Jump to content

Moto Zajednica

Peugeot Satelis 125/250/400/500

Recommended Posts

  • BJB Maxi Scooter Club, 5601 postova
  • Lokacija: Žabalj-NS
  • Motocikl: Aprilia Atlantic 500ie / CF Moto 450 MT-u dolasku

7C859BB8-1132-D142-81A6-1380DFDFF24E_thumb.jpg

 

Dajte svoj komentar isključivo ako ste vozili ili posedovali ovaj skuter. Nipošto nikakve komentare u stilu "čuo sam", "rekli su mi" i slično. Odgovorite na sledeća pitanja u skladu sa pravilima bez dodatnih komentara ili slika. Svaki komentar koji ne bude u skladu sa pravilima biće istog trenutka obrisan.

 

1. Godište skutera koji ste vozili:

Navesti tačno godište skutera koji ste vozili..

 

2. Vreme provedeno na skuteru:

"Posedovao sam ga tri godine." ili npr. "Probao sam ga par puta na lokalnom putu" ili "Napravio sam par krugova oko bloka"

 

3. Šta mi se dopada:

"Odlične kočnice i dobra zaštita od vetra." ili "Sjajan za duža putovanja, odličan položaj vozača, mala potrošnja" ili neko može napisati i par pasusa ako želi, tim bolje.

 

4. Šta je moglo biti bolje:

"Prednja kočnica ima loše doziranje i slaba zaštita od vetra" ili nešto slično u stilu prethodnog pitanja.

 

5. Moj utisak:

Vaš mali review. Tu sad može svašta da se napiše, da se detaljnije objasne i opišu stvari iz prethodne dve stavke i da se još malo priča o motoru i generalnom stavu prema njemu. Mogu se opisati i neki detalji i može se dati i neka ocena i recimo preporuka za kupovinu. Takođe, ovde bi bilo dobro da onaj ko je proveo više vremena sa skuterom napiše na šta treba obratiti paznju pri kupovini tog polovnjaka i generalno o održavanju...Nakon iznetih komentara poželjno je postaviti 1 fotografiju svog ljubimca (lično vašeg primerka a ne sa net-a i sl...)

 

Najlakše vam je da uradite copy-paste sadržaja ovog koda i samo ispod svakog pitanja dodate vaš odgovor.

 

 

1. Godište skutera koji ste vozili:

 

.

 

2. Vreme provedeno na skuteru:

 

.

 

3. Šta mi se dopada:

 

.

 

4. Šta je moglo biti bolje:

 

.

 

5. Moj utisak:

 

.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8859 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

1. Godište skutera koji ste vozili:

Kupljen nov u Veranu 2010-te godine

 

2. Vreme provedeno na skuteru:

Vozim ga 2 sezone ili 20.000km predjenih

 

3. Šta mi se dopada:

- veliki i pregledni retrovizori

- dosta prostora ispod sedista ( 2 full face kacige mogu stati )

- mala potrosnja

- udobno sediste

- laka upravljivost

 

4. Šta je moglo biti bolje:

- vizir ( izobliciju sliku ispred sebe )

- velicina tockova ( 14' - 13' za 125/250cc i 14' - 14' za 400/500 )

- visina sedista suvozaca u odnosu na vozaca

 

5. Moj utisak:

Generalno gledano odlican maxi skuter sa dosta dobre i skupe dodatne opreme, gabaritno nije veliki tako da ga moze sa lakocom voziti zenska populacija, pouzdan Piaggio agregat ( ne vazi za 125cc )... sve u svemu druzicemo se jos dooosta doooosta kilometara.

 

DSC9178.jpg

Promenio član Satelis
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 2 postova
  • Lokacija: KRAGUJEVAC
  • Motocikl: PEUGEOT

ljudi ako moze neko da mi pomogne, imam peugeot satelis 125 kompresos...crko mi taj kompresor, dal zna neko ko to remuntuje ili ko li to iskljucuje

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1684 postova
  • Lokacija: BG-LE
  • Motocikl: Tracer 900
Pre sat vremena, LALE123 je napisao:

ljudi ako moze neko da mi pomogne, imam peugeot satelis 125 kompresos...crko mi taj kompresor, dal zna neko ko to remuntuje ili ko li to iskljucuje

Ukratko, prodaj to djubre sto pre i ne gubi vreme i novac, to motor nikad ne moze biti. Nemoj shvatiti ovo lose, jer je najdobronamerniji savet. Bilo koji drugi Satelis je super motorcic, sem tog.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1684 postova
  • Lokacija: BG-LE
  • Motocikl: Tracer 900
On 11.3.2019. at 18:55, LALE123 je napisao:

znam ja to sad, ali moram da resim taj kompresor da bih ga prodao

Ako @Satelis ne moze da ti pomogne ili makar usmeri, onda........ mrka kapa.

ili porucivanje ebay ili negde vec...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8241 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

Pozdrav drustvo, uzeh Satelisa 400 abs pre neki dan, upoznajemo se jos :D... Presao malo ispod 8000km ako zanemarim po koju ogrebotinu na naj sirim delovima oklopa stanje je perfektno, eto uz pohvalu imam i pitanje...

Ima li ovaj skuter neku el.servo pumpu koja pri kocenju pomaze? Kada se "normalno" zaustavlja, kocnice rade kao i na drugim motorima/skuterima ali ako naglo hocu zaustaviti skuter stisak postane meksi pod rukom i cujem zujanje kao el.motora iz maske, kocenje silovito uz mali stisak, ubedjen sam da skuter "asistira" pri zaustavljanju... Ne, nije pumpa goriva inace (njen zvuk).

Leva rucica primecujem koci oba tocka, desna samo prednji.... 

Svetla takodje ostaju ukljucena jos par sekundi po "gasenju" skutera.

1.jpg

2.jpg

3.jpg

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8859 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

Tako treba da radi, proizvodi jaci zvuk pri kocenju s'tim da kod recimo 125/250ccm cim se pritisne kocnica momentalno tako reaguje kako si opisao.

Meni bese cudno al aj sad, jebajga na inzinjera.

 

Na kontaktu pale se samo poz. sijalice, kad se upali motor, posle 3sec. ukljucuje ob. svetlo i nakon gasenja motora ostaju aktivna jos par sekundi.... i to ti je Ok, tako radi tj predvideli su da te "odprati" kuci kao sto recimo ima 407-ca.

 

Srecno ti bilo, da te lepo sluzi, super igleda :takoje:

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8241 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

Tvoje su impresije i tekstovi imali veeeliku ulogu pri odabiru modela i marke skutera inace!
Kako sam " stario" kao vozac i bio svedok svega i svacega tako je i prosek brzine kojom vozim sve manji, 80km/h mi bas lezi, ne vozim se autoputem nikada... Cemu onda menjac i velika kubikaza? Skupo odrzavanje i manja udobnost...
Odavno zudim za skuterom, taj me nacin voznje odusevljava.
Uz njega ce biti neka cbr1000f koju cu "raditi" i privozati kada srce motor zatrazi.
Kod satelisa je posvecena vidim paznja pri izradi, plastike lepo uklopljene, ne ispustaju zvuke pri voznji... Instalacija pedantna ali regler preblizu termo grupi po mom misljenju... Ostaje za sada gde jeste, verovatno ima neki tunel koji mu vazduh za hladjenje dovodi.
Model koji posedujem ima jedan disk napred i ako postoji nosac kljesta na drugoj strani... U pocetku pomislih da je nesto " prepakivano" ali istragom ustanovih da je tako Peugeot odradio.
Izuzetno mekanog ogibljenja ali ne pliva po putu, da bi se opruga zadnjeg desnog amortizera nastelovala mora se skinuti lonac izduva.
Kao deo standardne opreme uz skuter ide abus lanac sa namenskim prihvatom u zadnjem delu rama skutera, dva sam kljuca za lanac dobio ali lanca nema .
Pod sedistem mesta ima za dve kacige...
Meni lep skuter sa komfornim polozajem, videcemo sta voznja " kaze"
400 model je redak kod nas ( bar ga ja vidjao nisam)
3524f2cc8c30ff24a13fc0965d4c25e0.jpg

Sent from my ALE-L21 using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8859 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD
Pre 2 sati, N.F.S. je napisao:

Kod satelisa je posvecena vidim paznja pri izradi, plastike lepo uklopljene, ne ispustaju zvuke pri voznji...

Plastike su dobrog kavliteta, jedina "mana" je ta prednja Y maska koja dodje izmedju farova. U gornjem delu gde se srafi tanje su usice i ako se ne vodi racuna (preteze) lako mogu puci.

Ceo motor se rastura sa kljucem 10, torex 20 i 30, imbus 6 za sediste..... poprilicno je jednostavan sto se uklapanja plastika tice, jedino treba povesti racuna kod srednjeg tunela. 

Ljudi ne znaju da kad se poskidaju svi srafovi, srednji tunel (siva plastika) se vuce ka zadnjem delu. Obicno vuku na gore pa polome zabice koje zabravljuju.

 

Pre 2 sati, N.F.S. je napisao:

Instalacija pedantna ali regler preblizu termo grupi po mom misljenju... Ostaje za sada gde jeste, verovatno ima neki tunel koji mu vazduh za hladjenje dovodi.

Regler nije bas blizu termo grupe, sa leve strane je usrafljen za ram. Dobija vazduh sa prednje strane ali isto tako dobija toplotu od hladnjaka motora, posebno kad se ukljuci ventilator ili ti smrt u letnjim danima po gradu kreni-stani.

Ako ces ga imestati, ima pozadi mesta koliko hoces i nema sta da ga greje.

 

Pre 2 sati, N.F.S. je napisao:

Model koji posedujem ima jedan disk napred i ako postoji nosac kljesta na drugoj strani... U pocetku pomislih da je nesto " prepakivano" ali istragom ustanovih da je tako Peugeot odradio.

Jest tako je kod 400ccm, dok 500-ka nosi dva diska napred i steta sto je kod 400-ke drugacije resenje a da je retka to jeste, mislim da si jedini u Srbiji sa Sat400 :).

Ne znam kako se ponasa ta kocnica ali znam da obicna ili ti bez ABS-a Nissin koci fenomenalno kad su originalne plocice u kandzi. Probao sam isti moped po kubikazi kao moj, sa drugim plocicama i to nema veze sa vezom na kocenju.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8241 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

Hvala na uputima! Kod mene je regler sa desne strane, necu nista za sada dirati ali situaciju pratim :D

Bas i ne volim sto sam potencijalno jedini sa 400 satelisom :D

 

IMG_20190320_093211.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8859 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

A jesss, moja greska u kucanju..... ja bi ga ipak izmestio pozadi iza desne bocne plastike, bice mu lepse tam nego tuj :)

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8241 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

Da podelim svoju srecu u par slika :D, upravo opran, ne da se uslikati posto reflektuje okruzenje... Dan sumoran, iznad njega reflektor... Jeeeeeeeedva cekam da gume stignu pa na tehnicki :D

Nanet pravi, prirodni karnauba vosak...

 

IMG_20190320_142518.jpg

IMG_20190320_142620.jpg

IMG_20190320_142659.jpg

IMG_20190320_142807.jpg

IMG_20190320_142832.jpg

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8859 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

Ako mozes da nabavis stop lampe od Sat2 .... topla preporuka, mnogo mu bolje cuce.

 

DSC-9196.jpg

Promenio član Satelis
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8241 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

Stvar ukusa... Sada radim osnovno, eventualno dodam jastuce za suvozaca, zadnja solucija mi je porucivanje iz Pezo-a :D

Meri li skuter napon punjenja akumulatora? Po davanju kontakta, kada tabla "cekira" i ukljuci sve sto ima vidim ikonicu akumulatora izmedju ostalog...

Tu je i "kljucic" verovatno da na servis podseti/opomene, kako se on resetuje? Broji li kilometrazu i na koliko obavestava? Hoce li skidanje kleme resetovati ili tabla ima svoju bateriju...

Ja zamenih sve tecnosti, kako reci skuteru da od ovog trenutka pocne odbrojavati 5000km npr i tada me obavesti o potrebnom servisu?

Brdo pitanja, nov sam u ovoj prici.. Kada ga budem "savladao" rado cu i ja pomoci kome bude potrebno :D

Za sada proucavam ovaj Master 400 agregat i njegova resenja :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8241 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

Raskacio kljesta napred kad" tamo novo! Sretan sam vratio na disk :D

Zadnja jos dirao nisam, cekam gume pa o jednom trosku... Da bi do kljesta dosao inace mora se skinuti lonac auspuha, trougao tocka, tocak... Haos!

IMG_20190320_121500.jpg

IMG_20190320_122244.jpg

IMG_20190320_124700.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8241 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

Da odgovorim sebi :D

 

The battery charge warning light flashes if the battery voltage goes below 11.2volts and it stopsflashing when the voltage passes again above 11.7volts.The battery charge warning light flashes and the stop warning light comes on (only basic instrumentpanel version) when the battery voltage is below 16volts.

 

Maintenance indicator.

Maintenance function:The maintenance indicator goes on 5000kms after the last reset.

Maintenance reset-

The ignition is switched off, press the control button while switching on the ignition, the distance unit will flash.-Pressing the control button for more than 5s allows you to reset the maintenance indicator, and the"key" icon will go off.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8241 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

@Satelis, centralni stender je bas blizu zadnjeg tocka, vecina mase je na prednjem kraju... Postoji li mesto gde se moze dizalicom podici prednji kraj ili moram i za skuter da pravim podizac :D

Ocekujem gume i malopre dok sam sedeo na suvozacevom sedistu (skuter na c.stenderu) primecujem da se prednji kraj ne odvaja od zemlje (imam 110kg)

Skidacu tocak po tocak prilikom montaze, nije problem, ne mora oba odjednom... Ima li neka "fora" za podizanje prednjeg kraja?

Hvala, Nenad.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8859 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

Auu covece pa tek sada vidim gde mi u stvari pisemo..... postovi treba da se presaltaju u Ovu temu gde ces Nenade ujedno naci odgovor na pitanje (videces postavljen panj kad sam menjao lezajeve pr. tocka).

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8241 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

Upravo "dodjoh" ovde posto i sam gresku primetih! Izvinjavam se uredniku, mislio sam da smo u "Maxi teh. kutak" podforumu.

Jos jednom se izvinjavam, obracam paznju inace, slucajni propust...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 189 postova
  • Lokacija: Nikšić,Crna Gora
  • Motocikl: Peugeot Satelis 400cc

Ovih dana sam sa svojim Satelisom 400 po prvi put vozio na otvorenom putu...85-95 km/h blage krivine,ponekad preticanje do 110 km/h i prosto sam oduševljen ponašanjem motora...Leži u krivinama odlično,lijepo prima gas i par preticanja sa dovoljno snage, uz brdo lijepo vuče,tako da je stvarno za mene prijatno iznenadjenje van grada.Imam jednu dilemu koja me zaintrigirala...Dok sam vozio nizbrdo,iz gornjeg manastira Ostrog zbog oštrih krivina i gužve vozio sam praktično inercijom sa po malo gasa na otvorenim partijama.Da li automatski mjenjač na nizbrdicama uopšte mijenja brzine kada se vozi skoro na vrh ili bez gasa,odnosno da li je sa skuterom moguće doživjeti "motorno" kočenje,jer uz često voženje u Cg po dugačkim nizbrdicama ne gine mi često mijenjanje kočionih pločica

Poslato sa Huawei Mate 20 pro uz pomoć Tapatoka

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 189 postova
  • Lokacija: Nikšić,Crna Gora
  • Motocikl: Peugeot Satelis 400cc

Predpostavljam da se mora povremeno dodati gas da bi došlo do motornog kočenja odnosno da uhvati drugu,treću brzinu.Ali po velikim nizbrdicama sa lakat krivinama mislim da je jedino rješenje da se hlade kočnice što češće.

Poslato sa Huawei Mate 20 pro uz pomoć Tapatoka

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja