Jump to content

Moto Zajednica

Dobrodošli, zaljubljenici u MZ motore!

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 469 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda CBR 1100 XX Blackbird SUZUKI DR 800 BIG, Yamaha DT125MX, Yamaha TZR 125

Menjam Afriku tvin 650, 50000km, drugi vlasnik, potpuno ispravnu, registrovanu, "bez ulaganja"... bla, bla... za bilo koji model MZ-a (stanje nebitno).

 

Na pogresnom mestu si nasao da menas svoju afriku, pre ce ti ovde dati bubreg, jetru ili neki drugi unutrasnji organ (ne daj boze da ti treba) nego MZ-a. Ovde je MZ svetinja.

 

Imam i jedno i drugo  ;D ali nijednoga se ne bih tako lako odrekao.

Mogu samo da ponudim svim dobronamernim ljubiteljima MZ-a neki krug cisto da osete lepotu voznje na zivoj legendi. Dim zagarantovan.

Vuji sve cestitke na entuzijazmu, energiji i vremenu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I Love The Smell Of Two Stroke In A Morning, 1839 postova
  • Lokacija: Svilajnac
  • Motocikl: MZ ETZ 250 SV 01-028

pozdrav MZ-ovciiii. kada sam pitao jednog majstora zasto MZ nema kasetu za alat on mi lakonski odgovori "ZATO STO NIJE PREDVIDJEN DA SE KVARI" hehehehe ;D

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 436 postova
  • Lokacija: Čačak City
  • Motocikl: Suzuki Gz 250 Marauder

Da ne bude zabune ovde Vujo032.

Nisam gledao pre registracije da ovde ima jedan BIG vujo,ali dobro ja sam na svim forumima odavno Vujo032.

Mislim da neće doći do zabune.

Ja sam pre MZ -a imao malu fabrički friziranu raketu Tomos BT-50 koji je išao samnom (tada sam iamo 50-tak kg.),

100 km/h i topio svećice.

Išao sam sa njim na Taru,Divčibare i ostala mesta,u danu prelazio više od 250 km,i to bez ikakvih problema i kvarova,

neretko vozeći suvozače,pa čak i mog oca koji je imao preko 100 kg.

Lwb6P_14eg9.th.jpgqkHhg_15oj0.th.jpg

Onda je počela da me boli glava, od obrtaja,jer on je morao stalno da se drži u crvenom,posebno pred uzbrdicom,jer ako izgubi obrtaje,onda prvom i drugom,pa kad stigneš.

To mi je dosadilo i rešio sam da pazarim MZ-a.Nađoh čoveka koji je pristao da se menja:On meni MZ 125,a ja njemu kamkorder Canon E70.

Tako i uradismo.Ja sam pre toga video motor,koji je čamio u garaži sa polu srušenim krovom,ispod cerade prekriven slojem prašine.

Rešio sam da se čendžiramo :)  i kada ga je doterao opranog i sjajnog,video sam da je motor praktično nov jer je prešao samo tridesetak km.

Znači bio je i Nov (Ganc) i sjajan (Glanc) ,što bi rekao Švaba,baš kao ovaj sa manuala:m16802tzx7.th.png

Čovek ga je kupio za izlete,ali ga je motor zezao od kako ga je isterao iz salona (Jugoauto).

A doduše ni on nije rođen za vozača motora,krene i posle 50 metara izmenja sve brzine i sa sa petom vozi 30 na sat.

Zezao ga je karburator i akumulator,i on je odustao od vožnje motora.

E onda kreće drugi deo priče,tj moje "slatke muke" sa ovim MZ - om,a to je druga i duga priča,pa neka ostane za malo kasnije.

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I Love The Smell Of Two Stroke In A Morning, 1839 postova
  • Lokacija: Svilajnac
  • Motocikl: MZ ETZ 250 SV 01-028

Pozz Vujo 032, pozdravi mi kuma Stoja iz Kljucke ul i nj drugara Djuru!! ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4879 postova
  • Lokacija: Beograd - Karaburma
  • Motocikl: Honda CBR 1100 XX, Honda XL 1000 Varadero, MZ ETZ 251

Vujo 032 je dobro došao, iskreni je ljubitelj i poznavalac MZ-a a pouzdan prijatelj za svaku vrstu pomoći.

 

Jači smo za jednog zaista velikog čoveka!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 436 postova
  • Lokacija: Čačak City
  • Motocikl: Suzuki Gz 250 Marauder

Još jednom da se zahvalim na srdačnoj dobrodošlici i pošto ja uvek volim da okačim neku fotku,evo i sada za vas

kolege bajkeri iz Bolivije:

nuTls_harleydavidsonboliviaap7.th.jpgbX220_harleydavidsonbolivia2zs6.th.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4879 postova
  • Lokacija: Beograd - Karaburma
  • Motocikl: Honda CBR 1100 XX, Honda XL 1000 Varadero, MZ ETZ 251

Dobro došao Danijele!

 

Zaista se radujem što si sa nama, ti si nam prvi član iz Makedonije i nadam se da će se tako nastaviti.

 

Motor ti je zaista lep, ne bih rekao da je puno prešao...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 6 postova
  • Lokacija: skopje

Zaista nema puno kilometara ama mi je mnogo zapusten od stajanje u garazi. Pred da ga pocnem ozbiljno da ga vozim reba da resim nekoliko problema. Na pr:Najpro da ga registriram zasto sta jos mi stoe tablice od bifsu Jugoslavije. Od  20 km/h do 30 km/h gidan mi trese? Skinao mi se konektor za stop svetlo od predna kocnica, T.E. gnilo je kontakti od podlizavanje glicerina? Dali je to normalno za sistem so glicerin da curi tecnos od klesta za kocenje? Otkazao mi prekidac za svirci. I da vas pitam nesto kolika je najveca dimenzija po sirini na gumi sta mogu staviti na motor ? Fala vam puno odnapred i pozdrav do svi ljudi sta vole ovaa MAKINA

 

post-2821-1287899380996_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4879 postova
  • Lokacija: Beograd - Karaburma
  • Motocikl: Honda CBR 1100 XX, Honda XL 1000 Varadero, MZ ETZ 251

Auh, motor je nov!  ::)

 

Danijele, molim te da pogledaš ceo podforum MZ Svet, ima mnogo toga što će ti zatrebati. Ustravi, nema ništa suvišno, brisali smo sve što nije važno...

 

Molim i sve ostale da odgovore pišu na teme koje su od funkcionalnog značaja, ne bih ovde opretećivao OFF topic-om.

 

Unapred hvala.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 833 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: Trenutno bez :/

Zaista nema puno kilometara ama mi je mnogo zapusten od stajanje u garazi. Pred da ga pocnem ozbiljno da ga vozim reba da resim nekoliko problema. Na pr:Najpro da ga registriram zasto sta jos mi stoe tablice od bifsu Jugoslavije. Od  20 km/h do 30 km/h gidan mi trese? Skinao mi se konektor za stop svetlo od predna kocnica, T.E. gnilo je kontakti od podlizavanje glicerina? Dali je to normalno za sistem so glicerin da curi tecnos od klesta za kocenje? Otkazao mi prekidac za svirci. I da vas pitam nesto kolika je najveca dimenzija po sirini na gumi sta mogu staviti na motor ? Fala vam puno odnapred i pozdrav do svi ljudi sta vole ovaa MAKINA

i meni isto stoje tablice od stare juge...

mnogo lepa boja,da li je farban ili je fabricka boja?

pozdrav i dobro nam dosao

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I Love The Smell Of Two Stroke In A Morning, 1839 postova
  • Lokacija: Svilajnac
  • Motocikl: MZ ETZ 250 SV 01-028

Cao svima. nov sam na forumu. Volim MZ, al ga ne vozim. Planiram da kupim. Preciznije MZ ETZ 125. Jel moze neka pomoc oko kupovine

Pozdrav i tebi, samo upisi odakle si!!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja