Jump to content

Moto Zajednica

Yamaha YZF600R Thundercat

Recommended Posts

  • Hronični Motociklopata, 7031 postova
  • Lokacija: Severna Bačka
  • Motocikl: Banditos 650

Valjda se nebi usudili kinezi da uvale Austrijancima krš gume, ipak je to pod plaštom Pirelli-ja, i po njihovim standardima.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 833 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: Trenutno bez :/

Da li salju za Srbiju ili ti je neko doneo gume?  ContiRoadAttack set za moj motor kosta kao samo zadnja na internetprodajaguma...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Malinar u pokusaju, 1559 postova
  • Lokacija: Kg
  • Motocikl: uljara 600
On 5/18/2019 at 2:06 PM, Biker-Boy said:

Zanimljivo je to da su gume donesene iz Austrije,

obe su DOT 2018,  prednja je made in China,  a zadnja je made in Germany  :wacko: :zbunjen:

Ne brini dobre su i "kineskinje", ja sam imao metzeler m3 sportec "kineskinju", drzala je odlicno i po kisi i po suvom. 15 000 km su izrzale dok nisam isterao metalno platno iz njih.

 

20190504-204857.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8238 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

@Biker-BoyNe koci nista bolje ali priznaj posle ciscenja joj vise verujes :D (kocnici)

Ja u taj prorez po sredini celjusti stavim viljuskasti kljuc 34/36, taman debljinu ima, pa "drukam" da se kljipovi na njega naslone, onda ih ocistim lepo, vratim unutra pa ocistim iznutra sveeee....

Jednom u dve/tri godine valja isterati skroz klipove i ocistiti lezista i unutrasnjost kljesta, magistrale... Proveriti gumice.

Prijatelj mi je u Fr. pazario malu ultra-zvucnu kadicu, 1,5L zapremine .... Jeeeeeedva cekam da mi na jesen donese, da za svoju dusu polako cistim dizne, injektore, kljesta... :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hronični Motociklopata, 7031 postova
  • Lokacija: Severna Bačka
  • Motocikl: Banditos 650

@milomir22 15.000km je odlicno za sport gumu, nadam se da ce moj Diablo Strada da izvuce toliko, posto su u slicnoj klasi.
@N.F.S.  ovo je bilo vise preventivno da sprecim zaribavanje klipova, jer onda se i gumice sjebu, i ode sve u honduras...

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Malinar u pokusaju, 1559 postova
  • Lokacija: Kg
  • Motocikl: uljara 600
On 5/19/2019 at 9:01 PM, Biker-Boy said:

@milomir22 15.000km je odlicno za sport gumu, nadam se da ce moj Diablo Strada da izvuce toliko, posto su u slicnoj klasi.

Jeste odlicno, ali mislim da je tolikoj kilometrazi dosta doprinela cinjenica da ne zalecem naglo i ne kocim suvise naglo. Vozim dosta brzo, ali nekako tecno, ne cimam mnogo kad kocim ili ubrzavam. I jos jedna stvar mislim da je bitna, metzeler, iako je guma jako lepo drzala, tesko se grejala u odnosu na druge marke, uvek bude mlaka, dok ove dunlop bas umeju da se usijaju. Vozio sam i bridgeston na ninji 636, ista prica, bila je mnogo vrelija guma i od m3 sportec i od z8 koju sam imao pre m3.

 

Metzeler je brat platio oko 100 evra u 160/60-17, dok su dunlop za set (120/70 i 160/60 17) bile 155 evra.

 

Ontopic: tandzara je odlican motor, samo, kada sam seo na nju posle bandita, polozaj mi je bio mnogo neudoban, mislim da je pravljena za sitnije ljude od mene. Puno ljudi znam koji su presli "Boga oca" kilometara sa ovim motorom, gotovo bez ikakvih kvarova.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hronični Motociklopata, 7031 postova
  • Lokacija: Severna Bačka
  • Motocikl: Banditos 650

Nisam ni ja neki narocit divljak, extra bi mi bilo da budem miran s gumama 2 godine, a posto u proseku prelazim 6-7000km godisnje nadam se da ce biti tako, i tu da uguram bar 2 poludnevna trackday-a.

Meni je Tandzara bas udobna, bar sto se tice sedista, a i polozaj volana mi je ok, bolji nego CBR600 F2, samo pitanje je kako ce biti posle 300-400km u danu na putovanju, mada to cu da resim montazom hebli od VFR750

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hronični Motociklopata, 7031 postova
  • Lokacija: Severna Bačka
  • Motocikl: Banditos 650

I evo ga moje danasnje remek delo  :grr:

Naumio ja da promenim ulje i i uljni filter, iiiiii uspeo sam da sjebem navoj na karteru gde se ispusta ulje, 

ide karter u ponedeljk na varenje, a sledeci put stezem saraf sa kilo kljucem, nema vise proseravanja "na osecaj"...

Jbg ja naviko na Honde, tamo je saraf za ispustanje ulja sa donje strane, i moze da podnese vecu silu stezanja, godinama sam menjao ulje na svojim motorima i nikad nisam imao problem, al eto, Macka je malo finija, trazi nezniju ruku :D

a i citao sam na forumu da je neko vec imao istu nevolju, nisam jedini buzdovan pun snage neobuzdane :jee:

 

 

20190525_102733.jpg

20190525_102746.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hronični Motociklopata, 7031 postova
  • Lokacija: Severna Bačka
  • Motocikl: Banditos 650

Kvar je otklonjen, karter zavaren (20eura), stavljena nova bakarna podloska na saraf, stegnuto kilo kljucem na 4,3kg kako kaze manual, i nema frkenzi :)

Sreca u nesreci je sto sam otkrio da je los O-ring na senzoru nivoa ulja koji je na dnu kartera, tu je malo vlazilo ulje, nista strasno, ali vremenom bi sve vise curkalo i kakve sam kurate srece negde u nekoj dalekoj pripizdini bi probio i eto belaja... ali to je sad sredjeno.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Malinar u pokusaju, 1559 postova
  • Lokacija: Kg
  • Motocikl: uljara 600

Otprilike da je ovo bas lose resenje na karteru. Darko Mihajlovic je imao isti problem i gotovo je siguran da nije pretegao sraf, ko ce ga znati, jednostavno, konstrukcijski je slaba tacka.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hronični Motociklopata, 7031 postova
  • Lokacija: Severna Bačka
  • Motocikl: Banditos 650

Nije lose resenje, ali nije bas ni idealno, mnogo je bolje kad je od dole, moze vise da istrpi, al eto, svaka skola se placa...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 4302 postova
On 5/25/2019 at 4:43 PM, Biker-Boy said:

I evo ga moje danasnje remek delo  :grr:

Naumio ja da promenim ulje i i uljni filter, iiiiii uspeo sam da sjebem navoj na karteru gde se ispusta ulje, 

ide karter u ponedeljk na varenje, a sledeci put stezem saraf sa kilo kljucem, nema vise proseravanja "na osecaj"...

Jbg ja naviko na Honde, tamo je saraf za ispustanje ulja sa donje strane, i moze da podnese vecu silu stezanja, godinama sam menjao ulje na svojim motorima i nikad nisam imao problem, al eto, Macka je malo finija, trazi nezniju ruku :D

a i citao sam na forumu da je neko vec imao istu nevolju, nisam jedini buzdovan pun snage neobuzdane :jee:

 

 

20190525_102733.jpg

20190525_102746.jpg

Bice da je do dizajna a ne do snage. Meni je sraf od dole, al nikad nikakav problem, zategnes normalno i to je to, normalno neces ko sivonja da stezes. Upalis, ne curi nista, teraj. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Malinar u pokusaju, 1559 postova
  • Lokacija: Kg
  • Motocikl: uljara 600

Kilo kljuc treba koristiti, nije dobro uvek stezati jako, narocito kada je celicni sraf u aluminijumskoj lozi. Meni je pretproslu zamenu ulja odradio majstor, toliko je zategao cep na karteru da sam pao sa stolice prilikom odvrtanja u trenutku kad je cep popustio. Srecom bilo je bez posledica, ili nisam jos svestan posledica.

 

Kada se dobro ugreje motor nakon prve voznje posle zamene, iskontrolisem da li pusta ulje na cepu i filteru, lakse mi nego da pretezem kao sivonja. Opet, ne treba ostaviti ni nestegnuto, da se cep ne bi odvio od vibracija agregata. Praktikujem rukom dokle moze i jos malo kljucem dok ne stane, bez forsiranja.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hronični Motociklopata, 7031 postova
  • Lokacija: Severna Bačka
  • Motocikl: Banditos 650

Pa mogu reci za sebe da sam razuman sto se tice stezanja sarafa u aluminijum, nikad mi se nije desilo ovakvo nesto, al jbg, za sve postoji prvi put.

Ima cale kilo kljuc, eno ga stoji na polici, ali nikad ga nisam koristio, mislio sam da mi ne treba... sve do sad :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hronični Motociklopata, 7031 postova
  • Lokacija: Severna Bačka
  • Motocikl: Banditos 650

Macka prodisala danas kroz novi vazdusni filter :) 

Toliko je pakleno vruce bilo da nisam mogao u garazi da radim oko motora, vec sam se preselio u terasu 

 

 

 

20190616_162012.jpg

20190616_162325.jpg

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja