 120 km/h, povećanjem broja zuba za 2, brzina bi bila 114km/h).

 

Sličan odnos bi bio i za smanjenje broja zuba prednjeg:

p 16 - z 44 odnos 1 : 2,75 ili 6% u odnosu na original set.

 

Sve su to neznatne razlike, ali, nekad su baš te nijanse presudne, možda dobiješ baš to što si hteo.

 

Javi utiske, ma kakvi bili.

:zdravo:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 455 postova
  • Lokacija: okolina zrenjanina
  • Motocikl: mz ts250/1 i qm250 cb450N pc14

Evo posle toliko vremena da se javim. Sa tim qm-om sam pao i prodao ga. Hm, necete mi verovati ali sa originalnim lancanicima je maksimalno imsao 150km/h ( provereno ). Posle kupim arqin bruisera 250, nisam probao krajnju brzinu. Sad ga radim jer mi je majstor zeznuo cak radilicu. Ali prednji lancanik je sa 14 a zadnji sa 32 zuba.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja