Jump to content

Moto Zajednica

Yamaha YZF600R Thundercat

Recommended Posts

  • U prolazu, 57 postova

Vozim ovaj motor vec 5 godina i do sada sam ih video u Srbiji ukupno 10-tak.Pomislio sam da bi bilo dobro da vidim da li ima jos neko ko vozi i voli ovaj motor i da malo prodiskutujemo o delovima,podesavanju ogibljenja,dodatnoj opremi,odrzavanju i ostalim stvarima vezanim za ovaj ne bas toliko popularan,ali fenomenalan motocikl.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 120 postova
  • Lokacija: Sabac,beograd
  • Motocikl: yamaha 600 r thundercat

Ima ih dosta. Naravno nema ih toliko kao nekih popularnih modela iako je po kvalitetu medju najboljim motorima te generacije.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 57 postova

Zanima me da li je neko od vlasnika menjao zadnji amortizer Hagonovim ili nekim drugim i da li je stavio adaptere koji podizu volan,takodje da li imate touring vizire i koje sve modifikacije ste uradili na svom motoru?Da li guma 180 staje pozadi bez budzenja...Koliko sam video jedina slabost ovog motora je ta druga brzina.Za 5 godina nisam imao ni jedan problem sem menjanja zadnjeg amortizera i potrosnih delova,i zelim da cujem iskustva drugih vlasnika

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 120 postova
  • Lokacija: Sabac,beograd
  • Motocikl: yamaha 600 r thundercat

180 staje pozadi. Za tri godine menjao samo termoprekidac. Nisam imao problema sa drugom brzinom i mislim da to nije standardan problem kako se pominje u nekim temama.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1424 postova
  • Lokacija: BG - Zemun - Zvornik
  • Motocikl: Yamaha FJR 1300, Ktm exc300

I ja ga vozim vec 4 godine, i odlicni su utisci.

180 bez problema staje, a drug ima i 190 ali meni se ne svidja kako mu stoji.

 

Od problema imao sam crkavanje dihtunga glave zbog veoma loseg goriva koje sam sipao negde u nekoj divljini, zalomio sam svecicu u glavi ali to je mojom krivicom i nista vise osim onoga sto se redovno odrzava.

 

Cesto gledam na stranim forumima okupljanje vozaca TCat-a, pa smo mogli i mi tako nesto da organizujemo na prolece, da vidis koliko ih uma po Srbiji, a ima ih :)

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 57 postova

Moze okupljanje naravno, cim dodju lepi dani.Posto imam dva motora,Thundercat i Ducati 749,razmisljao sam zbog manjka vremena da prodam oba i uzmem jedan za touring koji cu voziti narednih 10-ak godina.I gledam motore godinu dana,ovaj mi dobar ali ruzan,ovaj pretezak,ovome ne valja potrosnja,ovaj suvise sportski...I shvatim da uz malo ulaganja kao sto su nosaci za bocne kofere i koferi,touring vizir,hagon amortizer pozadi,progresivne opruge u viljuskama,i gel sediste za mene i zenu,Thundercat savrsen motor,plus 5 godina iskustva imam na njemu,a potrosnja mu je ispod 5l na duzim relacijama.Takodje i 100 konja nije zanemarljivo,moze da se putuje brzo,a da motor ne oseti mene,zenu i prtljag.Pouzdaniju masinu nikada nisam vozio i siguran sam u nju 100 posto.Posto ima ljudi koji su sa ovim motorom presli preko 300000 km,mojih 40-tak hiljada izgleda smesno.Mislim da cemo se ja i Thundercat druziti jos mnogo godina.

  • Podržavam 6

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 4 postova
  • Lokacija: cacak
  • Motocikl: yamaha thundercat

dobra je ideja oko razmene iskustava sa thunder cat-om! generalno vrhunski motor za putovanja. jedini problem imam oko prtljaga tako da bi voleo da mi neko kaze imali sva 3kofera za nju.i kako se ponasa motor sa njima

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1424 postova
  • Lokacija: BG - Zemun - Zvornik
  • Motocikl: Yamaha FJR 1300, Ktm exc300

Mislim da sam ja jedini koji ima 3 kofera na TCat-u, bar ja nisam uspeo da nadjem ni jednu sliku tog motora sa bocnim koferima.

 

Ako imas facebook, idi na ovu stranicu, to sam ja nesto kreirao, pa imas tu slike mog motora sa nosacima i u punoj ratnoj opremi

 

Yamaha Thundercat Srbija

 

Nosace mi je radio Seba i majstorski ih je napravio.

Sto se tice ponasanja u voznji, isto je kao i bez kofera pri normalnoj voznji, e sad pri manjim brzinama vec se oseca tezina kofera. Doduse, kad sam isao na Alpe, ja sam ga bas bas pretovario, top case je bio tezak oko 30-ak kg sa sve satorom, kacigom i ostalim sitnicama na njemu, dok su bocni bili po 25kg, i jos alat, laptop i jos sitnica u tank torbi oko 15-ak kg. E kad je tako natovaren onda se vec oseca da nema snage pri nekim velikim usponima, kao sto je Stelvio :)

 

Sto bi ja voleo da provozam Dukatija, oduvek sam voleo taj motor, samo ga nikad nisam vozio.

 

Samo da izadje malo sunce pa da organizujemo neki skup da otvorimo sezonu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 35 postova
  • Lokacija: BEOGRAD
  • Motocikl: trenutno kombi :)

Samo da se upisem kao vlasnik, motor 4 god. kod mene. Bajk je 2003 god, a zena I ja nema gde nismo bili sa njim...nikada me nije izneverio. pozzz

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 57 postova

Castio sam sebe za Novu godinu novim gumama.Zadnja mischelin pilot road 3, prednja pirelli angel st.Da mi je neko rekao da postoje gume koje ovako drze po mokrom i klizavom,rekao bi da je lud.Juce sam ih testirao po Kosutnjaku.Bukvalno se voze kao po suvom na 25 stepeni.Konacno mogu da vozim i 2/3 zime.Preporodile su mi motor.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1165 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki GTR 1400 , 2017 god

tema je stara sto godina , ja vozim tcat-a vec god , mozda god i po , i i dalje ne verujem da ne mogu da zamenim poziciju u prednjem faru a da pri tom ne rasturim pola motora  !!!

 

pa ajd da pitam i ovde , ima li kakva caka , fora , nesto , sta god , da se pridje ovoj sijelici ?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja