Jump to content

Moto Zajednica

Malaguti Madison 150

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 134 postova
  • Lokacija: Kovin
  • Motocikl: Puch

Imam Madisona 150ccm,99. god.

Voleo bih nesto vise da cujem o njemu, jer citam po nekim sajtovima da je dobar,a na nekim da nije.

Ovo je ozbiljan forum,puno clanova,verujem da se ovde moze dobiti najbolja informacija.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • You tube / Drandigo .., 619 postova
  • Lokacija: Sokobanja
  • Motocikl: Yamaha Fz6

Ogroman gepek, mala potrosnja (2,8 - 4l), rezervoar od 12l(bukvalno jednim punjenjem mozes i do 400km da predjes), jeftina registracija, pouzdan agregat, dobra zastita od vetra, udoban za voznju mozes da ispravis noge koliko si dugacak, ne znam sta jos, a mane pa i nema bas bar kod mene za sada, mozda sto nije 500cc hehe

 

Ja sam moj kupio prosle godine ( 2001 god, 150cc, 28000 na satu) i zadovoljan sam.Jedini kvar je bio regler, ali to sam pisao vec pa mozes da procitas,

 

http://forum.bjbikers.com/index.php?/topic/75737-pomoc-oko-odabira-skutera-malaguti-madison/page__hl__malaguti+madison__st__40

 

inace nov je bio 1100din tako da to i da ne racunam u kvarove. Max brzina 115-120km mada ja retko preko 100km vozim. Sada ima 35000km na satu radi vuce pali sve isto kao i kad sam ga kupio. Ne znam sta te zanima jos?? Kako tebe sluzi??

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 134 postova
  • Lokacija: Kovin
  • Motocikl: Puch

Ja sam Malagutija uzeo sasvim slucajno i dva meseca sam ga vozao bez ikakvih problema.

Nisam neki ljubitelj skutera,ali sam se lepo navozao.

Stavio sam ga u oglas i menjao bi ga za chopera ili endura.

Zovu ljudi pitaju kako i sta,a ja neznam nista o njemu.

Zato sam i postavio temu,da i ja nesto saznam o njemu i da ljudi mogu procitati kakav je.

Zanima me i agregat,Yamaha?

Zar Malaguti nema svoje agregate?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 5603 postova
  • Lokacija: Žabalj-NS
  • Motocikl: Aprilia Atlantic 500ie / CF Moto 450 MT-u dolasku

Malaguti nema svoje agregate nego koristi Piaggio i Minareli agregate (a ne Yamaha). Malaguti 150 koristi Minareli agregat.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 134 postova
  • Lokacija: Kovin
  • Motocikl: Puch

Da li je to dobar agregat ili nije?

Sad nesto gledam na netu i vidim prodavnicu delova,set dihtunga za Yamahu majesty i Malaguti madison 150 je isti.?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • You tube / Drandigo .., 619 postova
  • Lokacija: Sokobanja
  • Motocikl: Yamaha Fz6

Odlican je tu nema dileme, jednostavan klasican 152ccm i 9,5kw karburator. Proizvodio se u 124cc 152cc i 180cc, dakle samo je cilindar i klip veci ostalo je sve isto. Jedino s cim ima problem kako sam citao a i meni se desilo je regler, ne znam zasto ali to im cesto crkava. Kazu da kad agregat predje tu preko 25000km krene da trosi malo ulja. Ja to stalno kontrolisem i na 3000km mi potrosi jedno 200 grama mada ne dimi i ne znam kako ali potrosi. Ja mu sad, otprilike kazem, sipam oko 70grama na 1000km i nemam problema, s tim da redovno kontrolisem i ne dam da me iznenadi.I normalno na 3000km menjam komplet ulje i cistim redom filtere.

Evo koliko sam citao gde je koji agregat ugradjivan:

Madison 125 - Minareli 124cc do 2005 ili 2006, posle Piaggio

Madison 150 - Minareli 152cc

Madison 180 - Piaggio

Madison 250 - Minareli do 2002 ili 2003 god posle toga Piaggio

Madison 400- Franco Morini, koji treba ga izbegavati jer nema delova

 

 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 134 postova
  • Lokacija: Kovin
  • Motocikl: Puch

Ovaj moj ne trosi ulje,ne dimi itd.

Nego me zvao neki kupac i kad je cuo koji skuter i koja kubikaza,rece mi auuuuuuu pa taj agregat se nije dobro pokazao,to ne valja nista :)

Pa sam otvorio temu da cujem sta i kako.

Sad mogu i da se hvalim da su to dobri agregati :D

A sto se tice reglera rece kolega gore u tekstu da kosta 1.100 dinara ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 25 postova
  • Motocikl: Malaguti Madison

Ako neko moze da mi pomogne bio bih zahvalan! Naime kupio sam Malaguti Madison S200 ,20ks, 2003 god., gde postize krajnju brzinu 100km/h rolnice su 14,5g gde sam skinuo dve ali sam samo dobio na ubrzanju.Drugar mi je skunuo blokadu kako je rekao negde kod varijatora....Ali krajnja brzina je i dalje ostala ista.Hvala unapred.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Uvek moze bolje., 614 postova
  • Lokacija: Novi sad
  • Motocikl: Kawasaki ZX6R

Ako neko moze da mi pomogne bio bih zahvalan! Naime kupio sam Malaguti Madison S200 ,20ks, 2003 god., gde postize krajnju brzinu 100km/h rolnice su 14,5g gde sam skinuo dve ali sam samo dobio na ubrzanju.Drugar mi je skunuo blokadu kako je rekao negde kod varijatora....Ali krajnja brzina je i dalje ostala ista.Hvala unapred.

 

Druze moj, pod hitno vracaj te 2 rolnice nazad, sjebaces radilicu, pa ces kukati. Dolazi do velikog disbalansa na radilici, jer si izvadio 2 rolnice......

 

Vrati rolnice, i promeni kais. Pogledaj koje su fabricke dimenzije, izmeri ovaj svoj, i ako je makar 1mm uze, kamoli vise od toga, to utice na krajnju brzinu puno.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6284 postova
  • Lokacija: Vrmdža, Sokobanja
  • Motocikl: konzerviran

Blokada na S200?

Vidi ovako, ako mislis da taj motor moze nesto mnogo vise, gresis.

Kada je sve u redu dodje do + - 120 i to je to.

Ja bih premerio kais i dobro pregledao varijator da nema kakvu brazdu na sebi.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 25 postova
  • Motocikl: Malaguti Madison

Ako neko moze da mi pomogne bio bih zahvalan! Naime kupio sam Malaguti Madison S200 ,20ks, 2003 god., gde postize krajnju brzinu 100km/h rolnice su 14,5g gde sam skinuo dve ali sam samo dobio na ubrzanju.Drugar mi je skunuo blokadu kako je rekao negde kod varijatora....Ali krajnja brzina je i dalje ostala ista.Hvala unapred.

 

Druze moj, pod hitno vracaj te 2 rolnice nazad, sjebaces radilicu, pa ces kukati. Dolazi do velikog disbalansa na radilici, jer si izvadio 2 rolnice......

 

Vrati rolnice, i promeni kais. Pogledaj koje su fabricke dimenzije, izmeri ovaj svoj, i ako je makar 1mm uze, kamoli vise od toga, to utice na krajnju brzinu puno.

 

Hvala na informaciji. To sam samo probao dok ne kupim novi set rolnica ali mislim da uzmem neke lakse, pa ako moze preporuka koju gramazu da stavim....I ne mogu nigde da nadjem specifikaciju koji kajs ide fabricki na njega...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6284 postova
  • Lokacija: Vrmdža, Sokobanja
  • Motocikl: konzerviran

Po knjizi za Piaggio agregat 200, koji montiraju razni drugi skuteri, servis limit tj. najniza dozvoljena mera za sirinu kaisa je 19,5mm

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 25 postova
  • Motocikl: Malaguti Madison

Blokada na S200?

Vidi ovako, ako mislis da taj motor moze nesto mnogo vise, gresis.

Kada je sve u redu dodje do + - 120 i to je to.

Ja bih premerio kais i dobro pregledao varijator da nema kakvu brazdu na sebi.

 

Varijator je druze dobar...I ja bih bio zadovoljan sa 120-+ ali 100 nece da predje cak ni nizbrdo...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • You tube / Drandigo .., 619 postova
  • Lokacija: Sokobanja
  • Motocikl: Yamaha Fz6

Ako je agregat sve ok moze biti da je kais, vidi na kom obrtaju ide 100 jel se gusi ili se dere sta se desava na 100 ima tu puno stvari do kojih moze da bude. Najgore je ako je neko sam to cackao pre tebe pa stavio ili pogresne rolnice ili kais pa sad treba da ispravljas... Dakle vidi kako ubrzava na kom obrtaju je do 100km i na 100km to ce ti dosta reci...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 1 post
On 3. 1. 2013. at 20:00, Darko SB je napisao:

Odlican je tu nema dileme, jednostavan klasican 152ccm i 9,5kw karburator. Proizvodio se u 124cc 152cc i 180cc, dakle samo je cilindar i klip veci ostalo je sve isto. Jedino s cim ima problem kako sam citao a i meni se desilo je regler, ne znam zasto ali to im cesto crkava. Kazu da kad agregat predje tu preko 25000km krene da trosi malo ulja. Ja to stalno kontrolisem i na 3000km mi potrosi jedno 200 grama mada ne dimi i ne znam kako ali potrosi. Ja mu sad, otprilike kazem, sipam oko 70grama na 1000km i nemam problema, s tim da redovno kontrolisem i ne dam da me iznenadi.I normalno na 3000km menjam komplet ulje i cistim redom filtere.

Evo koliko sam citao gde je koji agregat ugradjivan:

Madison 125 - Minareli 124cc do 2005 ili 2006, posle Piaggio

Madison 150 - Minareli 152cc

Madison 180 - Piaggio

Madison 250 - Minareli do 2002 ili 2003 god posle toga Piaggio

Madison 400- Franco Morini, koji treba ga izbegavati jer nema delova

 

 

Gde  mogu naručiti cilindar 180cc za minareli 152 cc i da li glava odgovara nakon zamene cilindra takodje karburator treba li veća dizna 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6284 postova
  • Lokacija: Vrmdža, Sokobanja
  • Motocikl: konzerviran

Nemoj to da radiš. Taj je agregat i originalno pravio dosta problema. Takvim zahvatom nećeš postići ništa bitno bolje, a postoji i realna, velika opasnost da stvari brzo pođu po zlu...naročito ako je već labava radilica. 

Ako ti treba hitriji skuter, takvog i nađi.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja