Jump to content

Moto Zajednica

Recommended Posts

  • U prolazu, 72 postova
  • Motocikl: Vespa px

Pozdrav svima, i srecni BOZICNI I NOVOGODISNJI praznici.

 

 

Interesuju me vasa iskustva sa Bmw-om R45( Potrosnja, odrzavanje,pouzdanost....) , posto mi je jedan prilicno zapao za oko.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1740 postova
  • Lokacija: JAGODINA
  • Motocikl: Tomos 14M BMW R 26 BMW R 65 BMW R1150R

Skoro pa isto sto i R65 .

Odrzavanje prosto , polovnih delova ima a novih ima u radnji .. Potrosnja na dobro nastelovanom motoru ne bi trebalo na otvorenom da prelazi 4L do 90km/h preko te brzine se penje cak na 4,5. U vrelim letnjim danima po saobracajnoj guzvi zna da bije i 5L .

 

Prilikom kupovine treba obratiti paznju dal ima sve na motoru pa makar i neispravno samo da je kompletan .

 

Ima dobrih majstora svuda po srbiji a odrzavanje se svodi na redovnu zamenu ulja a ponekad i filtera . Ulja nisu skupa i godisnje odrzavanje je minimalno . za zamenu svih ulja ti ne treba vise od 1h a ako nisi uvezban onda 2h .

 

pitaj sta te zanima

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1740 postova
  • Lokacija: JAGODINA
  • Motocikl: Tomos 14M BMW R 26 BMW R 65 BMW R1150R

Za pocetnika nije los , mada je uvek neki apenac ili coperic od 125 bolji ... za tovar ne brini to mu je i jedino sto ima za 10 .. moz drva iz sume da vuces bez greske .. ja licno volim da biram suvozacice do 48kg pa uvek imam mesta da tovarim jos !

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2329 postova
  • Lokacija: Wien/Požarevac
  • Motocikl: MZ ETZ 250, Suzuki GS 450L

Za pocetnika nije los , mada je uvek neki apenac ili coperic od 125 bolji ... za tovar ne brini to mu je i jedino sto ima za 10 .. moz drva iz sume da vuces bez greske .. ja licno volim da biram suvozacice do 48kg pa uvek imam mesta da tovarim jos !

 

Да, места за још једну сувозачицу... :zvizduk::hej::lol:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1740 postova
  • Lokacija: JAGODINA
  • Motocikl: Tomos 14M BMW R 26 BMW R 65 BMW R1150R

Ja sam se lose izrazio, posto me je mesto za suvozacicu i interesovalo.... :)

 

A iz cega se sastoji odrzavanje kardanskog prenosa?

 

Pa biraj mrsavije (bolje da zulja,duze se pamti)

 

Menjac-karadn-difrencijal idu odvojeno ulja , sva ista SAE90 . Kvalitetnija ulja recimo Castrol je oko 500din litar a sa jednom flasom zavrsavas sva tri a menjas na 2-3 god zavisi od kilometraze . Ima nas koji menjamo svako prolece al zato sto nam je dosadno i jeftino ne sto treba . Znaci na svake 2 god 500din za te tri stvari odprilike .

Usistem prednje kocnice staje odprilike 2 casice rakije ulja dot4 pa ces sa jednom flasom ulja biti miran bar 5 god i to da menjas svako prolece (a ne treba). u prednju viljusku ti ukupno staje 380ml ulja i to menjas na 3 god (ne gledaj nas budale sto menjamo svako prolece) i to je oko 500din zamena jedna .

 

Nego odakle si ti ? koliko godina imas ?

 

 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1740 postova
  • Lokacija: JAGODINA
  • Motocikl: Tomos 14M BMW R 26 BMW R 65 BMW R1150R

Iz Kraljeva sam i imam 25 godina...

 

Em si blizu em si mlad pa sigurno imas dobre drugarice i komsike , te` se ti ne sekiraj za servis i odrzavanje .. Nego pazari motor skupi drugarice i eto mene da ga pregledam 1moto3.gif

 

nego i pazi da ga ne preplatis !

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 72 postova
  • Motocikl: Vespa px

Drugarice mi je zena rasterala a imalo je kvalitetnih primeraka :( , a komsinice su mi malo starije gospodje tu oko 35-40 godina radnog staza :)

Pa koliko je neka okvirna cena od-do , i da li je jedina mana to sto bi trebao da ima vise snage?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Teoreticar ..., 12092 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: BMW R1200GS Adv

Pa koliko je neka okvirna cena od-do , i da li je jedina mana to sto bi trebao da ima vise snage?

 

Komsinica ili R45?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1740 postova
  • Lokacija: JAGODINA
  • Motocikl: Tomos 14M BMW R 26 BMW R 65 BMW R1150R

Drugarice mi je zena rasterala a imalo je kvalitetnih primeraka :( , a komsinice su mi malo starije gospodje tu oko 35-40 godina radnog staza :)

Pa koliko je neka okvirna cena od-do , i da li je jedina mana to sto bi trebao da ima vise snage?

 

Za te komsike od servisera moz jedino da dobijes đuntu ili Lalajka , za te koke ja ne palim motor 1lol.gif .

  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1740 postova
  • Lokacija: JAGODINA
  • Motocikl: Tomos 14M BMW R 26 BMW R 65 BMW R1150R

Pa znas kako se kaze "nema supe bez stare koke". :)

 

ali supa nije glavno jelo !

 

 

nego vrlo je bitno u kakvom je stanju , to mu odredjuje cenu ... baci neku sliku i cenu na PP pa da ti kazem 0takoje.gif

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 340 postova
  • Lokacija: NoviBeograd
  • Motocikl: BMW R45 Yamaha FZS 1000

Odlican za pocetnika, ima ih limitiranih, mislim 20ks, i otvorenih od 35ks.

 

Tu ces saznati koliko je tezak "pravi" motor,oko 210kg, nauciti da saltas brzine i bezbedno ces

uci u tehniku voznje.

Promena stepena prenosa ide polako, ne kratko i brzo kao na japancima, voli medjugas da se uskladi broj

obrtaja motora i kardana.

To mu je i osnovna prednost, kardan, nema podmazivanja i odrzavanja, sem godisnje zamene ulja.

Uzevsi u obzir cenu lanca i lancanika, dosta tu moze da se ustedi, na stranu sama pouzdanost.

 

Ubrzanje nije bas sampionsko, ali pri 6ooo rpm, lako drzi brzinu od 140 kmh na autoputu, i to sa dvoje na njemu, ukupne

tezine oko 150kg. Iako mislim da mu vise prija 120 na sat s 5000 rpm, vazi za jaci model.

Moje iskustvo s potrosnjom je oko 6 l,po gradu i na kracum relacijama.

 

Kljesta prednje kocnice su ATE, koja ni sa originalnim Texstar plocicama ne ostvaruju zavidnu silu, pa se na kasnijim modelima preslo na Brembo. Dobos pozadi.

 

O boxer agregatu ne treba pricati, njegova pouzdanost i dugotrajnost je legendarna.

Naravno, pravilo odrzavanje je esencijalno, sa izborom ulja ne treba praviti kompromis, i eto motora i za sledecu generaciju u porodici.

 

Pri kupovini obrati paznju na ispravnost crvene lampe za indikaciju ulja.

Ako se desi da se ona upali tokom voznje, a ulja ima dovoljno u motoru, to ukazuje na potrosenost potisnih ploca na radilici, sto je dosta skupa popravka.

 

Udoban, pouzdan, minimalno odrzavanje, cista mehanika bez elektonskih gedzeta,

dobar kao prvi, moj moguci ispisnicki, sada paradni.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 72 postova
  • Motocikl: Vespa px

Odlican za pocetnika, ima ih limitiranih, mislim 20ks, i otvorenih od 35ks.

 

Tu ces saznati koliko je tezak "pravi" motor,oko 210kg, nauciti da saltas brzine i bezbedno ces

uci u tehniku voznje.

Promena stepena prenosa ide polako, ne kratko i brzo kao na japancima, voli medjugas da se uskladi broj

obrtaja motora i kardana.

To mu je i osnovna prednost, kardan, nema podmazivanja i odrzavanja, sem godisnje zamene ulja.

Uzevsi u obzir cenu lanca i lancanika, dosta tu moze da se ustedi, na stranu sama pouzdanost.

 

Ubrzanje nije bas sampionsko, ali pri 6ooo rpm, lako drzi brzinu od 140 kmh na autoputu, i to sa dvoje na njemu, ukupne

tezine oko 150kg. Iako mislim da mu vise prija 120 na sat s 5000 rpm, vazi za jaci model.

Moje iskustvo s potrosnjom je oko 6 l,po gradu i na kracum relacijama.

 

Kljesta prednje kocnice su ATE, koja ni sa originalnim Texstar plocicama ne ostvaruju zavidnu silu, pa se na kasnijim modelima preslo na Brembo. Dobos pozadi.

 

O boxer agregatu ne treba pricati, njegova pouzdanost i dugotrajnost je legendarna.

Naravno, pravilo odrzavanje je esencijalno, sa izborom ulja ne treba praviti kompromis, i eto motora i za sledecu generaciju u porodici.

 

Pri kupovini obrati paznju na ispravnost crvene lampe za indikaciju ulja.

Ako se desi da se ona upali tokom voznje, a ulja ima dovoljno u motoru, to ukazuje na potrosenost potisnih ploca na radilici, sto je dosta skupa popravka.

 

Udoban, pouzdan, minimalno odrzavanje, cista mehanika bez elektonskih gedzeta,

dobar kao prvi, moj moguci ispisnicki, sada paradni.

 

Hvala sto si svoja iskustva podelio sa mnom.

 

Izgleda da je kod r45 jedina mana malo veca potrosnja.

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 72 postova
  • Motocikl: Vespa px

Pa znas kako se kaze "nema supe bez stare koke". :)

 

ali supa nije glavno jelo !

 

 

nego vrlo je bitno u kakvom je stanju , to mu odredjuje cenu ... baci neku sliku i cenu na PP pa da ti kazem 0takoje.gif

 

 

 

Za sada sam nasao jedino beli na Polovni Automobili.

 

Ako nadjem jos neki saljem slike na procenu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 479 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha XT600E

Za pocetnika nije los , mada je uvek neki apenac ili coperic od 125 bolji ... za tovar ne brini to mu je i jedino sto ima za 10 .. moz drva iz sume da vuces bez greske .. ja licno volim da biram suvozacice do 48kg pa uvek imam mesta da tovarim jos !

 

Да, места за још једну сувозачицу... :zvizduk::hej::lol:

 

Au sad si me zbunio, ima mesta da tovariš još tu istu suvozačicu, ili da tovariš i još neku iza nje :stabre::lol:.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Çelebi, 2415 postova
  • Lokacija: Beograd - Vuk
  • Motocikl: Imam

@djordjenovic

 

Pa pošto si iz Kraljeva, otidi do Rauša na Jarčujak i pitaj sve što želiš. Slobodno kaži da te je poslao sadašnji vlasnik njegovog R100RT.

 

To ti je odilčan motorčić da uđeš u ovaj svet na sasvim lepa vrata. Lak za vožnju, pouzdan, jeftin za održavanje i sigurno te neće povući da praviš gluposti dok ne naučiš lepo da voziš. A sa njim ćeš naučiti sve što treba da znaš. Jedina mana svih BMW-a je što ti uđu pod kožu. Znači, gotov si :D

 

Kad kupuješ, gledaj da je kompletan. Sve se kod njega popravlja i menja samo kad imaš sve što treba. I nemoj ići sam u kupovinu. Povedi nekoga ko se bar iole razume u motore a najbolje nekoga ko je već vozio više BMW-a u životu. I ne beži od R65 jer je to isti motor samo sa većom kubikažom i malo više snage. A kad jednom sedneš na BMW potrošnja pada u drugi plan, veruj mi.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 72 postova
  • Motocikl: Vespa px

@djordjenovic

 

Pa pošto si iz Kraljeva, otidi do Rauša na Jarčujak i pitaj sve što želiš. Slobodno kaži da te je poslao sadašnji vlasnik njegovog R100RT.

 

To ti je odilčan motorčić da uđeš u ovaj svet na sasvim lepa vrata. Lak za vožnju, pouzdan, jeftin za održavanje i sigurno te neće povući da praviš gluposti dok ne naučiš lepo da voziš. A sa njim ćeš naučiti sve što treba da znaš. Jedina mana svih BMW-a je što ti uđu pod kožu. Znači, gotov si :D

 

Kad kupuješ, gledaj da je kompletan. Sve se kod njega popravlja i menja samo kad imaš sve što treba. I nemoj ići sam u kupovinu. Povedi nekoga ko se bar iole razume u motore a najbolje nekoga ko je već vozio više BMW-a u životu. I ne beži od R65 jer je to isti motor samo sa većom kubikažom i malo više snage. A kad jednom sedneš na BMW potrošnja pada u drugi plan, veruj mi.

 

R45 mi je dopadljiv izmedju ostalog i zato sto mu je registracija oko 100 evra, a za R 65 je oko 150. A ja sam ubogi srpski student pa mi je "vreme" jako ogranicavajuci faktor. Zato se respitujem i o potrosnji, jer koja je svrha da ga kupim ako mi samo stoji u garazi. Hvala za savet poseticu Rausa.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja