Jump to content

Moto Zajednica

TRAG KOČENJA

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 229 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: 4 cilindra :-)))

E i stvarno ko što reče Mikula,batalite kojekakve tabele!Niko nije primetio npr da je po ovoj tabeli -primer vožnja 50km/vreme reakcije skoro pune 2 sekunde :stabre: ,jer se u 1s pri 50km/h prelazi 13.5m...il je tabelu pravio Krkobabić :neznam:

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • XXX, 462 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1200 GS

E i stvarno ko što reče Mikula,batalite kojekakve tabele!Niko nije primetio npr da je po ovoj tabeli -primer vožnja 50km/vreme reakcije skoro pune 2 sekunde :stabre: ,jer se u 1s pri 50km/h prelazi 13.5m...il je tabelu pravio Krkobabić :neznam:

 

:lol::lol::lol:

 

E pa najbolje da sam postavio jos 10 tabela u kojima bi poredili razlicite tipove motocikla sa razlicitim tipovima automobila. A onda da menjamo i gume na tim vozilima pa da vidimo sta bi bilo :nanana:

 

Tabela ilustruje kako brzina utice na zaustavni put i na to da li ce se vozilo zaustaviti pred nekom preprekom ili je udariti velikom brzinom.

 

Nista vise od toga.

 

Nekada je lakse razumeti kada vidis sliku (tabelu) nego gledati 3 strane jednacina (ma koliko tacne one bile).

 

:zdravo:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Čuvaj sebe od drugih i druge od sebe, 3477 postova
  • Lokacija: Niš / Donji Adrovac
  • Motocikl: BMW R1100GS (iz prošlog veka)

E i stvarno ko što reče Mikula,batalite kojekakve tabele!Niko nije primetio npr da je po ovoj tabeli -primer vožnja 50km/vreme reakcije skoro pune 2 sekunde :stabre: ,jer se u 1s pri 50km/h prelazi 13.5m...il je tabelu pravio Krkobabić :neznam:

 

Sami apsolutni iznosi navedeni u nekim tabelama nisu mnogo ni bitni, ni upotrebljivi (ko što već reče Mikulanac).

Ali možda mogu da pomognu da shvatimo koliko ništa ne znamo i koliko nam malo fali da se zakucamo u nešto ispred sebe (ukoliko se u svakoj situaciji oslonimo isključivo u kočenje).

Moje je iskustvo sledeće: Gotovo uvek, kada sam bio doveden u situaciju da moram zaista naglo da izbegnem neku prepreku, nisam uspevao da se zaustavim na vreme (falilo mi još po nekoliko metara), već sam (tokom i nakon kočenja) pribegavao i drugim rešenjima!

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 229 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: 4 cilindra :-)))

@Mr.No :lol::zdravo: @Žiko slažem se da neke smernice mogu pomoći,ali se na internetu nalazi i gomila raznih i diskutabilnih informacija,a onda se to prikazuje kao aksiom.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • XXX, 462 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1200 GS

@Mr.No :lol::zdravo: @Žiko slažem se da neke smernice mogu pomoći,ali se na internetu nalazi i gomila raznih i diskutabilnih informacija,a onda se to prikazuje kao aksiom.

 

Tacno tako :takoje:

 

Eto, ja volim da proverim informacije... i moje ime na forumu sugerise da sam "kontras" :D

 

Treba uvek misliti svojom glavom a podatke sa interneta uzimati sa rezervom. Prava je mudrost izvuci sustinu iz mora informacija koje su nam dostupne na internetu a ne zamarati se sa glupostima.

 

Ja licno ne volim da mnogo polemisem (zato i ne pisem puno po forumu) ali sam ovde sam poklekao ::) - zavrsio sam Saobracajni fakultet u BG (drumski odsek) i omiljeni predmet mi je bio bas bezbednost saobracaja... :lud:

 

A i danas nesto manje posla nego obicno pa.... ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 530 postova
  • Lokacija: Zrenjanin - Pertovgrad - Veliki Bečkerek - Nova Barselona
  • Motocikl: Honda CRF 1100 Africa Twin adventure sport

@sima strahota - Mislim da se nismo razumeli,ja nigde nisam napisao samo 8m,već sam hteo da objasnim da se za 3-8m kraćeg zaus puta moraju imati kočnice ´svemirske´ tehnologije,a i takva vozila su 100000e pa na više...veruj da mi je više nego jasno da kod kočenja 8m pa i manje ogromna razlika :aha:Ps.Nego čitam moj predhodni post i nigde ne vidim da sam pomenuo -samo 8m- :neznam:

 

Potpuno si u pravu. Izvini ako je došlo do nesporazma. 1zdravo.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 229 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: 4 cilindra :-)))

@sima strahota-druže nikakav nesporazum,kad se negde sretnemo imaš piće(a i klopu-ne valja na prazan stomak) :zdravo:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 229 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: 4 cilindra :-)))

Da se vratim na temu,bilo koje istraživanje test,rađen u zapadno-evropskim zemljama trebalo bi prihvatiti s rezervom(il veelikom rezervom)jer su kod nas putevi mnogo češće izlokani rupama,rizla po krivinama,ulje i nafta ko dobar dan,što bitnije deluje na zaustavni put svih dvotočkaša mnogo više nego na auto s abs-om,asr-om,etc-om...tako da je realna slika na našim putevima daleko lošija(duža)za motore nažalost... ::)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator

Ako sam te dobro razumeo, kočnice ti nisu ni potrebne, bitno je da imaš pametan " mortizer " koji zna da se dogovori sa gumom ?

  • Haha 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne glasam - ne ćutim, 395 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki Ninja ZX-14R

Kosta majstore, knjigu da napišeš! Ali ne samo o kočaljki, da bude i o pravljanju, o rvatima, šta je moć zaustavljanja, jebemliga! :) 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator
Pre sat vremena, kosta66 je napisao:

сумљам да си ме икако разумео.

 

бајдвеј, за успешно кочење је потребно много тога и то успешно кочење је као отисак прста. никад није исто и никад неће бити.

 A kako čovek da te uopšte razume ? Pogledaj šta pišeš i kako pišeš, pominješ neke " pametne mortizere " , nešto ti sumljaš ( šta ti je to ), pa neki "pun k...c filozofije " ( gde se to nalazi u kočnicama ), pominješ tu neke tripove rođaka ( verovatno tvojih ). Sve što si napisao, ko da si ubacio u veš mašinu, pa posle centrifuge prosuo ovde pa kako ispadne, a ispalo je zbrda - zdola - ne zna se ni gde je početak ni gde je kraj. 

 

  • Haha 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8241 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

Vrlo interesantan stil pisanja, otkucan sleng i kroz dozu humora rekao sta je hteo.. Razumeo sam sta hoce reci, ko nema srece dzaba mu iskustvo :D

I dobar mortizer i novo ulje i siroki gaz gume, i dobro prebacena masa na istu....:)

  • Sviđa mi se 2
  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • 8-bit, 1759 postova
  • Lokacija: Beočin
  • Motocikl: KTM690 Freeride 250R
1 hour ago, kosta66 said:

једно је сигурно. ат уље све и да је старо сто година не утиче на успешно кочење

Ljudi, pa ja pogrešno ulje sipam u kočnice :ups:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 609 postova
  • Lokacija: Surčin
  • Motocikl: GSF 1200 S

@kosta66

Nadam se da sam razumeo Vaš sarkazam oko kočenja... 

Voleo bi i da pročitam više o samom događaju, izletanju, šteti na Vama, motoru,...

Gde je ta famozna krivina i još detalja za koje smatrate da mogu biti više ili manje interesantni.

 

Pozdrav i brz oporavak (psihički)... Verujem da je bilo stresno iskustvo.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Misbehave Responsibly, 1574 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: FZ6S

Čovek je lepo objasnio da mu mortizer u erekciji te da guma ne stiže da prati ekscitaciju i skrenuo pažnju na vlažnost livade u korelaciji sa hrapavošću ceste. Zaključak je da džaba vam udna tuljica i ostala sredstva prevencije jer kad te hoće, ono će te.

Dr Kosta, jesam li ja to dobro skontao, ili ponovo da čitam ?   :lol:

  • Sviđa mi se 1
  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3076 postova
  • Lokacija: Arandjelovac-Darosava
  • Motocikl: Suzuki GSF 1250 SA

I ja umal' ne padoh kad sam se vraćao iz Svilajnca...pre Topole,čini mi se Žabari...lakat krivina...noć...mrak...tama...pesak...prc...iš'o polako,sreća...da sam kočio bilo bi kao sa Kostom,kočio kad je prošao tj. preklizao pesak...

Naravoučenije:

Rodi me majko srećnog i baci me u vrzinu!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 210 postova
  • Lokacija: Beograd - Cukarica
  • Motocikl: Stromcic

Стил писања је "негуј мо Србcки језик" :jee: Moже да  се разуме ако мало ниси у винклу па мени није проблем, свакако интересантно виђење догађаја.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 159 postova
  • Lokacija: Republika Srpska
  • Motocikl: Honda CBR 600 F2

Ja na pola postova odustanem da citam jer mi je previse zamorno... Sto bi strucno rekli: "jeb'o lud zbunjenog". Pravopis i gramatika... sta je to?!

Druze... de malo... bar zbog nas koji to citamo.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4502 postova
  • Lokacija: Rotterdam, the Netherlands
  • Motocikl: Triumph Daytona 955i SE

Odlično i zanimljivo napisano.

Jedino ne podržavam teoriju sreće. I da od nje više zavisi nego od dobre obuke i vežbanja. Nekako mi tako napisano baca obuku u drugi plan skoro kao nebitnu. Ja bih pre govorio o nesreći i visoj sili jer dobra obuka itekako ume da napravi razliku i da spase bulju od asfalta. Ali nekad nekad kad bas te neće i kad se kockice tako slože, nećeš nešto primetiti na vreme, nećeš biti te jedne bitne sekunde pribran da odreaguješ kako bi trebao da odreaguješ i jbg bad luck / sudbina, nazovi kako hoćeš ali svakako do nas i naše nespremnosti na tu situaciju.

Inače jedini pad koji imam je zbog te prednje kočnice i neuvežbanosti sa istom.


Verzonden vanaf mijn iPhone met Tapatalk Pro

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja