Jump to content

Moto Zajednica

Yamaha YZF600R Thundercat

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 159 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: ...
Pre 1 sat, stilgar je napisao:

Jeste baba al za nekog ko vozi R1. Zamisli samo kako vozi covek od 193cm i oko 100kila 125 kubika: prva pun gas, druga pun gas, treca pun gas, cetvrta kolko treba, peta i ide celih 90 km na sat, i tako 2 godine ima vec stecenu naviku. Sad ga zamisli na macki da uradi isto to jer ne zna, nije probao, kako ce da odreaguje kad motor poleti? Uplasice se, nece pustiti gas, zakucace se... da ne pominjemo skoro 100 kila razlike u tezini motora.Visoki kolega sa 125 kubika, poslusaj Biker-boy a i polako ne R nego neki Strom 650, bandit 650, kawasaki KLE i slicni motori su bolji za putovanje u dvoje. R tj ovaj thundercat il neki drugi R budi uspavanog trkaca u tebi a to je uvek cupavo pogotovo u dvoje.

 

 

 

Није баш тако. Причамо о човеку од 35 година. Превише искарикирано. Мотори које си навео коштају много више. Сигурно су бољи за путовања али човеку се то не свиђа.

Овај пластиканер има добру позицију седења и са уградњом кофера може да буде добар спорт туринг. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hronični Motociklopata, 7031 postova
  • Lokacija: Severna Bačka
  • Motocikl: Banditos 650
Pre sat vremena, Novola je napisao:

A misliš da je VFR udobniji od Thundercat? Meni deluju slično

VFR-u su heble vislje i blize vozacu i rezultat toga je da je torzo par stepeni uspravniji, to jest manje si na rukama, otprilike zlatna sredina, zato cu da stavim heble od njega na moj Thundercat, jer precnik viljuske im je isti (41mm) i odgovaraju heble, isprobano, samo mozda budem morao da produzim (stavim duza) kociona creva.

A sto se tice sedista otprilike su isti, mozda bi se cak usudio reci da je macka za nijansu udobnija.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1684 postova
  • Lokacija: Sremska Mitrovica
  • Motocikl: Yamaha Super Tenere XTZ 750

Znači nije previše pogrešno pretpostaviti da su ta dva motora (VFR 750 i Thundercat 600) prilično slični? Položaj sedenja, udobnost sedišta, održavanje, troškovi? Sad sam malo okrenuo temu na Honda vs Yamaha ali u principu, to je to?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1424 postova
  • Lokacija: BG - Zemun - Zvornik
  • Motocikl: Yamaha FJR 1300, Ktm exc300

Zavisi koji vfr. Rc36 je prilicno slican thundercatu po polozaju i udobnost, ali agregat je totalno drugaciji tj drugaciji je osecaj voznje totalno. Dok je rc46 po mrni mnogo vise sportski polozaj i tvrdji motor od thundercata. A i duplo skuplji :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1684 postova
  • Lokacija: Sremska Mitrovica
  • Motocikl: Yamaha Super Tenere XTZ 750

Meni je r36 kao bombonica. Naravno noviji modeli bolji definitivno, al se ja nešto ložim na te Hondine motore od 90' do 93-94' koliko sam ja skontao tada im je kvalitet izrade bio na vrhuncu, plastike, mehanizacija.. samo struja jebavala večito. Iskreno nemam pojma ni da li sam u pravu, ali takvog sam utiska. Transalp, Africa.. super motorići

Nekako mi sad Thundercat zapao za oko, baš mi se dopada. Jel on ima neke već poznate mane? Neke proverene stvari?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1424 postova
  • Lokacija: BG - Zemun - Zvornik
  • Motocikl: Yamaha FJR 1300, Ktm exc300

Neki pricaju da zna da im ode 2 brzina ili birac sta vec, da kad ga naglo potegnes u drugoj zna da iskoci iz brzine. To se obicno desava ako je motor dizan na zadnji dosta. Inace koliko ja znam nema nekih poznatih mana.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1684 postova
  • Lokacija: Sremska Mitrovica
  • Motocikl: Yamaha Super Tenere XTZ 750

Kontam da bi to i kod većine motora bio problem, ako manijaču i teraju na zadnji. Hvala za informacije, tek sad neću moći da se odlučim:neznam:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 763 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: motora bez trenutno
20 hours ago, Novola said:

Otprilike tako(samo ide 70 a ne 90 haha). Zaista sjajan savet i pogled na to, ali ipak se nekako ne pronalazim u tome. Vozio sam er-6 od 70ak ks, i nije to bilo ništa sad drugačije od mog trenutnog motora. Okej, naravno da je bilo brže, startnije, ali zaista nije bilo nekog iznenađenja i gubitka kontrole izazvanog mojom greskom. Ne želim da zvučim arogantno, daleko od toga da se smatram iskusnim vozačem, ali otprilike bih znao šta da očekujem od jakog motora.

Mada i 70ks nije isto kao 100ks. Verovatno.

ma ja sam malo iskarikirao :) ako si "probo" er6 jedan krug to nije voznja to je proba. Kad odes negde sa njim bar 100 km u jednom pravcu, malo lokal, malo auto put pa mu i protegnes tockove i malo naglije zakocis da vidis kako sve to izgleda, onda poredis dal je "isto" ko tvoj :) naravno da je isto kad ne prelazis 2k rpm. Kako god, al da ti ne popujem nisi mali. poenta je ne potcenjuj motor i ne precenjuj svoje znanje, a najbitnije je zasta koristis motor, zelis li da se vozis po gradu, ili da ides na putovanja duza-kraca sam ili u dvoje itd. Sretna kupovina.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 4302 postova
16 hours ago, Novola said:

Meni je r36 kao bombonica. Naravno noviji modeli bolji definitivno, al se ja nešto ložim na te Hondine motore od 90' do 93-94' koliko sam ja skontao tada im je kvalitet izrade bio na vrhuncu, plastike, mehanizacija.. samo struja jebavala večito. Iskreno nemam pojma ni da li sam u pravu, ali takvog sam utiska. Transalp, Africa.. super motorići

Nekako mi sad Thundercat zapao za oko, baš mi se dopada. Jel on ima neke već poznate mane? Neke proverene stvari?

Ima, druga brzina koju vuce jos sa modela fzr.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1684 postova
  • Lokacija: Sremska Mitrovica
  • Motocikl: Yamaha Super Tenere XTZ 750
2 hours ago, stilgar said:

ako si "probo" er6 jedan krug to nije voznja to je proba

Jel se računa ako sam polagao na njemu? :na_glavi: Bilo je jedno nezgodno proklizavanje zadnjeg točka pri polasku iz mesta na oštrijoj krivinici. Tu sam video koliko to može da bude zaguljeno, samo jedan trenutak nepažnje i mogao sam biti poletarac.

Promenio član Novola
Typo

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1684 postova
  • Lokacija: Sremska Mitrovica
  • Motocikl: Yamaha Super Tenere XTZ 750
2 hours ago, Motorcyclist said:

Ima, druga brzina koju vuce jos sa modela fzr.

Tu nema nekog leka pretpostavljam?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1424 postova
  • Lokacija: BG - Zemun - Zvornik
  • Motocikl: Yamaha FJR 1300, Ktm exc300
33 minutes ago, nenad.yzf said:

Nema problema sa drugom brzinom. Moj je presao 70.000 i ne ispada iz druge. 

Nad tvojim se nisu izivljavali prethodni vlasnici ;)

Moj je imao 130.000km i nije imao problema.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1424 postova
  • Lokacija: BG - Zemun - Zvornik
  • Motocikl: Yamaha FJR 1300, Ktm exc300

Ja sam moj uzeo sa 30.000km i dogurao do 130.000 bez nekih kvarova. Kad sam otvorio kvacilo da pogledam da li treba nesto da se menja, debljina ploca je i dalje bila u dozvoljenim granicama. Jedino sam opruge promenio. Uz normalnu voznju i odrzavanje moze da traje 100 godina

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I'm the fear addicted, a danger illustrated !, 3919 postova
  • Lokacija: Lyon
  • Motocikl: Klx650,a Tdm u srcu.

Od tih F modela, ako izuzmemo Gsxf 750, TCat je najkrupniji. 

Gsxf 750 bi ti najbolje legao ako si vec u tom fazonu. 

Translap je odlican motor ali je mnogo slab. To mu je jedina mana. 

Tako da kupi  :BJB-tdm:

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hronični Motociklopata, 7031 postova
  • Lokacija: Severna Bačka
  • Motocikl: Banditos 650

Ja sve mislim da je to rikavanje druge brzine samo kod likova sto rade zadnjake,

tu boljku "druga brzina" sam cuo i za mnoge druge motore, znaci nema pravila, drkas motor, tockaris, i ode druga brzina u vecna lovista.... 

Ja sam nekad davno pazario CBR 600F1 sa spaljenom drugom brzinom, pa popravljao, kostalo par stotina, 

 a drugar je prosle godine menjao drugu na ZX7R

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1684 postova
  • Lokacija: Sremska Mitrovica
  • Motocikl: Yamaha Super Tenere XTZ 750
On 5/14/2019 at 6:25 PM, Astral said:

Gsxf 750 bi ti najbolje legao ako si vec u tom fazonu.  

Nije loš, žale se ljudi kao na izgled, ali meni je skroz ok. Velik, udoban motor koliko ja znam, i nije na ceni može da se nađe za relativno pristojne parice.

 

On 5/14/2019 at 6:25 PM, Astral said:

Translap je odlican motor ali je mnogo slab. To mu je jedina mana

Jbg ne znam jel 50ks slabo..u ovom trenutku mi ne deluje slabo. Za lokal i po gradu sigurno više nego dovoljan, a na otvorenom, koliko znam, sa saputnicom i koferima može da drži 120-130kmh, bez da se nešto previše muči. Ali opet, to je samo što sam pročitao i čuo, bez ličnog iskustva.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 4302 postova
1 minute ago, Novola said:

Nije loš, žale se ljudi kao na izgled, ali meni je skroz ok. Velik, udoban motor koliko ja znam, i nije na ceni može da se nađe za relativno pristojne parice.

 

Jbg ne znam jel 50ks slabo..u ovom trenutku mi ne deluje slabo. Za lokal i po gradu sigurno više nego dovoljan, a na otvorenom, koliko znam, sa saputnicom i koferima može da drži 120-130kmh, bez da se nešto previše muči. Ali opet, to je samo što sam pročitao i čuo, bez ličnog iskustva.

Za dvoje i bez prtljaga je slab. Ali stici ces gde god pozelis, nije da neces moci nekog da preteknes ili da ce ti se ugasiti na uzbrdici.... Samo je razlika nebo i zemlja na tom motoru sa saputnikom i prtljagom i sam kada vozis.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1684 postova
  • Lokacija: Sremska Mitrovica
  • Motocikl: Yamaha Super Tenere XTZ 750

Vozamo se žena i ja i na 125cc pa stignemo gde treba, polako al sigurno..na gornjoj granici max. opterećenja za motorić. Tako da imam velik prag tolerancije za to koliko brzo "moram" da stignem negde..

A sa Thundercatom, pretpostavljam, nema tih problema u dvoje? Snage sigurno na pretek, a udobnost? Kako li je suvozačici?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 4302 postova
1 minute ago, Novola said:

Vozamo se žena i ja i na 125cc pa stignemo gde treba, polako al sigurno..na gornjoj granici max. opterećenja za motorić. Tako da imam velik prag tolerancije za to koliko brzo "moram" da stignem negde..

A sa Thundercatom, pretpostavljam, nema tih problema u dvoje? Snage sigurno na pretek, a udobnost? Kako li je suvozačici?

Citao sam nekoliko puta ovde od 2007. za vfr750/800 da je slab u dvoje itd... Izgleda je to totalno subjektivno. Zaborave totalno da su duplo tromiji u porodicnom automobilu....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I'm the fear addicted, a danger illustrated !, 3919 postova
  • Lokacija: Lyon
  • Motocikl: Klx650,a Tdm u srcu.

Ne zezajte. 

Transalp ce stici i uteci. 

Ono zbog cega kazem da je slab je to sto ces prilikom preticanja kamiona i autobusa, kada vas je dvoje na motoru, morati 16 puta da gledas i proracunavas imas li brzinu za preticanje. 

Kod motora koji imaju dovoljno snage, toga nema. 

Vec vidis prepreku, oces da preteknes, pogledas, nema nikog blizu, krenes. Ako neko i ili nesto i iskoci, samo okrenes gas i on kao iz pracke skoci i pretekne. Nema stresa u voznji. 

O tome i takvim situacijama ja pricam. A ne o brzini. 

Mesate babe i zabe. 

 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hronični Motociklopata, 7031 postova
  • Lokacija: Severna Bačka
  • Motocikl: Banditos 650

Macka dobila novu obucu, Pirelli Diablo Strada :)
Zanimljivo je to da su gume donesene iz Austrije,

obe su DOT 2018,  prednja je made in China,  a zadnja je made in Germany  :wacko: :zbunjen:
 

 

20190518_135318.jpg

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja