Jump to content

Moto Zajednica

TRAG KOČENJA

Recommended Posts

  • -, 1638 postova
  • Motocikl: /
Pre 9 sati, kosta66 je napisao:

...августовске лубенице и сокићи из контејнера који се развлаче по улицама...

Rizla je malo dete za njih....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3075 postova
  • Lokacija: Arandjelovac-Darosava
  • Motocikl: Suzuki GSF 1250 SA
Pre 2 sati, Savan je napisao:



jbg bad luck / sudbina...

Upravo to:  bad luck/sudbina=sreća/nesreća

Džabe je i milion sati obuke ako nemaš sreće...naguziće se nešto sasvim stoto...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 495 postova
  • Lokacija: Jagodina
  • Motocikl: Honda ST1100 Pan European
Pre 10 sati, kosta66 je napisao:

једно је сигурно. ат уље све и да је старо сто година не утиче на успешно кочење. то је маркетинг продаваца. црева и да су педесет година стара не утиче. исто маркетинг.

етц...

 

 

E pa grešiš, i to mnogo, da ne kažem golemo...

Kočiono ulje je higroskopno i kao takvo vremenom upije vodu iz atmosfere a voda nema mehanička svojstva potrebna za hidrauliku. Nije marketing, pusti prodavce - slušaj inžinjere koji ga izmisliše

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 159 postova
  • Lokacija: Republika Srpska
  • Motocikl: Honda CBR 600 F2

Sto se tice vremena reakcije, slazem se da je kod mladjih vozaca (ali ne premladih, jer je kod njih isto kao i kod veoma starih :) ) ono dosta krace. Ovo sto kazem za dosta mladje, je da oni iako teoretski imaju najkrace vrijeme reagovanja, u praksi ono ne dolazi do izrazaja jer nemaju dovoljno znanja i iskustva, pa iako mozda na vrijeme odreaguju, obicno to bude panicno reagovanje pa bude pogresno. Pogotovo u autu. Umjesto da pritisne kocnicu, on doda gas... :D

 

Ljudi, ne znam kako kod vas koji vozite samo R-ove, ali ja imam "problem" oko tog reagovanja. Ako po gradu malo duze zadrzim pogled na satovima (nije to sad minut, nego mozda ta kriticna sekunda), od samog polozaja na motoru i kacige na glavi ne vidim perifernim vidom dovoljno dobro sta se desava ispred mene, pa sam par puta morao dosta jace da zakocim da se ne zakucam u auto ispred sebe jer je on poceo da koci iznenada. A jos je na mom motoru polozaj djelimicno ispravljen. Nije bas kao kod nekog putnickog, ali je dosta bolji nego na klasicnom R-u. Da li je iko od vas imao taj problem?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4502 postova
  • Lokacija: Rotterdam, the Netherlands
  • Motocikl: Triumph Daytona 955i SE

Ima više faktora, sama kaciga za pocetak.
Dalje, uvek tezis da gledas daleko unapred kako bi imao dovoljno vremena za sve. Kažem težiš jer nekad se puno toga dešava i neposredno ispred tebe, kad voziš kroz gužvu npr kroz grad. Onda je stvar da odabereš sto bolji momenat da skreneš pogled sa putanje na instrumente. A ujedno i koliko dugo jer kad voziš kroz neku gužvu kroz predgradje nećeš ni imati neke velike potrebe da gledaš ne znam koliko često/dugo na instrumente jer ćeš voziti brzinom koliko i ostali ispred i iza.




Verzonden vanaf mijn iPhone met Tapatalk Pro

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4502 postova
  • Lokacija: Rotterdam, the Netherlands
  • Motocikl: Triumph Daytona 955i SE

Generalno jako malo toga, ali mogu da zamislim kako nekad pozelis da proveriš temp ili gorivo ili pak koliko je H.


Verzonden vanaf mijn iPhone met Tapatalk Pro

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • kojekude, 251 postova
  • Lokacija: nbgd
  • Motocikl: tražim, gledam, probam, biram..
51 minutes ago, kosta66 said:

битно је да једеш парадајз из баште а не из продавнице, у продавници је грозан

najvažnije :takoje:

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 986 postova
  • Lokacija: Beograd

Daca Nedostizni, junak 23. i po veka! 

 

Da zamenis tu, to, i da uzmes enduro, pa preko brda. Plus ceger nece po podu da se vuce. Stavis samo one skijaske naocare, da te grana ne ubode u oko.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3075 postova
  • Lokacija: Arandjelovac-Darosava
  • Motocikl: Suzuki GSF 1250 SA

Ne možeš ti slomiti tog Kawasakija...

...Kawasaki samo taki...

Pozdrav i hvala na iskrenosti...a stil pisanja...što bi rek'o jedan moj kolega: "izbole te..." malo "šuša" nepismenih sede na odgovornim mestima...:takoje:

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 609 postova
  • Lokacija: Surčin
  • Motocikl: GSF 1200 S
Pre 2 sati, kosta66 je napisao:

на гумама нема блата па изгледа фалс ал није, мобилни ми поломљен па сам отишо кући по други телефон да се сликам и турио га на исто место како је стајо кад је лего.

:lol2:

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1424 postova
  • Lokacija: KLADOVO, KLADOVO, KLADOVO
  • Motocikl: Mali Plavi Zeka S '06., VFR 800 V-Tec '02., TL 1000s '97., FJR 1300 '02., Gillera Runner FXR '02., Peugeot Vivacity. Suzuki AY 50 Katana - za sada... I SVI LEPI!!!
On 14.8.2018. at 8:07, blackbeast je napisao:

Sto se tice vremena reakcije, slazem se da je kod mladjih vozaca (ali ne premladih, jer je kod njih isto kao i kod veoma starih :) ) ono dosta krace. Ovo sto kazem za dosta mladje, je da oni iako teoretski imaju najkrace vrijeme reagovanja, u praksi ono ne dolazi do izrazaja jer nemaju dovoljno znanja i iskustva, pa iako mozda na vrijeme odreaguju, obicno to bude panicno reagovanje pa bude pogresno. Pogotovo u autu. Umjesto da pritisne kocnicu, on doda gas... :D

 

Ljudi, ne znam kako kod vas koji vozite samo R-ove, ali ja imam "problem" oko tog reagovanja. Ako po gradu malo duze zadrzim pogled na satovima (nije to sad minut, nego mozda ta kriticna sekunda), od samog polozaja na motoru i kacige na glavi ne vidim perifernim vidom dovoljno dobro sta se desava ispred mene, pa sam par puta morao dosta jace da zakocim da se ne zakucam u auto ispred sebe jer je on poceo da koci iznenada. A jos je na mom motoru polozaj djelimicno ispravljen. Nije bas kao kod nekog putnickog, ali je dosta bolji nego na klasicnom R-u. Da li je iko od vas imao taj problem?

Ovako sam ja resio problem iscitavanja brzinometra:

1879509698_IMG_1030modified.thumb.jpg.387c5f7039166b411271e4f57b786fb6.jpg

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1424 postova
  • Lokacija: KLADOVO, KLADOVO, KLADOVO
  • Motocikl: Mali Plavi Zeka S '06., VFR 800 V-Tec '02., TL 1000s '97., FJR 1300 '02., Gillera Runner FXR '02., Peugeot Vivacity. Suzuki AY 50 Katana - za sada... I SVI LEPI!!!
Pre 17 sati, kosta66 je napisao:

та фамозна кривина је у мојој дневној соби илити ту сам рођен. ако те много занима, сипи мало бензина и отиђи у кош и лепо се испрепадај до миле воље ал ође немој брже од 60 де сам ја пао и пази на веверице. пре неки дан сам умало једну згазио и умало се олупо срећа па сам се извуко (кавасаки је био добре воље) а она остала жива јер да сам је погазио обесио би се о мајдан истог трена. те наше кошутњачке веверице су једино вредно у овом граду и на њих мора да се пази.

 

што се тиче штете, штете нема, мало сам улубио поклопац алтернатора ал он није пуко (фалим те добри боже да једном и мени нешто не пукне на мотору кад паднем) јер сам у свој тој травици пао баш на камен а и кога брига за штету, битно је да једеш парадајз из баште а не из продавнице, у продавници је грозан. и наравно искривио ми се и леви слајдер па сад имам два крива слајдера. то је зато што глумим модерног човека и имам слајдере а слајдери не помажу кад мотор лети по камењу и ван глатког асфалта и оће да се покриве они носачи у раму и онда имаш криве јебига. ал и живот је крив па га сви волимо јел тако

ево ти и сличице па гледај то ти је змијица пар сто метара (лева од шуце брза, десна онако па опет есна брза па змиче десно лево десно лево) после шуцине куће ( она жута после гробља на левој кривини) или ти изнад кошуте трећа (уназад гледано)

психичко здравље ми је никад боље, пу пу пу да не урекнем : - )

 

 

шалим се, ал ја не умем да одговарам на озбиљна питања, имам поремећај пажње (то данас зову АДХД шта го им то значило...) па немо се наљутиш на зез одговор

 

лол

 

: - )

IMG_20180721_152200.jpg

IMG_20180721_152226.jpg

IMG_20180721_152254.jpg

IMG_20180721_152323.jpg

IMG_20180721_152442.jpg

IMG_20180721_152709.jpg

IMG_20180721_152722.jpg

IMG_20180721_152900.jpg

Kako prolazis tehnicki pregled sa krivim slajderima?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1424 postova
  • Lokacija: KLADOVO, KLADOVO, KLADOVO
  • Motocikl: Mali Plavi Zeka S '06., VFR 800 V-Tec '02., TL 1000s '97., FJR 1300 '02., Gillera Runner FXR '02., Peugeot Vivacity. Suzuki AY 50 Katana - za sada... I SVI LEPI!!!
Pre 3 sati, lomitelj je napisao:

Koji je trol ovaj kosta66, strašno.

Vidi se da te je navuk'o. :-D 

Znamo se licno, i da sutra zarati i da se mora ici, uz njega bih u boj. Sa nekim drugim likovima ne bih ni o vezicama za plastike razglabao...

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1652 postova



i da sutra zarati i da se mora ici, uz njega bih u boj.


Само призивај...

Колико су пута напоменули да овај форум читају и неки који одлучују о којечему у држави, а ти човека пријави у добровољце :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • moto merkat °°, 4776 postova
  • Lokacija: Šid
  • Motocikl: Yamaha TDM 3VD
Pre 6 sati, lomitelj je napisao:

Koji je trol ovaj kosta66, strašno.

Meni vise lici na moto verziju Monti Pajtona :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja