Jump to content

Moto Zajednica

Yamaha YZF600R Thundercat

Recommended Posts

  • Ne silazi, 4303 postova
Just now, Mare1288 said:

Evo ja ga vozim vec 3 dana i nemam problema sa brzinama. Za ta 3 dana sam presao preko 400km i jedino sto je bilo je to da se ugasio jedanput na semaforu dok sam usporavao

Kazem samo kakav ga glas bije, verovatno ne trpi izivljavanje kao neki motori pa zna da strada ta famozna druga brzina. Mislim da je i model pre fz ili kako vec imao slican problem.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hronični Motociklopata, 7032 postova
  • Lokacija: Severna Bačka
  • Motocikl: Banditos 650

Strada druga i na mnogim ostalim motorima, imadoh CBR600 sa riknutom drugom brzinom,

mada, ko sto rece kolega roker moguce je da Macka losije podnosi drkadzije tj tockarenje :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 15 postova
  • Lokacija: Vienna
  • Motocikl: Yamaha YZF600R Tundercat

Stvarno neznam,ako se bude sta desavalo obavestavacu. Mada je moj motors presao svega 18000 sa mojom voznjom od ta tri dana :) jer sam treci vlasnik a predhodni vlasnik je za celu godinu presao svega 115km tako da mislim da nije puno trosen :) a i bio je stariji lik od nekih 50ak godina

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 510 postova
  • Lokacija: Donje Konjuvce
  • Motocikl: Caponord 1000 ETV
pre 4 minuta, Mare1288 je napisao:

Stvarno neznam,ako se bude sta desavalo obavestavacu. Mada je moj motors presao svega 18000 sa mojom voznjom od ta tri dana :) jer sam treci vlasnik a predhodni vlasnik je za celu godinu presao svega 115km tako da mislim da nije puno trosen :) a i bio je stariji lik od nekih 50ak godina

Ja imam 50 godina i prelazim mesecno 1500-2000km :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 15 postova
  • Lokacija: Vienna
  • Motocikl: Yamaha YZF600R Tundercat
pre 10 minuta, Pevac je napisao:

Ja imam 50 godina i prelazim mesecno 1500-2000km :D

Izvini,ali nisam mislio nista pogresno sa godinama :). Hteo sam samo da kazem da motor nije previse forsiran i nije previse vozen sa obzirom da je star 18 godina

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 510 postova
  • Lokacija: Donje Konjuvce
  • Motocikl: Caponord 1000 ETV

 Ma jok bre opusteno,nasalio se ja i samo dodao da mozda i postoje motori sa malom kilometrazom samo ja ne verujem to nikome pa moze da se kune u sta hoce :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hronični Motociklopata, 7032 postova
  • Lokacija: Severna Bačka
  • Motocikl: Banditos 650

Sa 18.000km to treba da je skoro pa NOV motor.
Ali verovatno mu je skinuta kilometraza kao vecini motora, ali nemoj da te to brine, nije to APN da ce se raspasti

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1424 postova
  • Lokacija: BG - Zemun - Zvornik
  • Motocikl: Yamaha FJR 1300, Ktm exc300

Na nekoj uzbrdici probaj na primer da ides lagano u 2. Ili 3. brzini i naglo mu das jaci gas. Ako tad ne ispada onda nece ;) Mislim da je 18.000 premalo za motor koji ima toliko godina. Inace, odlican allround motor i za putovanja i za stazu rekreativno

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 207 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda VFR 800 Vtec + BMW R1200GS

Ja sam ThunderCata imao jedno 2 godine, i to sam je kupio odmah nakon prodaje Fz6-s2 sa kojim sam presao 25000km za manje od 2godine, i moram da priznam da mi je to bila najbolja kupovina i najvise dobijeno za najmanje para. Imala je oko 50k i bila fabrika. Zbog problema u poslu morao sam da je se resim i to mi je bila bas velika greska. Nikad kasnije nisam imao motor toliko mator a toliko dobar i ocuvan.

 

IMG-70bca103d05b42d88572441a773c8470-V.jpg

IMG-f85aa1af11019490362794a5a3ed4d6f-V.jpg

IMG-cb327482bc6e23d1ad0cae1fb5daca62-V.jpg

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1424 postova
  • Lokacija: BG - Zemun - Zvornik
  • Motocikl: Yamaha FJR 1300, Ktm exc300

I mene vezu lepe uspomene za nju, bila je 2003. godiste, za 8 godina presao 130.000km, bas sam se slatko navozao. Prodao sam je samo zato sto mi je trebao malo noviji motor i pouzdaniji jer ipak je imala solidnu kilometrazu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 207 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda VFR 800 Vtec + BMW R1200GS

Pa koliko traju ti agregati?

Moja je bila '97 ili '98 sa nekih 50k i motor je radio potpuno isto kao i Fz6 iz '09. 

I ono sto je zanimljivo da i dan danas dobre kostaju oko 2k, cesto bacim pogled na PA

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1424 postova
  • Lokacija: BG - Zemun - Zvornik
  • Motocikl: Yamaha FJR 1300, Ktm exc300

I kad sam ga prodao agregat i menjac su bili odlicni. Ako se redovno rade servisi i normalno se odrzava, trajace dosta dugo. Ja sam ga uglavnom koristio za putovanja, a bas malo za grad i stazu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 4303 postova
57 minutes ago, Biker-Boy said:

Prodaj gepezejca, dodaj jos malo love i mozes ladno da  uzmes nesto 4klipno

Ima tu registracija, kakve su gume, lanac, plocice, itd... kod mene znam sta je i kako je :/ Bice valjda

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hronični Motociklopata, 7032 postova
  • Lokacija: Severna Bačka
  • Motocikl: Banditos 650

A jbg, uzmes neku dobru osnovu, pa polako, deo po deo sredis ga i uzivas.

Ja sam moj Thundercat platio 1500e

pa ulozio:

akumulator 30e

regler 50e

gume 150e

vazdusni filter 20e

semerinzi+ulje za viljuske 20e

 

ulje+uljni filter i registraciju to ne racunam, jer to svakako moras da uradis pa i dzabe da dobijes motor.

 

E sad, u vreme kad sam uzeo moj Thundercat bilo je i jeftinijih a bilo je i skupljih, ovo je neka zlatna sredina, i ne zalim, odradio mi sezonu bez problema,  bio sam na moru u Crnoj Gori s njim, cepao ga na Navaku...

Za ne previse puno para, imam dobar pouzdan motor, s kojim mi nije frka da sutra sednem na njega i odem na putovanje od 2000km.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 495 postova
  • Lokacija: Jagodina
  • Motocikl: Honda ST1100 Pan European
Pre 1 sat, Motorcyclist je napisao:

Ima tu registracija, kakve su gume, lanac, plocice, itd... kod mene znam sta je i kako je :/ Bice valjda

Opšta je boljka većine nas upravo  besparica. I ja sam se lomio kada sam prodavao ZZR a, da li da to radim, gde naći pare za doplatu skupljeg motora itd.
A onda uz veliku podršku moje supruge, digoh kredit na sedam godina u uzeh ono što smo oboje želeli. Motor koji će zadovoljiti naše potrebe i godine. I veruj mi ne kajem se ni malo, i ako će me motor izneti nešto iznad 1000 eura (kamata) na njegovu cenu, za tih sedam godina. Jebi ga, 57 mi je punih, puno sam stvari propustio u životu, sjebo pare kada sam imao ... i rekoh sebi, nećeš više, život je jedan, uživaj u njemu dok možeš

Ne gubi vreme, daj sebi ono što ti duša ište i samo napred

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hronični Motociklopata, 7032 postova
  • Lokacija: Severna Bačka
  • Motocikl: Banditos 650

Taj rad, i ja sam isto tako na kredit uzeo lovu i kupio svoj prvi veliki motor,  jer mi dojadilo da vozam eMZejce, nisam imao drugog izlaza.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 4303 postova
1 hour ago, drtommy said:

Opšta je boljka većine nas upravo  besparica. I ja sam se lomio kada sam prodavao ZZR a, da li da to radim, gde naći pare za doplatu skupljeg motora itd.
A onda uz veliku podršku moje supruge, digoh kredit na sedam godina u uzeh ono što smo oboje želeli. Motor koji će zadovoljiti naše potrebe i godine. I veruj mi ne kajem se ni malo, i ako će me motor izneti nešto iznad 1000 eura (kamata) na njegovu cenu, za tih sedam godina. Jebi ga, 57 mi je punih, puno sam stvari propustio u životu, sjebo pare kada sam imao ... i rekoh sebi, nećeš više, život je jedan, uživaj u njemu dok možeš

Ne gubi vreme, daj sebi ono što ti duša ište i samo napred

 

Ja ne znam da li cu ove godine biti u Srbiji uopste tako da i to igra ulogu. Tako da i ta odluka otpada :/

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 15 postova
  • Lokacija: Vienna
  • Motocikl: Yamaha YZF600R Tundercat
Pre 21 sati, mrxfon je napisao:

Na nekoj uzbrdici probaj na primer da ides lagano u 2. Ili 3. brzini i naglo mu das jaci gas. Ako tad ne ispada onda nece ;) Mislim da je 18.000 premalo za motor koji ima toliko godina. Inace, odlican allround motor i za putovanja i za stazu rekreativno

To sam probao ali mi to nije bila namera za to,nego eto cisto onako sam hteo da vidim kako povlaci i nije se nista desilo.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 15 postova
  • Lokacija: Vienna
  • Motocikl: Yamaha YZF600R Tundercat
Pre 3 sati, Biker-Boy je napisao:

A jbg, uzmes neku dobru osnovu, pa polako, deo po deo sredis ga i uzivas.

Ja sam moj Thundercat platio 1500e

pa ulozio:

akumulator 30e

regler 50e

gume 150e

vazdusni filter 20e

semerinzi+ulje za viljuske 20e

 

ulje+uljni filter i registraciju to ne racunam, jer to svakako moras da uradis pa i dzabe da dobijes motor.

 

E sad, u vreme kad sam uzeo moj Thundercat bilo je i jeftinijih a bilo je i skupljih, ovo je neka zlatna sredina, i ne zalim, odradio mi sezonu bez problema,  bio sam na moru u Crnoj Gori s njim, cepao ga na Navaku...

Za ne previse puno para, imam dobar pouzdan motor, s kojim mi nije frka da sutra sednem na njega i odem na putovanje od 2000km.

Ja sam moj platio 1300e samo sto je na mom sve to vec bilo zamenjeno tj sve je stavljeno novo jer bez toga nije mogao da prodje tehnicki i da dobije registraciju,samo su gume kostale 280e jer se toga secam kako je covek rekao a za ostalo se ne secam cena :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja